Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 maja 2023 r.
7:35

Noc Kultury w Lublinie: Zobacz, na co trzeba mieć wejściówkę

Autor: Zdjęcie autora oprac. agdy
0 A A
Ubiegłoroczna Noc Kultury
Ubiegłoroczna Noc Kultury (fot. Michał Siudziński/Archiwum)

Ważne informacje dla wybierających się na lubelską Noc Kultury. 26 maja zostaje uruchomiona rezerwacja wejściówek na wydarzenia z ograniczoną widownią. Po drugie, sobotnia Noc Kultury zacznie się dzień wcześniej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Noc Kultury zaplanowano z 3 na 4 czerwca 2023. To wówczas widzowie będą mieli do wyboru ponad setkę wydarzeń. Wszystkie dostępne gratis. Jedynie kilka z nich, z uwagi na komfort uczestników będą do oglądania i przeżywania po okazaniu bezpłatnej wejściówki. Rezerwacja online wejściówek zacznie się w piątek (26 maja) o godz. 11.00.

Jak to zrobić?

Wybierz wydarzenie, które Cię interesuje.

Wypełnij formularz online dostępny na stronie nockultury.pl

Poczekaj na mailowe potwierdzenie od organizatorów, pamiętając że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń.

Jeśli Ci się udało bezpłatne wejściówki możesz odebrać w Punkcie Informacyjnym Nocy Kultury na placu Łokietka 2 czerwca w godz. 17.00–20.00 i 3 czerwca w godz. 12.00–18.00

Jeśli nie uda Ci się z rezerwacją wiedz, że Twoje zgłoszenie oczekuje na liście rezerwowej. Jeśli ktoś zrezygnuje z wejściówki, organizatorzy będą się kontaktować z osobami z listy.

Uwaga! Wejściówki, które nie zostaną odebrane w Noc Kultury, do godziny 18, wracają do puli. Rezerwacje wygasają, a wejściówki są dostępne do odbioru dla wszystkich chętnych.

Zwiedzanie od kuchni

Noc Kultury od kuchni. 2 czerwca od godz. 18 do 19 spacer – nowość. Po raz pierwszy nocokulturowy spacer dzień przed rozpoczęciem imprezy! Nie wszystko będzie jeszcze gotowe! Na deser garść anegdot i ciekawostek, których nie znajdziecie w programie. Przewodniczką będzie Kinga Witkowska-Mirosław.

O miejscu zbiórki uczestnicy się dowiedzą drogą e-mailową.

192 osoby

Z 3 na 4 czerwca podziemia Browaru Perła ul. Bernardyńska 15. Zwiedzanie godz.: 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 00.00, 00.30. Będzie 12 grup po 16 osób, dzieci do lat 6 nie potrzebują wejściówek. Uwaga, podziemiach panuje wilgoć, jest ciemno oraz znajdują się tam schody. Ponadto temperatura latem jest znacznie niższa niż na zewnątrz i utrzymuje się na poziomie 8-10 stopni.

Angielska NK

Nocne zwiedzanie – spacer w języku angielskim Martin’s City Tours, godz. 20.00–22.00 i 22.30–00.30. Będą dwie grupy po 30 osób. Przewodnik opowie o najbardziej spektakularnych punktach programu oraz o maleńkich nocokulturowych smaczkach. Nie zabraknie kilku ciekawostek o Lublinie i Starym Mieście.

Stary LubliNN

 „Lublin. Pamięć miejsca” – wystawa przy ul. Grodzkiej 21, wstęp o 19.00, 20.00, 21.00, 22.00. Każda z grup po 25 osób. Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Lublin. Pamięć miejsca” poświęconej przedwojennemu Lublinowi zaprasza Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”

Teatr od kulis

Spotkanie z duchami – zwiedzanie Teatr im. J. Osterwy od godz. 22.00 do północy dla 25 osób. Razem z aktorką Anną Nowak zwiedzający przemierzą zakamarki teatru, zajrzą za kulisy, zobaczą miejsca na co dzień niedostępne dla widzów, a być może spotkają zjawy aktorów, którzy dawniej występowali na scenie przy Narutowicza…

Skarby ewangelików

Noc Kultury u Ewangelików zaczyna się o godz. 19. Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy (ul. Ewangelicka 1) zaprasza 30 osób. Będzie możliwość zwiedzania kościoła z przewodnikiem, wysłuchania prezentacji zabytkowych organów (i obejrzenia tego królewskiego instrumentu z bliska!) oraz wysłuchania koncertu wokalno-organowego w wykonaniu muzyków działających przy parafii.

Noc na rzece

Spływ kajakowy z Kajakami Lublin i Piotrem Kańczugowskim w nocy przy świetle pochodni startuje o godz. 21 przy ul. Stadionowej – śluza na Bystrzycy za Areną Lublin. Jest 30 miejsc.

Warsztaty przy Grodzkiej 34/36

„W stronę abstrakcji” – tworzenie małych form malarskich w technice pastelu olejnego dla osób 16+ : 3 osoby 19.00–20.00 i 3 osoby 20.15–21.15 zaprasza ognisko plastyczne przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, ul. Grodzka 34/36 Liczba miejsc – 6 (2 grupy po 3 osoby)

Zajęcia prowadzić będzie Krystyna Rakowska – artysta plastyk, członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Podczas warsztatów uczestnicy poznają technikę pastelu olejnego. Każdy uczestnik zabierze wykonany przez siebie obrazek do domu.

Dla 10 osób „Nasz Lublin” – Lublin w sepii – pokaz malowania i warsztaty w godz. 19.00–21.15. Warsztaty z pokazem malowania fragmentu naszego pięknego miasta będą prowadzone przez Wiesława Stefańskiego – znanego lubelskiego akwarelistę. Zajęcia rozpoczną się 30 minutowym pokazem. Każdy z uczestników wykona obraz techniką akwareli w sepii.

8 osób zrobi akwarelowe zakładki – malowanie zakładek do książek z motywem roślinnym będzie w godz. 21.30–22.45. Podczas warsztatów uczestnicy poznają techniki malowania akwarelą „mokre na mokrym” i „mokre na suchym” oraz nauczą się prawidłowo rozprowadzać kolor. Wykorzystają nabyte umiejętności, malując akwarelami zakładkę z motywem roślinnym.

10 miejsc jest na „Mix-media w akwareli” – projektowanie i malowanie kartek okolicznościowych z motywami roślinnymi w godz. 21.30–23.00. Warsztat Mix-media w akwareli ma na celu pokazanie różnych technik malowania akwarelą poprzez jej reakcję z innymi materiałami.

Praca z ciałem

Biodanza ® Sistema Rolando Toro – warsztaty ruchu Beny Bożeny Tarki/Przestrzeni Pracy Twórczej Fararara w godz. 19.00–21.00 przy ul. Archidiakońskiej 6 dla 15 osób.

Biodanza to metoda pracy z ciałem, która wykorzystuje gesty i ruchy archetypiczne. Żeby zaistniała Biodanza, potrzebujemy muzyki, grupy ludzi i ruchu. To metoda powstała w Chile, a jej twórcą jest psycholog, antropolog i artysta Rolando Toro. Metoda ta funkcjonuje i działa na całym świecie.

30 cebularzy

Interaktywne pokazy wraz z warsztatami wypieku cebularza. 30 osób zaprasza Regionalne Muzeum Cebularza o godz. 19.00 na ul. Szewską 4. Interaktywny pokaz, w którym uczestnicy biorą czynny udział, połączony z opowieściami i pogadanką na temat znaczeń poszczególnych czynności, narzędzi i składników służących do wyrobu cebularza. Każdy pokaz zakończony jest warsztatami wypieku cebularza.

Teatr

Wojna domowa / Amatorski Teatr Towarzyski przy Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowym „Węglin Północny” w Lublinie – spektakl liryczno-satyryczny o godz. 19.00 w Qulturalna, ul. Grodzka 26. 50 miejsc. Na spektakl złożą się utwory znakomitej pary: Stefanii Grodzieńskiej i Jerzego Jurandota.

Teatr Supełki: Spektakl teatralny „Jacek i Placek” według Kornela Makuszyńskiego o godz. 21.00 w MDK „Pod Akacją, sala nr 40. Widownia ma 50 miejsc.

W tym samym MOK, o godz. 23 wieczór z Teatrem Panopticum: Fragmenty spektakli i utworów śpiewanych obecnych i sprzed lat. Liczba miejsc – 50.

Nowa Generacja Teatralna zespołów międzynarodowych – etiudy teatralne – Fundacja Teatr Wschodni o godz. 19.00, widownia na 50 miejsc jest przy ul. Lubartowskiej 30A. Pokaz „work in progress” przygotowany przez międzynarodową grupę artystów z Czech, Węgier i Polski.

W tym samym miejscu o godz. 20.30 „Republika marzeń” – monodram Pauliny Prokopiuk. Liczba miejsc – 50. Podstawą scenariusza spektaklu są doświadczenia z podróży jednej z autorek do fińskiej Laponii, prawdziwe historie mieszkających tam ludzi i proza Brunona Schulza. Spektakl w języku angielskim.

Będzie muzyka

Kasia i Tomek – koncert  o godz. 21.30 w Qulturalna, ul. Grodzka 26. Liczba miejsc – 50. Kasia i Tomek Szczepaniak to małżeńsko-muzyczny duet wykonujący piosenkę autorską. Kasia pisze i wyśpiewuje własne teksty, a Tomek akompaniuje jej na gitarze.

Dwukropek, czyli retropotańcówka przy blasku księżyca i śródziemnomorska kolacja przy świecach dla 70 osób od godz. 19 do północy przy ul. Kowalskiej 4. Uczniowie i nauczyciele Śródziemnomorskiego Liceum Ogólnokształcącego zapraszają do wykropkowanej przestrzeni szkolnego patio.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Kolekcjoner i biznesmen. Z Radzynia Podlaskiego w świat sztuki
Magazyn

Kolekcjoner i biznesmen. Z Radzynia Podlaskiego w świat sztuki

Sztuka była dla mnie odskocznią od poukładanego świata biznesu. Przyszedł jednak moment, że zdecydowałem się postawić ją na pierwszym miejscu. Sztuka to pamiętnik. Coś, co zapisuje część duszy artysty, w danym miejscu i momencie. Samo obcowanie z nią jest magiczne – Jakub Fijewski to pochodzący z Radzynia Podlaskiego kolekcjoner i przedsiębiorca, który kilkunastoletnie zainteresowanie sztuką przekłada dzisiaj na reprezentowanie uznanych artystów.

Program TV 9-11 czerwca 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
9 czerwca 2023, 17:00

Program TV 9-11 czerwca 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W weekend w naziemnej telewizji cyfrowej nie zabraknie ciekawych filmowych propozycji. W programie m.in. głośny "Gierek", druga odsłona "Obecności" czy kultowy "Terminator 2". Będą też klasyki takie, jak "Trzy dni Kondora". Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Lublin: O włos o tragedii! "Człowieku! Życie Ci nie miłe?"
Alarm 24

Lublin: O włos o tragedii! "Człowieku! Życie Ci nie miłe?"

Chciałabym tym listem wyrazić swoją głęboką wdzięczność anonimowym panom, których praca polega na ratowaniu życia innych. Serdecznie im dziękuję – napisała pani Katarzyna. Widziała na przystanku Lublin Zachodni interwencję patrolu Straży Ochrony Kolei dzięki której pijany mężczyzna nie zginął na torach.

Wkrótce wystawa w Sitnie. Można się zgłaszać
30 czerwca 2023, 10:00
galeria

Wkrótce wystawa w Sitnie. Można się zgłaszać

Znany jest dokładny termin imprezy i jej program. Wiadomo, co będzie w tym roku nowego. Kompletowana jest jeszcze lista wystawców, którzy na przełomie czerwca i lipca przyjadą do Sitna. Czasu na zgłoszenia jest coraz mniej.

Weekendowe koncerty w Wirydarzu CK
9 czerwca 2023, 20:30

Weekendowe koncerty w Wirydarzu CK

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na dwa weekendowe koncerty w Wirydarzu. W piątek coś dla miłośników jazzu, czyli duet Ken Vandermark & Paal Nilssen-Love natomiast w niedzielę na scenie pojawi się ekologiczny projekt Gaja.

Wirtuozi akordeonu w Filharmonii
11 czerwca 2023, 17:00

Wirtuozi akordeonu w Filharmonii

W niedzielę, 11 czerwca o godz. 17 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się Gala jubileuszowa X Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego "Lubelskie Spotkania Akordeonowe". Na scenie wystąpią prawdziwi wirtuozi akordeonu.

12 dzieci odebranych rodzinie zastępczej. „Dziwię się, że dano dzieci takim ludziom”
film

12 dzieci odebranych rodzinie zastępczej. „Dziwię się, że dano dzieci takim ludziom”

Policja zatrzymała małżeństwo, które było rodziną zastępczą dla dwanaściorga dzieci. Dzieci z wyraźnymi śladami bicia zostały przewiezione do szpitala. Okazuje się, że biologiczne matki dzieci od dawna alarmowały, że ich dzieci mogą być narażone na przemoc.

Nie wiesz jaki system rynnowy wybrać? Poznaj kilka istotnych kwestii

Nie wiesz jaki system rynnowy wybrać? Poznaj kilka istotnych kwestii

W czasie budowania dachu dokładamy wszelkich starań, aby wybierane materiały wykończeniowe wyróżniały się jak najwyższą jakością. Jednymi z najważniejszych właściwości, na jakie zwracamy uwagę, jest wodoodporność często określana mianem niskiej nasiąkliwości oraz szczelność.

Lubelskie: Tragedia na drodze. Nie żyje dwójka motocyklistów
galeria

Lubelskie: Tragedia na drodze. Nie żyje dwójka motocyklistów

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek w południe.

Gdzie meble ekspozycyjne znajdą swoje zastosowanie? Poznaj kilka inspiracji

Gdzie meble ekspozycyjne znajdą swoje zastosowanie? Poznaj kilka inspiracji

To właśnie meble ekspozycyjne pozwalają na atrakcyjne przedstawienie różnego rodzaju eksponatów, produktów itp. Co więcej, zabezpieczają przedstawiane elementy przed zniszczeniem. Większości osób meble ekspozycyjne kojarzą się z muzeum. Jak się jednak okazuje, to nie ich jedyne zastosowanie. W niniejszym artykule wyjaśnimy, kto jeszcze powinien zdecydować się na wysokiej jakości meble ekspozycyjne. Poznaj naszą odpowiedź i czytaj dalej!

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [9-11.06]
9 czerwca 2023, 8:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [9-11.06]

Na ekrany lubelskich kin w weekend wkroczy kolejna odsłona filmowej serii "Tranformers". Tym razem pojawią się bohaterowie znani z popularnego w latach 90. serialu animowanego "Kosmiczne wojny". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pieniądze na szkolne ekopracownie. Wiemy, gdzie powstanie stacja meteo z teleskopami
Zdjęcia
galeria

Pieniądze na szkolne ekopracownie. Wiemy, gdzie powstanie stacja meteo z teleskopami

W podstawówce w Snopkowie powstanie zewnętrzna stacja meteo z teleskopami, a w Opolu Lubelskim odnowiona i doposażona pomocami ekologicznymi pracownia przyrodnicza, podobnie zresztą jak w I LO w Chełmie. Szkoły, które zostały laureatami konkursów Ekopracownia – zielone serce szkoły oraz Ekopracownia OZE, organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie już dobrze wiedzą, na co wydadzą otrzymane w poniedziałek pieniądze.

Samorządy straciły na Polskim Ładzie, ale będzie częściowa rekompensata. Ile otrzyma Lubelskie?

Samorządy straciły na Polskim Ładzie, ale będzie częściowa rekompensata. Ile otrzyma Lubelskie?

Ponad 806 mln zł otrzymają w tym roku samorządy z województwa lubelskiego z tytułu rekompensat za utratę dochodów w związku ze zmianami w przepisach podatkowych. Największa kwota z tej puli, prawie 80 mln zł trafi do Lublina.

"Plandeka jest naszą zmorą." Konferencja prasowa przed meczem Platinum Motor Lublin - For Nature Solutions KS Apator Toruń

"Plandeka jest naszą zmorą." Konferencja prasowa przed meczem Platinum Motor Lublin - For Nature Solutions KS Apator Toruń

Jarosław Hampel i Maciej Kuciapa wzięli udział w konferencji prasowej online przed najbliższym meczem ligowym. Oto co powiedzieli kapitan i trener zespołu "Koziołków"

Zamość. Radny PiS kontra radny PiS. Śledztwo umorzone, ale proces będzie

Zamość. Radny PiS kontra radny PiS. Śledztwo umorzone, ale proces będzie

Piotr Błażewicz, przewodniczący RM Zamość (PiS) nie popełnił żadnego przestępstwa – uznała prokuratura i umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez samorządowca. Wszczęła je po zawiadomieniu radnego Dariusza Zagdańskiego (PiS). W konsekwencji obaj panowie spotkają się w sądzie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty