Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Teatr Osterwy to kolejna instytucja w Lublinie, która zdecydowała się udostępnić swoje spektakle online. Pierwszy pokaz odbędzie się w środę 1 kwietnia o godz. 20, będzie to "Diabeł i tabliczka czekolady" w reżyserii Kuby Kowalskiego.
Teatr Andersena prezentuje repertuar wydarzeń na najbliższe dni w ramach projektu wirtualnej Teatroteki. Przed nami spektakl i domowe czytanie utworów Andersena.
W każdą środę i sobotę Teatrzyk Skejciołek zaprasza dzieci i rodziców na bajki z projektora. Historie opowiadane są na żywo przez Skejciołka w materiale na Facebooku Teatru.
Przed tygodniem w ramach akcji #zostańwdomu Teatr Andersena uruchomił wirtualny projekt Teatroteka, którego celem jest kontakt z widzami za pośrednictwem internetu i udostępnianie materiałów Teatru. Teraz projekt rozwija się o kolejną inicjatywę.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zaprasza na swoją stronę internetową oraz facebookową. Instytucja przygotowała dla widzów trzy propozycje: emisję archiwalnej rejestracji wideo spektaklu "Wesele" na podstawie Wyspiańskiego, w reżyserii Jakuba Roszkowskiego, internetową galerię zdjęć oraz emisję Domowego czytania Andersena.
Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na internetową transmisję spektaklu "Kukła. Księga blasku" w reżyserii Pawła Passiniego. Sztukę będzie można zobaczyć 27 marca o godz. 20.
Teatr Andersena uruchamia projekt, w ramach którego spektakle lubelskiej instytucji będą okresowo dostępne w internecie. Pierwsze z przedstawień, "Koziołek Kręciołek" Bogusława Byrskiego, będzie można oglądać na Facebooku Teatru Andersena od 20 do 22 marca.
Zgodnie z zaleceniami polskiego rządu także lubelskie placówki kulturalne zawieszają działalność. Przez co najmniej dwa tygodnie nie pójdziemy do teatru, muzeum czy do kina.
Próbujemy w tym spektaklu pokazać, jak to, co się dzieje w naturze wpływa na nasze życie. Opowiadamy o tym, co nam się śni, w co uciekamy, gdzie próbujemy się schronić przed lasem, który płonie wokół nas. Rozmowa z Pawłem Passinim, reżyserem.
Mateusz Damięcki, Magdalena Lamparska i Marta Walesiak to gwiazdy komediowego spektaklu muzycznego "Klaps! 50 Twarzy Greya", który już 9 marca o godz. 19 zostanie wystawiony w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).
Fundacja KZMRZ zaprasza 8 marca o godz. 15 na spektakl "Kobiety 2.0" w wykonaniu podopiecznych Dzielnicowego Domu Kultury Węglin w Lublinie. Przedstawienie będzie można zobaczyć w siedzibie Fundacji KZMRZ przy ul. Tyszkiewicza.
Na ekrany lubelskich kin wkracza "Sala samobójców. Hejter". To nowy film Jana Komasy, którego "Boże Ciało" nominowane było do Oscara. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.
Do piątku trwają XVII Lubelskie Spotkania Teatralne „Zwierciadła”. Za ich pomocą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Lubelszczyzny, którzy interesują się aktorstwem mogą prezentować swoje osiągnięcia i wymieniać się doświadczeniami.
Przed nami kolejne spektakle w ramach Karnawału Teatralnego w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12). W najbliższy weekend będzie można zobaczyć komedię "Związek otwarty", skierowane do dzieci przedstawienie "Pchła Sza" oraz spektakl "Ony".
To propozycja skierowana do młodych widzów, ale nie tylko. Show Szalonych Naukowców to widowisko łączące edukację z dobrą zabawą. Przedstawienie pełne eksperymentów będzie można zobaczyć w Lublinie 9 marca o godz. 18 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15).
Janusz Opryński zrobił Biesy. Kiedy przed laty zobaczyłem na KUL spektakl z Janem Nowickim i Jerzym Radziwiłowiczem, wydawało mi się, że takiego Dostojewskiego już nie zobaczę. A jednak. Sceny z tamtego przedstawienia zobaczyłem w Centrum Kultury w Lublinie. Biesy Opryńskiego to dojrzały, wyważony, mądry teatr. Teatr, który karmi duszę.
Spokojny weekend w lubelskich kinach. Wśród premier komedia romantyczna "Swingersi" i familijny "Sonic". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.
Dziś zaczyna się sprzedaż biletów na wydarzenia w Teatrze Starym zaplanowane od kwietnia do czerwca.
1 marca o godz. 16 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) zostanie wystawiony spektakl komediowy "Sceny dla dorosłych czyli sztuka kochania"
"Podwójne życie Weroniki" oraz "Ja, Maria Curie" to spektakle Teatru Andersena, które wkrótce będzie można zobaczyć w ramach oferty kierowanej do młodzieży powyżej 16 roku życia i dorosłych. Obie realizacje łączy wątek kobiecy.
Przed nami kolejne występy sceniczne w ramach Karnawału Teatralnego w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12). W najbliższy weekend będzie można zobaczyć m.in. "Biesy" w reżyserii Janusza Opryńskiego oraz drugi odcinek serialu teatralnego "Gliny z innej gliny".
9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.
"Kobiety 2.0" to spektakl powstały w wyniku zajęć "Prawie Teatr" realizowanych w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin. Premiera przedstawienia będzie miała miejsce 24 lutego o godz. 19 na scenie instytucji (ul. Judyma 2a).
W ramach Karnawału Teatralnego Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne sceniczne prezentacje. W nadchodzący weekend emocji nie zabraknie. Będą spektakle dramatyczne, improwizacja i propozycja dla dzieci.
20 lutego o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) będzie można zobaczyć monodram Grzegorza Pawlaka "Być jak Meryl" w wykonaniu Weroniki Wierzbowskiej.