Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W piątek i sobotę (8 i 9 maja) o godzinie 20 w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” w Gardzienicach w przestrzeniach teatralnych odrestaurowanych obiektów kompleksu pałacowo-parkowego, maratony teatralne.
We wtorek, 28 kwietnia, o godz. 19 w Sali Czarnej Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) w Czytelni Dramatu, Szymon Bogacz zaprezentuje \"Dekalog od.nowa”. Reżyseria: Julia Mark, dramaturgia: Zuzanna Bućko.
We wtorek i w środę (28 i 29 kwietnia) o godz. 11 na scenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego (ul. Dobrzańskiego 3) Teatr Muzyczny wystawia przedstawienie dla dzieci \"Królewna Śnieżka”.
Po kilkumiesięcznej przerwie na afisz Teatru Andersena wracają \"Muminki\". Spektakl na podstawie książek Tove Jansson w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego na staromiejskiej scenie w niedzielę (26 kwietnia) o godz. 12. Bilety kosztują 20 zł.
16 aktorów z amatorskiej Grupy \"Pokolenie” od pół roku pracuje na spektaklem \"Bal Polski”. Jest to spektakl muzyczny opowiadający historię ludzi, którzy po latach spotykają się we Lwowie. Spektakl zostanie wystawiony przez Opolskie Centrum Kultury.
Dwadzieścia teatrów osób niepełnosprawnych z Polski i zagranicy zaprezentuje się na XXV Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku, który w piątek rozpoczął się w Akademickim Centrum Kultury Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16).
W weekend przestrzenie Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zamienią się w teatralną scenę. \"Vulva” w reżyserii Joanny Lewickiej to wzruszająca opowieść o miłości i zdradzie, tęsknocie i marzeniach. Spektakle 18, 19 i 20 kwietnia o godz. 19. Wstęp wolny
To będzie okazja do nadrobienia zaległości w wiedzy o jednym z ważniejszych polskich reżyserów teatralnych. 9 kwietnia mija 10 rocznica śmierci Jerzego Grzegorzewskiego. Teatr Stary zaprasza na gratisowe oglądanie oraz spotkanie z Dorotą Segdą i Stanisławem Radwanem.
W poniedziałek (16 marca) o godz. 18 w sali widowiskowej POK \"Dom Chemika” spektakl \"Randka w ciemno, na dwie pary”.
\"Antygoną w Nowym Jorku” rozpoczęła się seria spektakli w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Bezpłatne widowiska teatralne zaplanowano do końca marca.
W sobotę 14 marca premiera w Teatrze Muzycznym. Popularny aktor – Artur Barciś – wyreżyserował swoją sztukę.
\"Debiuty\" mają już szesnaście lat. To jednocześnie średnia wieku uczestników festiwalu, co oznacza, że podczas realizacji kolejnych edycji niejeden z wokalistów, którzy 13 marca staną na scenie lubelskiego Teatru Starego, zdążył urodzić się, dorosnąć i pomyślnie przejść eliminacje I etapu XVI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych „Debiuty”.
W sobotę (14 marca) o godz. 18 i w niedzielę (15 marca) o godz. 17 w Teatrze Muzycznym (scena Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3) premierowe spektakle muzyczne \"Trzy razy Piaf”.
W II LO trwają XII Spotkania Teatralne. Szkolne spektakle można oglądać do piątku. Wówczas poznamy werdykt jury a laureaci dostaną nagrody.
W Teatrze Osterwy trwają ostatnie próby do spektaklu \"Przyjdzie Mordor i nas zje” według głośnej książki Ziemowita Szczerka. W książce stężenie hardkoru szokuje. Jeszcze bardziej zaszokuje was obraz Polaków, pokazany na scenie.
– Nazywam się Dominik. Jestem porcelanowym słoniem – tak rozpoczyna się bajka \"Proszę słonia”, najnowsza propozycja Teatru Andersena (ul. Dominikańska 1).
W Centrum Kultury w Lublinie trwają próby do nowego spektaklu w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego. Sztuka Szymona Bogacza \"Tata ma kota (albo Poczytaj mi tato)” to subiektywne spojrzenie na problem rozpadających się małżeństw i losów ich dzieci.
Trzy dni, 19 grup, 20 spektakli. Ruszają XII Spotkania Teatralne \"Zwierciadła”. Imprezę organizuje II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie.
W niedzielę, 8 marca, w Teatrze Andersena (ul . Dominikańska 1) o godzinie 16 na scenie górnej \"Zły pan\", sceniczna adaptacja głośnej książki norweskiej pisarki Gro Dahle. Po raz pierwszy w literaturze dla dzieci tak wyraziście opisano problem agresji w rodzinie.
W niedzielę, 1 marca, Teatr Andersena zaprasza na spektakl \"Latający kufer” w reżyserii Arkadiusza Klucznika (Polska ) i Ece Okay (Turcja).
W sobotę (28 lutego) o godz. 18 i w niedzielę (1 marca) o godz. 17 na scenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego (ul. Dobrzańskiego 3) Teatr Muzyczny wystawia \"Porwanie Sabinek”.
Przyjdzie dokładnie 14 marca, kiedy o godz. 19 w lubelskim Teatrze Osterwy odbędzie się premiera sztuki według nagrodzonej Paszportem Polityki 2013 książki Ziemowita Szczerka. \"Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historię Słowian” to opowieść o młodych ludziach, którzy z plecakami wyruszają w podróż po Ukrainie.
W sobotę premiera historii opartej na sztuce Marty Guśniowskiej \"Ony”. Młodych widzów (gimnazjalistów i licealistów) zaprasza Teatr Czytelni Dramatu.
W piątek nawet ci, którzy nie lubią teatru nie mogli nie zauważyć, że szykuje się teatralna impreza.
Świetna rola Janusza Łagodzińskiego, zjawiskowe kostiumy Zofii de Ines, dobre tempo i huragan braw – to najkrótsza recenzja ze spektaklu Książę i żebrak, który w niedzielę, 22 lutego, o 17 możecie zobaczyć w Teatrze Osterwy.