Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

6 czerwca 2019 r.
12:40

Jacek Ziółkowski (Speed Car Motor): Nie żałuję decyzji, które podjąłem

0 8 A A
Jacek Ziółkowski (po prawej) obiecał kibicom podczas prezentacji drużyny w Centrum Spotkania Kultur, że PGE Ekstraliga zostanie w Lublinie na kolejny rok.
Jacek Ziółkowski (po prawej) obiecał kibicom podczas prezentacji drużyny w Centrum Spotkania Kultur, że PGE Ekstraliga zostanie w Lublinie na kolejny rok. (fot. Krzysztof Mazur/archiwum)

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menedżerem Speed Car Motoru Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Odnoszę wrażenie, że rozmawiam z człowiekiem, który jest już trochę żużlem zmęczony…

Nie, ale po 40 latach człowiek ma już czasem dosyć…

• Męczące jest to, co się do tej pory działo w tym sezonie?

Nie, jest bardzo ciekawie. Drużyna spisuje się całkiem dobrze. Nie mogę powiedzieć, że jestem niezadowolony. Na wyjazdach osiągamy bardzo przyzwoite wyniki. Jedyna porażka u siebie z ogólnym faworytem, czyli z Unią Leszno, to nie jest jakiś dyshonor. Wiadomo, że po niektórych spodziewałem się trochę więcej, ale niektórzy robią też więcej niż się spodziewałem. W sumie wychodzi na remis.

• Czy plan minimum na pierwszą część rundy zasadniczej udało się zrealizować?

Na razie tak, chociaż nie ukrywam, że żal mi ciągle tego meczu w Gorzowie. Widać po ostatnich dwóch meczach, jak bardzo pomaga nam obecność „Griszy” (Grigorija Łaguty – dop. red.), jak on zmienił oblicze naszej drużyny. Szkoda, że nie mieliśmy takiego zawodnika od początku sezonu. Czerwiec będzie bardzo ważny, bo mamy trzy istotne mecze – spotkania z Wrocławiem i Zieloną Górą oraz wyjazd do Torunia. One mogą zadecydować o wszystkim, ale nie muszą. Będziemy się starali zrobić wszystko, żeby obronić Ekstraligę dla Lublina. Tak obiecałem kibicom, a w moim wieku, to głupio nie dotrzymywać słowa (śmiech).

• W waszym przypadku sprawdza się powiedzenie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Do tej pory nie brakowało walki z waszej strony…

Po meczu w Zielonej Górze jeden z dziennikarzy powiedział mi, że kibice są zawiedzeni, bo przegraliśmy kolejne spotkanie. Odpowiedziałem: „Ale czego pan oczekiwał? Zwycięstwa w Zielonej Górze?”. Powiedziałem też, że czekamy na Grigorija Łagutę. A Falubaz ma takich trzech. Nie oczekujmy tego, że będziemy w tym roku walczyli o medale. Jeżeli ta drużyna obroni Ekstraligę dla naszego miasta, to będzie to naprawdę bardzo duże osiągnięcie. To jest tak, jak z meczem we Wrocławiu. Przed spotkaniem większość mówiła: „Przegracie 10 punktami, to będzie super wynik”. Przegraliśmy 4 punktami i jest fatalnie (śmiech).

• Przegrane czy wygrane, ale na stadion przy Al. Zygmuntowskich i tak przychodzą tłumy.

Jestem w szoku. To, co pokazują lubelscy kibice w tym sezonie, to nie jest Ekstraliga, to jest mistrzostwo świata. My już jesteśmy złotymi medalistami, jeżeli chodzi o kibiców. Jeżdżę na żużel od 1975 roku. Takich kibiców, jak teraz są u nas, to nie było. To jest coś niebywałego i dla tych kibiców warto zrobić wszystko.

• Jest pan zaskoczony tym, że Grigorij Łaguta z marszu stał się liderem zespołu?

Nie, bo jak ktoś umie dobrze jeździć, to siada i jedzie. Chyba, że ktoś zaniedba sprawy przygotowania kondycyjnego. Jednak już w zimie było widać, że „Grisza” jest przygotowany do sezonu. To nie jest zaskoczenie. Podobnie jak nie jestem zaskoczony postawą Mikkela Michelsena. Liczyłem, że to będzie bardzo dobry zawodnik. Pozytywnie zaskakuje za to Paweł Miesiąc. Wierzyłem w niego, bo od wielu lat z nim pracuję.

• Zobaczymy jeszcze w barwach Speed Car Motoru Lublin Andreasa Jonssona?

Bardzo bym chciał, ale nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Na razie musi wyzdrowieć, żeby być w pełni dyspozycyjny. Wtedy dopiero będzie mógł sprawdzić, jak wygląda jego jazda.

• Co się dzieje z parą juniorską Wiktor Lampart-Wiktor Trofimow? Oczekiwania wobec niej były spore, ale najwidoczniej ten ciężar okazał się zbyt duży…

Mieliśmy mieć drugą parę juniorów w Ekstralidze. Na razie drudzy nie są, ale jest jeszcze kilka meczów, więc myślę, że wyciągną wnioski i będzie lepiej. Nie mówię, żeby byli lepsi od pary Bartosz Smektała-Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno – dop. red.). Wierzę w to, że poza zwycięstwami w biegach młodzieżowych, ci chłopcy mogą też pokonywać zawodników innych drużyn.

• Jest pan typem człowieka, który podejmuje decyzje pod wpływem emocji, czy stara się wszystko analizować?

Staram się wszystko przemyśleć, bo emocje są złym doradcą. Czasami na meczach koledzy mi mówią, że nie zależy mi na zwycięstwie. Zależy mi, ale wiem jedno – jak się zacznę denerwować, to mogę coś zepsuć.

• Dążę do tego, że podjął pan już w tym sezonie kilka decyzji nazywanych przez kibiców „niezrozumiałymi” albo „kontrowersyjnymi”. Ludzie pytają, dlaczego Ziółkowski zrobił to, a nie to.

Mówiłem już o tym w jednym wywiadzie, ale zostało to źle odebrane. Powiedziałem, że własne brudy pierzemy we własnym domu. Ludzie to odebrali, że jakieś brudy są w Motorze. A mi chodziło o coś całkiem innego. Są pewne rzeczy w parkingu, o których nie informujemy opinii publicznej. Biorę to na siebie. Nie żałuję decyzji, które do tej pory podjąłem. A propos meczu z Wrocławiem, to wszyscy mieli pretensje, że w 14. biegu nie pojechał Michelsen. Gdyby mógł, to by pojechał – nie jestem na tyle durny, żeby zrezygnować z takiego zawodnika. Były powody, dla których nie pojechał.

• Czego można się po was spodziewać w kolejnej części sezonu?

Że będziemy mieli więcej zwycięstw (śmiech). Mamy aż cztery mecze u siebie. Nie możemy sobie pozwolić na porażki na naszym torze. Chciałbym też, abyśmy urwali jakieś punkty na wyjeździe. Nie zwykłem poddawać meczu przed jego rozpoczęciem.

e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
że tak zapytam / 6 czerwca 2019 o 14:05
+8
dlaczego ważne decyzje meczowe podejmuje gość który nie ma bladego pojęcia i zawsze był w klubie (no, prawie zawsze) ale zajmował się "papierkami"... z niego taki strateg jak z koziej d... trąba a decyzje powinien podejmować trener, tak jak było np. za czasów Śledzia, wtedy jestem w stanie uwierzyć, że gość wie co robi (a raczej, że powinien wiedzieć co robi)
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 18:57
+3
"dla tych kibiców warto zrobić wszystko" to zróbcie, ponumerujcie krzesełka, nie przepełniajcie stadionu ponad miarę żeby mecze można było oglądać w godziwych warunkach.
Avatar
minimalista / 6 czerwca 2019 o 18:45
+2
Ale co się chłopiny czepiacie? Od początku było mówione "jedziemy o utrzymanie". Po co zwycięstwo z Wrocławiem jak wygramy za 3 pkt. w Toruniu :)))))))))))))
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 17:26
+1
walczymy o spadek
Avatar
Kibic / wczoraj o 17:21
0
"dla tych kibiców warto zrobić wszystko" to zróbcie, ponumerujcie krzesełka, nie przepełniajcie stadionu ponad miarę żeby mecze można było oglądać w godziwych warunkach." Jak nie pasuje to w domu przed telewizorem pewnie są godziwe warunki i bez narzekania :) Zawsze większa szansa jak wpuszczą więcej ludzi, że przyjdzie więcej prawdziwych kibiców zdolnych do dopingowania drużyny. Jakby sprzedali 10tys. to mielibyśmy widownie poprzeplataną w połowie z piknikami i słychać byłoby tylko Euphorie... Na Wrocławiu byłem zażenowany postawą po 14 biegu. Cisza jak w kościele i brakowało tylko żeby zaczęli wychodzić przed ostatnim...
"dla tych kibiców warto zrobić wszystko" to zróbcie, ponumerujcie krzesełka, nie przepełniajcie stadionu ponad miarę żeby mecze można było oglądać w godziwych warunkach." Jak nie pasuje to w domu przed telewizorem pewnie są godziwe warunki i bez narzekania :) Zawsze większa szansa jak wpuszczą więcej ludzi, że przyjdzie więcej prawdziwych kibiców zdolnych do dopingowania drużyny. Jakby sprzedali 10tys. to mielibyśmy widownie poprzeplataną w połowie z piknikami i słychać byłoby tylko Euphorie... Na Wrocławiu byłem zażenowany p... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 17:06
0
A kto wytypował porażke w Zielonej już przed meczem do programu.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 15:04
-5
zero pojęcia o tym co robi ale robi czyli porażka
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 13:44
-7
Fajny, pozytywny Gość. Dzięki.
Avatar
Kibic / wczoraj o 17:21
0
"dla tych kibiców warto zrobić wszystko" to zróbcie, ponumerujcie krzesełka, nie przepełniajcie stadionu ponad miarę żeby mecze można było oglądać w godziwych warunkach." Jak nie pasuje to w domu przed telewizorem pewnie są godziwe warunki i bez narzekania :) Zawsze większa szansa jak wpuszczą więcej ludzi, że przyjdzie więcej prawdziwych kibiców zdolnych do dopingowania drużyny. Jakby sprzedali 10tys. to mielibyśmy widownie poprzeplataną w połowie z piknikami i słychać byłoby tylko Euphorie... Na Wrocławiu byłem zażenowany postawą po 14 biegu. Cisza jak w kościele i brakowało tylko żeby zaczęli wychodzić przed ostatnim...
"dla tych kibiców warto zrobić wszystko" to zróbcie, ponumerujcie krzesełka, nie przepełniajcie stadionu ponad miarę żeby mecze można było oglądać w godziwych warunkach." Jak nie pasuje to w domu przed telewizorem pewnie są godziwe warunki i bez narzekania :) Zawsze większa szansa jak wpuszczą więcej ludzi, że przyjdzie więcej prawdziwych kibiców zdolnych do dopingowania drużyny. Jakby sprzedali 10tys. to mielibyśmy widownie poprzeplataną w połowie z piknikami i słychać byłoby tylko Euphorie... Na Wrocławiu byłem zażenowany p... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 18:57
+3
"dla tych kibiców warto zrobić wszystko" to zróbcie, ponumerujcie krzesełka, nie przepełniajcie stadionu ponad miarę żeby mecze można było oglądać w godziwych warunkach.
Avatar
minimalista / 6 czerwca 2019 o 18:45
+2
Ale co się chłopiny czepiacie? Od początku było mówione "jedziemy o utrzymanie". Po co zwycięstwo z Wrocławiem jak wygramy za 3 pkt. w Toruniu :)))))))))))))
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 17:26
+1
walczymy o spadek
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 17:06
0
A kto wytypował porażke w Zielonej już przed meczem do programu.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 15:04
-5
zero pojęcia o tym co robi ale robi czyli porażka
Avatar
że tak zapytam / 6 czerwca 2019 o 14:05
+8
dlaczego ważne decyzje meczowe podejmuje gość który nie ma bladego pojęcia i zawsze był w klubie (no, prawie zawsze) ale zajmował się "papierkami"... z niego taki strateg jak z koziej d... trąba a decyzje powinien podejmować trener, tak jak było np. za czasów Śledzia, wtedy jestem w stanie uwierzyć, że gość wie co robi (a raczej, że powinien wiedzieć co robi)
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 13:44
-7
Fajny, pozytywny Gość. Dzięki.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Stać nas na więcej niż walka o utrzymanie

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Stać nas na więcej niż walka o utrzymanie 0 0

Rozmowa z Mateuszem Kompanickim, zawodnikiem Chełmianki

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z gradem 0 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałem, a także burzami z gradem w woj. lubelskim

Lubelskie: Nie tylko upał. IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Lubelskie: Nie tylko upał. IMGW ostrzega przed burzami z gradem 8 2

Prawdziwie letnia pogoda może się skończyć burzami z gradem - ostrzega IMGW.

Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 1:4. Utrzymanie dla gości!

Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 1:4. Utrzymanie dla gości! 0 0

Orlęta Łuków, aby mieć pewne utrzymanie musiały wygrać w sobotę w Krasnymstawie. I drużyna Roberta Różańskiego swój cel zrealizowała. Pokonała Start 4:1

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie
galeria

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie 20 153

Przed możliwym wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta i radnych ostrzega autorka listu otwartego dotyczącego górek. List jest odpowiedzią na nieoficjalne doniesienia, że już w przyszłym tygodniu może dojść do głosowania w sprawie przeznaczenia części górek czechowskich pod blokowiska

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce 0 0

Ciekawy mecz w Tomaszowie Lubelskim na zakończenie sezonu. Do przerwy Łada prowadziła 2:0, ale w drugiej połowie niebiesko-biali wyrównali. A mogli nawet wygrać

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii 0 0

W Werbkowicach mają powody do radości. Po wygranej w ostatniej kolejce z Polesiem Kock 3:0 drużyna Piotra Welcza zakończyła sezon na czwartym miejscu. Kryształ nigdy nie był jeszcze tak wysoko

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia]
galeria

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia] 0 1

W piątek na Moście Kultury była okazja żeby potańczyć. Wystąpił znany i lubiany zespół - Czarne Lwy z Przedmieścia.

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać 0 0

Drugi mecz z rzędu Kłos Chełm zagrał bez nominalnego bramkarza. Mimo to wygrał z Górnikiem II Łęczna aż 4:0. Przy okazji obie drużyny zrobiły przegląd kadr, zwłaszcza pod kątem młodzieży

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt 1 18

Puławscy radni złożyli oświadczenia majątkowe za 2018 rok. Średnio co drugi samorządowiec spłaca kredyt.

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób
film

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób 28 4

Nowa Wieś Kącka (woj. dolnośląskie). Pięciu pasażerów samochodu osobowego zginęło w zderzeniu z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka na Dolnym Śląsku. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto 1 8

Kobieta kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście. Oboje trafili do szpitala.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019
19 czerwca 2019, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019 0 0

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców Czubów Południowych na wspólne, radosne świętowanie. Organizatorzy zapraszają w środę, 19 czerwca od godz. 16 na tereny zielone Parku Jana Pawła II. Będzie się działo!

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek 38 20

W sobotę na terenie woj. lubelskiego utonęły dwie osoby.

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie
zdjęcia
galeria

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie 1 5

W piątek ósmoklasiści z Prywatna Szkoła Podstawowa i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie bawili się na balu.

PGE EKSTRALIGA
8 kolejka

Wyniki:

Fogo Unia Leszno - MRGARDEN GKM Grudziądz 52:38
Speed Car Motor - Betard Sparta Wrocław 42:48
truly.work Stal Gorzów - Get Well Toruń 49:41
forBET Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra 51:39

Tabela:

1. Fogo Unia Leszno 8 16 +92
2. Betard Sparta Wrocław 8 11 +18
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 8 10 +20
4. forBET Włókniarz Częstochowa 8 9 -6
5. truly.work Stal Gorzów 8 8 +1
6. MRGARDEN GKM Grudziądz 7 5 -22
7. Speed Car Motor Lublin 8 4 -46
8. Get Well Toruń 7 3 -57

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.