IV Liga Lubelska - gr. II

Udana runda Gryfa Gmina Zamość, jeszcze lepszy rok

Gryf Gmina Zamość ma za sobą bardzo udaną rundę. Drużyna Sebastiana Luterka już na trzy kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej zapewniła sobie awans do grupy mistrzowskiej. A to oznacza także utrzymanie w gronie czwartoligowców.

Stal Kraśnik nie straci kluczowych graczy, więcej szans dla młodzieży

Po niezłej rundzie jesiennej w Kraśniku nie było spokojnie. Najpierw prezes Marcin Jędrasik zrezygnował z funkcji prezesa, ale szybko postanowił wrócić do klubu. Wiosną niebiesko-żółci mają jeszcze mocniej postawić na młodzież.

Gryf Gmina Zamość - POM Iskra 4:1, Kryształ obronił punkt w Obszy

Długo na boisku w Zawadzie zanosiło się na niespodziankę. Gryf Gmina Zamość niespodziewanie przegrywał do przerwy z POM Iskrą Piotrowice 0:1. Wszystko skończyło się jednak po myśli gospodarzy, którzy wygrali 4:1 i zapewnili sobie miejsce w grupie mistrzowskiej.

Stal Kraśnik – Start Krasnystaw 5:0. Udany rewanż

Piłkarze Daniela Szewca zaskakująco wysoko rozbili w sobotę lidera grupy drugiej – Start Krasnystaw aż 5:0. Tym samym Stal zmniejszyła straty do pierwszej drużyny, do pięciu punktów i zrewanżowała się rywalom za porażkę z pierwszego starcia obu ekip (0:1).

Granit Bychawa zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. "To nie oznacza, że do czerwca mamy urlopy"

Granit Bychawa to jeden z klubów, który potrafi osiągnąć sukces mimo niewielkich nakładów finansowych. A za taki trzeba uznać awans do grupy mistrzowskiej, który drużyna Marcina Popławskiego zapewniła sobie już w poprzedni piątek po wygranej z Błękitnymi Obsza.

Tomasovia – Stal Kraśnik 1:0. Zasłużona wygrana

W sobotę w Tomaszowie Lubelskim spotkały się: druga w tabeli grupy drugiej Tomasovia i trzecia Stal Kraśnik. Po końcowym gwizdku cieszyli się tylko gospodarze, którzy wygrali 1:0, a przy okazji odskoczyli rywalom już na cztery punkty.

Start Krasnystaw – Gryf Gmina Zamość 4:0. Lidera w tym roku nie oddadzą

Kolejny udany mecz lidera grupy drugiej. Start Krasnystaw bez większych problemów rozbił w piątek Gryfa Gmina Zamość aż 4:0. Gospodarze mieli mecz pod kontrolą, bo już do przerwy prowadzili dwoma bramkami. A trzy kolejne „oczka” oznaczają, że podopieczni Marka Kwietnia zakończą 2022 rok na pierwszym miejscu w tabeli bez względu na resztę rezultaty pozostałych meczów.

Stal Kraśnik – Kryształ Werbkowice 4:0. Wyciągnęli wnioski

Przed tygodniem Stal prowadziła z Granitem Bychawa 2:0, ale dopisała do swojego konta tylko punkt. Tym razem kraśniczanie nie popełnili tych samych błędów i rozbili Kryształ Werbkowice 4:0.

Gryf Gmina Zamość – Tomasovia 2:6. Świetna passa brutalnie przerwana

Gryf nie był ostatnio ulubionym rywalem Tomasovii. Drużyna Sebastiana Luterka dwa razy z rzędu wyrzuciła niebiesko-białych za burtę Pucharu Polski. A w tym sezonie w lidze urwała już spadkowiczowi z III ligi punkt po bezbramkowym remisie. Piłkarze z Tomaszowa Lubelskiego w sobotę powiedzieli jednak dość i rozbili przeciwnika na jego boisku aż 6:2.

Hummel IV liga: Huragan też stracił punkty, Granit Bychawa grał do końca

Nieudany weekend czołowych drużyn grupy pierwszej. W Lubartowie przegrała Świdniczanka, a wicelider z Międzyrzeca Podlaskiego stracił wszystkie trzy punkty w domowym spotkaniu z rezerwami Górnika Łęczna (0:1)

Start Krasnystaw – Tomasovia 2:0. Czerwony mecz na szczycie

Dwa gole, 12 żółtych kartek i pięć czerwonych dla piłkarzy. Tak wyglądał mecz lidera grupy pierwszej, czyli Startu Krasnystaw z drugą Tomasovią. Gospodarze wygrali 2:0 mimo że kończyli zawody w… ośmiu i bez trenera, bo Marek Kwiecień też obejrzał „czerwień”.

Klasyfikacja najlepszych strzelców Hummel IV ligi: Liderów dwóch

Po 10 seriach gier na szczycie klasyfikacji najlepszych strzelców mamy dwóch zawodników. Mariusza Chmielewskiego dogonił Jakub Pryliński.

Hummel IV liga: Dobra reakcja Tomasovii i Startu Krasnystaw, skuteczna końcówka Gryfa

Po niespodziewanych porażkach szybko do wygrywania wróciły najlepsze drużyny grupy drugiej: Start Krasnystaw i Tomasovia.

Hummel IV liga: Porażki Startu Krasnystaw i Tomasovii, siedem goli Gryfa Gmina Zamość

Pierwszej porażki w sezonie doznał Start Krasnystaw, który musiał uznać wyższość Granitu Bychawa. Niespodziewanie niżej notowany Kryształ ograł również Tomasovię.

Stal Kraśnik – Grom Różaniec 4:2. Festiwal rzutów karnych

Ciekawy mecz na rozpoczęcie dziewiątej kolejki. Stal Kraśnik pokonała u siebie Grom Różaniec 4:2. Gospodarze musieli się jednak mocno napracować na te trzy punkty. Co ciekawe, aż trzy gole padły z rzutów karnych, a w sumie sędzia podyktował cztery jedenastki.

Hummel IV liga: Jakub Pryliński i Michał Zuber w klasyfikacji strzelców gonią Mariusza Chmielewskiego

Po ośmiu kolejkach można zaryzykować już chyba stwierdzenie, że o koronę króla strzelców w tym sezonie powalczą zawodnicy, którzy w poprzednich rozgrywkach także należeli do czołowych snajperów ligi. Na czele na razie jest Mariusz Chmielewski, ale tuż za nim znajdują się: Jakub Pryliński, Michał Zuber, czy Dominik Skiba

Puchar Polski: Zabójczo skuteczny Gryf Gmina Zamość, pierwsza wygrana Kryształu Werbkowice

W środę zostały rozegrane mecze półfinałowe Pucharu Polski w okręgu zamojskim. Gryf Gmina Zamość będzie miał okazję bronić trofeum, bo zagra w finale po wygranej z Tomasovią 3:1. W drugiej parze Kryształ Werbkowice w końcu odniósł pierwsze zwycięstwo pod wodzą Piotra Welcza.

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Tomasovia w nowy sezon weszła raczej średnio. Po czterech kolejkach miała na koncie siedem punktów. Od tamtej pory sporo się jednak zmieniło. Niebiesko-biali zanotowali już cztery zwycięstwa z rzędu, pięć kolejnych meczów, w których zagrali na zero z tyłu i chyba można już zaryzykować stwierdzenie, że są w gronie faworytów grupy drugiej.

Gryf Gmina Zamość – Stal Kraśnik 2:2. Remis wywalczony charakterem

Takie sytuacje za często się nie zdarzają. Gryf Gmina Zamość w 69 minucie meczu ze Stalą Kraśnik stracił drugą bramkę. A trzeba dodać, że praktycznie całą drugą połowę gospodarze grali w dziesiątkę. Mimo to walczyli do końca i jednak urwali rywalom jeden punkt, bo zawody zakończyły się remisem 2:2.

Tomasovia rozbiła Błękitnych Obsza, Kryształ nadal na dnie

Trzecia wygrana z rzędu piłkarzy Bohdana Bławackiego. Tym razem Tomasovia rozbiła na wyjeździe Błękitnych Obsza 5:0.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.

Gryf Gmina Zamość – Grom Różaniec 4:0. Wynik, którego nikt się nie spodziewał

Konia z rzędem temu, kto w 80 minucie spodziewał się, że Gryf Gmina Zamość wygra z Gromem Różaniec aż 4:0. W tym momencie drugi z zespołów wykonywał rzut karny. Arkadiusz Kwiatkowski zmarnował jednak jedenastkę, a to zemściło się w kolejnych minutach. I ostatecznie drużyna Sebastiana Luterka wysoko pokonała rywali.

Puchar Polski: Start Krasnystaw – Chełmianka 3:2. Tytułu nie obronią

Chełmianka tym razem szybko pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Polski. Drużyna Tomasza Złomańczuka już w ramach okręgowego ćwierćfinału musiała uznać wyższość Startu Krasnystaw. Czwartoligowiec pokonał faworyta 3:2.

Puchar Polski: Avia, Chełmianka i Lublinianka wchodzą do gry, Stal Poniatowa kontra Lewart

W weekend liga, w środę Puchar Polski, a za parę dni kolejne mecze o punkty. Kilka klubów ma przed sobą bardzo pracowity tydzień. Dzisiaj na boiska wybiegną ekipy z okręgu lubelskiego i chełmskiego, żeby powalczyć o awans do kolejnej rundy pucharowych rozgrywek.

Start Krasnystaw – Stal Kraśnik 1:0. Zmiana lidera i reszta wyników w grupie drugiej Hummel IV ligi

Stal Kraśnik rozpoczęła sezon od czterech kolejnych wygranych. W niedzielę piłkarze Daniela Szewca doznali za to drugiej z rzędu porażki. Tym razem ulegli na wyjeździe Startowi Krasnystaw 0:1.