Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

2 grudnia 2021 r.
11:35

Ludzie chcą się szczepić, ale system nie nadąża

309 51 A A
(fot. Jacek Szydłowski/archiwum)

Puławianie, którzy chcieliby przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19 muszą uzbroić się w cierpliwość. Na jedyną infolinię dla publicznych przychodni trudno się dodzwonić, a te prywatne większość terminów grudniowych mają już zarezerwowane. Punkty szczepień ledwo nadążają z zastrzykami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Dzwoniłam do swojej przychodni, do Internusa i okazuje się, że wolne terminy mają dopiero pod koniec grudnia. Chciałam przyjąć trzecią dawkę, zaszczepić chce się także mój mąż. Nie chcemy tak długo czekać, więc próbowaliśmy zarejestrować się w przychodni publicznej na al. Partyzantów. Tam dla odmiany nie można się dodzwonić – opowiada pani Urszula z Puław. – W końcu poszłam tam osobiście, ale zarejestrować na szczepienie mi się nie udało. Kazali mi dzwonić na ich infolinię do skutku. Rzekomo po godz. 15 jest na to większa szansa, niż rano. Wybrałam się jeszcze do szpitalnego punktu szczepień. Tam jednak powiedziano mi, że obsługują tylko pracowników SP ZOZ. Nie wiem już co mam robić.

Sprawdziliśmy: do prywatnej przychodni Internus dodzwonić można się bez większego problemu, ale na niewiele się to zdaje, bo lista chętnych na szczepienia szybko się zapełnia. Pierwszy wolny termin dopiero za trzy tygodnie: 21 grudnia. Wcześniej nie ma na to żadnych szans, chyba, że ktoś zrezygnuje.

Jeśli chodzi o przychodnie publiczne, czyli te działające w ramach SP ZOZ-u, to jedyną, która prowadzi obecnie punkt szczepień jest ta przy al. Partyzantów. Każdego dnia zastrzyki przyjmuje tam ok. dwustu pacjentów. Chętnych jest o wiele więcej, dlatego na swoją kolej muszą czekać. Problem w tym, że numer przychodni 81 450 23 13 jest oblężony do tego stopnia, że system nawet nie włącza nas do kolejki. Od razu odrzuca z komunikatem o braku możliwości zrealizowania połączenia.

Dodzwonić na puławską infolinię udaje nam się dopiero po wybraniu numeru 81 450 23 85, czyli przychodni z ul. Kilińskiego. Pierwszy wolny termin dla zainteresowanych preparatem Pfizera to 20 grudnia. Chyba, że chcemy mniej popularną, jednodawkową J&J – wtedy poczekamy niewiele ponad tydzień.

– Potwierdzam, że zainteresowanie szczepieniami wzrosło. Niestety: trudno jest zorganizować to tak, by wszyscy mogli przyjmować je natychmiast. Ostatnio mamy również pewne kłopoty z powodu obsługiwania coraz większej ilości mieszkańców Lublina. W godzinach porannych tworzy się zator, ale robimy wszystko, żeby ten problem rozwiązać – mówi Piotr Rybak, dyrektor puławskiego szpitala. Jak dodaje, odmowa rejestracji osoby, która osobiście stawiła się w przychodni była błędem pracownika. – To się już nie powtórzy – zapewnia szef puławskiego SP ZOZ.

Tymczasem o tym, że zainteresowanie szczepieniami wzrosło, przekonują się także lokalne ośrodki zdrowia. Moce przerobowe kilka tygodni temu powiększyła m.in. przychodnia w Kazimierzu Dolnym.

– Z powodu wzrostu ilości osób, które pytają o szczepienia, zwiększyliśmy ich ilość z 30 do 60 tygodniowo. Więcej nie damy rady. U nas przeważają osoby starsze. Ze wszystkimi trzeba usiąść, pomóc wypełnić ankietę, wszystko wyjaśnić. To zajmuje trochę czasu. Gdy trzeba, odwiedzamy ich w domach. Poza tym mamy inny obowiązki, przyjmujemy pacjentów – tłumaczy Karolina Kowalska, koordynatorka szczepień w Przychodni Rejonowej przy ul. Lubelskiej. Czas oczekiwania na zastrzyk wynosi obecnie ok. 2-3 tygodni.

Punkty szczepień w powiecie rejestrują na szczepienia wszystkich chętnych, bez względu na miejsce zamieszkania. Puławianie mogą otrzymać zastrzyk np. w Końskowoli. Do miejscowego ośrodka zdrowia dodzwonić można się bez kłopotu.

– U nas cały proces przebiega dosyć sprawnie. Szczepimy najczęściej w piątki i soboty. Mieszkańców Puław również zapraszamy – mówi Alicja Wiejak, jedna z pielęgniarek Gminnego Ośrodka Zdrowia.

– Zainteresowanie szczepieniami bardzo wzrosło w ostatnim czasie. Osoby starsze, które przyjęły dwie dawki pytają o trzecią. Szczepimy także dzieci, młodzież, wyjeżdżających za granicę. Odbieramy coraz więcej telefonów – mówi pielęgniarka z rejestracji ośrodka w Wąwolnicy, gdzie na zastrzyk zaczekać trzeba ok. dwóch tygodni.

Na skrócenie czasu oczekiwania na szczepienia w najbliższym czasie się nie zanosi. Z powodu braku geograficznych barier, pacjenci mogą dzwonić i rejestrować się w dowolnym punkcie. Stąd obecność m.in. mieszkańców Lublina w puławskich kolejkach, czy puławian czekających na zastrzyk np. w Kazimierzu Dolnym. Presja ze strony pacjentów jest tak wysoka, że zwalniane, atrakcyjne terminy wypełniają się w zaledwie kilka sekund.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 16:22
+9
!!!!!     Dlaczego zginął dr Andreas Noack ?  Żona zabitego niemieckiego naukowca: "To już nie jest tylko zwykła kłótnia pomiędzy zaszczepionymi i nie. Zaczynają mordować za prawdę..." - ussanews.com/wife-describes-dr-andreas-noacks-death-ray-torture-henry-makow/
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 16:23
+8
WALCZcIE !! 01.12.2021 - „…Udane „odrobaczanie”? Pacjent z COVID pozostawiony na śmierć wraca do zdrowia po tym, jak sąd w Illinois zmusił szpital do zezwolenia na leczenie iwermektyną…” Przypomnę. Zdaniem wielu polskich "ekspertów" to wyłącznie lek dla koni... - lifesitenews.com/news/covid-patient-left-for-dead-recovers-after-court-forces-hospital-to-allow-ivermectin-treatment/
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 16:21
+8
--- Myslicie, że oni odetną sobie złotą kroplówkę?????     Nowe stawki dzienne za ŁÓŻKO :) : 99.**0022 Opłata ryczałtowa za gotowość do udzielania świadczeń w szpitalu tymczasowym - 1667,79 zł (poprzednio 822,42 zł) 99.**.0016 Hospitalizacja związana z leczeniem davID-19 w szpit tymcz - 2 428 zł (poprzednio 1026,40 zł).
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 12:34
+8
Nieoficjalnie  - projekt odszkodowań za NOP za np wstrząs anafilaktyczny zakończony hosptalizacją przewiduje uwaga (!) 3000 zł Cenią i dbają o nasze zdrowie...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 12:56
+7
Dane utajniane do 2076 roku??? .... dla "profesorów" z rady doradczej (której obrad nie stenografują)... wstrząsającej lektury im życzę: phmpt.org/wp-content/uploads/2021/11/5.3.6-postmarketing-experience.pdf
Avatar
swiat.wg.bankstera / 2 grudnia 2021 r. o 16:34
+6
nowe, zwiększone o 100-140% stawki za covida obowiązują od 1 listopada:  Oto zachęta do kręcenia biznesu ---- 99.01.0022 Opłata ryczałtowa za gotowość do udzielania świadczeń w szpitalu tymczasowym - 1667,79 zł (poprzednio 822,42 zł)   ----  99.03.0016 Hospitalizacja związana z leczeniem COVID-19 w szpitalu tymczasowym - 2428 zł (poprzednio 1026,40 zł). ----  Robi wrażenie? Te stawki obowiązują tylko zwykła hospitalizację. Osobne stawki obowiązują przy terapii tlenem lub użyciu re$piratora.  Umiejący liczyć dyrektor szpitala zamknie wszystkie oddziały i przestawi się tylko na Covid biznes.... Za takie pieniądze szwindelpemia będzie trwać bez końca. Do tego zadnych dowodów, żadnych światków, zadnej odpowiedzialności, na końcu możliwe palenie. Chyba, że o kasę pożrą się same hieny i łowcy. Zapach krwi wzmaga apetyt, agresje i bezczelność wycia.  Tydzień temu Polska otrzymała 5,5 mld dol. POŻYCZKI z MFW na "radzenie sobie z pandemią".  #to-się-samo-nie-skończy
nowe, zwiększone o 100-140% stawki za covida obowiązują od 1 listopada:  Oto zachęta do kręcenia biznesu ---- 99.01.0022 Opłata ryczałtowa za gotowość do udzielania świadczeń w szpitalu tymczasowym - 1667,79 zł (poprzednio 822,42 zł)   ----  99.03.0016 Hospitalizacja związana z leczeniem COVID-19 w szpitalu tymczasowym - 2428 zł (poprzednio 1026,40 zł). ----  Robi wrażenie? Te stawki obowiązują tylko zwykła hospitalizację. Osobne stawki obowiązują przy terapii tlenem lub użyciu re$pi... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 16:26
+6
Historia w Niemczech zatacza koło... zamiast zółtych gwiazd na ubraniach, mamy u nich  PEŁNY TERROR  wobec  wolnych ludzi.... ale na szczęście znamy koniec tamtego TOTALITARYZMU.. Króluj nam Chryste !!!!
Avatar
Jose_Arcadio / 2 grudnia 2021 r. o 12:30
+6
Skoro można zachorować bezobjawowo na covida to czy nie powinno się zrobić testu przed szczepieniem? Jak to jest znawcy?
Avatar
swiat.wg.bankstera / 2 grudnia 2021 r. o 14:23
+5
nowe, zwiększone o 100-140% stawki za covida obowiązują od 1 listopada:  Oto zachęta do kręcenia biznesu ---- 99.01.0022 Opłata ryczałtowa za gotowość do udzielania świadczeń w szpitalu tymczasowym - 1667,79 zł (poprzednio 822,42 zł)   ----  99.03.0016 Hospitalizacja związana z leczeniem COVID-19 w szpitalu tymczasowym - 2428 zł (poprzednio 1026,40 zł). ----  Robi wrażenie? Te stawki obowiązują tylko zwykła hospitalizację. Osobne stawki obowiązują przy terapii tlenem lub użyciu re$piratora.  Umiejący liczyć dyrektor szpitala zamknie wszystkie oddziały i przestawi się tylko na Covid biznes.... Za takie pieniądze szwindelpemia będzie trwać bez końca. Do tego zadnych dowodów, żadnych światków, zadnej odpowiedzialności, na końcu możliwe palenie. Chyba, że o kasę pożrą się same hieny i łowcy. Zapach krwi wzmaga apetyt, agresje i bezczelność wycia.  Tydzień temu Polska otrzymała 5,5 mld dol. POŻYCZKI z MFW na "radzenie sobie z pandemią".  #tosięnieskończy
nowe, zwiększone o 100-140% stawki za covida obowiązują od 1 listopada:  Oto zachęta do kręcenia biznesu ---- 99.01.0022 Opłata ryczałtowa za gotowość do udzielania świadczeń w szpitalu tymczasowym - 1667,79 zł (poprzednio 822,42 zł)   ----  99.03.0016 Hospitalizacja związana z leczeniem COVID-19 w szpitalu tymczasowym - 2428 zł (poprzednio 1026,40 zł). ----  Robi wrażenie? Te stawki obowiązują tylko zwykła hospitalizację. Osobne stawki obowiązują przy terapii tlenem lub użyciu... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 12:44
+5
ILE testów PCR i antygenowych zostało kupionych w Polsce podczas okresu "pandemii"? Czekamy na dziennikarskie opracowanie, czy podajemy "dane wrażliwe"?  :) 
Avatar
tadek68 / 4 grudnia 2021 r. o 18:25
0
Czy fajzerburger nie można w zestawie z wieśmakiem? Ten mak Donald to jakieś archeo nieczasowe, a USD ucieka..z każdom porcjom frydek.
Avatar
_XD_ / 3 grudnia 2021 r. o 19:31
-3
USA: Umierający pacjent z COVID-19 wraca do zdrowia po tym, jak sąd nakazuje szpitalowi podanie iwermektyny
  Odmawiam założenia opon zimowych, ponieważ: - To mój samochód, mój wybór, moja wolność... - Skuteczność opon zimowych nie jest udowodniona, poza badaniami przeprowadzonymi przez produentów... - Moja sąsiadka miała wypadek po założeniu opon zimowych... - Niektórzy mają już 3 komplet opon, to dowodzi ich nieskuteczności... - Nie wiemy z czego są robione... - Producenci opon zimowych straszą nas zimą, żeby się wzbgacić. Poza tym, to oni wymyślili śnieg i rozrzucają go po nocy, gdy śpisz... - Jesli mam opony, rząd może mnie śledzić w śniegu... OTWÓRZCIE OCZY I PRZESTAŃCIE BYĆ OWCAMI!!! W TYM ROKU OPONOM ZIMOWYM MÓWIMY NIE!!!
  Odmawiam założenia opon zimowych, ponieważ: - To mój samochód, mój wybór, moja wolność... - Skuteczność opon zimowych nie jest udowodniona, poza badaniami przeprowadzonymi przez produentów... - Moja sąsiadka miała wypadek po założeniu opon zimowych... - Niektórzy mają już 3 komplet opon, to dowodzi ich nieskuteczności... - Nie wiemy z czego są robione... - Producenci opon zimowych straszą nas zimą, żeby się wzbgacić. Poza tym, to oni wymyślili śnieg i rozrzucają go po nocy, gdy śpisz... - Jesli mam opony, rząd może mnie śl... rozwiń
Avatar
___K___ / 3 grudnia 2021 r. o 08:05
-3
---- Zanim podejmiesz decyzję.... przeczytaj i pomyśl samodzielnie: ---POLSKA -2 grudnia 2021--- ZGONY: 502 ------zaszczepieni: 143 [28,49%] ~COVID-19: 54 [10,76%] ~choroby współistniejące: 89 [17,73%]----  ----  --- --------niezaszczepieni: 359 [71,51%] ~COVID-19: 117 [23,31%] ~choroby współistniejące: 242 [48,21%]------ Przed czym "chronią" eliksiry????  Niestety brak średniej wieku....
Zaczynasz mnie mierzić  jak kamień w bucie , przypomnieć Ci co pisałeś  o Jandzie ,Milerze i innych że ukradli szczepionki, że przez to ktoś może umrzeć. Kiedy kłamałeś wtedy czy dzisiaj ?, czy zmienił Ci się "pracodawca"
Janda & TVeNesi nie nalezeli do grupy "0" - wniosek ukradli innym dawki, a medycy, którzy zaordynowali im te preparaty powinni zostać wydaleni z zawodu....
Wskaż konkretnie, komu niby "ukradli". Nie wskażesz - jesteś idiotą, bo nie ma poszkodowanego -> nie ma przestępstwa, matołku bez honoru.
Wskaż konkretnie, komu niby "ukradli". Nie wskażesz - jesteś idiotą, bo nie ma poszkodowanego -> nie ma przestępstwa, matołku bez honoru. rozwiń
Avatar
___K___ / 3 grudnia 2021 r. o 08:04
0
USA: Umierający pacjent z COVID-19 wraca do zdrowia po tym, jak sąd nakazuje szpitalowi podanie iwermektyny
Tak, na podstawie jednego przypadku (w dodatku cholera wie, czy prawdziwego, czy może jednak wymyślonego) ty jesteś gotów leczyć całą populację świata. W dodatku LECZYĆ, a więc dopuszczać do zakażeń. Szczepionki chronią w dużej mierze już przed zakażeniem. Jesteś idiotą, TECZOWY_ZSL.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 grudnia 2021 r. o 08:01
+1
USA: Umierający pacjent z COVID-19 wraca do zdrowia po tym, jak sąd nakazuje szpitalowi podanie iwermektyny
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 grudnia 2021 r. o 08:01
+3
---- Zanim podejmiesz decyzję.... przeczytaj i pomyśl samodzielnie: ---POLSKA -2 grudnia 2021--- ZGONY: 502 ------zaszczepieni: 143 [28,49%] ~COVID-19: 54 [10,76%] ~choroby współistniejące: 89 [17,73%]----  ----  --- --------niezaszczepieni: 359 [71,51%] ~COVID-19: 117 [23,31%] ~choroby współistniejące: 242 [48,21%]------ Przed czym "chronią" eliksiry????  Niestety brak średniej wieku....
Zaczynasz mnie mierzić  jak kamień w bucie , przypomnieć Ci co pisałeś  o Jandzie ,Milerze i innych że ukradli szczepionki, że przez to ktoś może umrzeć. Kiedy kłamałeś wtedy czy dzisiaj ?, czy zmienił Ci się "pracodawca"
Janda & TVeNesi nie nalezeli do grupy "0" - wniosek ukradli innym dawki, a medycy, którzy zaordynowali im te preparaty powinni zostać wydaleni z zawodu....
Janda & TVeNesi nie nalezeli do grupy "0" - wniosek ukradli innym dawki, a medycy, którzy zaordynowali im te preparaty powinni zostać wydaleni z zawodu.... rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 2 grudnia 2021 r. o 20:54
-2
---- Zanim podejmiesz decyzję.... przeczytaj i pomyśl samodzielnie: ---POLSKA -2 grudnia 2021--- ZGONY: 502 ------zaszczepieni: 143 [28,49%] ~COVID-19: 54 [10,76%] ~choroby współistniejące: 89 [17,73%]----  ----  --- --------niezaszczepieni: 359 [71,51%] ~COVID-19: 117 [23,31%] ~choroby współistniejące: 242 [48,21%]------ Przed czym "chronią" eliksiry????  Niestety brak średniej wieku....
 Zaczynasz mnie mierzić  jak kamień w bucie , przypomnieć Ci co pisałeś  o Jandzie ,Milerze i innych że ukradli szczepionki, że przez to ktoś może umrzeć. Kiedy kłamałeś wtedy czy dzisiaj ?, czy zmienił Ci się "pracodawca"
 Zaczynasz mnie mierzić  jak kamień w bucie , przypomnieć Ci co pisałeś  o Jandzie ,Milerze i innych że ukradli szczepionki, że przez to ktoś może umrzeć. Kiedy kłamałeś wtedy czy dzisiaj ?, czy zmienił Ci się "pracodawca" rozwiń
Avatar
tadek68 / 2 grudnia 2021 r. o 20:16
+2
Nie chciały fajzerburgera źle. Chcą też tragedia, a idźta wy wszystkie w p**du. Dajcie ludziom żyć ps**chole.
Avatar
LLUbelak / 2 grudnia 2021 r. o 17:09
-6
W PL partia przewodnia nie wykona ruchów w celu złagodzenia wzrostu pandemii bo obawia się o sondaże i głosy części matołków , obawia się że im do konfederacji odejdą a oni to już inny przedsionek piekła . Mam nadzieję że przynajmniej certyfikaty wejdą
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 16:51
+3
WHO wzywa kraje do opóźnienia szczepień przypominających (boosterów) po pojawieniu się nowego wariantu davida19... czyżby lag w matrixie?
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"
galeria

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"

Boję się, że klienci na mnie doniosą – mówi właścicielka małego sklepu spożywczego w Lublinie. Ze względu na drogie media i rosnące koszty pracy kobieta najprawdopodobniej nie będzie mogła 1 lutego obniżyć cen podstawowych produktów spożywczych. Powinna to zrobić, bo wtedy 5-procentowa stawka VAT na żywność ma być zniesiona.

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Ruszyła wycinka drzew przy ul. Zelwerowicza, gdzie niebawem ma się zacząć budowa sklepu. Inwestor dostał od miasta komplet niezbędnych mu pozwoleń.

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata
film

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata

– Człowiek o wielkim sercu, optymista, wiecznie uśmiechnięty przyjaciel, fantastyczny raper, legenda lubelskiego hip hopu – żegna artystę producent medyczny.

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

W Polsce mamy już do czynienia z V falą pandemii COVID-19. Zgodnie z naszym modelem szczyt zakażeń przypadnie w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. przypadków dziennie. Inne dane mówią o nawet 140 tys. zakażeń – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że we wtorek może być więcej niż 20 tys. zachorowań.

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji
film

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej efektowną wygraną z trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W poniedziałek Maciej Gostomski i spółka zameldowali się w klubie skąd wyruszyli na zgrupowanie do tureckiej Antalyi

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Mimo nawiązania współpracy z PiS burmistrz Włodawy chce być członkiem Nowej Lewicy. Wiesław Muszyński przekonał lubelskich kolegów, że porozumienie z partią rządzącym dotyczy tylko samorządu. Ale będzie musiał się wytłumaczyć centrali swojej partii.

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe
21 stycznia 2022, 19:00

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty karnawałowe, podczas których będzie można usłyszeć największe przeboje muzyki filmowej i musicalowej. Wydarzenia odbędą się 21 stycznia o godz. 19 i 22 stycznia o godz. 18.

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Namawiałem ekspertów Rady Medycznej, którzy złożyli rezygnacje, do tego, żeby kontynuowali swoją misję mimo rozbieżności. Niestety nie przekonaliśmy ich, stąd zbliżamy się do końca funkcjonowania rady w tej formule – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz Łukasz Sz. jest jednym z tymczasowo aresztowanych ws. fałszowania certyfikatów covidowych – poinformowała w poniedziałek poznańska prokuratura. W ub. tygodniu zatrzymano w tej sprawie łącznie pięć osób, w tym dwóch żołnierzy.

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Nie żyje 50-letnia pacjentka z Covid-19, która przez ponad tydzień walczyła o życie w lubelskim szpitalu. Nie zaszczepiła się, podobnie jak jej mąż, który zmarł w domu. Martwego ojca znalazło dziecko.

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Licząca ok. trzech tysięcy ferma norek w Starym Zadybiu w powiecie ryckim została objęta kwarantanną po tym jak badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu osobników. Izolacja zwierząt potrwa 90 dni.

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

O „wzmożoną czujność” prosi mieszkańców Kamil Rarak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Niemce. Apel radnego ma związek z włamaniami do domów w podlubelskich miejscowościach.

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
20 stycznia 2022, 18:00

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

Od 21 stycznia w Galerii City Project Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie można podziwiać wystawę Krystyny Rudzkiej-Przychody i Lucjana Gazdy "Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem". Wernisaż zostanie zorganizowany w czwartek, 20 stycznia o godz. 18.

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin udanie rozpoczęła ligową rywalizację w 2022 roku. Akademicy pokonali w Świdniku Heiro Rzeszów, choć spotkanie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla gości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!