Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

24 listopada 2021 r.
6:32

Tak nie da się leczyć ciężko chorych dzieci. Medycy o warunkach w szpitalu dziecięcym w Lublinie

105 11 A A
Tak wygląda leczenie na oddziałach pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej oraz gastroenterologii dziecięcej
Tak wygląda leczenie na oddziałach pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej oraz gastroenterologii dziecięcej (fot. Nadesłane)

Jedna toaleta na kilkadziesiąt osób – pacjentów i ich rodziców, przepełnione sale chorych, wąski korytarzyk z dostawkami. Do tego tłumy studentów, którzy przychodzą tam na zajęcia. – Wszystko w jednym miejscu. Czy tak powinna działać specjalistyczna placówka? – alarmują zdesperowani lekarze ze szpitala dziecięcego w Lublinie, w którym trwa remont.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To kolejny z serii naszych artykułów, w których obnażamy smutną prawdę o tym jak wygląda leczenie dzieci w szpitalach w województwie lubelskim. Tym razem rozmawialiśmy z medykami z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Tutejsze oddziały pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej oraz gastroenterologii dziecięcej ze względu na remont w szpitalu zostały przeniesione z piątego piętra na parter.

– To trwa już dwa lata. Funkcjonujemy w polowych warunkach, nie da się tak pracować i leczyć ciężko chorych dzieci. Mamy pacjentów w bardzo poważnym stanie m.in. po terapiach lekowych, a nawet próbach samobójczych, którzy powinni mieć odpowiednie warunki – oburza się jeden z lekarzy.

– Sale chorych są przepełnione, bo do szpitala trafiają tłumy pacjentów, z całego województwa. Niedawno z izby przyjęć mieliśmy nawet sugestię, żeby kłaść po dwoje dzieci na jednym łóżku, do czego oczywiście nie doszło. Na jednej sali leży czworo-pięcioro dzieci i ich rodzice. Wszyscy korzystają z jednej toalety, a to w sumie kilkadziesiąt osób – alarmuje nasz rozmówca.

Lekarze zwracają też uwagę, że pomieszczenia na parterze po oddziale rehabilitacji nie mają odpowiedniego wyposażenia. – Nie ma na przykład stałego dostępu tlenu, jeśli któryś z pacjentów wymagałby takiego wspomagania. Mamy zwykłe butle, które w razie potrzeby stawiamy obok pacjenta. Jest ich jednak za mało. Zdarzało się, że lekarz czasowo musiał odłączyć jednego pacjenta od tlenu, żeby podać innemu. Czy tak powinien działać szpital specjalistyczny? – denerwuje się nasz rozmówca.

Inna osoba, która widziała obecną sytuację na oddziale: – Zaraz przy wejściu na oddział stoi dostawka, na której leży jeden z pacjentów. Tuż obok kosze na śmieci i wydzielony mały kącik dla salowych. Kolejne dostawki z pacjentami stoją wzdłuż wąskiego korytarza, na którym ledwo mieszczą się obok siebie dwie osoby. A korzystają z niego dzieci, rodzice, lekarze, pielęgniarki, a także liczne grupy studentów, którzy przecież cały czas przychodzą do nas na zajęcia. Nie wiem jak w razie zagrożenia wyglądałaby ewakuacja w tak ciasnym miejscu.

Na tym jednak nie koniec. – Jeszcze do niedawna na korytarzu wisiała folia, za którą trwały prace remontowe. Tuż obok pacjentów. Po oddziale chodzą budowlańcy w kaskach – irytuje się nasz rozmówca. Dodaje: – Z braku miejsca na parterze, gabinet lekarski pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej, aktualnie działa na trzecim piętrze. Budowę mamy tuż za oknem: wiercenie, kucie młotami pneumatycznymi, zsypywanie gruzu przez metalowy zsyp. Hałas jest nie do zniesienia. Kiedyś zmierzyliśmy natężenie, było na poziomie aż 115 decybeli.

Jak relacjonują medycy, dyrekcja nie reaguje, mimo że wielokrotnie interweniowali w tej sprawie.

– Problemy związane z przebudową szpitala są znane dyrekcji. Wszelkie zgłaszane uwagi, zarówno przez pracowników szpitala, jak i rodziców są na bieżąco przekazywane wykonawcy – twierdzi w przesłanym nam komentarzu Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dodaje, że „niedogodności związane z przebudową szpitala są przejściowe”.

Medycy odpowiadają, że „niedogodności” o których mówi dyrekcja, to całkowity brak norm sanitarnych i bezpieczeństwa oraz realne zagrożenie zdrowia i życia pacjentów i pracowników.

– Pomimo trudnych warunków przyjmujemy wszystkich pacjentów wymagających hospitalizacji, jednocześnie informując rodziców o utrudnieniach – zapewnia na koniec rzeczniczka szpitala.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LLUbelak / 3 dni temu o 21:29
+16
W kraju w którym bez sprowadzenia dodatkowych zasobów ludzkich dzietność puka w dno od spodu powinno się pierwszorzędnie dbać o dzieci. Wstyd. Podobnie onkologia w Lbn na korytarzach chemia brak zabezpieczeń czepków rękawic chłodzących dla pacjentów wstyd. Brak nowoczesnych terapii bajzel na kółkach ale mu sami nie potrafimy sobą zarządzać pokazuje to 1000 letnia tradycja z setkami przegranych konfliktów
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 dni temu o 08:13
+15
--->>>>   POMOGĘ NIECO PAŃSTWU ZROZUMIEĆ PROBLEM:  2018 - Szpital w MYSZKOWIE ---– Obecnie poziom kosztów wynagrodzeń wraz z pochodnymi i kontraktów medycznych stanowi ok. 83 proc. przychodów. Absurdem stało się, iż wydatki na bezpośrednie leczenie pacjenta (diagnostyka i koszty leków) stanowią jedynie ułamek wszystkich kosztów (ok. 4–6 proc.) – ocenia Michał Trojakowski z myszkowskiej placówki. " - FORSAL PL   Ciekawe jak to wygląda w lubeslkich szpitalach
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 dni temu o 07:47
+15
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
 Jak     „    opozycja    ”     bierze udział w podwyższaniu apanaży również dla tych napisanych małą literą, to piszesz, że się należy?!
    A co mnie obchodzi opozycja? Opozycja w tym kraju nie rządzi. Za obecną syutuację odpowiada obecna władza która ma wystarczającą większość w sejmie aby przepchać każdą ustawe po nocy. cyt.,,Jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów mamy do czynienia z bylejakością władzy.’’ - wiesz czyje to słowa?
    A co mnie obchodzi opozycja? Opozycja w tym kraju nie rządzi. Za obecną syutuację odpowiada obecna władza która ma wystarczającą większość w sejmie aby przepchać każdą ustawe po nocy. cyt.,,Jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów mamy do czynienia z bylejakością władzy.’’ - wiesz czyje to słowa? rozwiń
Avatar
LLUbelak / 3 dni temu o 21:42
+14
Eurostat: Polska na ostatnim miejscu pod względem wydatków na ochronę zdrowia. Śmiech na sali a ponoć Polska w budowie i rośnie jako kato-imperium kolonia Watykanu
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 dni temu o 07:03
+14
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 dni temu o 11:20
+11
--->>>>   POMOGĘ NIECO PAŃSTWU ZROZUMIEĆ PROBLEM:  2018 - Szpital w MYSZKOWIE ---– Obecnie poziom kosztów wynagrodzeń wraz z pochodnymi i kontraktów medycznych stanowi ok. 83 proc. przychodów. Absurdem stało się, iż wydatki na bezpośrednie leczenie pacjenta (diagnostyka i koszty leków) stanowią jedynie ułamek wszystkich kosztów (ok. 4–6 proc.) – ocenia Michał Trojakowski z myszkowskiej placówki. " - FORSAL PL   Ciekawe jak to wygląda w lubeslkich szpitalach
 ,,Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała szydło.''
 ,,Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała szydło.'' rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 dni temu o 08:37
+5
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Pamiętamy rownież inne fakty: 1- hasło POlska w ruinie zostało wymyślone w PO, rozpowszechnione przez PO, powtarzane przez PO; 2- janusz palikot przekonywał, że trzeba kłamać i na okrągło powtarzać kłamstwa, bo inaczej nigdy nie uda się wygrać z PiS.
 jarosław kaczyński w październiku 2018 roku w Łodzi też mówił o kłamstwie: "Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy".
Avatar
Ola_z_TYHA.PL / 2 dni temu o 06:09
-4
Wiecie że TYHA.PL to strona do dymania studentek? Zoabcz sam!
Avatar
Ola_z_TYHA.PL / 3 dni temu o 14:31
-14
Wiecie że TYHA.PL to strona do dymania studentek? Zoabcz sam!
Avatar
poker / 3 dni temu o 20:48
-16
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
 Pamiętamy rownież inne fakty: 1- hasło POlska w ruinie zostało wymyślone w PO, rozpowszechnione przez PO, powtarzane przez PO; 2- janusz palikot przekonywał, że trzeba kłamać i na okrągło powtarzać kłamstwa, bo inaczej nigdy nie uda się wygrać z PiS.
