Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
To trwa już długo i jeszcze trochę potrwa. Od poniedziałku (17 marca) można spodziewać się kolejnych zmian w organizacji ruchu związanych z przebudową ulicy Lwowskiej. Sporo zmian czeka osoby korzystające z komunikacji publicznej.
Trzy europejskie firmy planują stworzenie wspólnego podmiotu, zdolnego do konkurowania z firmą SpaceX Elona Muska. Celem jest zwiększenie produkcji satelitów telekomunikacyjnych. Zdaniem ekspertów jest to ważny krok w celu niezależności strategicznej Europy.
Dobra wiadomość dla najmłodszych mieszkańców Chełma i ich rodziców - dwa miejskie żłobki otrzymały pokaźne dofinansowanie na modernizację placów zabaw. Dzięki rządowemu programowi "Aktywne Place Zabaw 2025" do Chełma trafi 600 tysięcy złotych, które pozwolą stworzyć nowoczesne, bezpieczne oraz uczące kreatywności miejsca do zabawy.
Wraz z nadchodzącą wiosną rośnie zakres prac na budowie długo oczekiwanego odcinka drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem i Lubartowem. Obecnie trwają roboty ziemne, a stara jezdnia pomiędzy Leonowem i Ciecierzynem zaczęła znikać.
400 latarni i 885 lamp oświetleniowych w mieście zostanie wymienionych na energooszczędne. Urząd Miasta w Świdniku ogłosił już przetarg.
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego planuje budowę parkingu przy ulicy Szmaragdowej 16. W przetargu wpłynęło sześć ofert, a najniższa opiewa na 151 tys. zł.
Artur Szymczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jest dzisiejszym gościem programu Dzień Wschodzi. Rozmawiamy o innowacyjnych inwestycjach jakie w ostatnim czasie miały miejsce w przedsiębiorstwie, ale także o tym, w jakim stanie znajduje się obecnie miejska infrastruktura wodociągowa.
W Lublinie nadal będą funkcjonować dwa dworce. Powód jest prosty – pieniądze – mówi dla Dziennika Wschodniego marszałek województwa Jarosław Stawiarski.
Po latach planowania i przeszkód, Chełm staje przed realną szansą na modernizację budynku przy ul. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera. Obiekt, który niegdyś służył jako siedziba banku. Ma on przejść gruntowną przebudowę i stać się nowoczesnym centrum z potencjałem technologicznym.
Nowa szansa na lepszą przyszłość – tak można określić współpracę, którą na początku marca zainicjowali dyrektor Zakładu Karnego w Chełmie, mjr Adam Ćwikła, oraz prezes zarządu firmy BHM Unique Interiors, Janusz Józef Bartoszuk. Meble tej firmy stoją w prestiżowych hotelach, takich jak Hilton Paris Opera, Hotel Bristol czy Hyatt Regency.
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku otrzyma nowy samochód z drabiną mechaniczną. Dotychczasowy wóz był wyposażony w drabinę sięgającą 25 m. Nowy ma umożliwić pracę na minimum 40 m wysokości.
Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że projekt przyspieszający inwestycje obronne już wkrótce pojawi się na posiedzeniu rządu, a potem trafi do Sejmu. Chodzi m.in. o jedną z kluczowych inwestycji - Tarczę Wschód.
Mężczyzna z Lublina myślał, że inwestuje. Gdy jednak jego pulpit przejęli przestępcy, stracił ponad 100 tys. zł.
W grudniu ubiegłego roku, główny wykonawca remontu 11 kilometrów dróg w Chełmie, firma Sarinż, wypowiedział miastu umowę. Chełmski ratusz uznał jednak, że wypowiedzenie jest bezskuteczne i podjął działania mediacyjne. Spór budzi niepokój wśród radnych, którzy obawiają się o przyszłość finansowania projektu. Mimo to władze miasta uspokajają i zapewniają, że realizacja inwestycji może zostać przedłużona nawet do 2028 roku.
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie poznał właśnie oferty na remont krótkiego odcinka ulicy Lipińskiego. Wygląda na to, że będzie taniej niż zakładano. Tylko jedna z sześciu ofert nie spełnia oczekiwań finansowych miasta.
Kierowcy korzystający z drogi wojewódzkiej nr 824 pomiędzy Puławami a Żyrzynem muszą przygotować się na dłuższy okres utrudnień w ruchu. Powodem jest wznowienie prac przy budowie ronda na miejscu niebezpiecznego skrzyżowania we Wronowie.
Lublin przygotowuje się do kompleksowej rewitalizacji Starego Miasta, która ma na celu zwiększenie dostępności i funkcjonalności tej historycznej części miasta. Prace te w dniu kobiet zapowiedziały miejskie radne z klubu prezydenta. Jednym z kluczowych elementów projektu jest stworzenie tzw. szpilkostrady – ciągu o gładkiej nawierzchni, który ułatwi poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową, seniorom, matkom z wózkami dziecięcymi oraz kobietom w obuwiu na obcasach.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczyna nowy etap funkcjonowania: od teraz osad powstały po oczyszczaniu ścieków będzie mógł dalej służyć. Dzięki tej inwestycji spółka ma co roku mieć więcej w swojej kasie. I to nawet o dwa miliony złotych
W dzisiejszym programie Dzień Wschodzi rozmawiamy z koordynatorką lubelskiego Budżetu Obywatelskiego. Dowiemy się jak ta inicjatywa wpływa na inwestycje w mieście, co możemy zmienić i na co mamy wpływ angażując się w składanie projektów, a także co należy zrobić, aby nasz projekt został przyjęty przez urzędników. Machocka zdradza także, dlaczego Budżet Obywatelski może nawet ratować życie.
Policjanci z Komisariatu II Policji w Lublinie czekają na nową siedzibę przy ulicy Walecznych. Ta powstaje w miejscu starej i będzie znacznie większa. Nowe rozmiary wymagają ofiar. Tymi stały się drzewa, które rosły za starym budynkiem. Mieszkańcy pobliskich bloków nie kryją oburzenia i domagają się sprawiedliwości.