Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lipca 2018 r.
18:03

"Ludzie nie mają pojęcia, jak wygląda nasza praca. Pacjent jest w szpitalu, rodzina ma go z głowy"

1373 73 A A

"Wiele z nas traci serce do tego zawodu, rozczarowuje się. Nie dość, że tak jest postrzegany nasz zawód, to jeszcze jesteśmy na marginesie jeśli chodzi o zarobki". Rozmowa z pielęgniarką, która pracuje w jednym ze szpitali klinicznych w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Jak wygląda pani praca?

- Pracuję na oddziale zabiegowym. Od jakiegoś czasu mamy lepszą obsadę zarówno na dyżurach dziennych jak i tych w noce i dni świąteczne. Wcześniej zdarzała się jedna pielęgniarka na nawet ponad 30 pacjentów. Teraz grafiki są układane w taki sposób, że są 2-4 pielęgniarki. To trochę poprawiło sytuację, ale nadal zdarzają się dyżury, które nas wyczerpują zarówno fizycznie jak i psychicznie. Problem w tym, że obsada jest nadal schematycznie planowana na kilkanaście łóżek. A zdarza się, że na oddziale jest nawet dwa razy więcej pacjentów. Wystarczy spojrzeć ilu leży na dostawkach czy ilu przyjeżdża na tzw. pobyty jednodniowe.

• Co jest najtrudniejsze?

- To na pewno ciężka praca pod względem fizycznym, ale to można jeszcze jakoś odreagować, odpocząć. Znacznie gorsze jest obciążenie psychiczne. Bardzo często mamy do czynienia ze śmiercią. Zdarza się, że mamy nawet kilka zgonów w ciągu doby. Niejednokrotnie jesteśmy przy pacjencie i widzimy jak umiera. Często pacjenci krzyczą, wołają nas i proszą, że im pomóc, żeby ich ratować. A ja wiem, że nic już nie mogę zrobić, że wyczerpaliśmy wszystkie możliwości leczenia. Wtedy mogę tylko być przy nim i starać się uspokoić. Widzimy ich strach i samotność. To bardzo obciążające. Takie rzeczy bardzo trudno odreagować, nie każdy umie sobie z tym poradzić.

• A presja?

- Jest bardzo duża. Jest nacisk na to, żeby wszystko robić „na już” i jak najlepiej. A wiadomo, że człowiek ma ograniczoną wytrzymałość. Z jednej strony naciska szpital, żeby przyjmować jak najwięcej pacjentów, bo wiadomo, że za tym idą pieniądze z NFZ. Z drugiej strony jest presja rodziny pacjentów, która często jest bardzo roszczeniowa. Mam często wrażenie, że osoby starsze oddawane są pod darmową opiekę do szpitala, mimo zabiegowego charakteru oddziału, a wymagania na najwyższym poziomie. Rodzina przeważnie w niczym nam nie pomaga, niektórzy nawet nie odwiedzają swoich chorych. Pacjent jest w szpitalu, a rodzina ma go z głowy. A jeśli już przyjdą, potrafią mieć tylko pretensje. To bardzo przykre. Nadal pokutują też bardzo krzywdzące stereotypy na temat pielęgniarek, które nie robią nic tylko piją kawę i czekają na prezenty od pacjentów. A ludzie nie mają pojęcia jak wygląda nasza praca. Zdarza się, że schodzimy z dyżuru z płaczem, wyczerpane.

To sprawia, że wiele z nas traci serce do tego zawodu, rozczarowuje się. Nie dość, że tak jest postrzegany nasz zawód, to jeszcze jesteśmy na marginesie jeśli chodzi o zarobki. Zasadnicza pensja pielęgniarki po studiach to 2,6 tys. zł „na rękę”. Do tego mamy doliczane dodatki za dyżury, ale to różne kwoty w zależności od grafiku. Średnio to ok. 400 zł.

• Co należy do obowiązków pielęgnacyjnych?

- Dyżur zaczynamy o godzinie 7 i pracujemy do 19. Nocna zmiana zaczyna się o godzinie 19 i trwa do 7 rano. Bardzo wyczerpujące fizycznie są toalety pacjentów. Nie byłybyśmy w stanie wykonać ich same bez pomocy salowych, bo mamy nawet kilkunastu leżących pacjentów, którzy nie są w stanie zrobić tego samodzielnie. Często, mimo pomocy salowej, musimy podzielić te obowiązki na noc i rano. Najgorzej jest jeśli toalety nałożą nam się z innymi obowiązkami - na przykład przy reanimacji, która może trwać nawet kilka godzin do rana. Ostatnio mieliśmy sporo takich przypadków. Do tego obowiązki związane z przyjęciem pacjenta na oddział. To my wykonujemy wówczas wstępne badania. Do tego karmienie i wszystkie badania w ciągu dnia. Najwięcej czasu musimy poświęcić na przygotowanie pacjentów do zabiegów chirurgicznych, a później obserwować i reagować w razie powikłań po zabiegu. To jest na granicy możliwości przy tak małych obsadach dyżurowych.

• A biurokracja?

- Mamy mnóstwo papierkowej roboty. Kilka godzin zajmuje nam wypełnianie dokumentacji, w której są wszystkie zlecenia i dyspozycje lekarza, z każdą najbardziej szczegółową informacją - na przykład dawką konkretnego leku. Problem w tym, że lekarz może zmieniać te dyspozycje i w związku z tym musimy kilkakrotnie nanosić poprawki w dokumentacji. To bardzo wydłuża cały proces. Podobnie jest ze zleceniami na badania. Często lekarze zamiast zlecić od razu kilka badań, zlecają je pojedynczo, co dla nas wiąże się z wystawieniem kolejnych druków i zawożeniem pacjenta na badanie. To my musimy też tłumaczyć pacjentom, dlaczego musi być kolejny raz kłuty i słuchać pretensji, które są jak najbardziej uzasadnione, bo to może zdenerwować. Często pacjenci odmawiają i musimy przekładać badanie na kolejny dzień. Poza tym musimy wypełnić dokumentację pielęgniarską, w której też wszystko musi być skrupulatnie opisane. W dobie wzmożonych roszczeń pacjentów, które są rozstrzygane prawnie, to nasza jedyna forma obrony. Do tego musimy dodać karty intensywnego nadzoru w przypadku pacjentów, którzy są w najcięższym stanie. Przygotowanie pacjenta do zabiegu chirurgicznego wiąże się ze stertą dokumentów do wypełnienia.

• Myślała pani o wyjeździe za granicę?

- Na razie nie, ale wiele moich koleżanek tak zrobiło. Wyjeżdżają między innymi do Wielkiej Brytanii czy krajów skandynawskich. Nie dość, że mają kilkakrotnie wyższe wynagrodzenia, to jeszcze praca jest lżejsza, bo jest zupełnie inaczej zorganizowana. Na przykład więcej obowiązków, które u nas należą do pielęgniarek, mają lekarze. To chociażby wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. 

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 o 18:59
+6
Byłam ostatnio pacjentką na II oddziale ginekologii onkologicznej w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dziękuję całemu personelowi tego oddziału za wspaniałą opiekę, troskę i wspaniałe podejście do pacjenta. Jestem pod ogromnym wrażeniem fachowości i zaangażowania wobec każdego pacjenta. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Pielęgniarki słusznie domagają się podwyżek płac i powinny je dostać jak najszybciej. Agnieszka
Avatar
Była / 6 lipca 2018 o 22:46
+5
Czy odpowiada Pani za zycie drugiej osoby? Czy widzi Pani jak człowiek błaga o pomoc i umiera na Pani rękach. Czy w imieniu innej osoby prosi Pani lekarza żeby przyszedł do pacjenta bo ten jest w ciężkim stanie? Czy jest Pani obrażana i poniżana za to że skończyła Pani studia i ratuje ludzkie życie? Czy rodziny wyzywają się na Pani bo pacjent wraca do domu a oni nie chcą się nim zajmować? Czy po każdym dniu pracy ma Pani dość? Jeżeli tak to może Pani domagać się większej płacy. Ja powiem jedno- wiem że nie warto pomagać i dlatego zrezygnowałam z zawodu pielęgniarki. Bo przez 8 lat pracy na kardiochirurgii słyszałam od pacjenta i jego rodziny tylko najgorsze rzeczy.
Czy odpowiada Pani za zycie drugiej osoby? Czy widzi Pani jak człowiek błaga o pomoc i umiera na Pani rękach. Czy w imieniu innej osoby prosi Pani lekarza żeby przyszedł do pacjenta bo ten jest w ciężkim stanie? Czy jest Pani obrażana i poniżana za to że skończyła Pani studia i ratuje ludzkie życie? Czy rodziny wyzywają się na Pani bo pacjent wraca do domu a oni nie chcą się nim zajmować? Czy po każdym dniu pracy ma Pani dość? Jeżeli tak to może Pani domagać się większej płacy. Ja powiem jedno- wiem że nie warto pomagać i dlatego zrezygnował... rozwiń
Avatar
Pielęgniarka / 7 lipca 2018 o 00:00
+4
Pracuję jako pielęgniarka na oddziale interwencyjnym, którego w ogóle bym tak nie nazwała, bo od kilku lat zamienia się w Zol. Bardzo bolą mnie komentarze w takim stylu jak wyżej. Jeśli ktoś jest pacjentem, to leży na sali i nie widzi tego wszystkiego co się dzieje dookoła. Ktoś czekał godzinę na tabletkę p/bólową. Naprawdę...każdy widzi tylko czubek własnego nosa. Na tą tabletkę będzie i czekał 3 godziny, bo między czasie ktoś się zatrzymał w toalecie, przyjechy 2 ciężkie przyjęcia, które trzeba obronić, i uaktywnila się psychoza.. Zapraszam serdecznie. 2 pielęgniarki na 56 osób. Proszę wyciągnąć osobę która się zatrzymała w łazience.. mężczyzna lat 76 z wagą 112kg, jednocześnie go reanimując. I podnieść na łóżko.. Zapraszam... jednocześnie patrząc czy osoba niezorientowana allopsychicznie jest na oddziale czy już uciekla..,bo przywiozę sobie do ręki taka osobę i będę pilnować. Między czasie stoją już 2 łóżka z Soru do przyjecia z chorymi w stanie ciężkim. Ale przecież...najważniejsza jest tabletka p/bolowa i potem każdy jest oburzony "bo ile można czekać na glupia tabletkę". Między czasie lekarz dal już nowe zlecenia, które trzeba zrobić, bo wszytko jest na CITO, toalety chorych, zlecenia wieczorne, przygotowywanie do zabiegów, dokumentacja lekarską, pielęgniarska, raport... Jak my mamy się z tym wszystkim wyrobić? Czasami jest tyle rzeczy naraz, że zapomni się o tej tabletce.. Każdy ma pretensje..bo lazienka nie taka, a dlaczego takie leki on dostaje, a dlaczego badania dzisiaj nie było, za zimno w sali, gdzie jest wypis bo lekarz mu powiedział że za 5 minut przygotuje. Tłumacz się za siebie, za lekarza, za politykę w szpitalu. Kurczę dlaczego nikt nie ma pretensji do lekarza, że musiał czekać na wypis 5 godzin a nie 5 minut? Do szefa oddziału, że leży na korytarzu, a nie na sali? Że zabieg jest już przekładany 4 dzień i on głoduje już tyle czasu? I sto tysięcy innych rzeczy. Co do tego mamy my? Zawsze my nic nie robimy, my pijemy kawę, odburkujemy, na nas się czeka.. Lekarz jest święty. Lekarz się nie myli, nie zapomina o niczym, nie czeka sie na niego. Przy lekarzu mówimy cichutko, grzecznie. Nas można gnoić, obwiniać o wszystko.
Pracuję jako pielęgniarka na oddziale interwencyjnym, którego w ogóle bym tak nie nazwała, bo od kilku lat zamienia się w Zol. Bardzo bolą mnie komentarze w takim stylu jak wyżej. Jeśli ktoś jest pacjentem, to leży na sali i nie widzi tego wszystkiego co się dzieje dookoła. Ktoś czekał godzinę na tabletkę p/bólową. Naprawdę...każdy widzi tylko czubek własnego nosa. Na tą tabletkę będzie i czekał 3 godziny, bo między czasie ktoś się zatrzymał w toalecie, przyjechy 2 ciężkie przyjęcia, które trzeba obronić, i uaktywnila się psychoza.. Zaprasz... rozwiń
Avatar
DR / 7 lipca 2018 o 09:15
+3
Leżałam niedawno na Lubartowskiej na patologii ciąży. Panie położne, pielęgniarki i salowe to złote kobiety. Biegały jak mróweczki dzień i noc, interesowały się, były bardzo przyjemne i pomocne w każdej kwestii. Dodatkowo był to czas strajkujących innych szpitali w Lublinie. Nie słyszałam słowa skargi czy komentarza tej sytuacji. Co innego panie lekarki.... opryskliwe, podnosiły mi i innym pacjentkom ciśnienie na każdej wizycie..., jedną Panią doktor chyba obudziłam, kiedy przywiozła mnie karetka.... była bardzo opryskliwa, zero empatii. Oczekiwałam przynajmniej zwykłej ludzkiej kultury w rozmowie, niestety nie doświadczyłam tego, u żadnej z trzech Pań doktor. Źle odpowiedziałam na pytanie, źle, że przyjechałam, źle leżałam.. wszystko nie pasowało... Czułam się winna, że śmiem przebywać na oddziale pod ich "opieką". U Panów doktorów odmienna sytuacja... wysoka kultura wypowiedzi i obsługa na europejskim poziomie. Ja rozumiem, że zawody lekarz i pielęgniarka mają inną specyfikę pracy. Co innego boli położną co innego lekarza. Jednak to Panie położne, pielęgniarki czuwały nade mną dzień i noc. Bez nich zginęłabym marnie.... Dziękuję Wam kobitki!
Leżałam niedawno na Lubartowskiej na patologii ciąży. Panie położne, pielęgniarki i salowe to złote kobiety. Biegały jak mróweczki dzień i noc, interesowały się, były bardzo przyjemne i pomocne w każdej kwestii. Dodatkowo był to czas strajkujących innych szpitali w Lublinie. Nie słyszałam słowa skargi czy komentarza tej sytuacji. Co innego panie lekarki.... opryskliwe, podnosiły mi i innym pacjentkom ciśnienie na każdej wizycie..., jedną Panią doktor chyba obudziłam, kiedy przywiozła mnie karetka.... była bardzo opryskliwa, zero empatii. Ocz... rozwiń
Avatar
Meel / 6 lipca 2018 o 19:44
+3
Do Ariadna. To może wycen swoje życie i zdrowie i porównaj swoją odpowiedzialność finansowo biurową. W pachnacym pokoiku bez moczu, krwi, wymiocin., łez i śmierci. Bez nieprzespanych nocy, że wszystkimi Świętami z Rodziną. Sorry, ale to to ne bajki. A zarobki... Cóż po 30latach takiego tyrania mam 2600netto, że WSZYSTKIMI MOŻLIWYMI DODATKAMI
Avatar
Pielegniarka / 11 lipca 2018 o 10:36
+2
5 lat studiow, 2 lata specjalizacji, kilkumiesieczne kursy szkoleniowe. jesli to niewiele, to super, kazdy z ulicy moze pojsc i pracowac. ludzie chyba.nie rozumiecie, ze szpital to nie fabryka.guzikow. i jak sie jakas partia s***i, to sie wyrzuci i zrobi nowa. ze za kazda czynnosc, ktora sie tam.wykonuje odpowiada sie karcie, cywilnie i zawodowo. ze to pielegniarka jest pierwsza osoba, ktora rozpoznaje rozne stany zagrozenia u pacjenta i dopiero wtedy informuje lekarza. bo zadnego nie.ma na sali przy chorym, zaden go nie monitoruje stale. a pielegniarka tak. informuje. jesli budowlaniec rozpozna zaburzenia rytmu to zapraszamy do.pracy w szpitalu. jesli pani w sklepie poyrafi reanimowac, to czekamy. a jesli wlasna firma to taka super odpowiedzialnosc, to co jest do stracenia poza kasa? czyjes zycie, wlasne zdrowie? ja.lubie swoja prace, sprawia mi satysfakcje. ale chce za nia dostawac adekwatne pieniadze. bo inwestuje w nia duzo zdrowia i pieniedzy rowniez, ksztalcac sie na wlasna reke. 
5 lat studiow, 2 lata specjalizacji, kilkumiesieczne kursy szkoleniowe. jesli to niewiele, to super, kazdy z ulicy moze pojsc i pracowac. ludzie chyba.nie rozumiecie, ze szpital to nie fabryka.guzikow. i jak sie jakas partia s***i, to sie wyrzuci i zrobi nowa. ze za kazda czynnosc, ktora sie tam.wykonuje odpowiada sie karcie, cywilnie i zawodowo. ze to pielegniarka jest pierwsza osoba, ktora rozpoznaje rozne stany zagrozenia u pacjenta i dopiero wtedy informuje lekarza. bo zadnego nie.ma na sali przy chorym, zaden go nie monitoruje stale. a ... rozwiń
Avatar
Uvftcdhhdfgh / 9 lipca 2018 o 19:01
+2
Praca bardzo ryzykowna, kontakt zakaźnym. Materiałemi odpowiedzialność za pacjenta. Oczywiście majac taka robote, mało kto by chciał pracować za psie pieniądze. A może moi drodzy to wina tego że co roku wybieramy władze ktora niczego dobrego nie wproadza tylko nakłada coraz to nowe i chore podatki. System jest spaczony. Dobrze nie będzie, pielegniarki nigdy nie będą zarabiać godnych pieniędzy, podobnie jak inne zawody. Głupi naród... Tyle... 
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 o 22:39
+2
Niech wszystkie pielepielęgn zrezygnują bo im za ciexko. I osoby które pracują w urzędach, elektrycy, właściciele własnych firm itp. niech sami odpowiadają za życie i zdrowie swojej rodziny i siebie samych. Nie będziecie musieli na pielęgniarki płacic podatkow. I świat będzie wspaniały. Bo taka taka  może wykonywać przecież każdy, bez wykształcenia to tylko mycie dupy dla obleśnych staruchów i picie kawy. A zapomniałam o oglądaniu telewizji w pracy, chodź na moim oddzielnie nawet pokoju socjalnego dla pielepielęgn nie ma. Ale skoro ludzie tak mówią to na pewno tak jest
Niech wszystkie pielepielęgn zrezygnują bo im za ciexko. I osoby które pracują w urzędach, elektrycy, właściciele własnych firm itp. niech sami odpowiadają za życie i zdrowie swojej rodziny i siebie samych. Nie będziecie musieli na pielęgniarki płacic podatkow. I świat będzie wspaniały. Bo taka taka  może wykonywać przecież każdy, bez wykształcenia to tylko mycie dupy dla obleśnych staruchów i picie kawy. A zapomniałam o oglądaniu telewizji w pracy, chodź na moim oddzielnie nawet pokoju socjalnego dla pielepielęgn nie ma. Ale skoro ludzie ta... rozwiń
Avatar
Jakub / 6 lipca 2018 o 18:31
+2
Der Dziennik Wschodni nakręca kolejne grupy jak to w Polsce źle.
 Prawda o pracy pielęgniarki cię drażni??? To właśnie jest twój poziom intelektualny, niestey :(. Ale komentować to chcesz...
Avatar
pielęgniarka 42 lata w zawodzie / 12 lipca 2018 o 18:43
+1
Wszystko pięknie do czasu choroby i pobytu w szpitalu, gdy od pielegniarki bedzie wiele zalezało nawet to czy dzieki dobrej obserwacji na czas wezwie lekarza ratując Ci zycie
Avatar
pielęgniarka 42 lata w zawodzie / 12 lipca 2018 o 18:43
+1
Wszystko pięknie do czasu choroby i pobytu w szpitalu, gdy od pielegniarki bedzie wiele zalezało nawet to czy dzieki dobrej obserwacji na czas wezwie lekarza ratując Ci zycie
Avatar
jestem zaaa / 11 lipca 2018 o 11:27
0
Dokładnie,,trzeba łapać kilka etatółw,aby godnie zyc,,,a gdzie czas dla domu ,rodziny,,nie mówiąc już o zwykłych przyjemnościach??
Avatar
jestem zaaa / 11 lipca 2018 o 11:25
0
idioto pojecia nie masz o pracy i odpowiedzialnosci  pielęgniarek...
Avatar
Pielegniarka / 11 lipca 2018 o 10:36
+2
5 lat studiow, 2 lata specjalizacji, kilkumiesieczne kursy szkoleniowe. jesli to niewiele, to super, kazdy z ulicy moze pojsc i pracowac. ludzie chyba.nie rozumiecie, ze szpital to nie fabryka.guzikow. i jak sie jakas partia s***i, to sie wyrzuci i zrobi nowa. ze za kazda czynnosc, ktora sie tam.wykonuje odpowiada sie karcie, cywilnie i zawodowo. ze to pielegniarka jest pierwsza osoba, ktora rozpoznaje rozne stany zagrozenia u pacjenta i dopiero wtedy informuje lekarza. bo zadnego nie.ma na sali przy chorym, zaden go nie monitoruje stale. a pielegniarka tak. informuje. jesli budowlaniec rozpozna zaburzenia rytmu to zapraszamy do.pracy w szpitalu. jesli pani w sklepie poyrafi reanimowac, to czekamy. a jesli wlasna firma to taka super odpowiedzialnosc, to co jest do stracenia poza kasa? czyjes zycie, wlasne zdrowie? ja.lubie swoja prace, sprawia mi satysfakcje. ale chce za nia dostawac adekwatne pieniadze. bo inwestuje w nia duzo zdrowia i pieniedzy rowniez, ksztalcac sie na wlasna reke. 
5 lat studiow, 2 lata specjalizacji, kilkumiesieczne kursy szkoleniowe. jesli to niewiele, to super, kazdy z ulicy moze pojsc i pracowac. ludzie chyba.nie rozumiecie, ze szpital to nie fabryka.guzikow. i jak sie jakas partia s***i, to sie wyrzuci i zrobi nowa. ze za kazda czynnosc, ktora sie tam.wykonuje odpowiada sie karcie, cywilnie i zawodowo. ze to pielegniarka jest pierwsza osoba, ktora rozpoznaje rozne stany zagrozenia u pacjenta i dopiero wtedy informuje lekarza. bo zadnego nie.ma na sali przy chorym, zaden go nie monitoruje stale. a ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2018 o 07:47
0
Czy tylko w lubelskich szpitalach strajkują? Pytam bo nie oglądam telewizji. ..
Avatar
Uvftcdhhdfgh / 9 lipca 2018 o 19:01
+2
Praca bardzo ryzykowna, kontakt zakaźnym. Materiałemi odpowiedzialność za pacjenta. Oczywiście majac taka robote, mało kto by chciał pracować za psie pieniądze. A może moi drodzy to wina tego że co roku wybieramy władze ktora niczego dobrego nie wproadza tylko nakłada coraz to nowe i chore podatki. System jest spaczony. Dobrze nie będzie, pielegniarki nigdy nie będą zarabiać godnych pieniędzy, podobnie jak inne zawody. Głupi naród... Tyle... 
Avatar
Bleee / 8 lipca 2018 o 22:52
0
Tylko pogratulowac zaradnosci! Zeby tylko panu zdrowia nie zabraklo jak pan taki zarobiony do granic mozliwosci, bo ojej, spotka sie pan chyba z leniwymi pigulami! No ale przeciez stac pana, napewno chetnie zaplaci pan krocie w prywatnym szpitalu. A na serio - troche mniej buty a wiecej szacunku do ludzi radze. 
Avatar
Ela / 8 lipca 2018 o 20:38
0
No porównywać pracę alfonsa i jego zarobki do zarobków i pracy pielęgniarek śmiech na sali
Avatar
g / 8 lipca 2018 o 18:26
0
I tak właśnie pielęgniarki doprowadza służbę zdrowia do bankructwa .
Avatar
Ja / 8 lipca 2018 o 10:26
0
A komu ukradles?Czy moze tatus bogaty,ze tak ci dobrze?Ile swoim pracownikom placisz,najnizsza krajowa zeby na ciebie tyrali,
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 0 0

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 0 0

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 1 9

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawatce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
15 grudnia 2018, 0:00

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 0 0

W dniach 15-16 grudnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach 0 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o weekendowej wyprawie na Górny Śląsk. Dziki przegrały bowiem w Gliwicach z tamtejszym GSF aż 1:9

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie 0

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs 6 1

W puławskim szpitalu wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Zainteresowani kandydaci mogą już składać swoje dokumenty aplikacyjne w sekretariacie dyrektora SP ZOZ.

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom 0 0

O zwycięstwie rezerw TBV Startu w meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka przesądziły posiłki z pierwszego zespołu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu 36 7

26-letnia kobieta odpowie za spowodowanie kolizji po pijanemu. Ale okazało się, że na sumieniu może mieć znacznie więcej.

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW 0 0

Górnik Łęczna z kolejnym kompletem punktów. Tym razem podopieczne Piotra Mazurkiewicza rozbiły AZS PSW Biała Podlaska. Mistrzynie Polski w tym sezonie nie straciły jeszcze nawet punktu

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana 24 6

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ma ona polegać na utworzeniu prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych 0 0

MKS AZS UMCS Lublin gorszy od AZS AWF Warszawa. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego udało się jednak uratować jeden punkt.

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE 0 0

Przed przedsiębiorcami kolejna szansa na otrzymanie unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Setki firm dzięki europejskiemu wsparciu rozwinęła już swój biznes. Dołącz do grona innowacyjnych przedsiębiorców i skorzystaj z dofinansowania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.