Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lipca 2022 r.
11:31

Politycy i podpisy za srogimi karami. Kościół stanowczo o akcji Solidarnej Polski

198 32 A A
Politycy - Bolesław Gzik, Jan Kanthak, Bartłomiej Bałaban - mówili o zbiórce podpisów na konferencji prasowej
Politycy - Bolesław Gzik, Jan Kanthak, Bartłomiej Bałaban - mówili o zbiórce podpisów na konferencji prasowej (fot. Jan Kanthak - FB)

Powinny być ostrzejsze kary za ataki na Kościół. Tak uważają politycy Solidarnej Polski, którzy zainicjowali akcję zbierania podpisów pod projektem zmiany prawa karnego. Ale lubelska kuria nie chce, by politycy prowadzili akcje na terenie parafii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Lubelskiem akcja będzie się odbywać do 21 sierpnia. – Żyjemy w czasach, kiedy trzeba chronić chrześcijan – podkreśla Bartłomiej Bałaban związany z SP członek zarządu województwa. – Inicjatywa nie jest przeciwko komuś, tylko za kimś. Jeśli ktoś wchodzi do kościoła, pali papierosy czy profanuje krzyż, to powinien zostać za to ukarany. Naszym zdaniem strefa sacrum powinna być chroniona, jest rzeczą szczególnie wrażliwą, podobnie jak to jest w innych religiach. Nic więcej.

Inicjatorzy kontaktowali się w sprawie akcji z poszczególnymi kuriami. – Przeważnie przy tego typu obywatelskich inicjatywach biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek pozostawia sprawę decyzji o jakimkolwiek zaangażowaniu parafii poszczególnym duszpasterzom, którzy powinni dobrze rozeznać zwłaszcza kwestię ochrony danych osobowych – mówi ks. Michał Maciołek, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Szanować poglądy innych

Ks. Adam Jaszcz, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie i rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej, informuje, że do księży archidiecezji lubelskiej rozesłano maila, która zawiera stanowisko kurii w sprawie planów zbierania podpisów przy kościołach.

„Potępiamy wszelkie akty profanacji miejsc kultu i zakłócania nabożeństw” – czytamy w liście podpisanym przez kanclerza lubelskiej kurii. „Misją kapłanów powinno być jednak apelowanie do ludzkich sumień, a nie domaganie się zaostrzenia kar dla ludzi, którzy dali się uwieść atmosferze nienawiści wobec Kościoła. Wypracowywanie właściwych rozwiązań na gruncie prawa jest zadaniem dla parlamentarzystów, którzy powinni wsłuchiwać się w głos sumienia i rozważyć, czy dane rozwiązanie prawne przyniesie oczekiwane skutki. I dalej: „Jeśli w jakiejś parafii grupa osób świeckich będzie chciała włączyć się w tę akcję, nie będziemy im tego zakazywać. Podobnie jak nie jesteśmy od proponowania rozwiązań legislacyjnych, tak samo nie zamierzamy zakazywać wiernym świeckim aktywności na polu społeczno-politycznym. Prosimy tylko, aby odbywało się to poza terenem kościelnym i aby uszanować poglądy osób, które nie identyfikują się z tą akcją.”

Entuzjazm wiernych

– Zdziwiłem się nieco tonem listu ks. arcybiskupa – przyznaje Bartłomiej Bałaban. – Sądziłem, że metropolita lubelski z takiej inicjatywy bardziej się ucieszy, tym bardziej, że akcja ta była szeroko promowana na Jasnej Górze. Tymczasem list arcybiskupa jest raczej tonujący, ale liczymy na entuzjazm wiernych.

Co na to lubelscy księża? – W pełni popieram list arcybiskupa – mówi jeden z kapłanów. – Do nas nikt nie zgłaszał się w sprawie tej akcji i nie chciał zbierać podpisów.

– Inicjatywa Solidarnej Polski to jest kolejna próba instrumentalnego traktowania Kościoła – komentuje inny z kapłanów. – Angażowanie się w stricte akcje polityczne prowadzi do sekularyzacji. Misją Kościoła nie są sprawy polityczne. Trzeba bardziej angażować ludzi, ale w życie Ewangelią a nie sprawy polityczne.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 1 sierpnia 2022 r. o 20:30
Nie jestem pewny czy list metropolity można traktować jak stanowisko całego kościoła, ale jeśli sami duchowni są zdystansowani do pomysłu Solidarnej Polski to mnie takie przedstawienie sprawy w zupełności wystarczy. Bardziej katolicki od papieża nie będę. Zresztą cały ten pomysł traktuję raczej sceptycznie, mimo że za wybryki pod kościołami karałbym surowo. Tyle tylko że odpowiednie narzędzia do karania istnieją już teraz i skoro metropolita twierdzi że więcej nie trzeba to nie widzę potrzeby uszczęśliwiać kościoła na siłę. Ups, znowu gadam o sile.
Ale w zasadzie nie o fizycznej, a na dodatek ze sporą dawką sensu :-)
Ale w zasadzie nie o fizycznej, a na dodatek ze sporą dawką sensu :-) rozwiń
Avatar
Opat / 1 sierpnia 2022 r. o 19:23
Nie jestem pewny czy list metropolity można traktować jak stanowisko całego kościoła, ale jeśli sami duchowni są zdystansowani do pomysłu Solidarnej Polski to mnie takie przedstawienie sprawy w zupełności wystarczy. Bardziej katolicki od papieża nie będę. Zresztą cały ten pomysł traktuję raczej sceptycznie, mimo że za wybryki pod kościołami karałbym surowo. Tyle tylko że odpowiednie narzędzia do karania istnieją już teraz i skoro metropolita twierdzi że więcej nie trzeba to nie widzę potrzeby uszczęśliwiać kościoła na siłę. Ups, znowu gadam o sile.
Avatar
___K___ / 31 lipca 2022 r. o 10:03
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
Czy "praca za seks" w Lubelskiem polega na podobnych "awansach", jakie miał na myśli p. Isakowicz-Zaleski mówiąc o "lawendowej mafii"?
Nie wiem co miał na myśli KS. Isakowicz-Zaleski. Ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
A nie parafie?
Powtórzę, bo jak widać przedmówca ma problem ze zrozumieniem prostego przekazu: ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
Powtórzę, bo jak widać przedmówca ma problem ze zrozumieniem prostego przekazu: ja mam na myśli parafie, z których na niejednej odbywają się dziwne usługi seksualne związane z awansami. 
Powtórzę, bo jak widać przedmówca ma problem ze zrozumieniem prostego przekazu: ja mam na myśli parafie, z których na niejednej odbywają się dziwne usługi seksualne związane z awansami.  rozwiń
Avatar
Labydnik / 31 lipca 2022 r. o 09:22
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
Czy "praca za seks" w Lubelskiem polega na podobnych "awansach", jakie miał na myśli p. Isakowicz-Zaleski mówiąc o "lawendowej mafii"?
Nie wiem co miał na myśli KS. Isakowicz-Zaleski. Ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
A nie parafie?
Powtórzę, bo jak widać przedmówca ma problem ze zrozumieniem prostego przekazu: ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
 Przedmówca raczej nie ma trudności ze zrozumieniem, ale swoim pytaniem wyraża zdziwienie, że "Poker" nie zwraca się w stronę "parafii" i tego środowiska.
 Przedmówca raczej nie ma trudności ze zrozumieniem, ale swoim pytaniem wyraża zdziwienie, że "Poker" nie zwraca się w stronę "parafii" i tego środowiska. rozwiń
Avatar
poker / 31 lipca 2022 r. o 08:03
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
Czy "praca za seks" w Lubelskiem polega na podobnych "awansach", jakie miał na myśli p. Isakowicz-Zaleski mówiąc o "lawendowej mafii"?
Nie wiem co miał na myśli KS. Isakowicz-Zaleski. Ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
A nie parafie?
 Powtórzę, bo jak widać przedmówca ma problem ze zrozumieniem prostego przekazu: ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
 Powtórzę, bo jak widać przedmówca ma problem ze zrozumieniem prostego przekazu: ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO. rozwiń
Avatar
___K___ / 30 lipca 2022 r. o 13:46
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
Czy "praca za seks" w Lubelskiem polega na podobnych "awansach", jakie miał na myśli p. Isakowicz-Zaleski mówiąc o "lawendowej mafii"?
Nie wiem co miał na myśli KS. Isakowicz-Zaleski. Ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
A nie parafie?
Avatar
poker / 30 lipca 2022 r. o 09:59
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
Czy "praca za seks" w Lubelskiem polega na podobnych "awansach", jakie miał na myśli p. Isakowicz-Zaleski mówiąc o "lawendowej mafii"?
 Nie wiem co miał na myśli KS. Isakowicz-Zaleski. Ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
Avatar
Labydnik / 30 lipca 2022 r. o 08:53
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
 Czy "praca za seks" w Lubelskiem polega na podobnych "awansach", jakie miał na myśli p. Isakowicz-Zaleski mówiąc o "lawendowej mafii"?
Avatar
poker / 30 lipca 2022 r. o 08:20
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
Avatar
Labydnik / 30 lipca 2022 r. o 08:13
Znowu miejscowa "aa" przekłamuje sprawę. Daje jako "nagłówek mniejszy" hasło "Entuzjazm wiernych", gdy tymczasem działacz związany z SP mówi jedynie, że "liczą na entuzjazm wiernych", zaś przytoczone głosy płatnych pracowników KRK są dość chłodne. Bo też trudno się zachwycać głupimi pomysłami, żeby umacniać i zwiększać nierówności w prawie na korzyść KRK ustanawiając "ostrzejsze kary za ataki na Kościół" - właśnie wtedy, gdy jest drożyzna, Polaków okrada się z "oszczędności życia" przez dewaluację złotego, Polska wyniszczona jest dwuletnią zarazą, po sąsiedzku toczy się wojna i Rosja wygraża Polsce, a do kraju przybyły miliony Ukraińców. ... Jest prawo o naruszeniu cudzej własności i powinno być bezwzględnie wcielane w życie. Nie ma co zawracać ludziom głowy zwiększaniem uprawnień "chrześcijan", większego chronienia ich przed ujemnymi ocenami czy wyróżniania ich majątków. W kraju, w którym KRK posiada olbrzymie majętności, swych ludzi u władzy (zwłaszcza prokuratorskiej i "wymiaru sprawiedliwości") i inne wpływy czy uprawnienia. Zaś "autorytet moralny" - znikomy!
Znowu miejscowa "aa" przekłamuje sprawę. Daje jako "nagłówek mniejszy" hasło "Entuzjazm wiernych", gdy tymczasem działacz związany z SP mówi jedynie, że "liczą na entuzjazm wiernych", zaś przytoczone głosy płatnych pracowników KRK są dość chłodne. Bo też trudno się zachwycać głupimi pomysłami, żeby umacniać i zwiększać nierówności w prawie na korzyść KRK ustanawiając "ostrzejsze kary za ataki na Kościół" - właśnie wtedy, gdy jest drożyzna, Polaków okrada się z "oszczędności życia" p... rozwiń
Avatar
___K___ / 1 sierpnia 2022 r. o 20:30
Nie jestem pewny czy list metropolity można traktować jak stanowisko całego kościoła, ale jeśli sami duchowni są zdystansowani do pomysłu Solidarnej Polski to mnie takie przedstawienie sprawy w zupełności wystarczy. Bardziej katolicki od papieża nie będę. Zresztą cały ten pomysł traktuję raczej sceptycznie, mimo że za wybryki pod kościołami karałbym surowo. Tyle tylko że odpowiednie narzędzia do karania istnieją już teraz i skoro metropolita twierdzi że więcej nie trzeba to nie widzę potrzeby uszczęśliwiać kościoła na siłę. Ups, znowu gadam o sile.
Ale w zasadzie nie o fizycznej, a na dodatek ze sporą dawką sensu :-)
Ale w zasadzie nie o fizycznej, a na dodatek ze sporą dawką sensu :-) rozwiń
Avatar
Opat / 1 sierpnia 2022 r. o 19:23
Nie jestem pewny czy list metropolity można traktować jak stanowisko całego kościoła, ale jeśli sami duchowni są zdystansowani do pomysłu Solidarnej Polski to mnie takie przedstawienie sprawy w zupełności wystarczy. Bardziej katolicki od papieża nie będę. Zresztą cały ten pomysł traktuję raczej sceptycznie, mimo że za wybryki pod kościołami karałbym surowo. Tyle tylko że odpowiednie narzędzia do karania istnieją już teraz i skoro metropolita twierdzi że więcej nie trzeba to nie widzę potrzeby uszczęśliwiać kościoła na siłę. Ups, znowu gadam o sile.
Avatar
___K___ / 31 lipca 2022 r. o 10:03
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
Czy "praca za seks" w Lubelskiem polega na podobnych "awansach", jakie miał na myśli p. Isakowicz-Zaleski mówiąc o "lawendowej mafii"?
Nie wiem co miał na myśli KS. Isakowicz-Zaleski. Ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
A nie parafie?
Powtórzę, bo jak widać przedmówca ma problem ze zrozumieniem prostego przekazu: ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
Powtórzę, bo jak widać przedmówca ma problem ze zrozumieniem prostego przekazu: ja mam na myśli parafie, z których na niejednej odbywają się dziwne usługi seksualne związane z awansami. 
Powtórzę, bo jak widać przedmówca ma problem ze zrozumieniem prostego przekazu: ja mam na myśli parafie, z których na niejednej odbywają się dziwne usługi seksualne związane z awansami.  rozwiń
