Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

24 listopada 2021 r.
6:32

Tak nie da się leczyć ciężko chorych dzieci. Medycy o warunkach w szpitalu dziecięcym w Lublinie

105 9 A A
Tak wygląda leczenie na oddziałach pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej oraz gastroenterologii dziecięcej
Tak wygląda leczenie na oddziałach pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej oraz gastroenterologii dziecięcej (fot. Nadesłane)

Jedna toaleta na kilkadziesiąt osób – pacjentów i ich rodziców, przepełnione sale chorych, wąski korytarzyk z dostawkami. Do tego tłumy studentów, którzy przychodzą tam na zajęcia. – Wszystko w jednym miejscu. Czy tak powinna działać specjalistyczna placówka? – alarmują zdesperowani lekarze ze szpitala dziecięcego w Lublinie, w którym trwa remont.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To kolejny z serii naszych artykułów, w których obnażamy smutną prawdę o tym jak wygląda leczenie dzieci w szpitalach w województwie lubelskim. Tym razem rozmawialiśmy z medykami z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Tutejsze oddziały pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej oraz gastroenterologii dziecięcej ze względu na remont w szpitalu zostały przeniesione z piątego piętra na parter.

– To trwa już dwa lata. Funkcjonujemy w polowych warunkach, nie da się tak pracować i leczyć ciężko chorych dzieci. Mamy pacjentów w bardzo poważnym stanie m.in. po terapiach lekowych, a nawet próbach samobójczych, którzy powinni mieć odpowiednie warunki – oburza się jeden z lekarzy.

– Sale chorych są przepełnione, bo do szpitala trafiają tłumy pacjentów, z całego województwa. Niedawno z izby przyjęć mieliśmy nawet sugestię, żeby kłaść po dwoje dzieci na jednym łóżku, do czego oczywiście nie doszło. Na jednej sali leży czworo-pięcioro dzieci i ich rodzice. Wszyscy korzystają z jednej toalety, a to w sumie kilkadziesiąt osób – alarmuje nasz rozmówca.

Lekarze zwracają też uwagę, że pomieszczenia na parterze po oddziale rehabilitacji nie mają odpowiedniego wyposażenia. – Nie ma na przykład stałego dostępu tlenu, jeśli któryś z pacjentów wymagałby takiego wspomagania. Mamy zwykłe butle, które w razie potrzeby stawiamy obok pacjenta. Jest ich jednak za mało. Zdarzało się, że lekarz czasowo musiał odłączyć jednego pacjenta od tlenu, żeby podać innemu. Czy tak powinien działać szpital specjalistyczny? – denerwuje się nasz rozmówca.

Inna osoba, która widziała obecną sytuację na oddziale: – Zaraz przy wejściu na oddział stoi dostawka, na której leży jeden z pacjentów. Tuż obok kosze na śmieci i wydzielony mały kącik dla salowych. Kolejne dostawki z pacjentami stoją wzdłuż wąskiego korytarza, na którym ledwo mieszczą się obok siebie dwie osoby. A korzystają z niego dzieci, rodzice, lekarze, pielęgniarki, a także liczne grupy studentów, którzy przecież cały czas przychodzą do nas na zajęcia. Nie wiem jak w razie zagrożenia wyglądałaby ewakuacja w tak ciasnym miejscu.

Na tym jednak nie koniec. – Jeszcze do niedawna na korytarzu wisiała folia, za którą trwały prace remontowe. Tuż obok pacjentów. Po oddziale chodzą budowlańcy w kaskach – irytuje się nasz rozmówca. Dodaje: – Z braku miejsca na parterze, gabinet lekarski pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej, aktualnie działa na trzecim piętrze. Budowę mamy tuż za oknem: wiercenie, kucie młotami pneumatycznymi, zsypywanie gruzu przez metalowy zsyp. Hałas jest nie do zniesienia. Kiedyś zmierzyliśmy natężenie, było na poziomie aż 115 decybeli.

Jak relacjonują medycy, dyrekcja nie reaguje, mimo że wielokrotnie interweniowali w tej sprawie.

– Problemy związane z przebudową szpitala są znane dyrekcji. Wszelkie zgłaszane uwagi, zarówno przez pracowników szpitala, jak i rodziców są na bieżąco przekazywane wykonawcy – twierdzi w przesłanym nam komentarzu Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dodaje, że „niedogodności związane z przebudową szpitala są przejściowe”.

Medycy odpowiadają, że „niedogodności” o których mówi dyrekcja, to całkowity brak norm sanitarnych i bezpieczeństwa oraz realne zagrożenie zdrowia i życia pacjentów i pracowników.

– Pomimo trudnych warunków przyjmujemy wszystkich pacjentów wymagających hospitalizacji, jednocześnie informując rodziców o utrudnieniach – zapewnia na koniec rzeczniczka szpitala.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LLUbelak / 24 listopada 2021 r. o 21:29
W kraju w którym bez sprowadzenia dodatkowych zasobów ludzkich dzietność puka w dno od spodu powinno się pierwszorzędnie dbać o dzieci. Wstyd. Podobnie onkologia w Lbn na korytarzach chemia brak zabezpieczeń czepków rękawic chłodzących dla pacjentów wstyd. Brak nowoczesnych terapii bajzel na kółkach ale mu sami nie potrafimy sobą zarządzać pokazuje to 1000 letnia tradycja z setkami przegranych konfliktów
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 listopada 2021 r. o 07:47
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
 Jak     „    opozycja    ”     bierze udział w podwyższaniu apanaży również dla tych napisanych małą literą, to piszesz, że się należy?!
    A co mnie obchodzi opozycja? Opozycja w tym kraju nie rządzi. Za obecną syutuację odpowiada obecna władza która ma wystarczającą większość w sejmie aby przepchać każdą ustawe po nocy. cyt.,,Jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów mamy do czynienia z bylejakością władzy.’’ - wiesz czyje to słowa?
    A co mnie obchodzi opozycja? Opozycja w tym kraju nie rządzi. Za obecną syutuację odpowiada obecna władza która ma wystarczającą większość w sejmie aby przepchać każdą ustawe po nocy. cyt.,,Jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów mamy do czynienia z bylejakością władzy.’’ - wiesz czyje to słowa? rozwiń
Avatar
LLUbelak / 24 listopada 2021 r. o 21:42
Eurostat: Polska na ostatnim miejscu pod względem wydatków na ochronę zdrowia. Śmiech na sali a ponoć Polska w budowie i rośnie jako kato-imperium kolonia Watykanu
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 listopada 2021 r. o 07:03
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 listopada 2021 r. o 08:13
--->>>>   POMOGĘ NIECO PAŃSTWU ZROZUMIEĆ PROBLEM:  2018 - Szpital w MYSZKOWIE ---– Obecnie poziom kosztów wynagrodzeń wraz z pochodnymi i kontraktów medycznych stanowi ok. 83 proc. przychodów. Absurdem stało się, iż wydatki na bezpośrednie leczenie pacjenta (diagnostyka i koszty leków) stanowią jedynie ułamek wszystkich kosztów (ok. 4–6 proc.) – ocenia Michał Trojakowski z myszkowskiej placówki. " - FORSAL PL   Ciekawe jak to wygląda w lubeslkich szpitalach
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 listopada 2021 r. o 11:20
--->>>>   POMOGĘ NIECO PAŃSTWU ZROZUMIEĆ PROBLEM:  2018 - Szpital w MYSZKOWIE ---– Obecnie poziom kosztów wynagrodzeń wraz z pochodnymi i kontraktów medycznych stanowi ok. 83 proc. przychodów. Absurdem stało się, iż wydatki na bezpośrednie leczenie pacjenta (diagnostyka i koszty leków) stanowią jedynie ułamek wszystkich kosztów (ok. 4–6 proc.) – ocenia Michał Trojakowski z myszkowskiej placówki. " - FORSAL PL   Ciekawe jak to wygląda w lubeslkich szpitalach
 ,,Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała szydło.''
 ,,Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała szydło.'' rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 25 listopada 2021 r. o 08:37
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Pamiętamy rownież inne fakty: 1- hasło POlska w ruinie zostało wymyślone w PO, rozpowszechnione przez PO, powtarzane przez PO; 2- janusz palikot przekonywał, że trzeba kłamać i na okrągło powtarzać kłamstwa, bo inaczej nigdy nie uda się wygrać z PiS.
 jarosław kaczyński w październiku 2018 roku w Łodzi też mówił o kłamstwie: "Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy".
Avatar
poker / 24 listopada 2021 r. o 20:48
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
 Pamiętamy rownież inne fakty: 1- hasło POlska w ruinie zostało wymyślone w PO, rozpowszechnione przez PO, powtarzane przez PO; 2- janusz palikot przekonywał, że trzeba kłamać i na okrągło powtarzać kłamstwa, bo inaczej nigdy nie uda się wygrać z PiS.
Avatar
LAS / 24 listopada 2021 r. o 07:40
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Jak  „ opozycja ”  bierze udział w podwyższaniu apanaży również dla tych napisanych małą literą, to piszesz, że się należy?! 
Avatar
Janusz_Paliwas / 25 listopada 2021 r. o 08:37
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Pamiętamy rownież inne fakty: 1- hasło POlska w ruinie zostało wymyślone w PO, rozpowszechnione przez PO, powtarzane przez PO; 2- janusz palikot przekonywał, że trzeba kłamać i na okrągło powtarzać kłamstwa, bo inaczej nigdy nie uda się wygrać z PiS.
 jarosław kaczyński w październiku 2018 roku w Łodzi też mówił o kłamstwie: "Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy".
Avatar
LLUbelak / 24 listopada 2021 r. o 21:42
Eurostat: Polska na ostatnim miejscu pod względem wydatków na ochronę zdrowia. Śmiech na sali a ponoć Polska w budowie i rośnie jako kato-imperium kolonia Watykanu
Avatar
LLUbelak / 24 listopada 2021 r. o 21:29
W kraju w którym bez sprowadzenia dodatkowych zasobów ludzkich dzietność puka w dno od spodu powinno się pierwszorzędnie dbać o dzieci. Wstyd. Podobnie onkologia w Lbn na korytarzach chemia brak zabezpieczeń czepków rękawic chłodzących dla pacjentów wstyd. Brak nowoczesnych terapii bajzel na kółkach ale mu sami nie potrafimy sobą zarządzać pokazuje to 1000 letnia tradycja z setkami przegranych konfliktów
Avatar
poker / 24 listopada 2021 r. o 20:48
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
 Pamiętamy rownież inne fakty: 1- hasło POlska w ruinie zostało wymyślone w PO, rozpowszechnione przez PO, powtarzane przez PO; 2- janusz palikot przekonywał, że trzeba kłamać i na okrągło powtarzać kłamstwa, bo inaczej nigdy nie uda się wygrać z PiS.
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 listopada 2021 r. o 11:20
--->>>>   POMOGĘ NIECO PAŃSTWU ZROZUMIEĆ PROBLEM:  2018 - Szpital w MYSZKOWIE ---– Obecnie poziom kosztów wynagrodzeń wraz z pochodnymi i kontraktów medycznych stanowi ok. 83 proc. przychodów. Absurdem stało się, iż wydatki na bezpośrednie leczenie pacjenta (diagnostyka i koszty leków) stanowią jedynie ułamek wszystkich kosztów (ok. 4–6 proc.) – ocenia Michał Trojakowski z myszkowskiej placówki. " - FORSAL PL   Ciekawe jak to wygląda w lubeslkich szpitalach
 ,,Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała szydło.''
 ,,Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała szydło.'' rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 listopada 2021 r. o 08:13
--->>>>   POMOGĘ NIECO PAŃSTWU ZROZUMIEĆ PROBLEM:  2018 - Szpital w MYSZKOWIE ---– Obecnie poziom kosztów wynagrodzeń wraz z pochodnymi i kontraktów medycznych stanowi ok. 83 proc. przychodów. Absurdem stało się, iż wydatki na bezpośrednie leczenie pacjenta (diagnostyka i koszty leków) stanowią jedynie ułamek wszystkich kosztów (ok. 4–6 proc.) – ocenia Michał Trojakowski z myszkowskiej placówki. " - FORSAL PL   Ciekawe jak to wygląda w lubeslkich szpitalach
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 listopada 2021 r. o 07:47
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
 Jak     „    opozycja    ”     bierze udział w podwyższaniu apanaży również dla tych napisanych małą literą, to piszesz, że się należy?!
    A co mnie obchodzi opozycja? Opozycja w tym kraju nie rządzi. Za obecną syutuację odpowiada obecna władza która ma wystarczającą większość w sejmie aby przepchać każdą ustawe po nocy. cyt.,,Jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów mamy do czynienia z bylejakością władzy.’’ - wiesz czyje to słowa?
    A co mnie obchodzi opozycja? Opozycja w tym kraju nie rządzi. Za obecną syutuację odpowiada obecna władza która ma wystarczającą większość w sejmie aby przepchać każdą ustawe po nocy. cyt.,,Jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów mamy do czynienia z bylejakością władzy.’’ - wiesz czyje to słowa? rozwiń
Avatar
LAS / 24 listopada 2021 r. o 07:40
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Jak  „ opozycja ”  bierze udział w podwyższaniu apanaży również dla tych napisanych małą literą, to piszesz, że się należy?! 
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 listopada 2021 r. o 07:03
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość. Straż Miejska jest niepotrzebna? Temat stanie na najbliższej sesji

Zamość. Straż Miejska jest niepotrzebna? Temat stanie na najbliższej sesji

Straż Miejska jest w Zamościu niepotrzebna – uznał pewien obywatel i petycję w sprawie rozwiązania tej formacji skierował do Rady Miasta. Temat stanie na najbliższej, poniedziałkowej sesji. Nie zanosi się jednak na to, aby propozycja mieszkańca została zrealizowana.

Mieszkańcy miasta mogą płacić mniej. Ruszyły prace nad kartą puławiaka

Mieszkańcy miasta mogą płacić mniej. Ruszyły prace nad kartą puławiaka

29 osób weszło do powołanego przez prezydenta zespołu, którego zadaniem jest przygotowanie i wdrożenie Puławskiej Karty Mieszkańca. Plastikowy dokument ma zagwarantować puławianom szereg upustów i rabatów na usługi oferowane nie tylko przez samorząd.

Kto pokieruje ośrodkiem wychowawczym? Trwa konkurs

Kto pokieruje ośrodkiem wychowawczym? Trwa konkurs

Zarząd powiatu puławskiego ogłosił konkurs na dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej. Od kwietnia kieruje nim pełniący obowiązki dyrektora Jacek Górczyński, który objął stanowisko po rezygnacji swojego poprzednika, Juliusza Krzaczkowskiego.

Mundial 2022: Anglia – USA 0:0, Iran lepszy od Walii

Mundial 2022: Anglia – USA 0:0, Iran lepszy od Walii

Druga seria gier w grupie B przyniosła w piątek niespodziewane rozstrzygnięcia. Iran pokonał Walię 2:0, a obie bramki zdobył w doliczonym czasie gry, kiedy grał w liczebnej przewadze. Z kolei Anglia, która na inaugurację strzeliła sześć goli tym razem zakończyła spotkanie przeciwko USA z zerowym kątem.

PDPZ 2022. Ewa Dados: Jesteśmy. Zaczynamy. Możemy podzielić się sobą

PDPZ 2022. Ewa Dados: Jesteśmy. Zaczynamy. Możemy podzielić się sobą

Zaczynamy w Lublinie, ale uliczne zbiórki będą także w innych miastach, w Chełmie, Parczewie, Zamościu i Michowie a także w późniejszych terminach aż do 22 grudnia - mówi redaktor Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, przewodnicząca Społecznego Komitetu Organizacyjnego przy Radiu Lublin.

Mundial 2022: Holandia – Ekwador 1:1, Senegal lepszy od Kataru

Mundial 2022: Holandia – Ekwador 1:1, Senegal lepszy od Kataru

W piątek została rozegrana druga kolejka spotkań w grupie A na mundialu w Katarze. I wiadomo już, że gospodarze mistrzostw świata zakończą swój udział w turnieju na trzech meczach. W drugim starciu musieli uznać wyższość Senegalu po porażce 1:3. Co ciekawe, Ekwador urwał punkt faworyzowanym Holendrom (1:1). Co więcej, to ekipa z Ameryki Południowej spisała się zdecydowanie lepiej i był to remis ze wskazaniem na drużynę trenera Gustavo Alfaro.

Turcy wybudują nową cześć S17 w Lubelskiem. Polska firma zajmie kolejnym odcinkiem
galeria

Turcy wybudują nową cześć S17 w Lubelskiem. Polska firma zajmie kolejnym odcinkiem

W poniedziałek zostaną podpisane umowy na dwie nowe części drogi ekspresowej numer 17. Zlecenia otrzymają firmy z Turcji i Polski.

PiS górą w lubelskim sejmiku. Apelu do rządu nie będzie

PiS górą w lubelskim sejmiku. Apelu do rządu nie będzie

Sejmik województwa lubelskiego nie zaapeluje do rządu o podjęcie działań w celu odblokowania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Taki apel chcieli wystosować radni Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale głosami Prawa i Sprawiedliwości ten punkt został zdjęty z porządku obrad.

100 tys. zł pomocy dla rodzinom ofiar tragedii w Przewodowie
galeria

100 tys. zł pomocy dla rodzinom ofiar tragedii w Przewodowie

Województwo lubelskie przekaże 100 tys. złotych na pomoc rodzinom ofiar eksplozji w Przewodowie. Radni sejmiku uchwałę w tej sprawie poparli jednogłośnie.

Dzień Patrona i ślubowanie pierwszych klas w I LO [zdjęcia]
galeria

Dzień Patrona i ślubowanie pierwszych klas w I LO [zdjęcia]

W piątek społeczność I LO im. A. J. Czartoryskiego w Puławach obchodziła Dzień Patrona. Uroczystości poprzedziła msza w intencji szkoły, poświęcono jej nowy sztandar, a uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie.

Lublin. Kolejne opóźnienie na budowie nowego dworca. Jeszcze ponad rok prac

Lublin. Kolejne opóźnienie na budowie nowego dworca. Jeszcze ponad rok prac

Niemal do zera spadają szanse na to, że w przyszłym roku otwarty zostanie nowy dworzec autobusowy budowany w Lublinie między ul. Gazową a Młyńską. Jego wykonawca znowu prosi miasto o dodatkowy czas na dokończenie robót

Polski Cukier Start kontra Legia Warszawa. Będą mocniejsi pod koszem

Polski Cukier Start kontra Legia Warszawa. Będą mocniejsi pod koszem

Polski Cukier Start w niedzielę podejmie Legię Warszawa. Oba zespoły przystąpią do tego spotkania po ciężkich meczach w europejskich pucharach.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Liczą na przyjazd Andrzeja Dudy
26 listopada 2022, 16:00

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Liczą na przyjazd Andrzeja Dudy

Na pewno pod patronatem Prezydenta RP, a być może również z udziałem Andrzeja Dudy odbędą się tegoroczne obchody 80. rocznicy wysiedleń mieszkańców Zamojszczyzny.

Bezpieczna chwilówka – jak zaciągnąć?

Bezpieczna chwilówka – jak zaciągnąć?

Pożyczki pozabankowe są bardzo popularne w Polsce. Korzystają z nich osoby w różnym wieku. Ogromną zaletą jest fakt, że chwilówkę można przeznaczyć na dowolny cel. Zaciągając pożyczkę, upewnij się, że jest ona bezpieczna. Jak zweryfikować wiarygodność firmy pożyczkowej i wybrać dobrą ofertę?

Lekcja w mące. Rzemieślnicy pokazują jak pracują

Lekcja w mące. Rzemieślnicy pokazują jak pracują

Uczniowie piekli bułki własnego projektu, sprawdzali czym się różnią rodzaje mąki i oglądali piekarnię od środka. Taka lekcja to okazja by lokalni rzemieślnicy pokazali na czym polega ich zajęcie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium