Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W niedzielę (18 października) Teatr. H.Ch. Andersena (ul. Dominikańska 1) zaprasza najmłodszych widzów (od 3 lat) na spotkanie z "Tymoteuszem i łobuziakami".
20 października w Multikinie (Al. Spółdzielczości Pracy 36) będzie można zobaczyć zrealizowaną w londyńskim The Globe retransmisję spektaklu „Komedia omyłek” Williama Szekspira.
– Nic nie umiera – twierdzi artysta, który we wtorek zaprosił publiczność Konfrontacji Teatralnych pod kamienicę na Rybnej 12. Pod, bo staromiejski budynek grozi zawaleniem (tak wieszczą tablice, którymi jest obwieszony).
Scena, ulica, dworzec. Opera, talk-show Scena Queer. Spektakle, filmy, instalacje. Wczoraj w Lublinie rozpoczęły się XX Konfrontacje Teatralne. Festiwal, który wyrósł na awangardzie w swoje 20. urodziny do awangardy wraca
Polityka i cenzura. Scena queer i Zagłada. Anty-opera i talk-show. Dziś w Lublinie rozpoczynają się XX Konfrontacje Teatralne. Wysmakowana teatralna uczta potrwa ponad tydzień
11 października o godzinie 13 z dziedzińca Zamku Lubelskiego wyruszą uczestnicy "Spacerownika Teatralnego"
10 października, w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) będzie można zobaczyć Hannę Śleszyńską, legendę polskiej sceny teatralnej i kabaretowej, która zagra tytułową "Kobietę pierwotną" w monodramie Cezarego Harasimowicza
Janusz Opryński, twórca Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne, Grzegorz Reske, kurator festiwalu i pracownicy Centrum Kultury związani z przygotowaniem tegorocznej, jubileuszowej edycji Konfrontacji zapraszali we wtorek przechodniów na festiwal. Rozdawali wydawnictwa festiwalowe, programy.
Do Lublina przyjadą jedne z najwybitniejszych grup niezależnego teatru z Polski i świata. W środę, 7 października rozpoczynają się 20. Konfrontacje Teatralne. Zobaczymy najlepsze spektakle, które powstają poza nurtem repertuarowym
Oddała nam swoje ciało i swój głos.
Nic nie musieliśmy udawać. Pracowaliśmy na skojarzeniach, nie na dosłowności. Dobrze się rozumieliśmy, przeczuwaliśmy siebie. Nie musieliśmy sobie mówić, co dalej. Cudownie, że nasza praca nad spektaklem stała się potrzebą obu stron. Ona się w tym dobrze czuje i ja. Co za szczęście, że ja na nią trafiłem. Rozmowa z Leszkiem Mądzikiem, twórcą Sceny Plastycznej KUL, który obchodzi jubileusz 45 lecia działalności artystycznej.
W piątek o godz. 18 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Pocztowej 54 A zamieni się w salę teatralną. Teatr Studentów Seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystawi tam sztukę zatytułowaną „Agnieszka przed Trybunałem”. Autorem i reżyserem jest Waldemar Bednaruk, mieszkający w Chełmie wykładowca KUL.
20 Konfrontacje Teatralne zaczynają się 9 października ale w kasie Centrum Kultury już trwa sprzedaż biletów. Warto pomyśleć o kupnie karnetu. Wyjdzie taniej, z gwarancją wstępu na największe hity. Sporo wydarzeń jest gratis.
W sobotę na KUL pierwszy pokaz filmu dokumentalnego „Lustra Leszka Mądzika”. Tego samego dnia w Teatrze Starym premiera najnowszego spektaklu reżysera. W roli głównej wystąpi Anna Maria Jopek.
Rozmowa z Iwoną Sawulską, nową dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie.
Teatr Ulicy Złotej się otwiera. Byliśmy na próbie instalacji teatralnej. Widzów będzie miała jak na lekarstwo! Muszą się przygotować na chodzenie po ciemnym Muzeum Literackim, oglądanie filmu w szatni i udział w kursie dla przyszłych hypnotyzerów.
20 Konfrontacje Teatralne ruszają 9 października. W tym roku warto pomyśleć o kupnie karnetu. Wyjdzie taniej, z gwarancją wstępu na największe hity
"Pchła Sza" to najnowsza "sztuczka teatralna" działającej w Centrum Kultury Pracowni Sztuczka.
Kto tęskni za kabaretem i odrobiną sentymentu – będzie usatysfakcjonowany. W sobotę w lubelskim Teatrze Osterwy premiera kabaretu muzycznego „Szarp pan bas”. Na scenie trójka aktorów i zespół muzyczny Gabriela Meneta. I 16 piosenek do muzyki Jerzego Wasowskiego.
Ostatnie tygodnie wakacji to w teatrze przy ul. Dominikańskiej 1 był czas intensywnej pracy. Na scenie głównej trwały próby do „Alicji w krainie czarów”. To spektakl-eksperyment. Pada w nim zaledwie kilka słów, praktycznie nie ma też muzyki. To, czy taka nietypowa forma spodoba się małych widzów okaże się w sobotę; na premierze.
1 i 2 września Centrum Kultury zaprasza na spektakl "Tata ma kota (albo Poczytaj mi Tato)". W rolach głównych: Jan Nowicki, Dariusz Jeż, Przemysław Sadowski, Jarosław Tomica,
Spektakle, koncerty, wystawy. W Skowieszynku koło Kazimierza Dolnego powstaje Teatr na Klepisku. W sobotę w stodole zagrają Dziady Kazimierskie
Przez dwa tygodnie mieszkali w Lublinie. Codziennie rano pojawiali się w Teatrze Starym. Tam pod okiem reżyserki teatralnej Joanny Lewickiej i lubelskich aktorów Katarzyny Tadeusz i Przemysława Buksińskiego, pracowali nad przeniesieniem na sceniczne deski dwóch lektur.
W piątek i sobotę (17-18 lipca) Stowarzyszenie Bliski Wschód i Teatr Stary w Lublinie zapraszają na prezentacje finałowe międzynarodowego młodzieżowego obozu teatralnego. Spektakle rozpoczynają się o godzinie 19, wstęp wolny.
Gdzie się wybrać i co robić w niedzielę w Lublinie: