Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W sobotę, 27 maja o godz. 17 Teatr H. Ch. Andersena (CSK, plac Teatralny 1) zaprasza młodych widzów na premierowy spektakl pl. "Koziołek kręciołek". Przedstawienie zrealizowane zostało w ramach jubileuszu 700-lecia Lublina.
Kilka dużych sieci handlowych chce powoli wycofać ze swojej oferty jajka z chowu klatkowego. Producentów jajek czeka przebranżowienie, a klientów podwyżki.
3 sierpnia ruszają w drogę, wcześniej mogą zacząć ćwiczyć, w domu, ale pod kierunkiem fachowców. Organizatorzy Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zachęcają pielgrzymów, aby w tym roku przygotowali się do nie tylko duchowo, ale też fizycznie. Wczoraj w klubie sportowym K1 na Kalinowszczyźnie nakręcono pierwszy z pięciu odcinków z ćwiczeniami dla pątników.
Przy al. Kraśnickiej kończy się budowa baru pod szyldem sieci McDonald’s. Będzie to siódmy lokal tej firmy w Lublinie.
Wciąż trwają testy nowej fontanny na placu Litewskim. Użytkownik Air Photo Lublin nagrał nocne wideo z drona.
W województwie lubelskim pracuje ok. tysiąca ratowników. Miesięcznie „na rękę” zarabiają od 1,5 do 2,8 tys. zł. Podobnie jak ich koledzy z innych części kraju, chcą wyrównania wynagrodzeń z pielęgniarkami, bo – jak podkreślają – mają te same kompetencje i obowiązki.
Już 25 maja o godz. 20 odbędzie się pierwszy letni koncert w klubie Podwórko. Gwiazdą wieczoru będzie charyzmatyczna wokalistka Natalia Przybysz w duecie z Raphaelem Rogińskim.
Bolid Elvic z Politechniki Lubelskiej wystartuje w europejskiej edycji Shell Eco-marathon. Zawody w Londynie rozpoczynają się dziś. To już kolejny start studenckiej drużyny w tym konkursie.
O 9 zł tanieje bilet z Lublina do Warszawy. Ma to zrekompensować pasażerom czas tracony na objeździe przez Lubartów i Parczew, skąd pociągi do stolicy nie kursowały latami. Przy okazji tanieją bilety do Białej Podlaskiej i Terespola
Angażująca "Wenus w futrze" Romana Polańskiego, oscarowy "Pokój", błyskotliwe "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" - to niektóre z propozycji Dyskusyjnego Koła Filmowego "Benshi" na czerwiec. Tematem najbliższych spotkań będzie "Wnętrze".
Pierwszy lot ze Świdnika do Barcelony linie Small Planet przesuwały już kilka razy. Wciąż nie było wystarczającej liczby chętnych, by wejść na pokład. Znamy już kolejny termin. Linia zapewnia, że tym razem samolot odleci
Szyld już jest, auta już parkują, a historia się drukuje. W piątek (26 maja) na ul. Żmigród Zjazd Szoferów.
W sobotę, 27 maja o godz. 21 w klubie Helium (ul. Hempla 5) odbędzie się impreza, podczas której zagrają Django i DJ Dźwięk. Tej nocy obowiązywać będzie muzyczny powrót do ciemnych korzeni.
Ile ma wzrostu, jak wysoko potrafi skoczyć, co robi w wolnym czasie i czy lubi Kamila Stocha – te i inne pytania zadali Piotrowi Żyle uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie. Wizyta skoczka narciarskiego związana była z akcją "Aktywność dla każdego", polegającą na propagowaniu aktywności wśród dzieci i młodzieży lubelskich szkół
W piątek, 26 maja o godz. 21 w Banana Dance Club (ul. Peowiaków 6) odbędzie się disco-polowa impreza, podczas której wystąpi popularna formacja Extazy.
"Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara" to bez wątpienia najgłośniejsza premiera filmowa, jak trafi w ten weekend do lubelskich kin. Młodszych widzów z pewnością zainteresuje też animacja "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski". Teatr Andersena szykuje z kolei premierę - "Koziołek Kręciołek" w ramach 700-lecia miasta Lublin. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina i okolic.
Gotowa jest propozycja nowego zagospodarowania terenów u zbiegu Dożynkowej i Goździkowej. Na działkach rezerwowanych dotąd pod usługi publiczne mogłyby stanąć domy jedno- i wielorodzinne. Przy Dożynkowej wskazano też nowe miejsce pod handel i usługi.
Polski Czerwony Krzyż prowadzi zbiórkę pieniędzy dla osób poszkodowanych w katastrofie budowlanej
Zawalił się dach i znajdujące się poniżej stropy kamienicy w centrum Lublina. Spod gruzów wydobyto mężczyznę, który przeżył upadek z trzeciego piętra
- Byłem w pracy, zadzwonili do mnie, że nie mam do czego wracać - powiedział jeden z mieszkańców zawalonej kamienicy.– Gdy zawaliły się stropy, zobaczyłam pył i wybiegłam na klatkę. Ujrzałam kupę gruzu i zadzwoniłam po straż pożarną. Strażacy źle mnie zrozumieli i usłyszeli, że się pali. Po przyjeździe zaczęli rozkładać węże, wtedy im wytłumaczyłam, że nie nie ma tutaj pożaru. Ta katastrofa była do przewidzenia – mówi jedna z mieszkanek kamienicy. – Jak mieszkam tu prawie 50 lat, nie widziałem nawet malarza na klatce – dodaje inny z lokatorów. Jak informują strażacy część budynku będzie rozebrana. Ewakuowanym mieszkańcom miasto zaproponowało noclegi w hotelach
237 studentów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, a także wykazali się osiągnięciami w innych akademickich dziedzinach, m.in. pracach w kołach naukowych, udziałem w konferencjach naukowych, osiągnięciach artystycznych, sportowych itp., otrzymało w środę stypendia marszałka województwa.
Sąd Okręgowy w Lublinie złagodził wyrok wobec Łukasza S. Były strażnik z aresztu przy ul. Południowej w Lublinie został w styczniu skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz trzyletni zakaz pracy w instytucjach publicznych. To kara za przekroczenie uprawnień i wynoszenie do domu służbowych sprzętów. Mężczyzna odwołał się od tego wyroku.
Fundusze na leczenie walczącego z nowotworem Jasia będą zbierane podczas wyjątkowej imprezy charytatywnej "Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele", która odbędzie się we wtorek, 30 maja o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Podczas koncerty wystąpi wielu znakomitych artystów.
Własny ogródek w centrum miasta – to propozycja na lato w Lublinie Centrum Spotkania Kultur. W tym roku własne grządki będzie można uprawiać wzdłuż budynku CSK od ul. Radziszewskiego.
Zdolni, ambitni i – mimo młodego wieku – z długą listą sukcesów na koncie. Tym najbardziej wyróżniającym się twórcom i animatorom lubelskiej kultury od 10 lat Fundacja Kultury Audiowizualnej Beetle i Polskie Radio Lublin przyznaje statuetki i nagrody pieniężne. W tym roku zwycięzcy w każdej z czterech kategorii z sobotniej gali wyjdą bogatsi o metalowe żurawie na postumentach (funduje marszałek województwa ) i 2 tys. złotych (od prezydenta Lublina).