IV Liga Lubelska - gr. II

Stal Kraśnik – Granit Bychawa 1:1, zmiana lidera i gol z przewrotki w Krasnymstawie

Druga wiosenna kolejka w grupie drugiej Hummel IV ligi przyniosła zmianę lidera. Kryształ Werbkowice tylko zremisował z Kłosem Gmina Chełm. Z okazji skorzystała Świdniczanka, która wskoczyła na pierwsze miejsce po wygranej z Gryfem 3:0. W niedzielę szansę na przeskoczenie ekipy ze Świdnika miała Stal Kraśnik, ale ją zmarnowała i podzieliła się punktami z Granitem.

Gryf Gmina Zamość – Świdniczanka 0:3. Stałe fragmenty na wagę zwycięstwa

Tym razem piłkarze Świdniczanki musieli się znacznie mocniej napracować na trzy punkty. W sobotę ograli co prawda na wyjeździe Gryfa Gmina Zamość 3:0, ale wszystkie bramki zdobyli po przerwie.

Huczwa Tyszowce – Stal Kraśnik 0:6, Gryf zaczął strzelać po kartce i ważne punkty Kłosa

Ciekawie w weekend było także w grupie drugiej Hummel IV ligi. Najmniej problemów z odniesieniem zwycięstwa mieli piłkarze Stali Kraśnik. Niebiesko-żółci rozbili Huczwę Tyszowce aż 6:0. I to na boisku rywali.

Kryształ Werbkowice – Hetman Zamość 3:2. Kiepsko zaczęli, dobrze skończyli

Wiosna w IV lidze ruszyła w Werbkowicach, gdzie Kryształ zmierzył się w derbach z Hetmanem. Emocji nie brakowało, goli też, a ostatecznie zawody zakończyły się zgodnie z oczekiwaniami. Chociaż lider tabeli grupy drugiej musiał się mocno napracować na trzy punkty. Niespodziewanie goście po kwadransie mieli w zapasie dwa gole. Mimo wszystko drużyna Jacka Ziarkowskiego wygrała 3:2.

Świdniczanka Świdnik – Grom Różaniec 6:0. Inauguracja na szóstkę

Udany debiut Łukasza Gieresza w roli trenera Świdniczanki. W sobotę, na wiosenną inaugurację jego podopieczni pokonali Grom Różaniec aż 6:0. Co ciekawe, to po przerwie zdobyli jednak aż pięć z sześciu goli.

Transfery Huczwy Tyszowce nie tylko z Ukrainy

Prawdziwa rewolucja kadrowa zaszła w przerwie zimowej w zespole Krzysztofa Rysaka. Huczwa straciła wielu piłkarzy, a ubytki uzupełniła przede wszystkim za granicą. Do drużyny dołączyło kilku Ukraińców, a także… Kolumbijczyk.

Wraca Hummel IV liga. Ciekawie na górze i na dole

Cztery kolejki rundy zasadniczej, a później 12 w mistrzowskiej i spadkowej. Przed nami decydująca część sezonu. Na papierze faworytem do awansu wydaje się Świdniczanka, ale kandydatów jest więcej. Ciekawie będzie też na dole tabeli, bo w sezonie 2022/23 liga będzie już liczyć 20, a nie 24 zespoły, dlatego spadkowiczów będzie więcej.

Łukasz Gieresz (Świdniczanka): Mamy bardzo silny zespół i nie uciekamy od odpowiedzialności

Rozmowa z Łukaszem Giereszem, trenerem Świdniczanki Świdnik

Sparingowe derby Świdnika dla Avii. "Sporo nam jeszcze brakuje do czołowych trzecioligowców"

Próba generalna drużyny Łukasza Mierzejewskiego na plus. Avia pokonała w piątek Świdniczankę 3:0. I zrobiła to w dobrym stylu. Sytuacji było więcej i wynik mógł być jeszcze bardziej okazały.

Tomasovia zakończyła przygotowania zwycięstwem nad Gromem Różaniec

Już w środę swój ostatni mecz kontrolny rozegrała Tomasovia. Niebiesko-biali pokonali czwartoligowy Grom Różaniec 4:3. Z wyniku nie do końca można być zadowolonym, ale z wielu fragmentów meczu już tak.

Piąty transfer Świdniczanki Świdnik

Zgodnie z planem nowy tydzień klub ze Świdnika rozpoczął od pozyskania nowego zawodnika. Do drużyny Łukasza Gieresza dołączył Mikołaj Nawrocki, który ostatnio był piłkarzem drugiej drużyny Jagiellonii Białystok.

Świdniczanka – Chełmianka 2:4. Pozytywy po obu stronach

Ciekawy mecz kontrolny odbył się w sobotę na boisku w Świdniku. Tamtejsza Świdniczanka mierzyła się z czołowym trzecioligowcem grupy czwartej Chełmianką. Drużyna Tomasza Złomańczuka była lepsza i zasłużenie wygrała 4:2.

