Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

24 listopada 2021 r.
6:32

Tak nie da się leczyć ciężko chorych dzieci. Medycy o warunkach w szpitalu dziecięcym w Lublinie

105 9 A A
Tak wygląda leczenie na oddziałach pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej oraz gastroenterologii dziecięcej
Tak wygląda leczenie na oddziałach pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej oraz gastroenterologii dziecięcej (fot. Nadesłane)

Jedna toaleta na kilkadziesiąt osób – pacjentów i ich rodziców, przepełnione sale chorych, wąski korytarzyk z dostawkami. Do tego tłumy studentów, którzy przychodzą tam na zajęcia. – Wszystko w jednym miejscu. Czy tak powinna działać specjalistyczna placówka? – alarmują zdesperowani lekarze ze szpitala dziecięcego w Lublinie, w którym trwa remont.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To kolejny z serii naszych artykułów, w których obnażamy smutną prawdę o tym jak wygląda leczenie dzieci w szpitalach w województwie lubelskim. Tym razem rozmawialiśmy z medykami z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Tutejsze oddziały pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej oraz gastroenterologii dziecięcej ze względu na remont w szpitalu zostały przeniesione z piątego piętra na parter.

– To trwa już dwa lata. Funkcjonujemy w polowych warunkach, nie da się tak pracować i leczyć ciężko chorych dzieci. Mamy pacjentów w bardzo poważnym stanie m.in. po terapiach lekowych, a nawet próbach samobójczych, którzy powinni mieć odpowiednie warunki – oburza się jeden z lekarzy.

– Sale chorych są przepełnione, bo do szpitala trafiają tłumy pacjentów, z całego województwa. Niedawno z izby przyjęć mieliśmy nawet sugestię, żeby kłaść po dwoje dzieci na jednym łóżku, do czego oczywiście nie doszło. Na jednej sali leży czworo-pięcioro dzieci i ich rodzice. Wszyscy korzystają z jednej toalety, a to w sumie kilkadziesiąt osób – alarmuje nasz rozmówca.

Lekarze zwracają też uwagę, że pomieszczenia na parterze po oddziale rehabilitacji nie mają odpowiedniego wyposażenia. – Nie ma na przykład stałego dostępu tlenu, jeśli któryś z pacjentów wymagałby takiego wspomagania. Mamy zwykłe butle, które w razie potrzeby stawiamy obok pacjenta. Jest ich jednak za mało. Zdarzało się, że lekarz czasowo musiał odłączyć jednego pacjenta od tlenu, żeby podać innemu. Czy tak powinien działać szpital specjalistyczny? – denerwuje się nasz rozmówca.

Inna osoba, która widziała obecną sytuację na oddziale: – Zaraz przy wejściu na oddział stoi dostawka, na której leży jeden z pacjentów. Tuż obok kosze na śmieci i wydzielony mały kącik dla salowych. Kolejne dostawki z pacjentami stoją wzdłuż wąskiego korytarza, na którym ledwo mieszczą się obok siebie dwie osoby. A korzystają z niego dzieci, rodzice, lekarze, pielęgniarki, a także liczne grupy studentów, którzy przecież cały czas przychodzą do nas na zajęcia. Nie wiem jak w razie zagrożenia wyglądałaby ewakuacja w tak ciasnym miejscu.

Na tym jednak nie koniec. – Jeszcze do niedawna na korytarzu wisiała folia, za którą trwały prace remontowe. Tuż obok pacjentów. Po oddziale chodzą budowlańcy w kaskach – irytuje się nasz rozmówca. Dodaje: – Z braku miejsca na parterze, gabinet lekarski pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej, aktualnie działa na trzecim piętrze. Budowę mamy tuż za oknem: wiercenie, kucie młotami pneumatycznymi, zsypywanie gruzu przez metalowy zsyp. Hałas jest nie do zniesienia. Kiedyś zmierzyliśmy natężenie, było na poziomie aż 115 decybeli.

Jak relacjonują medycy, dyrekcja nie reaguje, mimo że wielokrotnie interweniowali w tej sprawie.

– Problemy związane z przebudową szpitala są znane dyrekcji. Wszelkie zgłaszane uwagi, zarówno przez pracowników szpitala, jak i rodziców są na bieżąco przekazywane wykonawcy – twierdzi w przesłanym nam komentarzu Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dodaje, że „niedogodności związane z przebudową szpitala są przejściowe”.

Medycy odpowiadają, że „niedogodności” o których mówi dyrekcja, to całkowity brak norm sanitarnych i bezpieczeństwa oraz realne zagrożenie zdrowia i życia pacjentów i pracowników.

– Pomimo trudnych warunków przyjmujemy wszystkich pacjentów wymagających hospitalizacji, jednocześnie informując rodziców o utrudnieniach – zapewnia na koniec rzeczniczka szpitala.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LLUbelak / 24 listopada 2021 r. o 21:29
W kraju w którym bez sprowadzenia dodatkowych zasobów ludzkich dzietność puka w dno od spodu powinno się pierwszorzędnie dbać o dzieci. Wstyd. Podobnie onkologia w Lbn na korytarzach chemia brak zabezpieczeń czepków rękawic chłodzących dla pacjentów wstyd. Brak nowoczesnych terapii bajzel na kółkach ale mu sami nie potrafimy sobą zarządzać pokazuje to 1000 letnia tradycja z setkami przegranych konfliktów
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 listopada 2021 r. o 07:47
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
 Jak     „    opozycja    ”     bierze udział w podwyższaniu apanaży również dla tych napisanych małą literą, to piszesz, że się należy?!
    A co mnie obchodzi opozycja? Opozycja w tym kraju nie rządzi. Za obecną syutuację odpowiada obecna władza która ma wystarczającą większość w sejmie aby przepchać każdą ustawe po nocy. cyt.,,Jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów mamy do czynienia z bylejakością władzy.’’ - wiesz czyje to słowa?
    A co mnie obchodzi opozycja? Opozycja w tym kraju nie rządzi. Za obecną syutuację odpowiada obecna władza która ma wystarczającą większość w sejmie aby przepchać każdą ustawe po nocy. cyt.,,Jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów mamy do czynienia z bylejakością władzy.’’ - wiesz czyje to słowa? rozwiń
Avatar
LLUbelak / 24 listopada 2021 r. o 21:42
Eurostat: Polska na ostatnim miejscu pod względem wydatków na ochronę zdrowia. Śmiech na sali a ponoć Polska w budowie i rośnie jako kato-imperium kolonia Watykanu
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 listopada 2021 r. o 07:03
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 listopada 2021 r. o 08:13
--->>>>   POMOGĘ NIECO PAŃSTWU ZROZUMIEĆ PROBLEM:  2018 - Szpital w MYSZKOWIE ---– Obecnie poziom kosztów wynagrodzeń wraz z pochodnymi i kontraktów medycznych stanowi ok. 83 proc. przychodów. Absurdem stało się, iż wydatki na bezpośrednie leczenie pacjenta (diagnostyka i koszty leków) stanowią jedynie ułamek wszystkich kosztów (ok. 4–6 proc.) – ocenia Michał Trojakowski z myszkowskiej placówki. " - FORSAL PL   Ciekawe jak to wygląda w lubeslkich szpitalach
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 listopada 2021 r. o 11:20
--->>>>   POMOGĘ NIECO PAŃSTWU ZROZUMIEĆ PROBLEM:  2018 - Szpital w MYSZKOWIE ---– Obecnie poziom kosztów wynagrodzeń wraz z pochodnymi i kontraktów medycznych stanowi ok. 83 proc. przychodów. Absurdem stało się, iż wydatki na bezpośrednie leczenie pacjenta (diagnostyka i koszty leków) stanowią jedynie ułamek wszystkich kosztów (ok. 4–6 proc.) – ocenia Michał Trojakowski z myszkowskiej placówki. " - FORSAL PL   Ciekawe jak to wygląda w lubeslkich szpitalach
 ,,Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała szydło.''
 ,,Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała szydło.'' rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 25 listopada 2021 r. o 08:37
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Pamiętamy rownież inne fakty: 1- hasło POlska w ruinie zostało wymyślone w PO, rozpowszechnione przez PO, powtarzane przez PO; 2- janusz palikot przekonywał, że trzeba kłamać i na okrągło powtarzać kłamstwa, bo inaczej nigdy nie uda się wygrać z PiS.
 jarosław kaczyński w październiku 2018 roku w Łodzi też mówił o kłamstwie: "Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy".
Avatar
poker / 24 listopada 2021 r. o 20:48
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
 Pamiętamy rownież inne fakty: 1- hasło POlska w ruinie zostało wymyślone w PO, rozpowszechnione przez PO, powtarzane przez PO; 2- janusz palikot przekonywał, że trzeba kłamać i na okrągło powtarzać kłamstwa, bo inaczej nigdy nie uda się wygrać z PiS.
Avatar
LAS / 24 listopada 2021 r. o 07:40
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Jak  „ opozycja ”  bierze udział w podwyższaniu apanaży również dla tych napisanych małą literą, to piszesz, że się należy?! 
Avatar
Janusz_Paliwas / 25 listopada 2021 r. o 08:37
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Pamiętamy rownież inne fakty: 1- hasło POlska w ruinie zostało wymyślone w PO, rozpowszechnione przez PO, powtarzane przez PO; 2- janusz palikot przekonywał, że trzeba kłamać i na okrągło powtarzać kłamstwa, bo inaczej nigdy nie uda się wygrać z PiS.
 jarosław kaczyński w październiku 2018 roku w Łodzi też mówił o kłamstwie: "Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy".
Avatar
LLUbelak / 24 listopada 2021 r. o 21:42
Eurostat: Polska na ostatnim miejscu pod względem wydatków na ochronę zdrowia. Śmiech na sali a ponoć Polska w budowie i rośnie jako kato-imperium kolonia Watykanu
Avatar
LLUbelak / 24 listopada 2021 r. o 21:29
W kraju w którym bez sprowadzenia dodatkowych zasobów ludzkich dzietność puka w dno od spodu powinno się pierwszorzędnie dbać o dzieci. Wstyd. Podobnie onkologia w Lbn na korytarzach chemia brak zabezpieczeń czepków rękawic chłodzących dla pacjentów wstyd. Brak nowoczesnych terapii bajzel na kółkach ale mu sami nie potrafimy sobą zarządzać pokazuje to 1000 letnia tradycja z setkami przegranych konfliktów
Avatar
poker / 24 listopada 2021 r. o 20:48
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
 Pamiętamy rownież inne fakty: 1- hasło POlska w ruinie zostało wymyślone w PO, rozpowszechnione przez PO, powtarzane przez PO; 2- janusz palikot przekonywał, że trzeba kłamać i na okrągło powtarzać kłamstwa, bo inaczej nigdy nie uda się wygrać z PiS.
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 listopada 2021 r. o 11:20
--->>>>   POMOGĘ NIECO PAŃSTWU ZROZUMIEĆ PROBLEM:  2018 - Szpital w MYSZKOWIE ---– Obecnie poziom kosztów wynagrodzeń wraz z pochodnymi i kontraktów medycznych stanowi ok. 83 proc. przychodów. Absurdem stało się, iż wydatki na bezpośrednie leczenie pacjenta (diagnostyka i koszty leków) stanowią jedynie ułamek wszystkich kosztów (ok. 4–6 proc.) – ocenia Michał Trojakowski z myszkowskiej placówki. " - FORSAL PL   Ciekawe jak to wygląda w lubeslkich szpitalach
 ,,Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała szydło.''
 ,,Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała szydło.'' rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 listopada 2021 r. o 08:13
--->>>>   POMOGĘ NIECO PAŃSTWU ZROZUMIEĆ PROBLEM:  2018 - Szpital w MYSZKOWIE ---– Obecnie poziom kosztów wynagrodzeń wraz z pochodnymi i kontraktów medycznych stanowi ok. 83 proc. przychodów. Absurdem stało się, iż wydatki na bezpośrednie leczenie pacjenta (diagnostyka i koszty leków) stanowią jedynie ułamek wszystkich kosztów (ok. 4–6 proc.) – ocenia Michał Trojakowski z myszkowskiej placówki. " - FORSAL PL   Ciekawe jak to wygląda w lubeslkich szpitalach
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 listopada 2021 r. o 07:47
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
 Jak     „    opozycja    ”     bierze udział w podwyższaniu apanaży również dla tych napisanych małą literą, to piszesz, że się należy?!
    A co mnie obchodzi opozycja? Opozycja w tym kraju nie rządzi. Za obecną syutuację odpowiada obecna władza która ma wystarczającą większość w sejmie aby przepchać każdą ustawe po nocy. cyt.,,Jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów mamy do czynienia z bylejakością władzy.’’ - wiesz czyje to słowa?
    A co mnie obchodzi opozycja? Opozycja w tym kraju nie rządzi. Za obecną syutuację odpowiada obecna władza która ma wystarczającą większość w sejmie aby przepchać każdą ustawe po nocy. cyt.,,Jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów mamy do czynienia z bylejakością władzy.’’ - wiesz czyje to słowa? rozwiń
Avatar
LAS / 24 listopada 2021 r. o 07:40
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Jak  „ opozycja ”  bierze udział w podwyższaniu apanaży również dla tych napisanych małą literą, to piszesz, że się należy?! 
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 listopada 2021 r. o 07:03
Pamiętacie gest lichockiej? pamiętacie hryniecką co mówiła? Wolska marzeń. POlska w ruinie.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spacerowali żeby nie oglądać dziennika. Wyszli też dziś
galeria

Spacerowali żeby nie oglądać dziennika. Wyszli też dziś

Mieszkańcy Świdnika wystawiali w okna telewizory i szli na spacer. Wszystko po to żeby pokazać, że nie zgadzają się z płynącą z ekranów propagandą. Dziś wyszli znowu.

Zamość. Starosto, dorzuć więcej do kultury

Zamość. Starosto, dorzuć więcej do kultury

Miasto wyda w tym roku ok. 3 mln zł na funkcjonowanie Książnicy Zamojskiej. W ubiegłym starostwo powiatowe zasiliło tę placówkę kwotą 100 tys. zł. Zdaniem radnych Zamościa to powinno się zmienić, a samorząd powiatowy przeznaczyć większe pieniądze, by wspierać bibliotekę, zwłaszcza że własnej nie ma.

Avia Świdnik – Lublinianka 8:1. Cztery bramki napastnika z Ukrainy i wielkie testowanie

Avia Świdnik – Lublinianka 8:1. Cztery bramki napastnika z Ukrainy i wielkie testowanie

Po pierwszym tygodniu przygotowań Lublinianka w niedzielę rozegrała mecz kontrolny ze swoim ligowym rywalem. Wynik 8:1 na korzyść żółto-niebieskich na pewno nikogo nie dziwi, bo trener ekipy z Wieniawy Mirosław Kosowski miał do dyspozycji sporo młodzieży

Pojedynki strzeleckie. Snajperzy z pistoletami i karabinami walczyli o tytuł najlepszego
galeria

Pojedynki strzeleckie. Snajperzy z pistoletami i karabinami walczyli o tytuł najlepszego

To były kolejne już zawody strzeleckie zorganizowane przez lubelski Klub Snajper dla członków klubów strzeleckich oraz osób indywidualnych posiadających licencje lub patenty strzeleckie pod hasłem „ Pojedynki strzeleckie”. Wiemy, kto okazał się najlepszy.

GKS Górnik Łęczna – RB Lipsk 3:1. Udany sprawdzian z liderem 2. Bundesligi

GKS Górnik Łęczna – RB Lipsk 3:1. Udany sprawdzian z liderem 2. Bundesligi

GKS Górnik Łęczna w meczu kontrolnym ograł 3:1 RB Lipsk, aktualnego lidera 2. Bundesligi

Lechia Tomaszów Mazowiecki – PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:2. Wrócili z tylko jednym punktem

Lechia Tomaszów Mazowiecki – PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:2. Wrócili z tylko jednym punktem

W spotkaniu 20. kolejki PZL LEONARDO Avia Świdnik uległa na wyjeździe Lechii Tomaszów Mazowiecki 2:3. Żółto-niebiescy przegrywali już 0:2 w setach i zdołali doprowadzić do tie-breaka. Do pełni szczęścia zabrakło rozstrzygnięcia na korzyść decydującej rozgrywki

PSG Stal Nysa – LUK Lublin 3:0. Nie było siły rażenia

PSG Stal Nysa – LUK Lublin 3:0. Nie było siły rażenia

LUK Lublin musiał uznać wyższość PSG Stali Nysa przegrywając 0:3. Wyjazdowa porażka wyrzuciła lublinian z ósemki tabeli

Energa MKS Kalisz – Azoty Puławy 31:38. Udany początek rundy rewanżowej

Energa MKS Kalisz – Azoty Puławy 31:38. Udany początek rundy rewanżowej

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Azoty Puławy pokonały na wyjeździe Energa MKS Kalisz 38:31

Skoki narciarskie. Halvor Egner Granerud skutecznie ucieka Dawidowi Kubackiemu

Skoki narciarskie. Halvor Egner Granerud skutecznie ucieka Dawidowi Kubackiemu

Halvor Egner Granerud nadal jest nie do zatrzymania. W sobotę i niedzielę Norweg wygrał kolejne dwa konkursy w Pucharze Świata – tym razem na skoczni w Willingen i powiększył swoją przewagę nad resztą stawki

Wykładowczyni UMCS podróżuje z psem i kotem "Mężczyzna spojrzał na mnie zszokowany”

Wykładowczyni UMCS podróżuje z psem i kotem "Mężczyzna spojrzał na mnie zszokowany”

Wzięłam Lolę ze schroniska jak miała trzy lata. Na początku była bardzo przestraszona. Nie wiedziała, czym są samochody, ulice, miasta... Wszystkiego musiała się nauczyć, ale to właśnie podróżami ją oswoiłam – opowiada Małgorzata Telecka.

Kładli kable, znaleźli niewybuchy z początku XX wieku

Kładli kable, znaleźli niewybuchy z początku XX wieku

To były zwykłe prace ziemne w miejscowości Lebiedziew (gmina Terespol), ale mogło dojść do tragedii. Robotnicy natrafili na pociski z czasów I wojny światowej.

Samochód wjechał w kobietę stojącą na chodniku. Policja apeluje o ostrożność na śliskich drogach

Samochód wjechał w kobietę stojącą na chodniku. Policja apeluje o ostrożność na śliskich drogach

65-latka trafiła do szpitala, po tym jak wjechała w nią samochód. Siedząca za jego kierownicą kobieta chciała uniknąć zderzenia z innym autem i zjechała na chodnik.

MOSiR kontra Goncalo Feio. Miejska spółka odpowiada na zarzuty trenera Motoru

MOSiR kontra Goncalo Feio. Miejska spółka odpowiada na zarzuty trenera Motoru

W sobotę późnym wieczorem trener Motoru Goncalo Feio narzekał na współpracę z MOSiR Bystrzyca. Przyznał też, że w Lublinie jest wiele osób nieżyczliwych klubowi. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo. Dzień później miejska spółka zarządzająca chociażby Areną Lublin odpowiedziała szkoleniowcowi. – Ze zdumieniem przyjmujemy wypowiedzi trenera Motoru. Zwracamy uwagę, że przekazane przez Pana Feio informacje dot. przedmiotowego sparingu są nieprawdziwe – czytamy w oświadczeniu MOSiR Bystrzyca.

Zabrali ziemię i wybudowali drogę ale odszkodowań płacić nie chcą

Zabrali ziemię i wybudowali drogę ale odszkodowań płacić nie chcą

W ubiegłym roku powiat łukowski przebudował ulice Przemysłową i Popiełuszki. Teraz, gdy inwestycja jest już gotowa, starosta wnioskuje do miasta o zrzeczenie się odszkodowania za miejskie działki przejęte pod poszerzenie dróg. Burmistrz nie kryje zaskoczenia taką formą negocjacji i odmawia powiatowi.

Studniówka Zespołu Szkół nr 2 w Nałęczowie. To był bal!
galeria

Studniówka Zespołu Szkół nr 2 w Nałęczowie. To był bal!

W Hotelu Garbów bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół nr 2 w Nałęczowie, czyli z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego i Technikum nr 1 im. Zygmunta Chmielewskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium