Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lipca 2018 r.
18:03

"Ludzie nie mają pojęcia, jak wygląda nasza praca. Pacjent jest w szpitalu, rodzina ma go z głowy"

1373 73 A A

"Wiele z nas traci serce do tego zawodu, rozczarowuje się. Nie dość, że tak jest postrzegany nasz zawód, to jeszcze jesteśmy na marginesie jeśli chodzi o zarobki". Rozmowa z pielęgniarką, która pracuje w jednym ze szpitali klinicznych w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Jak wygląda pani praca?

- Pracuję na oddziale zabiegowym. Od jakiegoś czasu mamy lepszą obsadę zarówno na dyżurach dziennych jak i tych w noce i dni świąteczne. Wcześniej zdarzała się jedna pielęgniarka na nawet ponad 30 pacjentów. Teraz grafiki są układane w taki sposób, że są 2-4 pielęgniarki. To trochę poprawiło sytuację, ale nadal zdarzają się dyżury, które nas wyczerpują zarówno fizycznie jak i psychicznie. Problem w tym, że obsada jest nadal schematycznie planowana na kilkanaście łóżek. A zdarza się, że na oddziale jest nawet dwa razy więcej pacjentów. Wystarczy spojrzeć ilu leży na dostawkach czy ilu przyjeżdża na tzw. pobyty jednodniowe.

• Co jest najtrudniejsze?

- To na pewno ciężka praca pod względem fizycznym, ale to można jeszcze jakoś odreagować, odpocząć. Znacznie gorsze jest obciążenie psychiczne. Bardzo często mamy do czynienia ze śmiercią. Zdarza się, że mamy nawet kilka zgonów w ciągu doby. Niejednokrotnie jesteśmy przy pacjencie i widzimy jak umiera. Często pacjenci krzyczą, wołają nas i proszą, że im pomóc, żeby ich ratować. A ja wiem, że nic już nie mogę zrobić, że wyczerpaliśmy wszystkie możliwości leczenia. Wtedy mogę tylko być przy nim i starać się uspokoić. Widzimy ich strach i samotność. To bardzo obciążające. Takie rzeczy bardzo trudno odreagować, nie każdy umie sobie z tym poradzić.

• A presja?

- Jest bardzo duża. Jest nacisk na to, żeby wszystko robić „na już” i jak najlepiej. A wiadomo, że człowiek ma ograniczoną wytrzymałość. Z jednej strony naciska szpital, żeby przyjmować jak najwięcej pacjentów, bo wiadomo, że za tym idą pieniądze z NFZ. Z drugiej strony jest presja rodziny pacjentów, która często jest bardzo roszczeniowa. Mam często wrażenie, że osoby starsze oddawane są pod darmową opiekę do szpitala, mimo zabiegowego charakteru oddziału, a wymagania na najwyższym poziomie. Rodzina przeważnie w niczym nam nie pomaga, niektórzy nawet nie odwiedzają swoich chorych. Pacjent jest w szpitalu, a rodzina ma go z głowy. A jeśli już przyjdą, potrafią mieć tylko pretensje. To bardzo przykre. Nadal pokutują też bardzo krzywdzące stereotypy na temat pielęgniarek, które nie robią nic tylko piją kawę i czekają na prezenty od pacjentów. A ludzie nie mają pojęcia jak wygląda nasza praca. Zdarza się, że schodzimy z dyżuru z płaczem, wyczerpane.

To sprawia, że wiele z nas traci serce do tego zawodu, rozczarowuje się. Nie dość, że tak jest postrzegany nasz zawód, to jeszcze jesteśmy na marginesie jeśli chodzi o zarobki. Zasadnicza pensja pielęgniarki po studiach to 2,6 tys. zł „na rękę”. Do tego mamy doliczane dodatki za dyżury, ale to różne kwoty w zależności od grafiku. Średnio to ok. 400 zł.

• Co należy do obowiązków pielęgnacyjnych?

- Dyżur zaczynamy o godzinie 7 i pracujemy do 19. Nocna zmiana zaczyna się o godzinie 19 i trwa do 7 rano. Bardzo wyczerpujące fizycznie są toalety pacjentów. Nie byłybyśmy w stanie wykonać ich same bez pomocy salowych, bo mamy nawet kilkunastu leżących pacjentów, którzy nie są w stanie zrobić tego samodzielnie. Często, mimo pomocy salowej, musimy podzielić te obowiązki na noc i rano. Najgorzej jest jeśli toalety nałożą nam się z innymi obowiązkami - na przykład przy reanimacji, która może trwać nawet kilka godzin do rana. Ostatnio mieliśmy sporo takich przypadków. Do tego obowiązki związane z przyjęciem pacjenta na oddział. To my wykonujemy wówczas wstępne badania. Do tego karmienie i wszystkie badania w ciągu dnia. Najwięcej czasu musimy poświęcić na przygotowanie pacjentów do zabiegów chirurgicznych, a później obserwować i reagować w razie powikłań po zabiegu. To jest na granicy możliwości przy tak małych obsadach dyżurowych.

• A biurokracja?

- Mamy mnóstwo papierkowej roboty. Kilka godzin zajmuje nam wypełnianie dokumentacji, w której są wszystkie zlecenia i dyspozycje lekarza, z każdą najbardziej szczegółową informacją - na przykład dawką konkretnego leku. Problem w tym, że lekarz może zmieniać te dyspozycje i w związku z tym musimy kilkakrotnie nanosić poprawki w dokumentacji. To bardzo wydłuża cały proces. Podobnie jest ze zleceniami na badania. Często lekarze zamiast zlecić od razu kilka badań, zlecają je pojedynczo, co dla nas wiąże się z wystawieniem kolejnych druków i zawożeniem pacjenta na badanie. To my musimy też tłumaczyć pacjentom, dlaczego musi być kolejny raz kłuty i słuchać pretensji, które są jak najbardziej uzasadnione, bo to może zdenerwować. Często pacjenci odmawiają i musimy przekładać badanie na kolejny dzień. Poza tym musimy wypełnić dokumentację pielęgniarską, w której też wszystko musi być skrupulatnie opisane. W dobie wzmożonych roszczeń pacjentów, które są rozstrzygane prawnie, to nasza jedyna forma obrony. Do tego musimy dodać karty intensywnego nadzoru w przypadku pacjentów, którzy są w najcięższym stanie. Przygotowanie pacjenta do zabiegu chirurgicznego wiąże się ze stertą dokumentów do wypełnienia.

• Myślała pani o wyjeździe za granicę?

- Na razie nie, ale wiele moich koleżanek tak zrobiło. Wyjeżdżają między innymi do Wielkiej Brytanii czy krajów skandynawskich. Nie dość, że mają kilkakrotnie wyższe wynagrodzenia, to jeszcze praca jest lżejsza, bo jest zupełnie inaczej zorganizowana. Na przykład więcej obowiązków, które u nas należą do pielęgniarek, mają lekarze. To chociażby wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. 

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 o 18:59
+6
Byłam ostatnio pacjentką na II oddziale ginekologii onkologicznej w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dziękuję całemu personelowi tego oddziału za wspaniałą opiekę, troskę i wspaniałe podejście do pacjenta. Jestem pod ogromnym wrażeniem fachowości i zaangażowania wobec każdego pacjenta. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Pielęgniarki słusznie domagają się podwyżek płac i powinny je dostać jak najszybciej. Agnieszka
Avatar
Była / 6 lipca 2018 o 22:46
+5
Czy odpowiada Pani za zycie drugiej osoby? Czy widzi Pani jak człowiek błaga o pomoc i umiera na Pani rękach. Czy w imieniu innej osoby prosi Pani lekarza żeby przyszedł do pacjenta bo ten jest w ciężkim stanie? Czy jest Pani obrażana i poniżana za to że skończyła Pani studia i ratuje ludzkie życie? Czy rodziny wyzywają się na Pani bo pacjent wraca do domu a oni nie chcą się nim zajmować? Czy po każdym dniu pracy ma Pani dość? Jeżeli tak to może Pani domagać się większej płacy. Ja powiem jedno- wiem że nie warto pomagać i dlatego zrezygnowałam z zawodu pielęgniarki. Bo przez 8 lat pracy na kardiochirurgii słyszałam od pacjenta i jego rodziny tylko najgorsze rzeczy.
Czy odpowiada Pani za zycie drugiej osoby? Czy widzi Pani jak człowiek błaga o pomoc i umiera na Pani rękach. Czy w imieniu innej osoby prosi Pani lekarza żeby przyszedł do pacjenta bo ten jest w ciężkim stanie? Czy jest Pani obrażana i poniżana za to że skończyła Pani studia i ratuje ludzkie życie? Czy rodziny wyzywają się na Pani bo pacjent wraca do domu a oni nie chcą się nim zajmować? Czy po każdym dniu pracy ma Pani dość? Jeżeli tak to może Pani domagać się większej płacy. Ja powiem jedno- wiem że nie warto pomagać i dlatego zrezygnował... rozwiń
Avatar
Pielęgniarka / 7 lipca 2018 o 00:00
+4
Pracuję jako pielęgniarka na oddziale interwencyjnym, którego w ogóle bym tak nie nazwała, bo od kilku lat zamienia się w Zol. Bardzo bolą mnie komentarze w takim stylu jak wyżej. Jeśli ktoś jest pacjentem, to leży na sali i nie widzi tego wszystkiego co się dzieje dookoła. Ktoś czekał godzinę na tabletkę p/bólową. Naprawdę...każdy widzi tylko czubek własnego nosa. Na tą tabletkę będzie i czekał 3 godziny, bo między czasie ktoś się zatrzymał w toalecie, przyjechy 2 ciężkie przyjęcia, które trzeba obronić, i uaktywnila się psychoza.. Zapraszam serdecznie. 2 pielęgniarki na 56 osób. Proszę wyciągnąć osobę która się zatrzymała w łazience.. mężczyzna lat 76 z wagą 112kg, jednocześnie go reanimując. I podnieść na łóżko.. Zapraszam... jednocześnie patrząc czy osoba niezorientowana allopsychicznie jest na oddziale czy już uciekla..,bo przywiozę sobie do ręki taka osobę i będę pilnować. Między czasie stoją już 2 łóżka z Soru do przyjecia z chorymi w stanie ciężkim. Ale przecież...najważniejsza jest tabletka p/bolowa i potem każdy jest oburzony "bo ile można czekać na glupia tabletkę". Między czasie lekarz dal już nowe zlecenia, które trzeba zrobić, bo wszytko jest na CITO, toalety chorych, zlecenia wieczorne, przygotowywanie do zabiegów, dokumentacja lekarską, pielęgniarska, raport... Jak my mamy się z tym wszystkim wyrobić? Czasami jest tyle rzeczy naraz, że zapomni się o tej tabletce.. Każdy ma pretensje..bo lazienka nie taka, a dlaczego takie leki on dostaje, a dlaczego badania dzisiaj nie było, za zimno w sali, gdzie jest wypis bo lekarz mu powiedział że za 5 minut przygotuje. Tłumacz się za siebie, za lekarza, za politykę w szpitalu. Kurczę dlaczego nikt nie ma pretensji do lekarza, że musiał czekać na wypis 5 godzin a nie 5 minut? Do szefa oddziału, że leży na korytarzu, a nie na sali? Że zabieg jest już przekładany 4 dzień i on głoduje już tyle czasu? I sto tysięcy innych rzeczy. Co do tego mamy my? Zawsze my nic nie robimy, my pijemy kawę, odburkujemy, na nas się czeka.. Lekarz jest święty. Lekarz się nie myli, nie zapomina o niczym, nie czeka sie na niego. Przy lekarzu mówimy cichutko, grzecznie. Nas można gnoić, obwiniać o wszystko.
Pracuję jako pielęgniarka na oddziale interwencyjnym, którego w ogóle bym tak nie nazwała, bo od kilku lat zamienia się w Zol. Bardzo bolą mnie komentarze w takim stylu jak wyżej. Jeśli ktoś jest pacjentem, to leży na sali i nie widzi tego wszystkiego co się dzieje dookoła. Ktoś czekał godzinę na tabletkę p/bólową. Naprawdę...każdy widzi tylko czubek własnego nosa. Na tą tabletkę będzie i czekał 3 godziny, bo między czasie ktoś się zatrzymał w toalecie, przyjechy 2 ciężkie przyjęcia, które trzeba obronić, i uaktywnila się psychoza.. Zaprasz... rozwiń
Avatar
DR / 7 lipca 2018 o 09:15
+3
Leżałam niedawno na Lubartowskiej na patologii ciąży. Panie położne, pielęgniarki i salowe to złote kobiety. Biegały jak mróweczki dzień i noc, interesowały się, były bardzo przyjemne i pomocne w każdej kwestii. Dodatkowo był to czas strajkujących innych szpitali w Lublinie. Nie słyszałam słowa skargi czy komentarza tej sytuacji. Co innego panie lekarki.... opryskliwe, podnosiły mi i innym pacjentkom ciśnienie na każdej wizycie..., jedną Panią doktor chyba obudziłam, kiedy przywiozła mnie karetka.... była bardzo opryskliwa, zero empatii. Oczekiwałam przynajmniej zwykłej ludzkiej kultury w rozmowie, niestety nie doświadczyłam tego, u żadnej z trzech Pań doktor. Źle odpowiedziałam na pytanie, źle, że przyjechałam, źle leżałam.. wszystko nie pasowało... Czułam się winna, że śmiem przebywać na oddziale pod ich "opieką". U Panów doktorów odmienna sytuacja... wysoka kultura wypowiedzi i obsługa na europejskim poziomie. Ja rozumiem, że zawody lekarz i pielęgniarka mają inną specyfikę pracy. Co innego boli położną co innego lekarza. Jednak to Panie położne, pielęgniarki czuwały nade mną dzień i noc. Bez nich zginęłabym marnie.... Dziękuję Wam kobitki!
Leżałam niedawno na Lubartowskiej na patologii ciąży. Panie położne, pielęgniarki i salowe to złote kobiety. Biegały jak mróweczki dzień i noc, interesowały się, były bardzo przyjemne i pomocne w każdej kwestii. Dodatkowo był to czas strajkujących innych szpitali w Lublinie. Nie słyszałam słowa skargi czy komentarza tej sytuacji. Co innego panie lekarki.... opryskliwe, podnosiły mi i innym pacjentkom ciśnienie na każdej wizycie..., jedną Panią doktor chyba obudziłam, kiedy przywiozła mnie karetka.... była bardzo opryskliwa, zero empatii. Ocz... rozwiń
Avatar
Meel / 6 lipca 2018 o 19:44
+3
Do Ariadna. To może wycen swoje życie i zdrowie i porównaj swoją odpowiedzialność finansowo biurową. W pachnacym pokoiku bez moczu, krwi, wymiocin., łez i śmierci. Bez nieprzespanych nocy, że wszystkimi Świętami z Rodziną. Sorry, ale to to ne bajki. A zarobki... Cóż po 30latach takiego tyrania mam 2600netto, że WSZYSTKIMI MOŻLIWYMI DODATKAMI
Avatar
Pielegniarka / 11 lipca 2018 o 10:36
+2
5 lat studiow, 2 lata specjalizacji, kilkumiesieczne kursy szkoleniowe. jesli to niewiele, to super, kazdy z ulicy moze pojsc i pracowac. ludzie chyba.nie rozumiecie, ze szpital to nie fabryka.guzikow. i jak sie jakas partia s***i, to sie wyrzuci i zrobi nowa. ze za kazda czynnosc, ktora sie tam.wykonuje odpowiada sie karcie, cywilnie i zawodowo. ze to pielegniarka jest pierwsza osoba, ktora rozpoznaje rozne stany zagrozenia u pacjenta i dopiero wtedy informuje lekarza. bo zadnego nie.ma na sali przy chorym, zaden go nie monitoruje stale. a pielegniarka tak. informuje. jesli budowlaniec rozpozna zaburzenia rytmu to zapraszamy do.pracy w szpitalu. jesli pani w sklepie poyrafi reanimowac, to czekamy. a jesli wlasna firma to taka super odpowiedzialnosc, to co jest do stracenia poza kasa? czyjes zycie, wlasne zdrowie? ja.lubie swoja prace, sprawia mi satysfakcje. ale chce za nia dostawac adekwatne pieniadze. bo inwestuje w nia duzo zdrowia i pieniedzy rowniez, ksztalcac sie na wlasna reke. 
5 lat studiow, 2 lata specjalizacji, kilkumiesieczne kursy szkoleniowe. jesli to niewiele, to super, kazdy z ulicy moze pojsc i pracowac. ludzie chyba.nie rozumiecie, ze szpital to nie fabryka.guzikow. i jak sie jakas partia s***i, to sie wyrzuci i zrobi nowa. ze za kazda czynnosc, ktora sie tam.wykonuje odpowiada sie karcie, cywilnie i zawodowo. ze to pielegniarka jest pierwsza osoba, ktora rozpoznaje rozne stany zagrozenia u pacjenta i dopiero wtedy informuje lekarza. bo zadnego nie.ma na sali przy chorym, zaden go nie monitoruje stale. a ... rozwiń
Avatar
Uvftcdhhdfgh / 9 lipca 2018 o 19:01
+2
Praca bardzo ryzykowna, kontakt zakaźnym. Materiałemi odpowiedzialność za pacjenta. Oczywiście majac taka robote, mało kto by chciał pracować za psie pieniądze. A może moi drodzy to wina tego że co roku wybieramy władze ktora niczego dobrego nie wproadza tylko nakłada coraz to nowe i chore podatki. System jest spaczony. Dobrze nie będzie, pielegniarki nigdy nie będą zarabiać godnych pieniędzy, podobnie jak inne zawody. Głupi naród... Tyle... 
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 o 22:39
+2
Niech wszystkie pielepielęgn zrezygnują bo im za ciexko. I osoby które pracują w urzędach, elektrycy, właściciele własnych firm itp. niech sami odpowiadają za życie i zdrowie swojej rodziny i siebie samych. Nie będziecie musieli na pielęgniarki płacic podatkow. I świat będzie wspaniały. Bo taka taka  może wykonywać przecież każdy, bez wykształcenia to tylko mycie dupy dla obleśnych staruchów i picie kawy. A zapomniałam o oglądaniu telewizji w pracy, chodź na moim oddzielnie nawet pokoju socjalnego dla pielepielęgn nie ma. Ale skoro ludzie tak mówią to na pewno tak jest
Niech wszystkie pielepielęgn zrezygnują bo im za ciexko. I osoby które pracują w urzędach, elektrycy, właściciele własnych firm itp. niech sami odpowiadają za życie i zdrowie swojej rodziny i siebie samych. Nie będziecie musieli na pielęgniarki płacic podatkow. I świat będzie wspaniały. Bo taka taka  może wykonywać przecież każdy, bez wykształcenia to tylko mycie dupy dla obleśnych staruchów i picie kawy. A zapomniałam o oglądaniu telewizji w pracy, chodź na moim oddzielnie nawet pokoju socjalnego dla pielepielęgn nie ma. Ale skoro ludzie ta... rozwiń
Avatar
Jakub / 6 lipca 2018 o 18:31
+2
Der Dziennik Wschodni nakręca kolejne grupy jak to w Polsce źle.
 Prawda o pracy pielęgniarki cię drażni??? To właśnie jest twój poziom intelektualny, niestey :(. Ale komentować to chcesz...
Avatar
pielęgniarka 42 lata w zawodzie / 12 lipca 2018 o 18:43
+1
Wszystko pięknie do czasu choroby i pobytu w szpitalu, gdy od pielegniarki bedzie wiele zalezało nawet to czy dzieki dobrej obserwacji na czas wezwie lekarza ratując Ci zycie
Avatar
pielęgniarka 42 lata w zawodzie / 12 lipca 2018 o 18:43
+1
Wszystko pięknie do czasu choroby i pobytu w szpitalu, gdy od pielegniarki bedzie wiele zalezało nawet to czy dzieki dobrej obserwacji na czas wezwie lekarza ratując Ci zycie
Avatar
jestem zaaa / 11 lipca 2018 o 11:27
0
Dokładnie,,trzeba łapać kilka etatółw,aby godnie zyc,,,a gdzie czas dla domu ,rodziny,,nie mówiąc już o zwykłych przyjemnościach??
Avatar
jestem zaaa / 11 lipca 2018 o 11:25
0
idioto pojecia nie masz o pracy i odpowiedzialnosci  pielęgniarek...
Avatar
Pielegniarka / 11 lipca 2018 o 10:36
+2
5 lat studiow, 2 lata specjalizacji, kilkumiesieczne kursy szkoleniowe. jesli to niewiele, to super, kazdy z ulicy moze pojsc i pracowac. ludzie chyba.nie rozumiecie, ze szpital to nie fabryka.guzikow. i jak sie jakas partia s***i, to sie wyrzuci i zrobi nowa. ze za kazda czynnosc, ktora sie tam.wykonuje odpowiada sie karcie, cywilnie i zawodowo. ze to pielegniarka jest pierwsza osoba, ktora rozpoznaje rozne stany zagrozenia u pacjenta i dopiero wtedy informuje lekarza. bo zadnego nie.ma na sali przy chorym, zaden go nie monitoruje stale. a pielegniarka tak. informuje. jesli budowlaniec rozpozna zaburzenia rytmu to zapraszamy do.pracy w szpitalu. jesli pani w sklepie poyrafi reanimowac, to czekamy. a jesli wlasna firma to taka super odpowiedzialnosc, to co jest do stracenia poza kasa? czyjes zycie, wlasne zdrowie? ja.lubie swoja prace, sprawia mi satysfakcje. ale chce za nia dostawac adekwatne pieniadze. bo inwestuje w nia duzo zdrowia i pieniedzy rowniez, ksztalcac sie na wlasna reke. 
5 lat studiow, 2 lata specjalizacji, kilkumiesieczne kursy szkoleniowe. jesli to niewiele, to super, kazdy z ulicy moze pojsc i pracowac. ludzie chyba.nie rozumiecie, ze szpital to nie fabryka.guzikow. i jak sie jakas partia s***i, to sie wyrzuci i zrobi nowa. ze za kazda czynnosc, ktora sie tam.wykonuje odpowiada sie karcie, cywilnie i zawodowo. ze to pielegniarka jest pierwsza osoba, ktora rozpoznaje rozne stany zagrozenia u pacjenta i dopiero wtedy informuje lekarza. bo zadnego nie.ma na sali przy chorym, zaden go nie monitoruje stale. a ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2018 o 07:47
0
Czy tylko w lubelskich szpitalach strajkują? Pytam bo nie oglądam telewizji. ..
Avatar
Uvftcdhhdfgh / 9 lipca 2018 o 19:01
+2
Praca bardzo ryzykowna, kontakt zakaźnym. Materiałemi odpowiedzialność za pacjenta. Oczywiście majac taka robote, mało kto by chciał pracować za psie pieniądze. A może moi drodzy to wina tego że co roku wybieramy władze ktora niczego dobrego nie wproadza tylko nakłada coraz to nowe i chore podatki. System jest spaczony. Dobrze nie będzie, pielegniarki nigdy nie będą zarabiać godnych pieniędzy, podobnie jak inne zawody. Głupi naród... Tyle... 
Avatar
Bleee / 8 lipca 2018 o 22:52
0
Tylko pogratulowac zaradnosci! Zeby tylko panu zdrowia nie zabraklo jak pan taki zarobiony do granic mozliwosci, bo ojej, spotka sie pan chyba z leniwymi pigulami! No ale przeciez stac pana, napewno chetnie zaplaci pan krocie w prywatnym szpitalu. A na serio - troche mniej buty a wiecej szacunku do ludzi radze. 
Avatar
Ela / 8 lipca 2018 o 20:38
0
No porównywać pracę alfonsa i jego zarobki do zarobków i pracy pielęgniarek śmiech na sali
Avatar
g / 8 lipca 2018 o 18:26
0
I tak właśnie pielęgniarki doprowadza służbę zdrowia do bankructwa .
Avatar
Ja / 8 lipca 2018 o 10:26
0
A komu ukradles?Czy moze tatus bogaty,ze tak ci dobrze?Ile swoim pracownikom placisz,najnizsza krajowa zeby na ciebie tyrali,
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 0 0

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 0 0

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 1 9

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawatce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
15 grudnia 2018, 0:00

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 0 0

W dniach 15-16 grudnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach 0 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o weekendowej wyprawie na Górny Śląsk. Dziki przegrały bowiem w Gliwicach z tamtejszym GSF aż 1:9

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie 0

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs 6 1

W puławskim szpitalu wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Zainteresowani kandydaci mogą już składać swoje dokumenty aplikacyjne w sekretariacie dyrektora SP ZOZ.

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom 0 0

O zwycięstwie rezerw TBV Startu w meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka przesądziły posiłki z pierwszego zespołu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu 36 7

26-letnia kobieta odpowie za spowodowanie kolizji po pijanemu. Ale okazało się, że na sumieniu może mieć znacznie więcej.

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW 0 0

Górnik Łęczna z kolejnym kompletem punktów. Tym razem podopieczne Piotra Mazurkiewicza rozbiły AZS PSW Biała Podlaska. Mistrzynie Polski w tym sezonie nie straciły jeszcze nawet punktu

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana 24 6

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ma ona polegać na utworzeniu prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych 0 0

MKS AZS UMCS Lublin gorszy od AZS AWF Warszawa. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego udało się jednak uratować jeden punkt.

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE 0 0