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 dni temu o 08:37
+5
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Pamiętamy rownież inne fakty: 1- hasło POlska w ruinie zostało wymyślone w PO, rozpowszechnione przez PO, powtarzane przez PO; 2- janusz palikot przekonywał, że trzeba kłamać i na okrągło powtarzać kłamstwa, bo inaczej nigdy nie uda się wygrać z PiS.
 jarosław kaczyński w październiku 2018 roku w Łodzi też mówił o kłamstwie: "Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy".
Avatar
Ola_z_TYHA.PL / 2 dni temu o 06:09
-4
Wiecie że TYHA.PL to strona do dymania studentek? Zoabcz sam!
Avatar
LLUbelak / 3 dni temu o 21:42
+14
Eurostat: Polska na ostatnim miejscu pod względem wydatków na ochronę zdrowia. Śmiech na sali a ponoć Polska w budowie i rośnie jako kato-imperium kolonia Watykanu
Avatar
LLUbelak / 3 dni temu o 21:29
+16
W kraju w którym bez sprowadzenia dodatkowych zasobów ludzkich dzietność puka w dno od spodu powinno się pierwszorzędnie dbać o dzieci. Wstyd. Podobnie onkologia w Lbn na korytarzach chemia brak zabezpieczeń czepków rękawic chłodzących dla pacjentów wstyd. Brak nowoczesnych terapii bajzel na kółkach ale mu sami nie potrafimy sobą zarządzać pokazuje to 1000 letnia tradycja z setkami przegranych konfliktów
Avatar
poker / 3 dni temu o 20:48
-16
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
 Pamiętamy rownież inne fakty: 1- hasło POlska w ruinie zostało wymyślone w PO, rozpowszechnione przez PO, powtarzane przez PO; 2- janusz palikot przekonywał, że trzeba kłamać i na okrągło powtarzać kłamstwa, bo inaczej nigdy nie uda się wygrać z PiS.
Avatar
Ola_z_TYHA.PL / 3 dni temu o 14:31
-14
Wiecie że TYHA.PL to strona do dymania studentek? Zoabcz sam!
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 dni temu o 11:20
+11
--->>>>   POMOGĘ NIECO PAŃSTWU ZROZUMIEĆ PROBLEM:  2018 - Szpital w MYSZKOWIE ---– Obecnie poziom kosztów wynagrodzeń wraz z pochodnymi i kontraktów medycznych stanowi ok. 83 proc. przychodów. Absurdem stało się, iż wydatki na bezpośrednie leczenie pacjenta (diagnostyka i koszty leków) stanowią jedynie ułamek wszystkich kosztów (ok. 4–6 proc.) – ocenia Michał Trojakowski z myszkowskiej placówki. " - FORSAL PL   Ciekawe jak to wygląda w lubeslkich szpitalach
 ,,Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała szydło.''
 ,,Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała szydło.'' rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 dni temu o 08:13
+15
--->>>>   POMOGĘ NIECO PAŃSTWU ZROZUMIEĆ PROBLEM:  2018 - Szpital w MYSZKOWIE ---– Obecnie poziom kosztów wynagrodzeń wraz z pochodnymi i kontraktów medycznych stanowi ok. 83 proc. przychodów. Absurdem stało się, iż wydatki na bezpośrednie leczenie pacjenta (diagnostyka i koszty leków) stanowią jedynie ułamek wszystkich kosztów (ok. 4–6 proc.) – ocenia Michał Trojakowski z myszkowskiej placówki. " - FORSAL PL   Ciekawe jak to wygląda w lubeslkich szpitalach
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 dni temu o 07:47
+15
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
 Jak     „    opozycja    ”     bierze udział w podwyższaniu apanaży również dla tych napisanych małą literą, to piszesz, że się należy?!
    A co mnie obchodzi opozycja? Opozycja w tym kraju nie rządzi. Za obecną syutuację odpowiada obecna władza która ma wystarczającą większość w sejmie aby przepchać każdą ustawe po nocy. cyt.,,Jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów mamy do czynienia z bylejakością władzy.’’ - wiesz czyje to słowa?
    A co mnie obchodzi opozycja? Opozycja w tym kraju nie rządzi. Za obecną syutuację odpowiada obecna władza która ma wystarczającą większość w sejmie aby przepchać każdą ustawe po nocy. cyt.,,Jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów mamy do czynienia z bylejakością władzy.’’ - wiesz czyje to słowa? rozwiń
Avatar
LAS / 3 dni temu o 07:40
-21
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Jak  „ opozycja ”  bierze udział w podwyższaniu apanaży również dla tych napisanych małą literą, to piszesz, że się należy?! 
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium