Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

23 października 2021 r.
8:11

Komu twaróg, komu nektar. Kto co lubi w zamojskim zoo

Autor: Zdjęcie autora agdy
6 2 A A
Czepiak ciemny
Czepiak ciemny (fot. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu)

Jeśli dziś w menu gotowane jajko, znak, że niedziela. Tak regularnie stołują się małpy w zamojskim zoo. Jajka dostają też ptaki egzotyczne. Tutejsi mieszkańcy gustują w różnych smakołykach. Dla owocożernych nietoperzy specjalnie sprowadzany jest nektar

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wielu mieszkańców ogrodu zoologicznego w Zamościu żywi się specjalnymi granulatami, które powstają z myślą o nich. Swoją karmę mają nosorożce, swoją żyrafy, jeszcze inną zebry. Ale to nie wszystko. W zoo jest specjalna kuchnia, w której powstają posiłki dla zwierząt. Na liście artykułów spożywczych, które tu docierają, są między innymi jajka, ser twarogowy, mleko, jabłka czy pieczywo.

Twaróg do dzioba

- Jajka są głównie dla małp i ptaków egzotycznych. Małpy co niedzielę dostają jajka gotowane. Dla nich jest też mleko, na którym powstają zupy z dodatkiem płatków – mówi Jadwiga Kniaź-Rycaj z działu hodowlanego Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu.

Rocznie tutejsze zwierzęta zjadają jajek za ponad 7 800 złotych, a mleka i twarogu za ponad 4 600 złotych.

- Ser jest kupowany z myślą o małpach i papugach – dodaje Kniaź-Rycaj.

Za bramę ogrodu wjeżdżają też owoce, począwszy od sezonowych, przez cytrusy po zwykłe jabłka, których potrzeba tu średnio 50 kg tygodniowo.

Prowiant na drogę

- Każdy ogród zoologiczny karmi trochę inaczej, bo zagraniczne mają na przykład dostęp do ananasów, arbuzów czy mandarynek. U nas dostają winogrona czy kiwi, ale karmimy też naszymi owocami sezonowymi: wiśniami, czereśniami, truskawkami. Dajemy też jabłka. Z uwagi na różnice w diecie gdy jakieś zwierzę od nas jedzie do innej placówki, dostaje kilkudniowy prowiant, żeby mogło na początku jeść to, do czego jest przyzwyczajone. Kiedy przyjmujemy nowe, to też zawsze dostajemy porcję jego karmy – wyjaśniają pracownicy zoo.

Czasami jakiś przysmak jest sprowadzany specjalnie z myślą o konkretnym zwierzęciu. Tak jest w przypadku nietoperzy, które żywią się owocami. Dostają owoce polane zamawianym dla nich nektarem.

Ale są zwierzęta bez takich wymagań, które gustują w zwykłym chlebie. I to wczorajszym.

- To kopytne. Pieczywo, ale już świeże, zamawiamy dla małp. Bardzo lubią bułeczki z dżemem – tłumaczy Jadwiga Kniaź-Rycaj.

Chleb z ul. Śląskiej

Rocznie tego pieczywa jest przejadane w zamojskim ogrodzie za blisko 5 i pół tysiąca złotych.

- Z zoo współpracujemy od kilku lat, codziennie trafia tam partia naszego pieczywa. Tak jak chce zamawiający to świeże bułeczki pszenne i z poprzedniego dnia, chleb baltonowski, produkowany na naturalnych kwasach bez polepszaczy. To bardzo dobre, pełnowartościowe wyroby z naszej piekarni przy ul. Śląskiej. Ogród, choć jest niekonwencjonalnym odbiorcą, jest dla nas ważny, zwłaszcza, że to odbiorca lokalny – mówi Małgorzata Wołoch, kierownik działu marketingu w PSS „Robotnik” w Zamościu.

Spółdzielnia dostarcza pieczywo dla zwierząt, bo tak jak inni dostawcy, wygrała przetarg organizowany przez zamojskie zoo.

Przeglądając listę zakupów miejskiej placówki, nie można nie zauważyć, że trafiają tu jednodniowe kurczęta. Jak tłumaczą pracownicy ogrodu, takie są prawa łańcucha pokarmowego. Kogutki, które by były uśmiercone i zutylizowane jako nieprzydatne w przemyśle drobiarskim, dostają drapieżne ptaki mieszkające w zoo. Ich przewód pokarmowy wymaga by oprócz mięsa, którym są karmione, zjadały drobniejsze ptaki. Na wolności by na nie zapolowały, w warunkach zoo nie jest to możliwe.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 2

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tadek68 / 23 października 2021 r. o 14:38
Sory za mały błąd 3 panów na fotelach, zabroniło II RP działać w 1945 r. Nie zmienia faktu, że okupacja i zniewolenie trwa nadal. Kiedy rodzi się mały obywatel RP, otrzymuje kopię aktu urodzenia, oryginał ma zarządca i właściciel hodowli (parapaństwo) lub jego nadzorca (UE), ty nie dostaniesz. A Polacy stadne plemię? Nawet portier w UE może powiedzieć: ,,Panie Mateuszu, Pani Ursula nie ma dla Pana dzisiaj czasu, wg konstytucji Pana Kwaśniewskiego ma Pan około 25 procent władzy zapisanej prawnie w 1939 r., a wg konstytucji z 1935 r. żadnej. Pani Ursula ma więcej procent udziałów jako zarządca większosciowy od 2003, proszę przyjść jutro.Czy wykonał już Pan jej zalecenia i są czyste okna w Belwederze?? Co tam u tych Polaków, co nie mają swojego Państwa tego z 1918, są grzeczni, niech pomachają sobie chorągiewką to im przejdzie, pokażemy że to faszyzm. I żadnych marszów fasztystowskich z napisami Niepodległość, to czysty antysemityzm. Ponadto żadnych świń, krów, norek, co najwyżej małpki w klatce. Proszę przyjść jutro, jest dla Pana dotacja na strzykawki."Czy ma rację Pan Duda stosując artykuly konstytucji z 1997 r. jak przepisy administracyjno porządkowe, jak np.regulamin porządkowy sprzątania budynku etc.? Jako zawododowy prawnik wie, że moc prawna tego dokumentu o nazwie Ustawa Zasadnicza z 1997 r. jest bardzo niewielka, a formalnie rzecz biorąc wg Konstytucji z 1935 r. jako prezydent może prawie wszystko. Co najwyżej złoży urząd jako wybrany z wadą prawną, wg przepisów z 1935 r. Tłumacząc, że urząd sprawował w dobrej wierze, wykonując jedynie czynności administracyjno- biurowe z woli grupy wyborców. Zaś konstytucja z 1997 r. powstała na gruzach Polski okupowanej przez Hitlera, komunistów i postkomunistów, obecne Państwa zrzeszone w UE, była i jest rodzajem poradnika małego technika, jak postępować przy podjęciu decyzji, by majątek i prawa obywatelskie zagwarantowane na dzień 31.08.1939 jako strony pokrzywdzonej, zabezpieczyć w sposób możliwie najlepszy, udając Prezydenta, złośliwie określanym Notariuszem 3RP.
Sory za mały błąd 3 panów na fotelach, zabroniło II RP działać w 1945 r. Nie zmienia faktu, że okupacja i zniewolenie trwa nadal. Kiedy rodzi się mały obywatel RP, otrzymuje kopię aktu urodzenia, oryginał ma zarządca i właściciel hodowli (parapaństwo) lub jego nadzorca (UE), ty nie dostaniesz. A Polacy stadne plemię? Nawet portier w UE może powiedzieć: ,,Panie Mateuszu, Pani Ursula nie ma dla Pana dzisiaj czasu, wg konstytucji Pana Kwaśniewskiego ma Pan około 25 procent władzy zapisanej prawnie w 1939 r., a wg konstytucji z 1935 r. żadne... rozwiń
Avatar
tadek68 / 23 października 2021 r. o 14:04
Ludzie mają lepiej, dziś lepiej bo np dziś środa i 4 szczepienie. Mogą też, jak chcą chodzić w kagańcach albo bez, ale to drugie jest płatne i pozwala na trochę rozrywki sądowniczo prawnej opartej na prawie morskim. Takich atrakcji na ludziach nie miała 2 Rzeczpospolita powołana przez i dla obywateli, suwerennie z ich własej woli. Chodzi o pewne suwerenne państwo europejskie nazywane potocznie Polska, zdelegalizowane przez 3 polityków w 1935 w Jałcie, jeden nosił pseudonim Stalin, jeden z USA i jeden Brytyjczyk. To suwerenne Państwo RP nigdy nie było zastąpione, rozwiązane lub przekazane komuś z woli obywateli w wyborze demokratycznym bezpośrednim, jak wymagała konstytucja z 1935 r. Wielu obecne Państwo Polaków nazywa 3RP, wmawiąc suwerenność i oceniając z zewnątrz na ile jest demokratyczne. To popatrzmy kogo reprezenuje i co np P. Morawiecki? III RP powstała najpierw z państwa niedemokratycznego okupującego Polskę w imieniu ZSRR, stalo to się przy kieliszku za pewnym stolikiem usiadło kilka osób, komuniści wraz z tzw prolewicowymi liberałami, zwani opozycją. Potem uchwalono napisaną przez Pana Kwaśniewskiego, lewicę i przypadkowe inne osoby Konstytucję 3RP, jaką mamy teraz. Aby stała się legalna i wyglądało poważniej, otumanieni obywatele nie rozrabiali, potwierdzono tę konstytucję w drodze głosowania bezpośredniego, zgodnie z prawem z 1935 r. (Konstytucja II RP). I stała się rzecz prze-komiczna, 40 parę procent obywateli zagłosowało, ponad 50 procent było za. Ok 60 procent miało gdzieś Państwo Panów Michnika, Kawśniewskiego nie głosowało. Licząc matematycznie większość zbojkotowała nowe Państwo a około 25 procent obywateli krzyknęło TAK, głosujac w referendum ,,ZA". Czy suwerenne Państwo Rzeczpospolita z 1918 r. zostało z wymogami konstytucji IIRP zastąpiąne legalnie przez III RP ?? Warto zapytać ponad 60 proc obywateli, którzy mieli gdzieś postkomunę lub poszli głosować ,,Nie!". Według zasad komunistów i tzw lewicowej opozycji i wymyślonych przez nich przepisów referendum konstytucyjne UZNANO za ważne i Konstytucja III RP obowiązuje, tu się można zgodzić z jednym dla ok 25 proc obywateli głosujących ,,ZA" mają prawo tak uważać, ale mogą BARDZO się mylić. Dla mnie, a jestem w grupie ok 60 proc. jacy zbojkotowali referendum, nie wierząc w politykę suwerennosci nowego parapaństwa, jako korporacji polityczno paserskiej raczej. Tragikomiczne jest to, że referendum z 1997 r.wg zasad postkomunistów, jest niedemokratyczne nawet i nieważne według tej nowej uchwalanej konstytucji w 1997 r. Tak więc nie dziwmy się, Pani Urszula nazwiska nie potwórzę inna Pani z UE mówi Polakom co mają i jak robić, hodować. Konstytucja 3RP, sąd konstytucyjny, kiedy się ma legitymację państwową ok 25 procent obywateli z 1997 r., spadkobierców legalnie powstałej suwerennie z woli obywateli 2 RP, jest raczej komiczne. W referendum unijnym wzięło udział ok 58 proc.obywateli, większość glosowała ,,ZA" więc duży mandat właścicielski lub porządkowy do reprezentacji grupy etnicznej określanej, przez niezbyt przyjazne środowiska GOJE z terytorium Polin. III RP jest po prostu dla UE i innych państw jak rodzaj Kurdystanu, ZOO, pod tymczasowym zarządem administratora zwanego 3 RP. Tak wię dowolny urzędnik UE ustala Menu. My obywatele jedynie suwerennej II Rzeczypospolitej założonej przez i dla obywateli nie mamy prawa do swego suwerennego Państwa i jego terytorium. Z referendum Pana Kwaśniewskiego z 1997 r. wynikło, jedynie to, że jest nas suwerennych obywateli około 60 procent lub więcej ( tyle nie głosowało lub było przeciw). Z całym szacunkiem dla pozostałych 40 proc. Polaków, o niskiej świadomości po latach komunizmu i oszukanych przez tzw lewicową opozycję w kwestii legalizacji państwa. Państwo Polskie istnieje od 1918 r. Nasze państwo próbowano pogrzebać ostatecznie w 1997 r. Stojąc nad mogiłami tych którzy oddali krew za to polskie Państwo, naszą niepodległość, wygłasza się wzniosłe mowy i grzebie pamięć o naszej suwerennosci coraz głębiej. Ale salceson i rente babce dają, to po myśleć. Tamte biły po ubeckich katowniach, paliły w kominach, ale napisały ładną konstytucję, jest ładny prezydent, mortadela i herbatniki. Animals population??? Tak o nas sądzi wielu Anglików od 1945 r. sam tego doświadzczyłem. A co by było gdyby, jak w 1945 r. Pani Merkel, Biden, Prezydent Chin osadzili d na Brytyjskim tronie, ciemnoskórą piękność , bo tak ładniej i modniej, garstka Anglików to zaakceptuje, wybierze sama lordów, uchwali konstytucję i nazwie Monarchia Brytyjska? W oparciu o prawo morskie (silniejszego) i dyktat niewolniczy możliwe, Polska 3RP jest typem właśnie państwa prawa (morskiego) ale nie naturalnego (obywateli, suwerena), rodzaj howu klatkowego z wybiegiem, jak zwierzątka grzeczne.
Ludzie mają lepiej, dziś lepiej bo np dziś środa i 4 szczepienie. Mogą też, jak chcą chodzić w kagańcach albo bez, ale to drugie jest płatne i pozwala na trochę rozrywki sądowniczo prawnej opartej na prawie morskim. Takich atrakcji na ludziach nie miała 2 Rzeczpospolita powołana przez i dla obywateli, suwerennie z ich własej woli. Chodzi o pewne suwerenne państwo europejskie nazywane potocznie Polska, zdelegalizowane przez 3 polityków w 1935 w Jałcie, jeden nosił pseudonim Stalin, jeden z USA i jeden Brytyjczyk. To suwerenne Państwo RP nigd... rozwiń
Avatar
tadek68 / 23 października 2021 r. o 14:38
Sory za mały błąd 3 panów na fotelach, zabroniło II RP działać w 1945 r. Nie zmienia faktu, że okupacja i zniewolenie trwa nadal. Kiedy rodzi się mały obywatel RP, otrzymuje kopię aktu urodzenia, oryginał ma zarządca i właściciel hodowli (parapaństwo) lub jego nadzorca (UE), ty nie dostaniesz. A Polacy stadne plemię? Nawet portier w UE może powiedzieć: ,,Panie Mateuszu, Pani Ursula nie ma dla Pana dzisiaj czasu, wg konstytucji Pana Kwaśniewskiego ma Pan około 25 procent władzy zapisanej prawnie w 1939 r., a wg konstytucji z 1935 r. żadnej. Pani Ursula ma więcej procent udziałów jako zarządca większosciowy od 2003, proszę przyjść jutro.Czy wykonał już Pan jej zalecenia i są czyste okna w Belwederze?? Co tam u tych Polaków, co nie mają swojego Państwa tego z 1918, są grzeczni, niech pomachają sobie chorągiewką to im przejdzie, pokażemy że to faszyzm. I żadnych marszów fasztystowskich z napisami Niepodległość, to czysty antysemityzm. Ponadto żadnych świń, krów, norek, co najwyżej małpki w klatce. Proszę przyjść jutro, jest dla Pana dotacja na strzykawki."Czy ma rację Pan Duda stosując artykuly konstytucji z 1997 r. jak przepisy administracyjno porządkowe, jak np.regulamin porządkowy sprzątania budynku etc.? Jako zawododowy prawnik wie, że moc prawna tego dokumentu o nazwie Ustawa Zasadnicza z 1997 r. jest bardzo niewielka, a formalnie rzecz biorąc wg Konstytucji z 1935 r. jako prezydent może prawie wszystko. Co najwyżej złoży urząd jako wybrany z wadą prawną, wg przepisów z 1935 r. Tłumacząc, że urząd sprawował w dobrej wierze, wykonując jedynie czynności administracyjno- biurowe z woli grupy wyborców. Zaś konstytucja z 1997 r. powstała na gruzach Polski okupowanej przez Hitlera, komunistów i postkomunistów, obecne Państwa zrzeszone w UE, była i jest rodzajem poradnika małego technika, jak postępować przy podjęciu decyzji, by majątek i prawa obywatelskie zagwarantowane na dzień 31.08.1939 jako strony pokrzywdzonej, zabezpieczyć w sposób możliwie najlepszy, udając Prezydenta, złośliwie określanym Notariuszem 3RP.
Sory za mały błąd 3 panów na fotelach, zabroniło II RP działać w 1945 r. Nie zmienia faktu, że okupacja i zniewolenie trwa nadal. Kiedy rodzi się mały obywatel RP, otrzymuje kopię aktu urodzenia, oryginał ma zarządca i właściciel hodowli (parapaństwo) lub jego nadzorca (UE), ty nie dostaniesz. A Polacy stadne plemię? Nawet portier w UE może powiedzieć: ,,Panie Mateuszu, Pani Ursula nie ma dla Pana dzisiaj czasu, wg konstytucji Pana Kwaśniewskiego ma Pan około 25 procent władzy zapisanej prawnie w 1939 r., a wg konstytucji z 1935 r. żadne... rozwiń
Avatar
tadek68 / 23 października 2021 r. o 14:04
Ludzie mają lepiej, dziś lepiej bo np dziś środa i 4 szczepienie. Mogą też, jak chcą chodzić w kagańcach albo bez, ale to drugie jest płatne i pozwala na trochę rozrywki sądowniczo prawnej opartej na prawie morskim. Takich atrakcji na ludziach nie miała 2 Rzeczpospolita powołana przez i dla obywateli, suwerennie z ich własej woli. Chodzi o pewne suwerenne państwo europejskie nazywane potocznie Polska, zdelegalizowane przez 3 polityków w 1935 w Jałcie, jeden nosił pseudonim Stalin, jeden z USA i jeden Brytyjczyk. To suwerenne Państwo RP nigdy nie było zastąpione, rozwiązane lub przekazane komuś z woli obywateli w wyborze demokratycznym bezpośrednim, jak wymagała konstytucja z 1935 r. Wielu obecne Państwo Polaków nazywa 3RP, wmawiąc suwerenność i oceniając z zewnątrz na ile jest demokratyczne. To popatrzmy kogo reprezenuje i co np P. Morawiecki? III RP powstała najpierw z państwa niedemokratycznego okupującego Polskę w imieniu ZSRR, stalo to się przy kieliszku za pewnym stolikiem usiadło kilka osób, komuniści wraz z tzw prolewicowymi liberałami, zwani opozycją. Potem uchwalono napisaną przez Pana Kwaśniewskiego, lewicę i przypadkowe inne osoby Konstytucję 3RP, jaką mamy teraz. Aby stała się legalna i wyglądało poważniej, otumanieni obywatele nie rozrabiali, potwierdzono tę konstytucję w drodze głosowania bezpośredniego, zgodnie z prawem z 1935 r. (Konstytucja II RP). I stała się rzecz prze-komiczna, 40 parę procent obywateli zagłosowało, ponad 50 procent było za. Ok 60 procent miało gdzieś Państwo Panów Michnika, Kawśniewskiego nie głosowało. Licząc matematycznie większość zbojkotowała nowe Państwo a około 25 procent obywateli krzyknęło TAK, głosujac w referendum ,,ZA". Czy suwerenne Państwo Rzeczpospolita z 1918 r. zostało z wymogami konstytucji IIRP zastąpiąne legalnie przez III RP ?? Warto zapytać ponad 60 proc obywateli, którzy mieli gdzieś postkomunę lub poszli głosować ,,Nie!". Według zasad komunistów i tzw lewicowej opozycji i wymyślonych przez nich przepisów referendum konstytucyjne UZNANO za ważne i Konstytucja III RP obowiązuje, tu się można zgodzić z jednym dla ok 25 proc obywateli głosujących ,,ZA" mają prawo tak uważać, ale mogą BARDZO się mylić. Dla mnie, a jestem w grupie ok 60 proc. jacy zbojkotowali referendum, nie wierząc w politykę suwerennosci nowego parapaństwa, jako korporacji polityczno paserskiej raczej. Tragikomiczne jest to, że referendum z 1997 r.wg zasad postkomunistów, jest niedemokratyczne nawet i nieważne według tej nowej uchwalanej konstytucji w 1997 r. Tak więc nie dziwmy się, Pani Urszula nazwiska nie potwórzę inna Pani z UE mówi Polakom co mają i jak robić, hodować. Konstytucja 3RP, sąd konstytucyjny, kiedy się ma legitymację państwową ok 25 procent obywateli z 1997 r., spadkobierców legalnie powstałej suwerennie z woli obywateli 2 RP, jest raczej komiczne. W referendum unijnym wzięło udział ok 58 proc.obywateli, większość glosowała ,,ZA" więc duży mandat właścicielski lub porządkowy do reprezentacji grupy etnicznej określanej, przez niezbyt przyjazne środowiska GOJE z terytorium Polin. III RP jest po prostu dla UE i innych państw jak rodzaj Kurdystanu, ZOO, pod tymczasowym zarządem administratora zwanego 3 RP. Tak wię dowolny urzędnik UE ustala Menu. My obywatele jedynie suwerennej II Rzeczypospolitej założonej przez i dla obywateli nie mamy prawa do swego suwerennego Państwa i jego terytorium. Z referendum Pana Kwaśniewskiego z 1997 r. wynikło, jedynie to, że jest nas suwerennych obywateli około 60 procent lub więcej ( tyle nie głosowało lub było przeciw). Z całym szacunkiem dla pozostałych 40 proc. Polaków, o niskiej świadomości po latach komunizmu i oszukanych przez tzw lewicową opozycję w kwestii legalizacji państwa. Państwo Polskie istnieje od 1918 r. Nasze państwo próbowano pogrzebać ostatecznie w 1997 r. Stojąc nad mogiłami tych którzy oddali krew za to polskie Państwo, naszą niepodległość, wygłasza się wzniosłe mowy i grzebie pamięć o naszej suwerennosci coraz głębiej. Ale salceson i rente babce dają, to po myśleć. Tamte biły po ubeckich katowniach, paliły w kominach, ale napisały ładną konstytucję, jest ładny prezydent, mortadela i herbatniki. Animals population??? Tak o nas sądzi wielu Anglików od 1945 r. sam tego doświadzczyłem. A co by było gdyby, jak w 1945 r. Pani Merkel, Biden, Prezydent Chin osadzili d na Brytyjskim tronie, ciemnoskórą piękność , bo tak ładniej i modniej, garstka Anglików to zaakceptuje, wybierze sama lordów, uchwali konstytucję i nazwie Monarchia Brytyjska? W oparciu o prawo morskie (silniejszego) i dyktat niewolniczy możliwe, Polska 3RP jest typem właśnie państwa prawa (morskiego) ale nie naturalnego (obywateli, suwerena), rodzaj howu klatkowego z wybiegiem, jak zwierzątka grzeczne.
Ludzie mają lepiej, dziś lepiej bo np dziś środa i 4 szczepienie. Mogą też, jak chcą chodzić w kagańcach albo bez, ale to drugie jest płatne i pozwala na trochę rozrywki sądowniczo prawnej opartej na prawie morskim. Takich atrakcji na ludziach nie miała 2 Rzeczpospolita powołana przez i dla obywateli, suwerennie z ich własej woli. Chodzi o pewne suwerenne państwo europejskie nazywane potocznie Polska, zdelegalizowane przez 3 polityków w 1935 w Jałcie, jeden nosił pseudonim Stalin, jeden z USA i jeden Brytyjczyk. To suwerenne Państwo RP nigd... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 2

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Symbit udał się na świąteczną przerwę jako lider zmagań. Podopieczni Sławomira Łątki pokonali po emocjonującym spotkaniu Piąty Faul

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Jest spory problem z jakością indonezyjskiego węgla rozprowadzanego przez miasto po niższej cenie w ramach rządowego programu. Paliwo nie jest sortowane po przywiezieniu i zawiera zbyt dużo miału.

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2022, 19:30

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można uczestniczyć w próbach otwartych spektakli w ramach konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Pierwszy pokaz dziś o godz. 19.30.

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Nałęczowska straż miejska w przyszłym roku zostanie rozwiązana. Formację tworzą obecnie trzy osoby. Samorząd liczy na oszczędności, bo utrzymanie straży kosztuje nałęczowskich podatników ok. 300 tys. zł rocznie.

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

Tabeli przewodzą Symbit oraz Matematyka

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Z powodu oblodzonej nawierzchni dróg dzisiaj w wielu miejscach regionu było bardzo ślisko.

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej
10 grudnia 2022, 18:00

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu" to tytuł koncertu, który zostanie zorganizowany już w najbliższą sobotę o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Tego wieczora będzie można usłyszeć muzykę kompozytorów z Polski i Ukrainy.

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować
Alarm 24

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować

Nie ma ratunku dla kilkudziesięcioletniej lipy rosnącej przy ul. Chopina. Drzewo praktycznie pozbawiono korony, bo stwarzało zagrożenie dla ludzi. Miasto obiecuje nowe.

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin
10 grudnia 2022, 18:00

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin

Przed nami 15. edycja popularnego festiwalu filmów snowboardowych "Winter Is My Love". W Lublinie wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a).

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Służą do wypoczynku i relaksu oraz stanowią doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje mebli ogrodowych, w tym nowoczesne modele, które łączą w sobie wygodę i funkcjonalność z eleganckim designem.

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Czy podopiecznym Artura Gronka uda się wreszcie przełamać serię porażek?

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo
Zdjęcia
galeria

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo

W czwartek rano rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. O zgodę na jego demontaż wystąpiły władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Docelowo monument ma stanąć na terenie uczelnianego kampusu.

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

W Białej Podlaskiej ma powstać nowa parafia przy dużym osiedlu blokowisk. W tym celu, trzeba było opracować nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Stacja ładująca, power bank czy panel solarny to proste rozwiązanie wszystkich możliwych problemów w dostępie do energii elektrycznej - czy to w domu, na biwaku czy w podróży. Poznaj różne możliwości ładowania urządzeń i zapewnienia sobie awaryjnego zasilania w każdej sytuacji.

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek
galeria

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek

Zagłosowałam w budżecie obywatelskim na mural, nie mając świadomości, że będzie na nim mój dziadek. Był bardzo ciepłym, serdecznym człowiekiem. Tworzyli z babcią cudowną parę – mówi pani Anna, wnuczka Andrzeja Żubra ps. Jędruś. Wczoraj oficjalnie odsłonięto ścienne malowidło upamiętniające trójkę bohaterów z czasów II wojny światowej, związanych z polskim podziemiem niepodległościowym. Projekt BO „Świdnicki mural wizytówką miasta” zdobył poparcie 363 mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium