Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2022 r.
6:36

Nie byłeś w wojsku? Możesz dostać wezwanie. Nawet 200 tysięcy osób w kamasze

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 32 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Archiwum)

Wystarczy mieć przyznaną kategorię wojskową, by spodziewać się wezwania na ćwiczenia. Zwłaszcza, jeśli nigdy w życiu nie trzymało się w rękach karabinu, a poligon zna się tylko z telewizji. Armia w ciągu roku może się upomnieć nawet o 200 tys. tzw. pasywnych rezerwistów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nie wiem, jaki jest zakres tych ćwiczeń, bo nikt mnie o tym nie poinformował. Poprosili tylko o wymiary, aby wyfasować mundur – mówi pan Marek, lekarz z Lublina.

– Szkolenie zaczynamy jutro. Przez dwa dni będziemy skoszarowani w jednostce przy ulicy Herberta – dodaje jego kolega, pan Andrzej. Obaj medycy nigdy nie byli w wojsku, ale są zdrowi i zdolni do służby wojskowej. – Strachu nie ma, raczej dominuje ciekawość – dodają zgodnie.

Takie wezwania to efekt działania Ustawy o obronie ojczyzny, przygotowanej przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Na ćwiczenia może być „zaproszony” każdy, kto ma uregulowany stosunek do służby.

– Pod tym pojęciem należy rozumieć nadanie osobie kategorii zdolności do służby wojskowej i przeniesienie jej do pasywnej rezerwy  – czytamy w komunikacie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Powołanie na ćwiczenia może otrzymać „do 200 tysięcy” osób w skali roku. Ta liczba nie zmieniła się od ubiegłego roku, choć jak komunikuje CWCR, nie musi być zrealizowana bezwzględnie. Na celowniku wojska są przeniesieni do rezerwy szeregowcy, którzy nie ukończyli 55. roku życia. W przypadku podoficerów i oficerów górna granica wieku wynosi 63 lata. W orbicie zainteresowań są także rezerwiści posiadający odpowiednie kwalifikacje: medycy, pielęgniarki, lekarze weterynarii, informatycy, kierowcy.

– W tym roku wezwaliśmy na ćwiczenia ok. 600 rezerwistów – mówi major Marek Kubicki, z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lublinie (dawniej WKU). – Szacujemy, że w 2023 roku będzie to podobna liczba. W WCR Lublin wzywaliśmy rezerwistów na ćwiczenia trwające do dwóch do dziesięciu dni – dodaje mjr Kubicki. Poza Lublinem takie centra działają w Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu i Puławach. To, kto zostanie wezwany na ćwiczenia, zależy od zapotrzebowania złożonego przez dowódców jednostek działających w regionie. Teoretycznie wezwanym można zostać na jeden lub kilka dni, ale w grę wchodzą także ćwiczenia 30-dniowe, lub trwające nieprzerwanie nawet do 90 dni.

Szkolenie wojskowe – rekompensaty

Na czas szkoleń rezerwiści otrzymują urlop bezpłatny, a pracodawca nie ma prawa ich zwolnić. Wojsko rekompensuje też utracone zarobki.  – Za każdy dzień ćwiczeń szeregowy otrzymuje (Wszystkie kwoty brutto- red.) 129,96 zł, a podporucznik 191,52 zł – tłumaczy mjr Kubicki.

W przypadku szeregowca, za 30 dni żołd „na rękę” wynosi blisko 3900 zł i 5745 zł dla podporucznika.

W razie otrzymania powołania rezerwista jest zobowiązany do stawienia się na ćwiczenia w określonym miejscu i czasie. Po przekroczeniu bramy koszar staje się automatycznie żołnierzem. W przypadku uników może być doprowadzony do jednostki przez policję. Nagminne miganie się od ćwiczeń wojskowych może nawet skutkować grzywną lub aresztem.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 11 grudnia 2022 r. o 14:49
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Zanurz się w nim wreszcie, a na forum wróć, jak będziesz wreszcie miał coś sensownego do napisania, szambonurku.
Avatar
Jasin / 10 grudnia 2022 r. o 21:47
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 10 grudnia 2022 r. o 16:06
Uczciwie z PiSem wygrać się nie da. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS.
,,Nie można pozwolić na to aby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy’’ – 3 października 2018 jarosław k.
Dokończę za ciebie: faktycznie powiedział to Jarosław Kaczyński CYTUJĄC Tuska. Szkoda, że manipulujesz wyrywając fragmenty nie tylko z kontekstu, ale cutujesz kawałki zdań. Nienawiść do PiS uczyniła cię nierzetelną, propagandową maszynką w rękach sowietów.
I kto to pisze? poker, typek, któremu jednego tylko dnia wytknąłem kilka ordynarnych kłamstw.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże.
A ja dalej nie widziałem reszty wypowiedzi którą mi się zarzuca że manipuluję niczym tvpiss w wiadomościach na temat Pana Tuska.
Poszukaj sobie albo POproś żeby k to zrobił. On z tego żyje. Ja nie mam czasu na kopanie się z koniem. Na kłamstwie mnie nie złapiesz, bo ja nie kłamię.
Ja cię złapałem, poker, wielokrotnie.
 Był kłamca "katolik ludowy" wielokrotnie i dokładnie przez różnych ludzi wytykany w jego kłamstwach.
 Był kłamca "katolik ludowy" wielokrotnie i dokładnie przez różnych ludzi wytykany w jego kłamstwach. rozwiń
Avatar
___K___ / 10 grudnia 2022 r. o 15:34
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Tak, Jasin, już dobrze, wszyscy zauważyli, że wylazłeś...
Avatar
___K___ / 10 grudnia 2022 r. o 15:33
Uczciwie z PiSem wygrać się nie da. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS.
,,Nie można pozwolić na to aby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy’’ – 3 października 2018 jarosław k.
Dokończę za ciebie: faktycznie powiedział to Jarosław Kaczyński CYTUJĄC Tuska. Szkoda, że manipulujesz wyrywając fragmenty nie tylko z kontekstu, ale cutujesz kawałki zdań. Nienawiść do PiS uczyniła cię nierzetelną, propagandową maszynką w rękach sowietów.
I kto to pisze? poker, typek, któremu jednego tylko dnia wytknąłem kilka ordynarnych kłamstw.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże.
A ja dalej nie widziałem reszty wypowiedzi którą mi się zarzuca że manipuluję niczym tvpiss w wiadomościach na temat Pana Tuska.
Poszukaj sobie albo POproś żeby k to zrobił. On z tego żyje. Ja nie mam czasu na kopanie się z koniem. Na kłamstwie mnie nie złapiesz, bo ja nie kłamię.
Ja cię złapałem, poker, wielokrotnie.
Ja cię złapałem, poker, wielokrotnie. rozwiń
Avatar
Opat / 10 grudnia 2022 r. o 14:24
Uczciwie z PiSem wygrać się nie da. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS.
,,Nie można pozwolić na to aby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy’’ – 3 października 2018 jarosław k.
Dokończę za ciebie: faktycznie powiedział to Jarosław Kaczyński CYTUJĄC Tuska. Szkoda, że manipulujesz wyrywając fragmenty nie tylko z kontekstu, ale cutujesz kawałki zdań. Nienawiść do PiS uczyniła cię nierzetelną, propagandową maszynką w rękach sowietów.
I kto to pisze? poker, typek, któremu jednego tylko dnia wytknąłem kilka ordynarnych kłamstw.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże.
A ja dalej nie widziałem reszty wypowiedzi którą mi się zarzuca że manipuluję niczym tvpiss w wiadomościach na temat Pana Tuska.
 Chyba komuś konta się pojebały.
 Chyba komuś konta się pojebały. rozwiń
Avatar
Jasin / 10 grudnia 2022 r. o 08:32
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
poker / 10 grudnia 2022 r. o 06:56
Uczciwie z PiSem wygrać się nie da. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS.
,,Nie można pozwolić na to aby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy’’ – 3 października 2018 jarosław k.
Dokończę za ciebie: faktycznie powiedział to Jarosław Kaczyński CYTUJĄC Tuska. Szkoda, że manipulujesz wyrywając fragmenty nie tylko z kontekstu, ale cutujesz kawałki zdań. Nienawiść do PiS uczyniła cię nierzetelną, propagandową maszynką w rękach sowietów.
I kto to pisze? poker, typek, któremu jednego tylko dnia wytknąłem kilka ordynarnych kłamstw.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże.
A ja dalej nie widziałem reszty wypowiedzi którą mi się zarzuca że manipuluję niczym tvpiss w wiadomościach na temat Pana Tuska.
 Poszukaj sobie albo POproś żeby k to zrobił. On z tego żyje. Ja nie mam czasu na kopanie się z koniem. Na kłamstwie mnie nie złapiesz, bo ja nie kłamię. 
 Poszukaj sobie albo POproś żeby k to zrobił. On z tego żyje. Ja nie mam czasu na kopanie się z koniem. Na kłamstwie mnie nie złapiesz, bo ja nie kłamię.  rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 9 grudnia 2022 r. o 23:28
Uczciwie z PiSem wygrać się nie da. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS.
,,Nie można pozwolić na to aby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy’’ – 3 października 2018 jarosław k.
Dokończę za ciebie: faktycznie powiedział to Jarosław Kaczyński CYTUJĄC Tuska. Szkoda, że manipulujesz wyrywając fragmenty nie tylko z kontekstu, ale cutujesz kawałki zdań. Nienawiść do PiS uczyniła cię nierzetelną, propagandową maszynką w rękach sowietów.
I kto to pisze? poker, typek, któremu jednego tylko dnia wytknąłem kilka ordynarnych kłamstw.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże.
  A ja dalej nie widziałem reszty wypowiedzi którą mi się zarzuca że manipuluję niczym tvpiss w wiadomościach na temat Pana Tuska.
  A ja dalej nie widziałem reszty wypowiedzi którą mi się zarzuca że manipuluję niczym tvpiss w wiadomościach na temat Pana Tuska. rozwiń
Avatar
Opat / 9 grudnia 2022 r. o 22:07
Uczciwie z PiSem wygrać się nie da. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS.
,,Nie można pozwolić na to aby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy’’ – 3 października 2018 jarosław k.
Dokończę za ciebie: faktycznie powiedział to Jarosław Kaczyński CYTUJĄC Tuska. Szkoda, że manipulujesz wyrywając fragmenty nie tylko z kontekstu, ale cutujesz kawałki zdań. Nienawiść do PiS uczyniła cię nierzetelną, propagandową maszynką w rękach sowietów.
I kto to pisze? poker, typek, któremu jednego tylko dnia wytknąłem kilka ordynarnych kłamstw.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże. rozwiń
Avatar
___K___ / 11 grudnia 2022 r. o 14:49
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Zanurz się w nim wreszcie, a na forum wróć, jak będziesz wreszcie miał coś sensownego do napisania, szambonurku.
Avatar
Jasin / 10 grudnia 2022 r. o 21:47
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 10 grudnia 2022 r. o 16:06
Uczciwie z PiSem wygrać się nie da. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS.
,,Nie można pozwolić na to aby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy’’ – 3 października 2018 jarosław k.
Dokończę za ciebie: faktycznie powiedział to Jarosław Kaczyński CYTUJĄC Tuska. Szkoda, że manipulujesz wyrywając fragmenty nie tylko z kontekstu, ale cutujesz kawałki zdań. Nienawiść do PiS uczyniła cię nierzetelną, propagandową maszynką w rękach sowietów.
I kto to pisze? poker, typek, któremu jednego tylko dnia wytknąłem kilka ordynarnych kłamstw.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże.
A ja dalej nie widziałem reszty wypowiedzi którą mi się zarzuca że manipuluję niczym tvpiss w wiadomościach na temat Pana Tuska.
Poszukaj sobie albo POproś żeby k to zrobił. On z tego żyje. Ja nie mam czasu na kopanie się z koniem. Na kłamstwie mnie nie złapiesz, bo ja nie kłamię.
Ja cię złapałem, poker, wielokrotnie.
 Był kłamca "katolik ludowy" wielokrotnie i dokładnie przez różnych ludzi wytykany w jego kłamstwach.
 Był kłamca "katolik ludowy" wielokrotnie i dokładnie przez różnych ludzi wytykany w jego kłamstwach. rozwiń
Avatar
___K___ / 10 grudnia 2022 r. o 15:34
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Tak, Jasin, już dobrze, wszyscy zauważyli, że wylazłeś...
Avatar
___K___ / 10 grudnia 2022 r. o 15:33
Uczciwie z PiSem wygrać się nie da. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS.
,,Nie można pozwolić na to aby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy’’ – 3 października 2018 jarosław k.
Dokończę za ciebie: faktycznie powiedział to Jarosław Kaczyński CYTUJĄC Tuska. Szkoda, że manipulujesz wyrywając fragmenty nie tylko z kontekstu, ale cutujesz kawałki zdań. Nienawiść do PiS uczyniła cię nierzetelną, propagandową maszynką w rękach sowietów.
I kto to pisze? poker, typek, któremu jednego tylko dnia wytknąłem kilka ordynarnych kłamstw.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże.
A ja dalej nie widziałem reszty wypowiedzi którą mi się zarzuca że manipuluję niczym tvpiss w wiadomościach na temat Pana Tuska.
Poszukaj sobie albo POproś żeby k to zrobił. On z tego żyje. Ja nie mam czasu na kopanie się z koniem. Na kłamstwie mnie nie złapiesz, bo ja nie kłamię.
Ja cię złapałem, poker, wielokrotnie.
Ja cię złapałem, poker, wielokrotnie. rozwiń
Avatar
Opat / 10 grudnia 2022 r. o 14:24
Uczciwie z PiSem wygrać się nie da. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS.
,,Nie można pozwolić na to aby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy’’ – 3 października 2018 jarosław k.
Dokończę za ciebie: faktycznie powiedział to Jarosław Kaczyński CYTUJĄC Tuska. Szkoda, że manipulujesz wyrywając fragmenty nie tylko z kontekstu, ale cutujesz kawałki zdań. Nienawiść do PiS uczyniła cię nierzetelną, propagandową maszynką w rękach sowietów.
I kto to pisze? poker, typek, któremu jednego tylko dnia wytknąłem kilka ordynarnych kłamstw.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże.
A ja dalej nie widziałem reszty wypowiedzi którą mi się zarzuca że manipuluję niczym tvpiss w wiadomościach na temat Pana Tuska.
 Chyba komuś konta się pojebały.
 Chyba komuś konta się pojebały. rozwiń
Avatar
Jasin / 10 grudnia 2022 r. o 08:32
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
poker / 10 grudnia 2022 r. o 06:56
Uczciwie z PiSem wygrać się nie da. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS.
,,Nie można pozwolić na to aby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy’’ – 3 października 2018 jarosław k.
Dokończę za ciebie: faktycznie powiedział to Jarosław Kaczyński CYTUJĄC Tuska. Szkoda, że manipulujesz wyrywając fragmenty nie tylko z kontekstu, ale cutujesz kawałki zdań. Nienawiść do PiS uczyniła cię nierzetelną, propagandową maszynką w rękach sowietów.
I kto to pisze? poker, typek, któremu jednego tylko dnia wytknąłem kilka ordynarnych kłamstw.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże.
A ja dalej nie widziałem reszty wypowiedzi którą mi się zarzuca że manipuluję niczym tvpiss w wiadomościach na temat Pana Tuska.
 Poszukaj sobie albo POproś żeby k to zrobił. On z tego żyje. Ja nie mam czasu na kopanie się z koniem. Na kłamstwie mnie nie złapiesz, bo ja nie kłamię. 
 Poszukaj sobie albo POproś żeby k to zrobił. On z tego żyje. Ja nie mam czasu na kopanie się z koniem. Na kłamstwie mnie nie złapiesz, bo ja nie kłamię.  rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 9 grudnia 2022 r. o 23:28
Uczciwie z PiSem wygrać się nie da. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS.
,,Nie można pozwolić na to aby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy’’ – 3 października 2018 jarosław k.
Dokończę za ciebie: faktycznie powiedział to Jarosław Kaczyński CYTUJĄC Tuska. Szkoda, że manipulujesz wyrywając fragmenty nie tylko z kontekstu, ale cutujesz kawałki zdań. Nienawiść do PiS uczyniła cię nierzetelną, propagandową maszynką w rękach sowietów.
I kto to pisze? poker, typek, któremu jednego tylko dnia wytknąłem kilka ordynarnych kłamstw.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże.
  A ja dalej nie widziałem reszty wypowiedzi którą mi się zarzuca że manipuluję niczym tvpiss w wiadomościach na temat Pana Tuska.
  A ja dalej nie widziałem reszty wypowiedzi którą mi się zarzuca że manipuluję niczym tvpiss w wiadomościach na temat Pana Tuska. rozwiń
Avatar
Opat / 9 grudnia 2022 r. o 22:07
Uczciwie z PiSem wygrać się nie da. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS.
,,Nie można pozwolić na to aby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy’’ – 3 października 2018 jarosław k.
Dokończę za ciebie: faktycznie powiedział to Jarosław Kaczyński CYTUJĄC Tuska. Szkoda, że manipulujesz wyrywając fragmenty nie tylko z kontekstu, ale cutujesz kawałki zdań. Nienawiść do PiS uczyniła cię nierzetelną, propagandową maszynką w rękach sowietów.
I kto to pisze? poker, typek, któremu jednego tylko dnia wytknąłem kilka ordynarnych kłamstw.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże.
Tobie też, Kompozytorku, można kilka udowodnić. W tym jedno świeże. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

U nas królują bezy i serniki, a biszkoptowe torty pojawiają się tylko na urodziny. Na Ukrainie biszkopt jest na co dzień. Przełożony jest też nieco innym, bo mniej słodkim, kremem. W nowej lubelskiej cukierni polskie smaki mieszkają się z ukraińskimi.

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
27 stycznia 2023, 19:00

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Kultowy "Absolwent", widowiskowe "Pompeje" i popularny "Cast Away" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

W przyszłym tygodniu radni gminy mają podjąć uchwałę o przekazaniu województwu lubelskiemu wsparcia na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania we Wronowie. Przetarg na budowę ronda łączącego trzy drogi, w tym DW nr 824, może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]

Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Casademont Saragossa. W pierwszym meczu 1/8 finału EuroCup lublinianki pokonały u siebie rywalki z Hiszpanii 69:66. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę.

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"
27 stycznia 2023, 20:30

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie", które odbędzie się 27 i 28 stycznia o godz. 20.30. Warto skorzystać, bo to już ostatnia szansa na podziwianie obrazów artysty z Sanoka w Lublinie.

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Ledwie dotarły, a już niemal wszystkie się rozeszły. Prawie 200 tzw. Kopert Życia zostało w tym miesiącu rozdanych mieszkańcom Hrubieszowa. Będą zamawiane kolejne.

"Zły" ponownie w Centrum Kultury
3 lutego 2023, 19:00

"Zły" ponownie w Centrum Kultury

Spektakl będący autobiograficzną opowieścią Dariusza Jeża będzie można znów zobaczyć na deskach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Pokazy w ramach Sceny InVitro odbędą się w dniach 3-5 lutego o godz. 19.

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł
galeria

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł

– Praca w mundurze to było moje marzenie – przyznaje pani Milena, która w czwartek wraz z grupą nowo przyjętych celników złożyła ślubowanie. Czeka ją służba na przejściu kolejowym w Terespolu. Na początek dostanie 3 tys. zł na rękę.

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Piłkarze Górnika Łęczna w środę podczas zgrupowania w Opalenicy wysoko ograli trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska. Zielono-czarni w Opalenicy pozostaną do soboty i na zakończenie obozu zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny – tym razem z dobrze znanym rywalem

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii
galeria

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii

W lubelskich Warsztatach Kultury, w ramach projektu „Regał – spotkania z książką autorską” odbyły się zajęcia „Tajemnice starych fotografii”.

Pies był głodny i spragniony. Właściciel został ukarany

Pies był głodny i spragniony. Właściciel został ukarany

Hero nie miał łatwego życia. Jego poprzedni właściciel rzadko spuszczał go z łańcucha, nie szczepił i nie dokarmiał. Za znęcanie się nad czworonogiem mężczyzna teraz będzie musiał zapłacić. Puławski sąd uznał go za winnego, skazał na grzywnę i nałożył zakaz posiadania psów.

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii. Umowa została podpisana przez przedstawicieli sponsora i klubu. Od 26 stycznia drużyna występować będzie w rozgrywkach Tauron 1. Ligi pod nazwą PZL Leonardo Avia Świdnik.

Puławy. Właściciele mieszkań zapłacą więcej

Puławy. Właściciele mieszkań zapłacą więcej

Nadchodzi podwyżka wysokości czynszów w budynkach wielorodzinnych. O nadchodzących zmianach swoich lokatorów poinformowała już Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa wskazując na rosnącego koszty utrzymania. Nowe stawki zaczną obowiązywać od maja.

Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

Magda Linette odniosła życiowy sukces docierając do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Polka w walce o finał musiała jednak uznać wyższość Aryny Sabalenki, z którą przegrała w dwóch setach 6:7 i 2:6