Świdniczanka – Cisowianka Drzewce 5:1. Ostatni transfer w drodze

Kolejny mecz kontrolny kolejne pewne zwycięstwo drużyny Łukasza Gieresza. W sobotę Świdniczanka pokonała wicelidera lubelskiej klasy okręgowej KS Cisowianka Drzewce 5:1. Na dniach klub ze Świdnika powinien ogłosić ostatni transfer podczas zimowego okienka.

Tomasovia pokonała Huczwę i zremisowała z Igrosem

Piłkarze Pawła Babiarza zakończyli dwutygodniowy obóz dochodzeniowy. W sobotę niebiesko-biali rozegrali dwa mecze kontrolne. Najpierw zremisowali z Igrosem Krasnobród 1:1, a następnie pokonali Huczwę Tyszowce 3:0. To było zresztą pierwsze zwycięstwo Tomasovii podczas zimowych przygotowań.

Lewart Lubartów – Stal Kraśnik 2:3. Skuteczność do poprawy

Lewart prowadził w sobotę ze Stalą Kraśnik 1:0 i 2:1. Ze zwycięstwa cieszyli się jednak rywale, którzy po przerwie przechyli szalę na swoją stronę. Niebiesko-żółci wygrali ostatecznie 3:2.

Czwarty transfer Świdniczanki i raczej nie ostatni

Drużyna Łukasza Gieresza w końcu potwierdziła czwarty transfer podczas zimowego okienka. Do Świdniczanki dołączył Jakub Cielebąk, który ostatnio był piłkarzem Huczwy Tyszowce

Huczwa Tyszowce musi znaleźć przynajmniej czterech nowych zawodników

Huczwa Tyszowce w zimie przejdzie małą rewolucję. Wiadomo już, że z drużyny odejdzie czterech ważnych zawodników. A piąty, czyli Rafał Turczyn z powodu kłopotów ze zdrowiem może nie pojawić się wiosną na boisku.

Marcel Myszka w Resovii, czyli szybka odbudowa i transfer do I ligi

To chyba jeden z bardziej niespodziewanych transferów w zimowym okienku. Marcel Myszka, który ten sezon rozpoczął w Gryfie Gmina Zamość kilka dni temu przeniósł się do występującej na zapleczu ekstraklasy Resovii.

Wilga Garwolin – Świdniczanka 0:4. Defensywa była ważniejsza

Kolejny mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Łukasza Gieresza. Tym razem Świdniczanka zmierzyła się w Miętnem z występującą w IV lidze mazowieckiej Wilgą Garwolin. Michał Zuber i spółka byli zdecydowanie lepsi, a ostatecznie wygrali 4:0.

Lewart Lubartów – Świdniczanka 0:3. Trzy gole i dwa zmarnowane karne

Świdniczanka nie miała problemów z pokonaniem w sobotę Lewartu Lubartów. Goście wygrali pewnie 3:0, a mogli znacznie wyżej. Już w pierwszej połowie nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. A w drugiej kilku innych, dogodnych sytuacji.

Start Krasnystaw raczej nie straci najlepszego strzelca. Kosmetyczne zmiany w zimie

Start Krasnystaw rozpoczął trzeci tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Wszystko wskazuje na to, że w klubie zostanie najlepszy strzelec ligi Dominik Skiba. Zanosi się jednak na kosmetyczne zmiany w kadrze zespołu.

Świdniczanka – Piaskovia 16:0. Pogrom na początek [zdjęcia]

Łukasz Gieresz może być zadowolony z pierwszego sparingu swojej drużyny. Świdniczanka rozbiła w sobotę Piaskovię Piaski aż 16:0. Co ciekawe, do przerwy czwartoligowiec miał jednak na koncie tylko jednego gola.

Marcin Popławski nowym trenerem Granitu Bychawa

Drużyna z Bychawy ma już następcę Łukasza Gieresza, który przeniósł się do Świdniczanki. Nowym trenerem Granitu został Marcin Popławski, który był ostatnio asystentem Mariusza Pawlaka w drugoligowej Wiśle Puławy.

Zmiany w Stali Kraśnik. Nowy zarząd i nowy trener

Niespodziewana roszada na ławce trenerskiej w Stali Kraśnik. Konrad Szmyrgała nie będzie już prowadził niebiesko-żółtych. Nowym szkoleniowcem wicelidera grupy drugiej został Dariusz Matysiak, który wraca na to stanowisko po niemal ośmiu latach przerwy. Ostatnio prowadził drużynę w 2014 roku.

Świdniczanka już trenuje. Kolejne wzmocnienia w drodze

Już w piątek zimowe przygotowania rozpoczęli podopieczni Łukasza Gieresza. W kadrze klubu ze Świdnika zanosi się na sporo zmian. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce Świdniczanka pozyska kolejnych zawodników z nazwiskami.