Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W czwartek, 15 września o godz. 18 w Domu Kultury LSM odbędzie się spotkanie z historykiem sztuki dr Elżbietą Matyaszewską, poświęcone zagadnieniu kobiet w sztuce. Dr Matyaszewska spróbuje odpowiedzieć na tytułowe pytanie - czy artysta może być kobietą?
Dopiero w przyszłym roku pochowane mogą być ludzkie szczątki wykopane przy okazji przebudowy pl. Litewskiego. Najpierw muszą przejść badania antropologiczne. Później trafią do zbiorowej mogiły, ale nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie.
Mamy wszystko, by już zacząć Euro. Chcielibyśmy żeby to była wielka reklama naszego kraju, naszej uprzejmości. Żeby pokazać, że warto przyjechać do naszego kraju – powiedział dzisiaj w Lublinie prezes PZPN Zbigniew Boniek.
Za darmo i bez skierowania mogą się zaszczepić przeciw grypie mieszkańcy Lublina, którzy ukończyli 65 lat. Z finansowanych przez miasto zabiegów będzie mogło skorzystać nawet 8 tys. osób.
Dopiero na przełomie września i października może się rozpocząć przebudowa al. Tysiąclecia po stronie dworca. Do tego czasu wstrzymany ma być remont chodnika i budowa ścieżki rowerowej po przeciwnej stronie ulicy, wzdłuż zamkowego wzgórza.
Przed nami kolejna odsłona warsztatów Społecznej Pracowni Mozaiki - "Wszystko się ułoży". We wrześniu organizatorzy będą prowadzić działania na Węglinie.
Sytuacja w rolnictwie jest bardzo zła – alarmują rolnicy. I wychodzą na ulice. W czwartek w Lublinie będą protestować hodowcy bydła i producenci mleka. W poniedziałek na pikietę do Warszawy jadą m.in. sadownicy z gminy Łaziska. A radni z klubu PSL w sejmiku województwa chcą zwołania sesji nadzwyczajnej.
Bartłomiej Drągowski z Fiorentiny, Mariusz Stępiński z FC Nantes czy Paweł Dawidowicz, wypożyczony z Benfiki Lizbona do niemieckiego Vfl Bochum. To tylko niektóre z nadziei polskiego futbolu, jakie dziś zaprezentują się przed lubelską publicznością w kolejnym spotkaniu, przygotowującym do młodzieżowego Euro, które w 2017 roku odbędzie się w Polsce.
Były szef Straży Miejskiej w Lublinie Waldemar Wieprzowski został zastępcą dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Jego nazwisko i funkcja widnieją już na stronie internetowej urzędu. To kolejna zmiana kadrowa od początku kadencji wojewody Przemysława Czarnka.
Największy konwent miłośników fantastyki po tej stronie Wisły - Falkon, zbliża się coraz większymi krokami. Tegoroczna, siedemnasta już edycja festiwalu odbędzie się w dniach 4-6 listopada. Tymczasem organizatorzy uruchomili internetową przedsprzedaż biletów.
Podświetlane siedziska, nowa zieleń i inne atrakcje pojawią się na trzech śródmiejskich skwerach. Wczoraj poznaliśmy oferty firm chcących je urządzić. Ta, która wygra zlecenie będzie musiała umeblować przestrzeń miejską nie później niż w listopadzie.
Nowy parking i schody mają powstać na Tatarach na zlecenie Zarządu Nieruchomości Komunalnych, który ogłosił przetarg na roboty budowlane.
Laboratorium Sztuki Społecznej i Warsztaty Kultury zapraszają na kolejne wydarzenie organizowane w ramach projektu "Granice – Rezydencje miejskie", podczas którego artyści z różnych stron świata realizują w Lublinie swoje działania artystyczne. W czwartek, 8 września o godz. 10 w Galerii Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) odbędzie się wernisaż wystawy Yulii Lashchuk "Bord(h)ers".
W Lublinie znów będzie można zobaczyć znakomity spektakl dla dzieci teatru neTTheatre: „Zwierzątka małe zwierzenia” na podstawie bajek Sergieja Kozłowa. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę, 11 września o godz. 18 w Centrum Kultury.
Na filmowej mapie Polski miastem numer jeden jest obecnie Lublin. To tam swój najnowszy film kręci Juliusz Machulski.
Województwo lubelskie z wynikiem 63,7 pkt. uplasowało się na ósmym miejscu opracowanego przez Bank Millennium raportu „Indeks Millennium – Potencjał Innowacyjności Regionów”.
Na rozpoczynających się we wtorek targach przemysłu obronnego w Kielcach nie zabraknie firm z naszego regionu. M.in. swoje pojazdy wystawi Ursus, Navcom Systems zaprezentuje ruchomą bazę do obsługi statków powietrznych, a PZL-Świdnik – śmigłowce.
Stan Borys, legenda polskiej piosenki, spotka się w środę 7 września o 17.30 ze swoimi fanami w IBB Grand Hotel Lublinianka.
– Pomyślałam, że ona zaczęła pisać mając mniej lat niż ja, a jestem po licencjacie. Nie miała wsparcia w rodzinie, była Żydówką, a miała ambicje. Lecz do wyboru jedynie rolę żony i matki. Najpierw zainteresowała mnie biografia Ester Singer Kreitman, a dopiero później jej twórczość – mówi Natalia Moskal, tłumaczka zbioru opowiadań „Rodowód”, autorstwa najstarszej siostry noblisty, Isaaca Bashevisa Singera.
Przed godz. 19 na ul. ks. Jerzego Popiełuszki w Lublinie zderzyły się dwa samochody.
Trwa kolejny proces Doroty W. oskarżonej o spowodowanie śmiertelnego wypadku po pijanemu. Zginęło w nim dwoje starszych ludzi. Wracali z pogrzebu.
Inspektor Dariusz Dudzik pokieruje Komendą Miejską Policji w Lublinie. W poniedziałek oficjalnie przejął nowe stanowisko.
Gratka dla miłośników polskiego kina. W sobotę, 10 września w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć dwie głośne ostatnio produkcje: „Baby bump” Kuby Czekaja oraz „Kamper” Łukasza Grzegorzka.
20 tys. złotych wydadzą władze Lublina na wydanie niemieckojęzycznego przewodnika po mieście.
Całkowitego zamknięcia dla ruchu ul. Zielonej można się spodziewać we wtorek w związku z realizowanymi w Lublinie zdjęciami do filmu fabularnego „Volta” w reżyserii Juliusza Machulskiego.