Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2022 r.
17:30

Nowy-stary prezes Radia Lublin. Ma na koncie głośną aferę i uniewinnienie

2 6 A A
Decyzja nie jest niespodzianką, bo już z nieoficjalnych informacji wynikało, że kierujący rozgłośnią od 2016 roku dostanie stanowisko na kolejne cztery lata
Decyzja nie jest niespodzianką, bo już z nieoficjalnych informacji wynikało, że kierujący rozgłośnią od 2016 roku dostanie stanowisko na kolejne cztery lata (fot. Radio Lublin)

Mariusz Deckert pozostanie prezesem Radia Lublin. W środę Rada Mediów Narodowych wybrała go na kolejną, czteroletnią kadencję. Komu zawdzięcza stanowisko?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak ustaliliśmy, dotychczasowy prezes w głosowaniu nie miał kontrkandydatów, choć reprezentujący w Radzie Mediów Narodowych opozycję Juliusz Braun i Robert Kwiatkowski proponowali, by wyboru dokonać w trybie konkursowym. Wniosek został jednak odrzucony głosami reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości. Na środowym posiedzeniu RMN przedłużyła także kadencje dwóch członków rady nadzorczej Radia Lublin: Leszka Burakowskiego i Marcina Tarachy.

Pruszkowski i Kruk

Mariusz Deckert zawsze był blisko prawicy, a konkretnie „trzymał się” dwóch osób. To Andrzej Pruszkowski, były prezydent Lublina i Elżbieta Kruk, obecnie europoseł. To jej Deckert zawdzięcza karierę w mediach.

Kruk przez lata zasiadała w Sejmie, była przewodniczącą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a obecnie jest także w Radzie Mediów Narodowych. Tej samej, która Deckertowi ponownie powierzyła stanowisko prezesa.

Łapówka za górki czechowskie

Jednak nie zawsze mu się powodziło. W czerwcu 2004 r. Deckert był szefem kancelarii Andrzeja Pruszkowskiego, kiedy ten rządził Lublinem. W tym właśnie czasie toczył się bój o przyszłość górek czechowskich. Kielecka spółka Echo Investment starała się przekonać miejskich radnych do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego terenu, tak aby można tam było wybudować wielką galerię handlową. To była gorąca sprawa i właśnie w 2004 r. prawicowy polityk Arkadiusz Robaczewski spotkał się z Deckertem w restauracji Ulice Miasta. Niedługo potem w prokuraturze zgłosił, że jeden z najważniejszych miejskich urzędników oferował mu 100 tys. zł łapówki. Chodziło właśnie o Deckerta. Za takie pieniądze Robaczewski miał przekonać do planów Echo kolejnego prawicowego radnego Mieczysława Rybę.

Wybuchała afera, ale Deckert nie został przez Pruszkowskiego zwolniony. Co więcej, w 2006 r. po raz pierwszy został prezesem Radia Lublin. Kierował rozgłośnią cztery lata. Tu trzeba przypomnieć, że gdy Dekert kierował Radiem jako spółką, to na czele redakcji stał Ryszard Montusiewicz, dziś dyrektor lubelskiego oddziału TVP. W 2007 roku oficjalnie otwarto halę Globus w Lublinie, a podczas uroczystości z trybun wygwizdano Andrzeja Pruszkowskiego. Można było o tym przeczytać w każdej lubelskiej gazecie, ale RL na ten temat milczało. Już wtedy rozgłośni zarzucano, że promuje konkretną opcję polityczną.

Raz skazany, trzy razy uniewinniony

Także w 2007 roku, w sprawie domniemanej korupcji, sąd skazał Deckerta na roczny zakaz pełnienia stanowisk kierowniczych w administracji rządowej oraz 10 tys. zł grzywny. To nie zakończyło sprawy, bo Deckert walczył o uniewinnienie. Tym bardziej że zawarł z Robaczewskim ugodę i kluczowy świadek przyznał, że propozycja korupcyjna mogła być żartem. Tyle, że potem Robaczewski wycofał się i z tego stanowiska i Deckert ponownie stawał przed sądem. W sumie raz został skazany i trzy razy uniewinniony. Ostateczne orzeczenie zapadło w 2012 roku.

Wróćmy do kariery zawodowej. Gdy Deckert odchodził z RL, związkowcy udali się z apelem do wicewojewody Henryki Strojnowskiej (PO), by nie dopuściła do politycznego ustawiania stanowisk w publicznych mediach. Po odwołaniu Deckert pracował w mediach, ale już nie tak znanych bo np. w niszowej telewizji internetowej ITVL.

Karta odwróciła się w 2016 r. gdy PiS ponownie był u władz i Deckert wrócił do RL. Nie było jednak pewne, czy to on otrzyma stanowisko prezesa, bo wśród kandydatów był też wspomniany Montusiewicz. Jednak Elżbieta Kruk tak rozdała karty, że Deckert dostał radio, a Montusiewicz telewizję. I trzeba przyznać, że mimo iż na antenie RL promowani są politycy prawicy, to nie aż tak nachalnie i bezpardonowo jak w TVP Lublin. Można powiedzieć, że w RL zachowany jest duży umiar propagandy.

Prezes ostro reaguje

Wiosną na politycznym topie byli narodowcy, których chciał do siebie przekonać PiS. Zapraszano ich do mediów. Gościem jednej z audycji RL był Marian Kowalski, swego czasu lider narodowców. Na antenie, w programie na żywo, o. Ludwika Wiśniewskiego, byłego opozycjonistę, współzałożyciela Obywatelskiego Zespołu Pomocy Uchodźcom nazwał „idiotą w sutannie”. Prowadzący rozmowę nie zareagował i rozpętała się burza.

– Jeśli ktoś przekracza granice, obraża osoby z którymi się nie zgadza nie powinien być zapraszany do studia – skomentował wówczas sytuację Deckert. I już więcej Kowalski do studia nie został zaproszony.

Dziennikarzem, który prowadził tę rozmowę był Tomasz Nieśpiał, dziś zastępca redaktora naczelnego „Kuriera Lubelskiego”, który jest w grupie przejętej przez państwowy PKN Orlen. Zresztą naczelnym KL został Wojciech Pokora, który przeszedł do gazety z Radia Lublin.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kroll / 6 stycznia 2022 r. o 17:48
+38
Bez niespodzianek. Wierność nagradzamy. Służba nie drużba a tuba propagandowa reżimu katotalibanu musi działać. Teraz jest naprawdę dużo pracy: nadmiarowe zgony i zaniechanie przez rząd ochrony obywateli przed covid, znikająca kasa z wypłat w ruskim bałaganie, inwigilacja obywateli, kosmiczne podwyżki mediów wynikające z 6 lat rozkradania funduszy na reformy energetyki itd, itd, itd. No ale pan prezes ma doświadczenie - można to wszystko obrócić w.... żart. No i pomagierów ma zacnych: PiS walczy o względy nacjonalistów a jak widać pan prezes ma w tym doświadczenie. To tyle. PiS z wami i waszymi nominatami-funkcjonariuszami.
Bez niespodzianek. Wierność nagradzamy. Służba nie drużba a tuba propagandowa reżimu katotalibanu musi działać. Teraz jest naprawdę dużo pracy: nadmiarowe zgony i zaniechanie przez rząd ochrony obywateli przed covid, znikająca kasa z wypłat w ruskim bałaganie, inwigilacja obywateli, kosmiczne podwyżki mediów wynikające z 6 lat rozkradania funduszy na reformy energetyki itd, itd, itd. No ale pan prezes ma doświadczenie - można to wszystko obrócić w.... żart. No i pomagierów ma zacnych: PiS walczy o względy nacjonalistów a jak widać pan prez... rozwiń
Avatar
lbn / 6 stycznia 2022 r. o 18:06
+25
Nie nazywajcie szamba perfumerią. Socjaliści i spadkobiercy PPS to żadna prawica. Prawica w Polsce obecnie praktycznie nie istnieje. Nazywanie PISu prawicą to jedno z największych kłamstw IV RP.
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 stycznia 2022 r. o 18:48
+20
Bierny, Mierny ale Wierny. Wolska marzeń.
Avatar
Gutek / 6 stycznia 2022 r. o 21:03
+12
Bez niespodzianek. Wierność nagradzamy. Służba nie drużba a tuba propagandowa reżimu katotalibanu musi działać. Teraz jest naprawdę dużo pracy: nadmiarowe zgony i zaniechanie przez rząd ochrony obywateli przed covid, znikająca kasa z wypłat w ruskim bałaganie, inwigilacja obywateli, kosmiczne podwyżki mediów wynikające z 6 lat rozkradania funduszy na reformy energetyki itd, itd, itd.  No ale pan prezes ma doświadczenie - można to wszystko obrócić w.... żart.  No i pomagierów ma zacnych: PiS walczy o względy nacjonalistów a jak widać pan prezes ma w tym doświadczenie. To tyle. PiS z wami i waszymi nominatami-funkcjonariuszami.
 Nic dodać , nic ująć czyli w punkt . Powiem szczerze , że nie spodziewałem się takiego artykułu w Dzienniku Wschodnim . Jestem mile zaskoczony .
 Nic dodać , nic ująć czyli w punkt . Powiem szczerze , że nie spodziewałem się takiego artykułu w Dzienniku Wschodnim . Jestem mile zaskoczony . rozwiń
Avatar
lbn / 6 stycznia 2022 r. o 22:49
+9
Co by nie powiedzieć to Maciuszczak ma jaja i potrafi pisać prawdę.
Avatar
LAS / 7 stycznia 2022 r. o 08:34
-4
Bez niespodzianek. Wierność nagradzamy. Służba nie drużba a tuba propagandowa reżimu katotalibanu musi działać. Teraz jest naprawdę dużo pracy: nadmiarowe zgony i zaniechanie przez rząd ochrony obywateli przed covid, znikająca kasa z wypłat w ruskim bałaganie, inwigilacja obywateli, kosmiczne podwyżki mediów wynikające z 6 lat rozkradania funduszy na reformy energetyki itd, itd, itd.  No ale pan prezes ma doświadczenie - można to wszystko obrócić w.... żart.  No i pomagierów ma zacnych: PiS walczy o względy nacjonalistów a jak widać pan prezes ma w tym doświadczenie. To tyle. PiS z wami i waszymi nominatami-funkcjonariuszami.
Nic dodać , nic ująć czyli w punkt . Powiem szczerze , że nie spodziewałem się takiego artykułu w Dzienniku Wschodnim . Jestem mile zaskoczony .
Lepiej późno niż później lub wcale. Z drugiej strony rzecz biorąc, to może i lepiej, że dopiero po wyroku WSA w Lublinie uchylającym zmianę  SUiKZP  dla Górek Czechowskich, bo jeszcze byłby argument, że skład orzekający wziął pod uwagę coś więcej niż prawdę materialną. Swoją drogą, to trudno oprzeć się wrażaniu o specyficznej ciągłości  władzy , czy też jej wpływu na rzeczywistość.
Lepiej późno niż później lub wcale. Z drugiej strony rzecz biorąc, to może i lepiej, że dopiero po wyroku WSA w Lublinie uchylającym zmianę  SUiKZP  dla Górek Czechowskich, bo jeszcze byłby argument, że skład orzekający wziął pod uwagę coś więcej niż prawdę materialną. Swoją drogą, to trudno oprzeć się wrażaniu o specyficznej ciągłości  władzy , czy też jej wpływu na rzeczywistość. rozwiń
Avatar
LAS / 7 stycznia 2022 r. o 08:34
-4
Bez niespodzianek. Wierność nagradzamy. Służba nie drużba a tuba propagandowa reżimu katotalibanu musi działać. Teraz jest naprawdę dużo pracy: nadmiarowe zgony i zaniechanie przez rząd ochrony obywateli przed covid, znikająca kasa z wypłat w ruskim bałaganie, inwigilacja obywateli, kosmiczne podwyżki mediów wynikające z 6 lat rozkradania funduszy na reformy energetyki itd, itd, itd.  No ale pan prezes ma doświadczenie - można to wszystko obrócić w.... żart.  No i pomagierów ma zacnych: PiS walczy o względy nacjonalistów a jak widać pan prezes ma w tym doświadczenie. To tyle. PiS z wami i waszymi nominatami-funkcjonariuszami.
Nic dodać , nic ująć czyli w punkt . Powiem szczerze , że nie spodziewałem się takiego artykułu w Dzienniku Wschodnim . Jestem mile zaskoczony .
Lepiej późno niż później lub wcale. Z drugiej strony rzecz biorąc, to może i lepiej, że dopiero po wyroku WSA w Lublinie uchylającym zmianę  SUiKZP  dla Górek Czechowskich, bo jeszcze byłby argument, że skład orzekający wziął pod uwagę coś więcej niż prawdę materialną. Swoją drogą, to trudno oprzeć się wrażaniu o specyficznej ciągłości  władzy , czy też jej wpływu na rzeczywistość.
Lepiej późno niż później lub wcale. Z drugiej strony rzecz biorąc, to może i lepiej, że dopiero po wyroku WSA w Lublinie uchylającym zmianę  SUiKZP  dla Górek Czechowskich, bo jeszcze byłby argument, że skład orzekający wziął pod uwagę coś więcej niż prawdę materialną. Swoją drogą, to trudno oprzeć się wrażaniu o specyficznej ciągłości  władzy , czy też jej wpływu na rzeczywistość. rozwiń
Avatar
lbn / 6 stycznia 2022 r. o 22:49
+9
Co by nie powiedzieć to Maciuszczak ma jaja i potrafi pisać prawdę.
Avatar
Gutek / 6 stycznia 2022 r. o 21:03
+12
Bez niespodzianek. Wierność nagradzamy. Służba nie drużba a tuba propagandowa reżimu katotalibanu musi działać. Teraz jest naprawdę dużo pracy: nadmiarowe zgony i zaniechanie przez rząd ochrony obywateli przed covid, znikająca kasa z wypłat w ruskim bałaganie, inwigilacja obywateli, kosmiczne podwyżki mediów wynikające z 6 lat rozkradania funduszy na reformy energetyki itd, itd, itd.  No ale pan prezes ma doświadczenie - można to wszystko obrócić w.... żart.  No i pomagierów ma zacnych: PiS walczy o względy nacjonalistów a jak widać pan prezes ma w tym doświadczenie. To tyle. PiS z wami i waszymi nominatami-funkcjonariuszami.
 Nic dodać , nic ująć czyli w punkt . Powiem szczerze , że nie spodziewałem się takiego artykułu w Dzienniku Wschodnim . Jestem mile zaskoczony .
 Nic dodać , nic ująć czyli w punkt . Powiem szczerze , że nie spodziewałem się takiego artykułu w Dzienniku Wschodnim . Jestem mile zaskoczony . rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 stycznia 2022 r. o 18:48
+20
Bierny, Mierny ale Wierny. Wolska marzeń.
Avatar
lbn / 6 stycznia 2022 r. o 18:06
+25
Nie nazywajcie szamba perfumerią. Socjaliści i spadkobiercy PPS to żadna prawica. Prawica w Polsce obecnie praktycznie nie istnieje. Nazywanie PISu prawicą to jedno z największych kłamstw IV RP.
Avatar
Kroll / 6 stycznia 2022 r. o 17:48
+38
Bez niespodzianek. Wierność nagradzamy. Służba nie drużba a tuba propagandowa reżimu katotalibanu musi działać. Teraz jest naprawdę dużo pracy: nadmiarowe zgony i zaniechanie przez rząd ochrony obywateli przed covid, znikająca kasa z wypłat w ruskim bałaganie, inwigilacja obywateli, kosmiczne podwyżki mediów wynikające z 6 lat rozkradania funduszy na reformy energetyki itd, itd, itd. No ale pan prezes ma doświadczenie - można to wszystko obrócić w.... żart. No i pomagierów ma zacnych: PiS walczy o względy nacjonalistów a jak widać pan prezes ma w tym doświadczenie. To tyle. PiS z wami i waszymi nominatami-funkcjonariuszami.
Bez niespodzianek. Wierność nagradzamy. Służba nie drużba a tuba propagandowa reżimu katotalibanu musi działać. Teraz jest naprawdę dużo pracy: nadmiarowe zgony i zaniechanie przez rząd ochrony obywateli przed covid, znikająca kasa z wypłat w ruskim bałaganie, inwigilacja obywateli, kosmiczne podwyżki mediów wynikające z 6 lat rozkradania funduszy na reformy energetyki itd, itd, itd. No ale pan prezes ma doświadczenie - można to wszystko obrócić w.... żart. No i pomagierów ma zacnych: PiS walczy o względy nacjonalistów a jak widać pan prez... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"
galeria

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"

Boję się, że klienci na mnie doniosą – mówi właścicielka małego sklepu spożywczego w Lublinie. Ze względu na drogie media i rosnące koszty pracy kobieta najprawdopodobniej nie będzie mogła 1 lutego obniżyć cen podstawowych produktów spożywczych. Powinna to zrobić, bo wtedy 5-procentowa stawka VAT na żywność ma być zniesiona.

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Ruszyła wycinka drzew przy ul. Zelwerowicza, gdzie niebawem ma się zacząć budowa sklepu. Inwestor dostał od miasta komplet niezbędnych mu pozwoleń.

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata
film

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata

– Człowiek o wielkim sercu, optymista, wiecznie uśmiechnięty przyjaciel, fantastyczny raper, legenda lubelskiego hip hopu – żegna artystę producent medyczny.

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

W Polsce mamy już do czynienia z V falą pandemii COVID-19. Zgodnie z naszym modelem szczyt zakażeń przypadnie w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. przypadków dziennie. Inne dane mówią o nawet 140 tys. zakażeń – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że we wtorek może być więcej niż 20 tys. zachorowań.

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji
film

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej efektowną wygraną z trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W poniedziałek Maciej Gostomski i spółka zameldowali się w klubie skąd wyruszyli na zgrupowanie do tureckiej Antalyi

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Mimo nawiązania współpracy z PiS burmistrz Włodawy chce być członkiem Nowej Lewicy. Wiesław Muszyński przekonał lubelskich kolegów, że porozumienie z partią rządzącym dotyczy tylko samorządu. Ale będzie musiał się wytłumaczyć centrali swojej partii.

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe
21 stycznia 2022, 19:00

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty karnawałowe, podczas których będzie można usłyszeć największe przeboje muzyki filmowej i musicalowej. Wydarzenia odbędą się 21 stycznia o godz. 19 i 22 stycznia o godz. 18.

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Namawiałem ekspertów Rady Medycznej, którzy złożyli rezygnacje, do tego, żeby kontynuowali swoją misję mimo rozbieżności. Niestety nie przekonaliśmy ich, stąd zbliżamy się do końca funkcjonowania rady w tej formule – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz Łukasz Sz. jest jednym z tymczasowo aresztowanych ws. fałszowania certyfikatów covidowych – poinformowała w poniedziałek poznańska prokuratura. W ub. tygodniu zatrzymano w tej sprawie łącznie pięć osób, w tym dwóch żołnierzy.

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Nie żyje 50-letnia pacjentka z Covid-19, która przez ponad tydzień walczyła o życie w lubelskim szpitalu. Nie zaszczepiła się, podobnie jak jej mąż, który zmarł w domu. Martwego ojca znalazło dziecko.

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Licząca ok. trzech tysięcy ferma norek w Starym Zadybiu w powiecie ryckim została objęta kwarantanną po tym jak badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu osobników. Izolacja zwierząt potrwa 90 dni.

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

O „wzmożoną czujność” prosi mieszkańców Kamil Rarak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Niemce. Apel radnego ma związek z włamaniami do domów w podlubelskich miejscowościach.

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
20 stycznia 2022, 18:00

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

Od 21 stycznia w Galerii City Project Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie można podziwiać wystawę Krystyny Rudzkiej-Przychody i Lucjana Gazdy "Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem". Wernisaż zostanie zorganizowany w czwartek, 20 stycznia o godz. 18.

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin udanie rozpoczęła ligową rywalizację w 2022 roku. Akademicy pokonali w Świdniku Heiro Rzeszów, choć spotkanie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla gości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty