Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2022 r.
14:08

PGE oficjalnie w Lublinie. Wpływowi działacze PiS na otwarciu. "Festiwal radości trwa"

34 24 A A

To już oficjalne – po miesiącach oczekiwania i załatwiania formalności, trzecia co do wielkości firma w Polsce – Grupa Kapitałowa PGE – jest już w Lublinie. Na razie jak na swoje możliwości kadrowa obecność będzie symboliczna, ale finansowo szybko odczujemy przenosiny energetycznego giganta z Warszawy do naszego regionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas poniedziałkowego uroczystego otwarcia siedziby spółki w Lublinie liczba wpływowych działaczy PiS na metr kwadratowy mogła zrobić wrażenie.

Zjawiły się m.in. europosłanka Elżbieta Kruk i posłanka Gabriela Masłowska. Był najbogatszy senator Grzegorz Bierecki, wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, czy czołowi lokalni politycy partii rządzącej jak wojewoda Lech Sprawka, czy marszałek Jarosław Stawiarski.

Z tych najważniejszych gości zabrakło jedynie wicepremiera Jacka Sasina, ministra aktywów państwowych, którego – według konferansjera – zatrzymały „ważne sprawy służbowe”. Być może – jak komentowano – te związane z zaproponowanym przez niego w weekend podatkiem od zysków nadzwyczajnych m.in. od państwowych spółek energetycznych, które mają przynieść budżetowi państwa 13,5 mld zł. Ta zapowiedź mocno pociągnęła dzisiaj warszawską giełdę w dół; akcje PGE wczesnym popołudniem traciły nieco ponad 6 proc.

Ale w Lublinie humory były bardzo dobre i przemawiający politycy chętnie wiązali i porównywali przeniesienie PGE do Lublina z sukcesem żużlowców Motoru Lublin (PGE jest jednym ze sponsorów Ekstraligi), którzy w niedzielę zdobyli tytuł mistrza Polski. – Panie marszałku, al. Kraśnicka brzmi lepiej niż ul. Mysia – tymi słowami minister Soboń zwrócił się do pochodzącego z Kraśnika marszałka Stawiarskiego. A Mysia to do niedawna warszawski adres siedziby spółki PGE.

– Festiwal radości trwa – to z kolei wojewoda lubelski Lech Sprawka, nawiązujący do zwycięstwa żużlowców i przenosin spółki do Lublina. A marszałek wtórował: – Piękny sen się spełnia.

Nie zabrakło też górnolotnych porównań, przywoływania kilkukrotnie imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego i premiera Jarosława Kaczyńskiego, jako tych, którzy chcieli i chcą Polskę silnej w regionach, czemu służy właśnie decentralizacja i przenoszenie siedziby największych państwowych spółek do województw.

Na razie PGE w Lublinie zaczyna skromnie jak na swoje potężne możliwości. Mając około 40 tys. pracowników w całej Polsce, nad Bystrzycę wysłała 180 osób, w tym – jak zaznaczył prezes koncernu Wojciech Dąbrowski – część będzie co prawda przypisana do pracy w Lublinie, ale będzie ją świadczyć zdalnie z różnych miejsc w kraju. Spółka wynajęła też jedno piętro w biurowcu przy al. Kraśnickiej 27, które dzisiaj uroczyście nie tylko otwarto, ale także poświęcono.

PGE. Trzecia największa firma w Polsce

PGE jednak już od lat, co przypomniano podczas wystąpień, jest obecna w Lublinie, m.in. poprzez spółkę PGE Dystrybucja, oddział spółki PGE Obrót, czy elektrociepłownię Wrotków. Z okazji przenosin centrala stworzyła w Lublinie Centrum Wiedzy i Rozwoju.

Podkreślano także zaangażowanie Grupy w kulturę (spółka jest mecenasem Muzeum Narodowego w Lublinie i Filharmonii Lubelskiej im. H. Wieniawskiego) wspiera także młode piłkarki ręczne. Ale na prawdziwy finansowy zastrzyk dzięki obecności PGE w Lublinie mogą liczyć dwa lokalne samorządy, w tym przede wszystkim wojewódzki, które będzie miało potężny udział w podatku CIT odprowadzanym przez PGE – jak podał marszałek Stawiarski może to być nawet 100 mln zł rocznie, co przy budżecie województwa wynoszącym 1,2 mld zł z funduszami unijnymi będzie ogromnym wsparciem dla regionu. Na mniejszą, ale też solidną kwotę może liczyć także gmina Lublin, która jak wiele samorządów w Polsce boryka się z gwałtownie rosnącymi rachunkami bieżącymi.

O tym, jak potężną spółką jest PGE, najlepiej świadczą liczby. Z przychodami na poziomie około 32,6 mld zł w I półroczu tego roku jest trzecią po Orlenie (lider zestawienia) i Jeronimo Martins (właściciel Biedronek) największą polską firmą. W tym samym okresie zysk netto przypisany akcjonariuszom wyniósł 3,3 mld zł. Ale w niektórych dziedzinach Grupa odnotowuje zadyszkę. Chodzi o segmenty ciepłownictwo i energetyka konwencjonalna, w których PGE w II kwartale miała straty: odpowiednio 154 mln zł i 44 mln zł. „Na istotny spadek wyniku wpływ miały przede wszystkim rosnące koszty węgla kamiennego oraz koszty uprawnień do emisji CO2, które nie zostały zrekompensowane przychodami z tytułu sprzedaży energii elektrycznej” – tłumaczyła spółka w komunikacie. Dlatego też coraz mocniej stawia na energetykę odnawialną, a w planach ma budowę morskich farm wiatrowych „Baltica”, o łącznej mocy 2.5 GW.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_-ZSL / 29 września 2022 r. o 11:20
Jeśli wszyscy oni działaliby na finansową szkodę Polski i Polaków przed 2 WŚ.... to prawo byłoby wobec nich bezwzględne. Stanęliby przed PLUTONEM... i to nie reprezentacyjnym.
Avatar
Opat / 27 września 2022 r. o 10:31
@Labydłownik - a cóż złego że Motor został mistrzem Polski we żużlu? Piłkarzom to raczej przez najbliższe 100 lat nie grozi. Dla takich dzyndzolwatyvh kutafońców jak ty POdstawa to tani browar z Biedry i Fakty sreafałenowskie
  Jacesracka znowu przekłamuje, jak to "polski katolik ludowy". Gdzie kto napisał, że coś złego jest w tym, że Motor został mistrzem??? Jakaś uciecha pewnie gdzieś jest, choć wyrzucać miliony zł na nową "arenę" - to bardzo wątpliwy pomysł. Sam ten "dzyndzlowaty kutafon" (by odwrócić jego bełkot ku niemu samemu) z "katolickich zasrancen" już przecież pisał wczoraj o zmroku o żużlu:       "A kogo ten niszowy sport, skoro tyle ważnych rzeczy na Świecie !             Węgry, Szwecja, dziś piękna Italia, teraz czas na Polskę, żeby rozpędzić Jewrokołchoz i zwrócic wolność Europie       ! ..." Teraz pomieszało się coś w lewogłowej istocie świniowatej (acz przepełnionej "klerykalizmem" i rydzykizmem) i rzuca się na kogoś, kto nie chce drogiej nowej "areny żużlowej".
Co by nie powiedzieć - też się dorobiłeś swojego psychofana, Labydnik :-)
Oto ja, Opat, tańczący klaun iluzjonista, wstąpiłem na scenę. Wszedłem krocząc między rzędami. A moc moja wielka, nieokiełznana, wyryję się głęboko w psychikę, temu na kogo padnie moje spojrzenie i uwagę przykuje. Wyryję się tak, że nie uwolni się ode mnie nawet we śnie ani nawet w trumnie. Razem pójdziemy do piekła i wybierzemy sobie gniazdko, w którym wspólnie będziemy biesiadować. Czy jesteście gotowi na wspólny koncert?
ote> Oto ja, Opat, tańczący klaun iluzjonista, wstąpiłem na scenę. Wszedłem krocząc między rzędami. A moc moja wielka, nieokiełznana, wyryję się głęboko w psychikę, temu na kogo padnie moje spojrzenie i uwagę przykuje. Wyryję się tak, że nie uwolni się ode mnie nawet we śnie ani nawet w trumnie. Razem pójdziemy do piekła i wybierzemy sobie gniazdko, w którym wspólnie będziemy biesiadować. Czy jesteście gotowi na wspólny koncert? rozwiń
Avatar
___K___ / 27 września 2022 r. o 09:33
@Labydłownik - a cóż złego że Motor został mistrzem Polski we żużlu? Piłkarzom to raczej przez najbliższe 100 lat nie grozi. Dla takich dzyndzolwatyvh kutafońców jak ty POdstawa to tani browar z Biedry i Fakty sreafałenowskie
   Jacesracka znowu przekłamuje, jak to "polski katolik ludowy". Gdzie kto napisał, że coś złego jest w tym, że Motor został mistrzem??? Jakaś uciecha pewnie gdzieś jest, choć wyrzucać miliony zł na nową "arenę" - to bardzo wątpliwy pomysł. Sam ten "dzyndzlowaty kutafon" (by odwrócić jego bełkot ku niemu samemu) z "katolickich zasrancen" już przecież pisał wczoraj o zmroku o żużlu:       "A kogo ten niszowy sport, skoro tyle ważnych rzeczy na Świecie !               Węgry, Szwecja, dziś piękna Italia, teraz czas na Polskę, żeby rozpędzić Jewrokołchoz i zwrócic wolność Europie       ! ..." Teraz pomieszało się coś w lewogłowej istocie świniowatej (acz przepełnionej "klerykalizmem" i rydzykizmem) i rzuca się na kogoś, kto nie chce drogiej nowej "areny żużlowej".
Co by nie powiedzieć - też się dorobiłeś swojego psychofana, Labydnik :-)
ote> Co by nie powiedzieć - też się dorobiłeś swojego psychofana, Labydnik :-) rozwiń
Avatar
Jaceniacka / 26 września 2022 r. o 22:31
@Labydłownik - w twoim przypadku, POdatek POwinien być ściągany w wysokości 90%. Za sam fakt istnienia. Niezależnie w jakim mieście !
Avatar
Belzebub-1 / 26 września 2022 r. o 18:20
Złodzieje i oszuści
Avatar
___K___ / 26 września 2022 r. o 17:32
A ja z innej strony chciałbym spojrzeć na temat. Po cholerę wprowadzać podatki od nadzwyczajnych zysków spółek energetycznych? Te podatki znowu łyknie rząd i rozda kupując sobie głosy, a za energię (prąd i cieplną) dalej będziemy placić horrendalnie wysokie rachunki. Lepiej wprowadzić przepisy zmuszające spółki energetyczne do obligatoryjnego obniżenia cen prądu i ciepła w przypadku osiągnięcia określonego poziomu dochodów. Tylko tu trzeba by było sprawę dobrze przemyśleć, żeby z jednej strony nie zarżnąć tych spółek, z drugiej nie pozwolić na generowanie przez nie sztucznych kosztów, z trzeciej zaś nie pozwalać na nadmierny wzrost cen energii cieplnej i elektrycznej. A to już wymaga myślenia, z którym w PiSie jest słabo. Co więcej - nakładając podatki można znowu wyrwać kilkanaście miliardów i dzielić je po swojemu nie przejmując się ludźmi i gospodarką. PiS będzie więc udawał dobrego wujka, który daje zapomogi, ale wcześniej wyrwie je krwiożerczo z obywateli i firm. Taka jest prawda o PiSie - jedyne, co potrafi, to rozpieprzyć wszystko. Myślenie jest tam obce, uczciwe podejście do ludzi ich brzydzi, a pazerność jest porównywalna tylko z pazernością licznych przedstawicieli kleru katolickiego.
Zgoda, że zasadniczo sprawy podatkowe powinny być inaczej ustawione w Polsce. Ale nie jest złym pomysłem (w czasach łatwości porozumiewania się na odległość) by siedziby różnych przedsiębiorstw były też poza paroma największymi miastami, skoro już ściąga się od nich podatki w miejscu głównej siedziby.
A tego (siedziba w Lublinie) w żadnym razie nie neguję :-) 
A tego (siedziba w Lublinie) w żadnym razie nie neguję :-)  rozwiń
Avatar
Labydnik / 26 września 2022 r. o 17:31
A ja z innej strony chciałbym spojrzeć na temat. Po cholerę wprowadzać podatki od nadzwyczajnych zysków spółek energetycznych? Te podatki znowu łyknie rząd i rozda kupując sobie głosy, a za energię (prąd i cieplną) dalej będziemy placić horrendalnie wysokie rachunki. Lepiej wprowadzić przepisy zmuszające spółki energetyczne do obligatoryjnego obniżenia cen prądu i ciepła w przypadku osiągnięcia określonego poziomu dochodów. Tylko tu trzeba by było sprawę dobrze przemyśleć, żeby z jednej strony nie zarżnąć tych spółek, z drugiej nie pozwolić na generowanie przez nie sztucznych kosztów, z trzeciej zaś nie pozwalać na nadmierny wzrost cen energii cieplnej i elektrycznej. A to już wymaga myślenia, z którym w PiSie jest słabo. Co więcej - nakładając podatki można znowu wyrwać kilkanaście miliardów i dzielić je po swojemu nie przejmując się ludźmi i gospodarką. PiS będzie więc udawał dobrego wujka, który daje zapomogi, ale wcześniej wyrwie je krwiożerczo z obywateli i firm. Taka jest prawda o PiSie - jedyne, co potrafi, to rozpieprzyć wszystko. Myślenie jest tam obce, uczciwe podejście do ludzi ich brzydzi, a pazerność jest porównywalna tylko z pazernością licznych przedstawicieli kleru katolickiego.
 Zgoda, że zasadniczo sprawy podatkowe powinny być inaczej ustawione w Polsce. Ale nie jest złym pomysłem (w czasach łatwości porozumiewania się na odległość) by siedziby różnych przedsiębiorstw były też poza paroma największymi miastami, skoro już ściąga się od nich podatki w miejscu głównej siedziby.
 Zgoda, że zasadniczo sprawy podatkowe powinny być inaczej ustawione w Polsce. Ale nie jest złym pomysłem (w czasach łatwości porozumiewania się na odległość) by siedziby różnych przedsiębiorstw były też poza paroma największymi miastami, skoro już ściąga się od nich podatki w miejscu głównej siedziby. rozwiń
Avatar
Labydnik / 26 września 2022 r. o 17:13
@Labydłownik - a cóż złego że Motor został mistrzem Polski we żużlu? Piłkarzom to raczej przez najbliższe 100 lat nie grozi. Dla takich dzyndzolwatyvh kutafońców jak ty POdstawa to tani browar z Biedry i Fakty sreafałenowskie
  Jacesracka znowu przekłamuje, jak to "polski katolik ludowy". Gdzie kto napisał, że coś złego jest w tym, że Motor został mistrzem??? Jakaś uciecha pewnie gdzieś jest, choć wyrzucać miliony zł na nową "arenę" - to bardzo wątpliwy pomysł. Sam ten "dzyndzlowaty kutafon" (by odwrócić jego bełkot ku niemu samemu) z "katolickich zasrancen" już przecież pisał wczoraj o zmroku o żużlu:  "A kogo ten niszowy sport, skoro tyle ważnych rzeczy na Świecie !      Węgry, Szwecja, dziś piękna Italia, teraz czas na Polskę, żeby rozpędzić Jewrokołchoz i zwrócic wolność Europie  ! ..." Teraz pomieszało się coś w lewogłowej istocie świniowatej (acz przepełnionej "klerykalizmem" i rydzykizmem) i rzuca się na kogoś, kto nie chce drogiej nowej "areny żużlowej".
ote>   Jacesracka znowu przekłamuje, jak to "polski katolik ludowy". Gdzie kto napisał, że coś złego jest w tym, że Motor został mistrzem??? Jakaś uciecha pewnie gdzieś jest, choć wyrzucać miliony zł na nową "arenę" - to bardzo wątpliwy pomysł. Sam ten "dzyndzlowaty kutafon" (by odwrócić jego bełkot ku niemu samemu) z "katolickich zasrancen" już przecież pisał wczoraj o zmroku o żużlu:  "A kogo ten niszowy sport, skoro tyle ważnych rzeczy na Świecie !      ... rozwiń
Avatar
Witek1 / 26 września 2022 r. o 16:53
Same gwiazdy biznesu Kruk od taxi lotnisko Soboń Polski nieład Stawiarski ten od biznesu w Kraśniku bez podpisu ale brak jednego pana ale to się powtórzy otwarcie (Czarnek)
Avatar
___K___ / 26 września 2022 r. o 16:21
A ja z innej strony chciałbym spojrzeć na temat. Po cholerę wprowadzać podatki od nadzwyczajnych zysków spółek energetycznych? Te podatki znowu łyknie rząd i rozda kupując sobie głosy, a za energię (prąd i cieplną) dalej będziemy placić horrendalnie wysokie rachunki. Lepiej wprowadzić przepisy zmuszające spółki energetyczne do obligatoryjnego obniżenia cen prądu i ciepła w przypadku osiągnięcia określonego poziomu dochodów. Tylko tu trzeba by było sprawę dobrze przemyśleć, żeby z jednej strony nie zarżnąć tych spółek, z drugiej nie pozwolić na generowanie przez nie sztucznych kosztów, z trzeciej zaś nie pozwalać na nadmierny wzrost cen energii cieplnej i elektrycznej. A to już wymaga myślenia, z którym w PiSie jest słabo. Co więcej - nakładając podatki można znowu wyrwać kilkanaście miliardów i dzielić je po swojemu nie przejmując się ludźmi i gospodarką. PiS będzie więc udawał dobrego wujka, który daje zapomogi, ale wcześniej wyrwie je krwiożerczo z obywateli i firm. Taka jest prawda o PiSie - jedyne, co potrafi, to rozpieprzyć wszystko. Myślenie jest tam obce, uczciwe podejście do ludzi ich brzydzi, a pazerność jest porównywalna tylko z pazernością licznych przedstawicieli kleru katolickiego.
A ja z innej strony chciałbym spojrzeć na temat. Po cholerę wprowadzać podatki od nadzwyczajnych zysków spółek energetycznych? Te podatki znowu łyknie rząd i rozda kupując sobie głosy, a za energię (prąd i cieplną) dalej będziemy placić horrendalnie wysokie rachunki. Lepiej wprowadzić przepisy zmuszające spółki energetyczne do obligatoryjnego obniżenia cen prądu i ciepła w przypadku osiągnięcia określonego poziomu dochodów. Tylko tu trzeba by było sprawę dobrze przemyśleć, żeby z jednej strony nie zarżnąć tych spółek, z drugiej nie pozwolić ... rozwiń
Avatar
TECZOWY_-ZSL / 29 września 2022 r. o 11:20
Jeśli wszyscy oni działaliby na finansową szkodę Polski i Polaków przed 2 WŚ.... to prawo byłoby wobec nich bezwzględne. Stanęliby przed PLUTONEM... i to nie reprezentacyjnym.
Avatar
Opat / 27 września 2022 r. o 10:31
@Labydłownik - a cóż złego że Motor został mistrzem Polski we żużlu? Piłkarzom to raczej przez najbliższe 100 lat nie grozi. Dla takich dzyndzolwatyvh kutafońców jak ty POdstawa to tani browar z Biedry i Fakty sreafałenowskie
  Jacesracka znowu przekłamuje, jak to "polski katolik ludowy". Gdzie kto napisał, że coś złego jest w tym, że Motor został mistrzem??? Jakaś uciecha pewnie gdzieś jest, choć wyrzucać miliony zł na nową "arenę" - to bardzo wątpliwy pomysł. Sam ten "dzyndzlowaty kutafon" (by odwrócić jego bełkot ku niemu samemu) z "katolickich zasrancen" już przecież pisał wczoraj o zmroku o żużlu:       "A kogo ten niszowy sport, skoro tyle ważnych rzeczy na Świecie !             Węgry, Szwecja, dziś piękna Italia, teraz czas na Polskę, żeby rozpędzić Jewrokołchoz i zwrócic wolność Europie       ! ..." Teraz pomieszało się coś w lewogłowej istocie świniowatej (acz przepełnionej "klerykalizmem" i rydzykizmem) i rzuca się na kogoś, kto nie chce drogiej nowej "areny żużlowej".
Co by nie powiedzieć - też się dorobiłeś swojego psychofana, Labydnik :-)
Oto ja, Opat, tańczący klaun iluzjonista, wstąpiłem na scenę. Wszedłem krocząc między rzędami. A moc moja wielka, nieokiełznana, wyryję się głęboko w psychikę, temu na kogo padnie moje spojrzenie i uwagę przykuje. Wyryję się tak, że nie uwolni się ode mnie nawet we śnie ani nawet w trumnie. Razem pójdziemy do piekła i wybierzemy sobie gniazdko, w którym wspólnie będziemy biesiadować. Czy jesteście gotowi na wspólny koncert?
ote> Oto ja, Opat, tańczący klaun iluzjonista, wstąpiłem na scenę. Wszedłem krocząc między rzędami. A moc moja wielka, nieokiełznana, wyryję się głęboko w psychikę, temu na kogo padnie moje spojrzenie i uwagę przykuje. Wyryję się tak, że nie uwolni się ode mnie nawet we śnie ani nawet w trumnie. Razem pójdziemy do piekła i wybierzemy sobie gniazdko, w którym wspólnie będziemy biesiadować. Czy jesteście gotowi na wspólny koncert? rozwiń
Avatar
___K___ / 27 września 2022 r. o 09:33
@Labydłownik - a cóż złego że Motor został mistrzem Polski we żużlu? Piłkarzom to raczej przez najbliższe 100 lat nie grozi. Dla takich dzyndzolwatyvh kutafońców jak ty POdstawa to tani browar z Biedry i Fakty sreafałenowskie
   Jacesracka znowu przekłamuje, jak to "polski katolik ludowy". Gdzie kto napisał, że coś złego jest w tym, że Motor został mistrzem??? Jakaś uciecha pewnie gdzieś jest, choć wyrzucać miliony zł na nową "arenę" - to bardzo wątpliwy pomysł. Sam ten "dzyndzlowaty kutafon" (by odwrócić jego bełkot ku niemu samemu) z "katolickich zasrancen" już przecież pisał wczoraj o zmroku o żużlu:       "A kogo ten niszowy sport, skoro tyle ważnych rzeczy na Świecie !               Węgry, Szwecja, dziś piękna Italia, teraz czas na Polskę, żeby rozpędzić Jewrokołchoz i zwrócic wolność Europie       ! ..." Teraz pomieszało się coś w lewogłowej istocie świniowatej (acz przepełnionej "klerykalizmem" i rydzykizmem) i rzuca się na kogoś, kto nie chce drogiej nowej "areny żużlowej".
Co by nie powiedzieć - też się dorobiłeś swojego psychofana, Labydnik :-)
ote> Co by nie powiedzieć - też się dorobiłeś swojego psychofana, Labydnik :-) rozwiń
Avatar
Jaceniacka / 26 września 2022 r. o 22:31
@Labydłownik - w twoim przypadku, POdatek POwinien być ściągany w wysokości 90%. Za sam fakt istnienia. Niezależnie w jakim mieście !
Avatar
Belzebub-1 / 26 września 2022 r. o 18:20
Złodzieje i oszuści
Avatar
___K___ / 26 września 2022 r. o 17:32
A ja z innej strony chciałbym spojrzeć na temat. Po cholerę wprowadzać podatki od nadzwyczajnych zysków spółek energetycznych? Te podatki znowu łyknie rząd i rozda kupując sobie głosy, a za energię (prąd i cieplną) dalej będziemy placić horrendalnie wysokie rachunki. Lepiej wprowadzić przepisy zmuszające spółki energetyczne do obligatoryjnego obniżenia cen prądu i ciepła w przypadku osiągnięcia określonego poziomu dochodów. Tylko tu trzeba by było sprawę dobrze przemyśleć, żeby z jednej strony nie zarżnąć tych spółek, z drugiej nie pozwolić na generowanie przez nie sztucznych kosztów, z trzeciej zaś nie pozwalać na nadmierny wzrost cen energii cieplnej i elektrycznej. A to już wymaga myślenia, z którym w PiSie jest słabo. Co więcej - nakładając podatki można znowu wyrwać kilkanaście miliardów i dzielić je po swojemu nie przejmując się ludźmi i gospodarką. PiS będzie więc udawał dobrego wujka, który daje zapomogi, ale wcześniej wyrwie je krwiożerczo z obywateli i firm. Taka jest prawda o PiSie - jedyne, co potrafi, to rozpieprzyć wszystko. Myślenie jest tam obce, uczciwe podejście do ludzi ich brzydzi, a pazerność jest porównywalna tylko z pazernością licznych przedstawicieli kleru katolickiego.
Zgoda, że zasadniczo sprawy podatkowe powinny być inaczej ustawione w Polsce. Ale nie jest złym pomysłem (w czasach łatwości porozumiewania się na odległość) by siedziby różnych przedsiębiorstw były też poza paroma największymi miastami, skoro już ściąga się od nich podatki w miejscu głównej siedziby.
A tego (siedziba w Lublinie) w żadnym razie nie neguję :-) 
A tego (siedziba w Lublinie) w żadnym razie nie neguję :-)  rozwiń
Avatar
Labydnik / 26 września 2022 r. o 17:31
A ja z innej strony chciałbym spojrzeć na temat. Po cholerę wprowadzać podatki od nadzwyczajnych zysków spółek energetycznych? Te podatki znowu łyknie rząd i rozda kupując sobie głosy, a za energię (prąd i cieplną) dalej będziemy placić horrendalnie wysokie rachunki. Lepiej wprowadzić przepisy zmuszające spółki energetyczne do obligatoryjnego obniżenia cen prądu i ciepła w przypadku osiągnięcia określonego poziomu dochodów. Tylko tu trzeba by było sprawę dobrze przemyśleć, żeby z jednej strony nie zarżnąć tych spółek, z drugiej nie pozwolić na generowanie przez nie sztucznych kosztów, z trzeciej zaś nie pozwalać na nadmierny wzrost cen energii cieplnej i elektrycznej. A to już wymaga myślenia, z którym w PiSie jest słabo. Co więcej - nakładając podatki można znowu wyrwać kilkanaście miliardów i dzielić je po swojemu nie przejmując się ludźmi i gospodarką. PiS będzie więc udawał dobrego wujka, który daje zapomogi, ale wcześniej wyrwie je krwiożerczo z obywateli i firm. Taka jest prawda o PiSie - jedyne, co potrafi, to rozpieprzyć wszystko. Myślenie jest tam obce, uczciwe podejście do ludzi ich brzydzi, a pazerność jest porównywalna tylko z pazernością licznych przedstawicieli kleru katolickiego.
 Zgoda, że zasadniczo sprawy podatkowe powinny być inaczej ustawione w Polsce. Ale nie jest złym pomysłem (w czasach łatwości porozumiewania się na odległość) by siedziby różnych przedsiębiorstw były też poza paroma największymi miastami, skoro już ściąga się od nich podatki w miejscu głównej siedziby.
 Zgoda, że zasadniczo sprawy podatkowe powinny być inaczej ustawione w Polsce. Ale nie jest złym pomysłem (w czasach łatwości porozumiewania się na odległość) by siedziby różnych przedsiębiorstw były też poza paroma największymi miastami, skoro już ściąga się od nich podatki w miejscu głównej siedziby. rozwiń
Avatar
Labydnik / 26 września 2022 r. o 17:13
@Labydłownik - a cóż złego że Motor został mistrzem Polski we żużlu? Piłkarzom to raczej przez najbliższe 100 lat nie grozi. Dla takich dzyndzolwatyvh kutafońców jak ty POdstawa to tani browar z Biedry i Fakty sreafałenowskie
  Jacesracka znowu przekłamuje, jak to "polski katolik ludowy". Gdzie kto napisał, że coś złego jest w tym, że Motor został mistrzem??? Jakaś uciecha pewnie gdzieś jest, choć wyrzucać miliony zł na nową "arenę" - to bardzo wątpliwy pomysł. Sam ten "dzyndzlowaty kutafon" (by odwrócić jego bełkot ku niemu samemu) z "katolickich zasrancen" już przecież pisał wczoraj o zmroku o żużlu:  "A kogo ten niszowy sport, skoro tyle ważnych rzeczy na Świecie !      Węgry, Szwecja, dziś piękna Italia, teraz czas na Polskę, żeby rozpędzić Jewrokołchoz i zwrócic wolność Europie  ! ..." Teraz pomieszało się coś w lewogłowej istocie świniowatej (acz przepełnionej "klerykalizmem" i rydzykizmem) i rzuca się na kogoś, kto nie chce drogiej nowej "areny żużlowej".
ote>   Jacesracka znowu przekłamuje, jak to "polski katolik ludowy". Gdzie kto napisał, że coś złego jest w tym, że Motor został mistrzem??? Jakaś uciecha pewnie gdzieś jest, choć wyrzucać miliony zł na nową "arenę" - to bardzo wątpliwy pomysł. Sam ten "dzyndzlowaty kutafon" (by odwrócić jego bełkot ku niemu samemu) z "katolickich zasrancen" już przecież pisał wczoraj o zmroku o żużlu:  "A kogo ten niszowy sport, skoro tyle ważnych rzeczy na Świecie !      ... rozwiń
Avatar
Witek1 / 26 września 2022 r. o 16:53
Same gwiazdy biznesu Kruk od taxi lotnisko Soboń Polski nieład Stawiarski ten od biznesu w Kraśniku bez podpisu ale brak jednego pana ale to się powtórzy otwarcie (Czarnek)
Avatar
___K___ / 26 września 2022 r. o 16:21
A ja z innej strony chciałbym spojrzeć na temat. Po cholerę wprowadzać podatki od nadzwyczajnych zysków spółek energetycznych? Te podatki znowu łyknie rząd i rozda kupując sobie głosy, a za energię (prąd i cieplną) dalej będziemy placić horrendalnie wysokie rachunki. Lepiej wprowadzić przepisy zmuszające spółki energetyczne do obligatoryjnego obniżenia cen prądu i ciepła w przypadku osiągnięcia określonego poziomu dochodów. Tylko tu trzeba by było sprawę dobrze przemyśleć, żeby z jednej strony nie zarżnąć tych spółek, z drugiej nie pozwolić na generowanie przez nie sztucznych kosztów, z trzeciej zaś nie pozwalać na nadmierny wzrost cen energii cieplnej i elektrycznej. A to już wymaga myślenia, z którym w PiSie jest słabo. Co więcej - nakładając podatki można znowu wyrwać kilkanaście miliardów i dzielić je po swojemu nie przejmując się ludźmi i gospodarką. PiS będzie więc udawał dobrego wujka, który daje zapomogi, ale wcześniej wyrwie je krwiożerczo z obywateli i firm. Taka jest prawda o PiSie - jedyne, co potrafi, to rozpieprzyć wszystko. Myślenie jest tam obce, uczciwe podejście do ludzi ich brzydzi, a pazerność jest porównywalna tylko z pazernością licznych przedstawicieli kleru katolickiego.
A ja z innej strony chciałbym spojrzeć na temat. Po cholerę wprowadzać podatki od nadzwyczajnych zysków spółek energetycznych? Te podatki znowu łyknie rząd i rozda kupując sobie głosy, a za energię (prąd i cieplną) dalej będziemy placić horrendalnie wysokie rachunki. Lepiej wprowadzić przepisy zmuszające spółki energetyczne do obligatoryjnego obniżenia cen prądu i ciepła w przypadku osiągnięcia określonego poziomu dochodów. Tylko tu trzeba by było sprawę dobrze przemyśleć, żeby z jednej strony nie zarżnąć tych spółek, z drugiej nie pozwolić ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego
galeria

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego

Poznali się w internecie, a na pierwszej randce w ciepły letni dzień poszli na lody. Agata i Grzegorz zajęli pierwsze miejsce w plebiscycie „Ślub Marzeń” organizowanym przez Dziennik Wchodni we współpracy z salonem sukni ślubnych Lanesta. W nagrodę otrzymali voucher na zakup sukni ślubnej o wartości 3 tys. zł. Zwycięska para otrzymała 49 proc. wszystkich głosów.

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69. Koniec złej passy [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69. Koniec złej passy [zdjęcia]

Polski Cukier Start Lublin przełamał serię porażek i pokonał King Szczecin

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W piątek specjalna aukcja, a na niej naszyjnik Agaty Kornhauser-Dudy
PDPZ 2022

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W piątek specjalna aukcja, a na niej naszyjnik Agaty Kornhauser-Dudy

Płyty z autografami muzyków, pamiątki od sportowców czy dzieła sztuki będzie można dziś nabyć w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim na rzecz akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. To kolejna odsłona wyjątkowej „aukcji”, której uczestnicy licytować mogą nie za pieniądze, ale przede wszystkim za produkty spożywcze. Początek o godz. 15.30.

Nowe miejsce dla seniorów w Lublinie. Był też Święty Mikołaj

Nowe miejsce dla seniorów w Lublinie. Był też Święty Mikołaj

Na poniedziałek zaplanowano pierwsze zajęcia w Środowiskowym Centrum Seniorów, które powstało w budynku podstawówki przy ul. Śliwińskiego. Starsi mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać tu czas, korzystając m.in. z ćwiczeń.

Jak zadzwonisz na 112, to teraz odbierają przy Wojciechowskiej
zdjęcia
galeria

Jak zadzwonisz na 112, to teraz odbierają przy Wojciechowskiej

Już nie przy ul. Szczerbowskiego, na piętrze u strażaków, tylko w samodzielnym budynku przy ul. Wojciechowskiej 1. Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Dyspozytorni Medycznej w Lublinie od 1 grudnia pracują już w nowym miejscu.

Lubelskie. Bakterie coli w wodociągu. Wyszło to w próbkach pobranych w Biedronce

Lubelskie. Bakterie coli w wodociągu. Wyszło to w próbkach pobranych w Biedronce

Puławski sanepid poinformował o zanieczyszczeniu wody z wodociągu w Wierzchoniowie. Pobrane próbki wykazały obecność bakterii z grupy coli. Woda nie nadaje się do spożycia.

Lublinianka do końca roku potrzebuje 150 tysięcy złotych. "Nie brakuje nam niczego innego, jak funduszy"

Lublinianka do końca roku potrzebuje 150 tysięcy złotych. "Nie brakuje nam niczego innego, jak funduszy"

Rozmowa z Pawłem Brzuszkiewiczem, prezesem Lublinianki

Świerk ma być w tym roku królem rozdania. Sprawdzamy ceny choinek w Lublinie

Świerk ma być w tym roku królem rozdania. Sprawdzamy ceny choinek w Lublinie

Sprzedawcy choinek mówią, że starają się trzymać ceny w ryzach, ale i tak jest drożej. A jeśli chodzi o trendy w choinkowej modzie, to świerki z plantacji mają przyćmić najpiękniejsze jodły.

Świetny występ bokserek z województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski seniorek w Zabrzu

Świetny występ bokserek z województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski seniorek w Zabrzu

W finałowej gali mogliśmy zobaczyć dwie zawodniczki z naszego regionu – Sandrę Bobowicz i Julię Szeremetę

Minister środowiska o elektrowni atomowej. Wskazuje na wieś w Lubelskiem
zdjęcia
galeria

Minister środowiska o elektrowni atomowej. Wskazuje na wieś w Lubelskiem

Wkrótce zostanie wskazana lokalizacja dla kolejnej elektrowni jądrowej. Na liście - ale nic nie jest przesądzone - jest miejscowość w Lubelskiem. Podczas Konwentu Marszałków Województw RP w Lublinie była też mowa o bezpieczeństwie żywnościowym.

Czego Polacy szukali w Google w 2022 roku? Nie tylko hasło "Putin"
Ranking
galeria

Czego Polacy szukali w Google w 2022 roku? Nie tylko hasło "Putin"

Najpopularniejsza wyszukiwarka świata przedstawia raport za 2022 roku. Prezentuje hasła, które były najczęściej wyszukiwane.

Marszałek chce odwołać dyrektora najlepszego szpitala w województwie

Marszałek chce odwołać dyrektora najlepszego szpitala w województwie

Ważą się losy Adama Chodzińskiego. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego może stracić stanowisko, bo marszałek województwa lubelskiego stracił do niego zaufanie m.in. wskutek pogorszenia sytuacji finansowej placówki.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Symbit udał się na świąteczną przerwę jako lider zmagań. Podopieczni Sławomira Łątki pokonali po emocjonującym spotkaniu Piąty Faul

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Jest spory problem z jakością indonezyjskiego węgla rozprowadzanego przez miasto po niższej cenie w ramach rządowego programu. Paliwo nie jest sortowane po przywiezieniu i zawiera zbyt dużo miału.

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2022, 19:30

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można uczestniczyć w próbach otwartych spektakli w ramach konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Pierwszy pokaz dziś o godz. 19.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!