Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 kwietnia 2018 r.
12:49

Nowe miejsca na cmentarze w Lublinie. Będą specjalistyczne badania

Autor: Zdjęcie autora drs
0 13 A A

Ratusz zamawia specjalistyczne badania miejsc, które chce przeznaczyć pod nowe pochówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o teren przyszłego cmentarza na Sławinie oraz nieruchomości, które mogą być przyłączone do cmentarzy przy Bełżyckiej oraz Głuskiej.

Badania mają wykazać, czy substancje pochodzące z rozkładu ludzkich zwłok mogą przesiąknąć do wód podziemnych, z których pobierana jest lubelska kranówka.

Wyniki powinny być znane najpóźniej w czerwcu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 r. o 09:53
+1
należy zakazać zwykłych pochówków, wprowadzić spopielanie zwłok i chować urny w zbiorowe mogiły. Szkoda miejsca na cmentarze. W takim jednym grobie gdzie składa się 2 trumny zmieściłoby się pewnie ze 100 urn, albo i więcej.
Avatar
Qr / 13 kwietnia 2018 r. o 08:23
+1
Niech robią jak najszybciej cmentarz na Sławinku, bo Majdanek lada moment się zapełni i obudzimy się z ręką w nocniku
Avatar
Normalny lubelak / 12 kwietnia 2018 r. o 16:35
+1
undefined napisał:
coś znów włodarze kombinują. Przecież ponoć już takie badania były i na ich podstawie były rozlokowane cmentarze. Podejrzewam, że znów idzie o developerskie zapędy w zabudowie chociażby na Sławinie. Lepiej opchnąć im grunty...
 Podobno byly takie zapedy szkodnika Zuka, aby cmentarz zlokalizowac przy Gorkach Czechwskich, ale na to nie pozwolimy, jak juz wygramy wybory samorzadowe, a prezydentem zostanie Pan Tulajew, lub Pan Sobon, odkupimy Gorki, i w miejscach dogodnych do zabudowy, zbudujemy mieszkania z programu mieszkania +, jajlepiej w zabudowie parterowej, lub najwyzej z jednym pietrem,aby zostal zachowany kanal napowietrzajacy miasto z polnocy! Gorki nie powinny byc tylko dla bogatych!!! Powinny byc jako tern do zabudowy byc dostepny dla "normalnych" Lublinian, a takze pod budowe mieszkan komunalnych!!!
 Podobno byly takie zapedy szkodnika Zuka, aby cmentarz zlokalizowac przy Gorkach Czechwskich, ale na to nie pozwolimy, jak juz wygramy wybory samorzadowe, a prezydentem zostanie Pan Tulajew, lub Pan Sobon, odkupimy Gorki, i w miejscach dogodnych do zabudowy, zbudujemy mieszkania z programu mieszkania +, jajlepiej w zabudowie parterowej, lub najwyzej z jednym pietrem,aby zostal zachowany kanal napowietrzajacy miasto z polnocy! Gorki nie powinny byc tylko dla bogatych!!! Powinny byc jako tern do zabudowy byc dostepny dla "... rozwiń
Avatar
Do LEL / 12 kwietnia 2018 r. o 15:42
+1
LEL napisał:
undefined napisał:
coś znów włodarze kombinują. Przecież ponoć już takie badania były i na ich podstawie były rozlokowane cmentarze. Podejrzewam, że znów idzie o developerskie zapędy w zabudowie chociażby na Sławinie. Lepiej opchnąć im grunty...
Podejrzewam, że bzdury piszesz i nie za bardzo masz pojęcie o czym piszesz.
Mądrala się znalazł pouczający innych. A Ty masz pojęcie o czym piszesz - tu w internecie możesz się dowartościować, wyładować swoje frustracje, bo przecież niczego ważnego w życiu nie dokonałeś. Lepiej ci zakompleksiona istoto?
Mądrala się znalazł pouczający innych. A Ty masz pojęcie o czym piszesz - tu w internecie możesz się dowartościować, wyładować swoje frustracje, bo przecież niczego ważnego w życiu nie dokonałeś. Lepiej ci zakompleksiona istoto? rozwiń
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 r. o 15:25
+1
Szyworot nawyworot. Zlecenie zbadania wyników wynikło zapewne z pytania, które padło kilka tygodni temu na konferencji prasowej obecnego jeszcze prezydenta Lublina. Na rzeczonej konferencji obecny był redaktor naczelny DW, a więc nie powinno być problemu z przytoczeniem treści zadanych wtedy pytań.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 r. o 15:01
+1
co się zmieniło przez 5 lat? ******dziennikwschodni.pl/lublin/bedzie-nowy-cmentarz-na-peryferiach-lublina,n,1000010397.html
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 r. o 14:41
+1
Zwłaszcza cmentarz na Sławinku to genialny pomysł. Przestrzeń , która miała kiedyś walory uzdrowiskowe ze swoimi wodami podziemnymi będzie teraz skażona.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 r. o 13:35
+1
Palić trupy, a prochy nabić w armatę i wystrzelić na wiwat! I z głowy! Tylko co powiedzą kamieniarze?
Avatar
LEL / 12 kwietnia 2018 r. o 13:23
+1
undefined napisał:
coś znów włodarze kombinują. Przecież ponoć już takie badania były i na ich podstawie były rozlokowane cmentarze. Podejrzewam, że znów idzie o developerskie zapędy w zabudowie chociażby na Sławinie. Lepiej opchnąć im grunty...
 Podejrzewam, że bzdury piszesz i nie za bardzo masz pojęcie o czym piszesz.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 r. o 13:16
+1
może po wąwozach chować, dużo ich w Lublinie i marnują się tak bez niczego.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 r. o 09:53
+1
należy zakazać zwykłych pochówków, wprowadzić spopielanie zwłok i chować urny w zbiorowe mogiły. Szkoda miejsca na cmentarze. W takim jednym grobie gdzie składa się 2 trumny zmieściłoby się pewnie ze 100 urn, albo i więcej.
Avatar
Qr / 13 kwietnia 2018 r. o 08:23
+1
Niech robią jak najszybciej cmentarz na Sławinku, bo Majdanek lada moment się zapełni i obudzimy się z ręką w nocniku
Avatar
Normalny lubelak / 12 kwietnia 2018 r. o 16:35
+1
undefined napisał:
coś znów włodarze kombinują. Przecież ponoć już takie badania były i na ich podstawie były rozlokowane cmentarze. Podejrzewam, że znów idzie o developerskie zapędy w zabudowie chociażby na Sławinie. Lepiej opchnąć im grunty...
 Podobno byly takie zapedy szkodnika Zuka, aby cmentarz zlokalizowac przy Gorkach Czechwskich, ale na to nie pozwolimy, jak juz wygramy wybory samorzadowe, a prezydentem zostanie Pan Tulajew, lub Pan Sobon, odkupimy Gorki, i w miejscach dogodnych do zabudowy, zbudujemy mieszkania z programu mieszkania +, jajlepiej w zabudowie parterowej, lub najwyzej z jednym pietrem,aby zostal zachowany kanal napowietrzajacy miasto z polnocy! Gorki nie powinny byc tylko dla bogatych!!! Powinny byc jako tern do zabudowy byc dostepny dla "normalnych" Lublinian, a takze pod budowe mieszkan komunalnych!!!
 Podobno byly takie zapedy szkodnika Zuka, aby cmentarz zlokalizowac przy Gorkach Czechwskich, ale na to nie pozwolimy, jak juz wygramy wybory samorzadowe, a prezydentem zostanie Pan Tulajew, lub Pan Sobon, odkupimy Gorki, i w miejscach dogodnych do zabudowy, zbudujemy mieszkania z programu mieszkania +, jajlepiej w zabudowie parterowej, lub najwyzej z jednym pietrem,aby zostal zachowany kanal napowietrzajacy miasto z polnocy! Gorki nie powinny byc tylko dla bogatych!!! Powinny byc jako tern do zabudowy byc dostepny dla "... rozwiń
Avatar
Do LEL / 12 kwietnia 2018 r. o 15:42
+1
LEL napisał:
undefined napisał:
coś znów włodarze kombinują. Przecież ponoć już takie badania były i na ich podstawie były rozlokowane cmentarze. Podejrzewam, że znów idzie o developerskie zapędy w zabudowie chociażby na Sławinie. Lepiej opchnąć im grunty...
Podejrzewam, że bzdury piszesz i nie za bardzo masz pojęcie o czym piszesz.
Mądrala się znalazł pouczający innych. A Ty masz pojęcie o czym piszesz - tu w internecie możesz się dowartościować, wyładować swoje frustracje, bo przecież niczego ważnego w życiu nie dokonałeś. Lepiej ci zakompleksiona istoto?
Mądrala się znalazł pouczający innych. A Ty masz pojęcie o czym piszesz - tu w internecie możesz się dowartościować, wyładować swoje frustracje, bo przecież niczego ważnego w życiu nie dokonałeś. Lepiej ci zakompleksiona istoto? rozwiń
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 r. o 15:25
+1
Szyworot nawyworot. Zlecenie zbadania wyników wynikło zapewne z pytania, które padło kilka tygodni temu na konferencji prasowej obecnego jeszcze prezydenta Lublina. Na rzeczonej konferencji obecny był redaktor naczelny DW, a więc nie powinno być problemu z przytoczeniem treści zadanych wtedy pytań.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 r. o 15:01
+1
co się zmieniło przez 5 lat? ******dziennikwschodni.pl/lublin/bedzie-nowy-cmentarz-na-peryferiach-lublina,n,1000010397.html
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 r. o 14:41
+1
Zwłaszcza cmentarz na Sławinku to genialny pomysł. Przestrzeń , która miała kiedyś walory uzdrowiskowe ze swoimi wodami podziemnymi będzie teraz skażona.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 r. o 13:35
+1
Palić trupy, a prochy nabić w armatę i wystrzelić na wiwat! I z głowy! Tylko co powiedzą kamieniarze?
Avatar
LEL / 12 kwietnia 2018 r. o 13:23
+1
undefined napisał:
coś znów włodarze kombinują. Przecież ponoć już takie badania były i na ich podstawie były rozlokowane cmentarze. Podejrzewam, że znów idzie o developerskie zapędy w zabudowie chociażby na Sławinie. Lepiej opchnąć im grunty...
 Podejrzewam, że bzdury piszesz i nie za bardzo masz pojęcie o czym piszesz.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 r. o 13:16
+1
może po wąwozach chować, dużo ich w Lublinie i marnują się tak bez niczego.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tego dnia przyjdą mieszkańcy osiedla i wspólnie ubiorą wielką choinkę
galeria

Tego dnia przyjdą mieszkańcy osiedla i wspólnie ubiorą wielką choinkę

Za kilka dni na terenie LSM będzie już ubrana choinka. Mają to zrobić sami mieszkańcy, a dołączyć może każdy.

Piotr Paluch (Błękitni Obsza): Bez atmosfery nie ma wyników

Piotr Paluch (Błękitni Obsza): Bez atmosfery nie ma wyników

Rozmowa z Piotrem Paluchem, trenerem Błękitnych Obsza

Katolicki Uniwersytet Lekarski
zdjęcia
galeria

Katolicki Uniwersytet Lekarski

Od października 2023 roku KUL chce kształcić przyszłych medyków. W środę uczelnia podpisała porozumienie o współpracy w tej sprawie z kilkoma lubelskimi szpitalami. Wsparcie finansowe zapowiada Ministerstwo Zdrowia.

Myśliwy zastrzelił dziecko. Dariusz Ch. nie pomógł chłopcu, tylko odjechał
Nowe zeznania
galeria

Myśliwy zastrzelił dziecko. Dariusz Ch. nie pomógł chłopcu, tylko odjechał

Oskarżony nie miał prawa strzelać – ocenił biegły łowczy, zeznający w procesie Dariusza Ch. Były policjant i myśliwy odpowiada za zastrzelenie ucznia szkoły w Kluczkowicach. Przed sądem tłumaczył, że pomylił go z dzikiem.

Początek pracy nad nowym spojrzeniem na Tomaszów Lubelski

Początek pracy nad nowym spojrzeniem na Tomaszów Lubelski

Obwodnica to nie wszystko. Otwarta niedawno droga ma zabrać ciężarówki z centrum, ale to nie koniec zmian o jakich myśli miasto. Właśnie pyta mieszkańców na co zwrócić uwagę przy opracowywaniu programu rewitalizacji.

Jak przygotować się na zwiększone wydatki na święta?

Jak przygotować się na zwiększone wydatki na święta?

Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocne zawsze wiążą się z dużymi wydatkami. Zanim jednak wpadniesz w wir czynności związanych z organizacją świąt, odpowiednio się do nich przygotuj. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zakupy świąteczne nie były nadmiernym obciążeniem domowych finansów.

Spór o śmieci. Spółka zarzuca, że miejscy urzędnicy faworyzują jedną firmę

Spór o śmieci. Spółka zarzuca, że miejscy urzędnicy faworyzują jedną firmę

Opóźni się wybór firmy, która na zlecenie miasta będzie odbierać śmieci od 45 tys. mieszkańców dzielnic Rury, Konstantynów, Szerokie i Sławinek. Warunki przetargu zostały zaskarżone przez spółkę, która zamierza walczyć o kontrakt na te dzielnice.

Nie żyje Antoni Gucwiński, legendarny dyrektor ZOO i autor „Z kamerą wśród zwierząt”

Nie żyje Antoni Gucwiński, legendarny dyrektor ZOO i autor „Z kamerą wśród zwierząt”

W wieku 89 lat zmarł znany miłośnik zwierząt i popularyzator wiedzy o przyrodzie. Antoniego Gucwińskiego żegna m.in. prezydent Wrocławia.

Górnik Łęczna wciąż nie poddaje się w walce o utrzymanie

Górnik Łęczna wciąż nie poddaje się w walce o utrzymanie

PIŁKARSKA PKO BP EKSTRAKLASA Dzięki wyjazdowej wygranej w Białymstoku nad tamtejszą Jagiellonią Górnik Łęczna „złapał kontakt” w walce o utrzymanie. Do końca roku kalendarzowego łęcznianom pozostały jeszcze dwa spotkania – wyjazdowe z Cracovią i domowe z Zagłębiem Lubin

Ani Wigilii, ani sylwestra. Prezydent Puław krytykuje decyzję radnych

Ani Wigilii, ani sylwestra. Prezydent Puław krytykuje decyzję radnych

Miejscy radni zdecydowali, że w tym roku w Puławach nie będzie tradycyjnej, miejskiej wigilii. Pieniądze mają trafić na cel charytatywny. Nie będzie także miejskiego sylwestra. Oszczędności trafią do Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Każdy pracownik będzie upoważniony do bezpłatnego testu

Każdy pracownik będzie upoważniony do bezpłatnego testu

Myślimy o takiej formule, że każdy pracownik w naszym kraju będzie upoważniony do bezpłatnego testu na COVID-19. W związku z tym pracodawca będzie mógł poprosić pracownika przed przystąpieniem do pracy o okazanie takiego testu – poinformował w środę rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Koncert Jakuba Kotyni w dzielnicy Wrotków
12 grudnia 2021, 17:00

Koncert Jakuba Kotyni w dzielnicy Wrotków

W niedzielę, 12 grudnia o godz. 17 w Siedzibie Rady Dzielnicy Wrotków (ul. Nałkowskich 108) odbędzie się koncert Jakuba Kotyni.

Strażnik graniczny pomagał przemytnikom. Dzięki niemu znali terminy patroli

Strażnik graniczny pomagał przemytnikom. Dzięki niemu znali terminy patroli

Były strażnik graniczny to jeden oskarżonych w sprawie gangu przemytników papierosów. Grupa miała przerzucić nielegalny towar wart kilka milionów złotych. Członkom gangu grozi do 10 lat więzienia.

120 lat Lublina na zdjeciach i w opowieściach

120 lat Lublina na zdjeciach i w opowieściach

Sto dwadzieścia lat historii opowiedziane rok po roku za pomocą zdjęć, nagrań, tekstów i historii mówionych. Rusza projekt Chronoportal Lublin.

Lubelskie. Troje małych dzieci w szpitalu. Volkswagen wpadł w poślizg

Lubelskie. Troje małych dzieci w szpitalu. Volkswagen wpadł w poślizg

Samochód na śliskiej drodze zjechał na bok i uderzył w drzewo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!