Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

CGK-hp

31 stycznia 2024 r.
19:58

Ferie w Muzeum Narodowym w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora MG
1 lutego 2024 10:00
(fot. freepik.com)

Muzeum Narodowe na Zamku Lubelskim zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia ferii. Podczas spotkań dowiecie się czym jest sztuka abstrakcyjna, nauczycie się wykonywać portrety, wykonacie samodzielnie swój własny banknot oraz biżuterię! Ale to nie wszystko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

1 lutego 2024, godz. 10 – Obraz czy nie obraz?
W czasie zajęć zwiedzicie galerię Grupy „Zamek” i Awangardy i dowiecie się czym jest sztuka abstrakcyjna. Następnie zabawicie się kolorami, liniami, fakturami oraz stworzycie swoje własne nie-obrazy. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat.

2 lutego 2024, godz. 10 – Malarstwo materii
Co robi piasek lub spróchniałe drewno pod zakrzepłą warstwą farby i lakieru? Okiem awangardowego artysty przyjrzymy się właściwościom wszechobecnej materii tworzącej otaczający nas świat i stworzymy własne prace w technice asamblażu. Zajęcia dla dzieci w wieku 9-12 lat.

6 lutego 2024, godz. 10 – Zwierzaki-cudaki
W muzeum ktoś pozostawił ślady i tropy! Podążając za nimi, poszukacie ich właścicieli. Znajdziecie przedstawienia zwierząt futrzastych i pierzastych, z dziobami bądź z zębami, istot latających, pływających, pełzających i skaczących. A może wśród nich skryły się jakieś dziwne stwory? Na koniec stworzycie własne zwierzaki-cudaki z gliny samoutwardzalnej. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat.

7 lutego 2024, godz. 10 – W peruce i w berecie, czyli o portrecie
W trakcie zajęć poznacie sposoby portretowania na przestrzeni wieków oraz funkcje, jakie pełniły te wizerunki, a następnie wykonacie własne, nietuzinkowe portrety. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat.

8 lutego 2024, godz. 10 – Obraz czy nie obraz?
W czasie zajęć zwiedzicie galerię Grupy „Zamek” i Awangardy i dowiecie się czym jest sztuka abstrakcyjna. Następnie zabawicie się kolorami, liniami, fakturami oraz stworzycie swoje własne nie-obrazy. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat.

9 lutego 2024, godz. 10 – Wartościowe i kolorowe – malujemy banknoty
Zajęcia prowadzone na wystawie czasowej „Złoty polski. W 100. rocznicę reformy walutowej Władysława Grabskiego”. Zainspirowani zaprezentowanymi na wystawie eksponatami stworzycie kolorowe banknoty. Pomoże Wam w tym specjalny szablon oraz kolorowe farby. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Ferie w Pałacu. Warsztaty w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej (Plac Litewski 3)

Pudełko pełne skarbów – 2 lutego 2024 r., godz. 10.00-11.30
Jakie muzealne skarby zostały ukryte w tajemniczym pudełku? Poznacie wybrane pamiątki ze zbiorów muzeum oraz zapisane w nich historie. Pokolorujcie szablony wybranych przedmiotów samodzielnie zabarwioną solą. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat.

O czym „mówią” stare zdjęcia? – 6 lutego 2024 r., godz. 10.00-11.30
Jakie momenty w życiu najczęściej utrwalamy za pomocą zdjęć? Cofniecie się w czasie do ważnych wydarzeń, a oglądając stare, muzealne fotografie poznacie ukryte w nich historie. Wykorzystując kopie archiwalnych zdjęć wykonacie swój autorski kolaż. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Tajniki tworzenia średniowiecznej biżuterii – 9 lutego, godz. 10.00-11.30 i 10 lutego 2024 r., godz. 10.00-11.30
Sposoby wykonywania rzemiosła sprzed 1000 lat nie będą Wam już obce! Poznacie materiały oraz narzędzia używane do wyrobu biżuterii w średniowiecznych warsztatach. Pod okiem doświadczonego mistrza stworzycie własne ozdoby nawiązujące do archeologicznych zabytków. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-14 lat.

Bilety dostępne na stronie: www.bilety.mnwl.pl

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Przed nami początek sezonu 2025/2026. W pierwszym meczu piłkarze Motoru Lublin przed swoimi kibicami zmierzą się z Arką Gdynia. Po spotkaniu do domu będzie można wrócić autobusem.

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie
19 lipca 2025, 19:30

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie

W zeszłym roku potańcówki w Skansenie były prawdziwym hitem. W tym roku organizatorzy również zapraszają na taneczny parkiet.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski – Radosław Sikorski (w środku), Litwy – Kęstutis Budrys (z prawej strony) i Ukrainy – Andrij Sybiha podczas konferencji prasowej po spotkaniu z okazji obchodów 5. rocznicy powołania Trójkąta Lubelskiego
galeria

Sikorski: Trójkąt Lubelski udziela i będzie udzielał wsparcia bohatersko walczącej Ukrainie

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w środę w Lublinie, że Polska zapewniła Ukrainie już 45 pakietów różnego rodzaju uzbrojenia i amunicji. – Pracujemy nad kolejnymi dostawami – dodał minister.

Plażowicze nad Zalewem Zemborzyckim w pierwszych latach jego istnienia
STARE ZDJĘCIA
galeria

Zalew Zemborzycki ma już 51 lat. Wspomnienia z budowy i wielkiego otwarcia

Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale wtedy inne inwestycje miały pierwszeństwo. Jednak po wielkiej powodzi w latach 60. wrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku i dziś to "lubelskie morze" kończy 51 lat.

Hrubieszów, liczący obecnie ponad 17 tys. mieszkańców to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Jest położony nad Huczwą, dopływem Bugu, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą

Trzy lata na wydanie 80 mln. W mieście wiele się zmieni i sporo przybędzie

Łatwiej chyba powiedzieć, czego w Hrubieszowie nie będzie za trzy lata, niż wymienić długą listę przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji z funduszy szwajcarskich. Projekt miasta został tak wysoko oceniony, że samorząd będzie miał do wydania ponad 80 mln zł.

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Koniec oczekiwania na nowego selekcjonera. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że naszą kadrę narodową poprowadzi Jan Urban

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca
22 sierpnia 2025, 0:00

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca

To jeden z największych festiwali kultury tradycyjnej w Polsce. W dniach od 22 do 24 sierpnia będą koncerty, warsztaty taneczne i muzyczne i wystawy z dziełami sztuki ludowej z różnych krajów. 19 edycja Festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński będzie odsłoną związana z tańcem tradycyjnym.

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a z pewnością ucieszy mieszkańców, zwłaszcza działkowiczów korzystających z przystanku w Styrzyńcu. Gmina postawi tu wiatę przystankową.

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie
galeria

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a 35 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – tak w środę zakończyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie.

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

29-latek z powiatu parczewskiego miał w pomieszczeniach gospodarczych arsenał broni i amunicji. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

W środę rano na drodze między Końskowolą a Sielcami spacerowały sobie trzy konie. Za ich nie dopilnowanie właściciel dostał mandat.

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie
galeria

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie

W środę przed południem po centrum Lublina poruszało się kilka kolumn rządowych. Do miasta zjechali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy, którzy spotkali się na lubelskim zamku w ramach 5. rocznicy powołania „Trójkąta Lubelskiego”.

zdjęcie ilustracyjne

Temat hejnału powróci. Radny proponuje konkurs, ale urząd go nie chce

Na ostatniej sesji rady temat hejnału miasta zdjęto z porządku obrad. Ale urząd pomysłu nie porzuca. Nie ogłosi jednak konkursu, jak sugerował radny Marek Dzyr.

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Wreszcie zmienią windę, która była ich zmorą

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Wreszcie zmienią windę, która była ich zmorą

Stara, awaryjna winda przy ul. Wyżynnej 16 przestanie uprzykrzać życie lokatorom. Pół roku temu mieszkańcy musieli pokonywać nawet dziesięć pięter po schodach. Nowa widna ma być gotowa najpóźniej za pół roku.

Przemysław Banaszak odchodzi z Górnika Łęczna, ale zostaje w Betclic I Lidze

Przemysław Banaszak odchodzi z Górnika Łęczna, ale zostaje w Betclic I Lidze

O odejściu Przemysława Banaszaka z Górnika Łęczna mówiło się już od ponad tygodnia. W środę, na dwa dni przed inauguracją rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie i Betclic I Lidze kibice zielono-czarnych oficjalnie dowiedzieli się o odejściu napastnika do Śląska Wrocław

Kalendarz
lipiec 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31