Avatar
Labydnik / 31 lipca 2022 r. o 09:22
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
Czy "praca za seks" w Lubelskiem polega na podobnych "awansach", jakie miał na myśli p. Isakowicz-Zaleski mówiąc o "lawendowej mafii"?
Nie wiem co miał na myśli KS. Isakowicz-Zaleski. Ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
A nie parafie?
Powtórzę, bo jak widać przedmówca ma problem ze zrozumieniem prostego przekazu: ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
 Przedmówca raczej nie ma trudności ze zrozumieniem, ale swoim pytaniem wyraża zdziwienie, że "Poker" nie zwraca się w stronę "parafii" i tego środowiska.
 Przedmówca raczej nie ma trudności ze zrozumieniem, ale swoim pytaniem wyraża zdziwienie, że "Poker" nie zwraca się w stronę "parafii" i tego środowiska. rozwiń
Avatar
poker / 31 lipca 2022 r. o 08:03
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
Czy "praca za seks" w Lubelskiem polega na podobnych "awansach", jakie miał na myśli p. Isakowicz-Zaleski mówiąc o "lawendowej mafii"?
Nie wiem co miał na myśli KS. Isakowicz-Zaleski. Ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
A nie parafie?
 Powtórzę, bo jak widać przedmówca ma problem ze zrozumieniem prostego przekazu: ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
 Powtórzę, bo jak widać przedmówca ma problem ze zrozumieniem prostego przekazu: ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO. rozwiń
Avatar
___K___ / 30 lipca 2022 r. o 13:46
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
Czy "praca za seks" w Lubelskiem polega na podobnych "awansach", jakie miał na myśli p. Isakowicz-Zaleski mówiąc o "lawendowej mafii"?
Nie wiem co miał na myśli KS. Isakowicz-Zaleski. Ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
A nie parafie?
Avatar
poker / 30 lipca 2022 r. o 09:59
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
Czy "praca za seks" w Lubelskiem polega na podobnych "awansach", jakie miał na myśli p. Isakowicz-Zaleski mówiąc o "lawendowej mafii"?
 Nie wiem co miał na myśli KS. Isakowicz-Zaleski. Ja mam na myśli samorządy lokalne kierowane przez członków PO.
Avatar
Labydnik / 30 lipca 2022 r. o 08:53
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
 Czy "praca za seks" w Lubelskiem polega na podobnych "awansach", jakie miał na myśli p. Isakowicz-Zaleski mówiąc o "lawendowej mafii"?
Avatar
poker / 30 lipca 2022 r. o 08:20
Mobbing i praca za seks to praktyki stosowane nie tylko w Gorzowie Wlkp. Bliżej, bo w lubelskiem też.
Avatar
Labydnik / 30 lipca 2022 r. o 08:13
Znowu miejscowa "aa" przekłamuje sprawę. Daje jako "nagłówek mniejszy" hasło "Entuzjazm wiernych", gdy tymczasem działacz związany z SP mówi jedynie, że "liczą na entuzjazm wiernych", zaś przytoczone głosy płatnych pracowników KRK są dość chłodne. Bo też trudno się zachwycać głupimi pomysłami, żeby umacniać i zwiększać nierówności w prawie na korzyść KRK ustanawiając "ostrzejsze kary za ataki na Kościół" - właśnie wtedy, gdy jest drożyzna, Polaków okrada się z "oszczędności życia" przez dewaluację złotego, Polska wyniszczona jest dwuletnią zarazą, po sąsiedzku toczy się wojna i Rosja wygraża Polsce, a do kraju przybyły miliony Ukraińców. ... Jest prawo o naruszeniu cudzej własności i powinno być bezwzględnie wcielane w życie. Nie ma co zawracać ludziom głowy zwiększaniem uprawnień "chrześcijan", większego chronienia ich przed ujemnymi ocenami czy wyróżniania ich majątków. W kraju, w którym KRK posiada olbrzymie majętności, swych ludzi u władzy (zwłaszcza prokuratorskiej i "wymiaru sprawiedliwości") i inne wpływy czy uprawnienia. Zaś "autorytet moralny" - znikomy!
Znowu miejscowa "aa" przekłamuje sprawę. Daje jako "nagłówek mniejszy" hasło "Entuzjazm wiernych", gdy tymczasem działacz związany z SP mówi jedynie, że "liczą na entuzjazm wiernych", zaś przytoczone głosy płatnych pracowników KRK są dość chłodne. Bo też trudno się zachwycać głupimi pomysłami, żeby umacniać i zwiększać nierówności w prawie na korzyść KRK ustanawiając "ostrzejsze kary za ataki na Kościół" - właśnie wtedy, gdy jest drożyzna, Polaków okrada się z "oszczędności życia" p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Nie damy się okradać!". Był protest przeciw CPK i kolei w Warszawie, będą w całej Polsce [zdjęcia]
galeria

"Nie damy się okradać!". Był protest przeciw CPK i kolei w Warszawie, będą w całej Polsce [zdjęcia]

W Sejmie punkt po punkcie wytknęli błędne i nieprecyzyjne zapisy nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami. Przed gmachem na Wiejskiej wyraźnie pokazali swoje niezadowolenie wobec rządowych wizji budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i torów szybkiej kolei do niego. Nie składają broni. Mają konkretny plan działania na przyszłość.

Lublin: Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jeszcze urosła

Lublin: Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jeszcze urosła

Do 28 osób powiększył się skład Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której skład i liczebność zależy wyłącznie od prezydenta Lublina. Krzysztof Żuk powołał do komisji Annę Augustyniak, obecnie pracownicę Urzędu Miasta, która w poprzedniej kadencji samorządu była sekretarzem województwa.

Janowianka straciła lidera. Uzbek trafił do trzeciej ligi

Janowianka straciła lidera. Uzbek trafił do trzeciej ligi

Tylko pół roku trwała przygoda Bekzoda Akhmedova w Janowiance Janów Lubelski. Ten kto śledzi rozgrywki lubelskiej klasy okręgowej nie powinien być zdziwiony tym, że Uzbek spędził na tym poziomie tak mało czasu. 22-latek przerastał bowiem tę ligę o kilka klas

Kilka razy dźgnął nożem znajomego w głowę, poszło o 20 zł. Efektowna akcja policji
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Kilka razy dźgnął nożem znajomego w głowę, poszło o 20 zł. Efektowna akcja policji

64-latek z Lublina zażądał od swojego znajomego 20 zł, a kiedy ten odmówił, ugodził go kilka razy nożem w głowę. Napastnik miał już problemy z prawem, dlatego teraz będzie odpowiadać przed sądem w warunkach multirecydywy – za kratkami może spędzić ponad 20 lat

"Exodus. Stygmaty czasu" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
18 sierpnia 2022, 18:00

"Exodus. Stygmaty czasu" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

W czwartek, 18 sierpnia o godz. 18, w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy Bogusława Lustyka "Exodus. Stygmaty czasu".

 Edach Budowlani poznali terminarz rundy jesiennej.

Edach Budowlani poznali terminarz rundy jesiennej.

 Na inaugurację zawita do Lublina drużyna Master Pharm Łódź

Prokuratura domagała się wyższej kary dla Beaty Kozidrak. Jest decyzja warszawskiego sądu

Prokuratura domagała się wyższej kary dla Beaty Kozidrak. Jest decyzja warszawskiego sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, skazujący Beatę Kozidrak za jazdę pod wpływem alkoholu. Ten wyrok jest prawomocny, co oznacza, że wokalistka będzie musiała nie tylko zapłacić, ale także rozstać się z prowadzeniem samochodu na kilka lat

Jak wybrać dla siebie dobry odkurzacz?

Jak wybrać dla siebie dobry odkurzacz?

Zakup jakiegokolwiek sprzętu domowego to obecnie dla nas spory stres. Dlaczego? Dlatego, że mamy ogromny wybór i wydaje nam się, że sami nie jesteśmy w stanie podjąć żadnej decyzji. Prawda jest jednak taka – jak dobrze się do tego przygotujemy i nie będziemy podejmować impulsywnych kroków to na pewno wybierzemy coś takiego, co w zupełności spełni nasze oczekiwania. Najbardziej istotne jest to, aby nie sugerować się tutaj przesadnie zdaniem innych osób - można wysłuchać ich opinii, ale dalej musimy samodzielnie stwierdzić, co jest dla nas faktycznie najlepsze.

Było morderstwo w Orient Expressie, a teraz jest włamanie do wagonu w Okunince [zdjęcia]
galeria

Było morderstwo w Orient Expressie, a teraz jest włamanie do wagonu w Okunince [zdjęcia]

Nie była to akcja może tak spektakularna, ale polała się krew. Włodawscy policjanci musieli jechać do Okuninki, żeby poskromić włamywacza. Mężczyzna nie wytłumaczył im, z jakiego powodu wszedł bez pytania do wagonu pocztowego. Efekt jest taki, że czeka go długa odsiadka. Pod uwagę będzie brany jeden, dosyć istotny szczegół

Zajęcia dla dzieci z Warsztatami Kultury
11 sierpnia 2022, 17:00

Zajęcia dla dzieci z Warsztatami Kultury

W czwartek, 11 sierpnia o godz. 17 na placu Litewskim odbędą się zajęcia modowe dla dzieci, które zorganizują Warsztaty Kultury.

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Na koniec sierpnia zaplanowano pomiar hałasu przy zakładzie kamieniarskim spędzającym sen z powiek sąsiadom. Kontrola ma wykazać, czy zakład działa za głośno, ale nie odbędzie się z zaskoczenia. Urząd tłumaczy, że nie może działać bez zapowiedzi.

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"
12 sierpnia 2022, 20:30

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"

W najbliższy weekend odbędą się kolejne pokazy kina plenerowego w Nałęczowie. W dniach 12-13 sierpnia o godz. 20.30 na placu przed UM w Nałęczowie (ul. Lipowa 3) będzie można zobaczyć filmy "Urwis" i "Slumdog".

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Od 4 września na polskich torach przybędzie pociągów, w których wyznaczona jest strefa ciszy. Wśród nich będą też składy kursujące do Lublina. Zapowiedziała to oficjalnie spółka PKP Intercity obsługująca większość polskich połączeń dalekobieżnych

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

W pierwszy weekend września – 3 i 4 – zostanie rozegrany silnie obsadzony Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!