Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

MATURA2011ODPOWIEDZI

30 czerwca 2011 r.
14:04
Edytuj ten wpis

Matura 2011 z matematyki: Wyniki województwo Lubelskie

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 18 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Wyniki matury 2011 z matematyki: Łącznie w naszym regionie maturę pisało pierwszy raz 22,7 tys. uczniów (nie licząc tych, którzy poprawiali egzamin z poprzednich lat).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zdało 16 820 uczniów, czyli 74 proc. Średnia krajowa to 75,5 proc. – wylicza Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

Najwięcej, ok. 5 tys. uczniów, poległo na matematyce.

– Po zeszłorocznym egzaminie z matematyki pojawiały się informacje, że był zbyt prosty (a i tak nie zdało go 4 tys. uczniów z woj. lubelskiego – red.) – zauważa Renata Janicka z OKE w Krakowie, która organizuje egzaminy w naszym regionie.

– Być może takie postrzeganie spowodowało, że maturzyści nie przyłożyli się do tegorocznego testu z matematyki. Niektórzy z tych, którzy nie zdali, nawet nie próbowali rozwiązywać zadań otwartych z tego przedmiotu.

– Ogólnie wyniki z przedmiotów ścisłych są w tym roku gorsze niż w poprzednim roku – dodaje Babisz.

– Ale, co ciekawe, matematyka była w tym roku najchętniej wybieranym przedmiotem dodatkowym (obowiązkowa jest tylko część podstawowa). A jeżeli więcej maturzystów zdaje przedmioty ścisłe, to znaczy, że więcej osób wybierze studia techniczne.

W sierpniu szansa na poprawkę. Ale tylko dla tych, którzy nie zdali na maturze jednego przedmiotu. W naszym regionie to ponad 4,2 tys. uczniów.

Czytaj dalej: Wyniki matury 2011: Najlepsze szkoły w regionie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
malwina / 30 czerwca 2011 o 22:23
0
Jak ktoś musi się uczyć w wakacje do matury, mogę pomóc. Kontakt pod numerem 500751987. potwierdzona umiejętność przekazywania wiedzy matematycznej.
Avatar
agata / 30 czerwca 2011 o 18:09
0
[quote name='Karol' timestamp='1309447281' post='496122']
Dokładnie.



Poza tym:
Haha jakie barany z was. Jak można nie znać matury w tych czasach? Kiedyś to dopiero było... Nieuki do łopat bo nie ma kto łatać dróg.
[/quote]
zgadzam się w stu %!co oni teraz o maturze wiedza, taka ustna, piszą pracę, którą można wypracowaniem nazwać i odpowiadają z tego,kiedyś trzeba było na wyrywki znać odpowiedź z każdej epoki,wszystko mogło sie trafic, od antyku po współczesną, a teraz idzie i z wypracowania odpowiada, ba!nawet potrafi nie zdać!to dopiero sztuka
[quote name='Karol' timestamp='1309447281' post='496122']
Dokładnie.



Poza tym:
Haha jakie barany z was. Jak można nie znać matury w tych czasach? Kiedyś to dopiero było... Nieuki do łopat bo nie ma kto łatać dróg.
[/quote]
zgadzam się w stu %!co oni teraz o maturze wiedza, taka ustna, piszą pracę, którą można wypracowaniem nazwać i odpowiadają z tego,kiedyś trzeba było na wyrywki znać odpowiedź z każdej epoki,wszystko mogło sie trafic, od antyku po współczesną, a... rozwiń
Avatar
prawdziwy matematyk / 30 czerwca 2011 o 18:02
0
[quote name='Matematyk' timestamp='1309448467' post='496129']
Srednia krajowa to 75,5% - dużo!

Jak nie zdał co czwarty maturzysta.
Czy to nie jest pomyłka?
[/quote]

Chłopie naucz się czytać ze zrozumieniem. To nie jest średni wynik, tylko procent osób, które zdały maturę. Kapewu już?
Avatar
Matematyk / 30 czerwca 2011 o 17:41
0
Srednia krajowa to 75,5% - dużo!

Jak nie zdał co czwarty maturzysta.
Czy to nie jest pomyłka?
Avatar
crx / 30 czerwca 2011 o 17:29
0
Tylko ok.25% romantyków,a 75% to ludzie twardo stąpający po ziemi.Nie jest źle,ale dobrze też nie.Trzeba pracować nad systemem nauki młodzieży-nie ma rady!!!
Avatar
do aqq / 30 czerwca 2011 o 17:24
0
Absolutnie nie masz racji. Jeżeli do LO trafia młodzież, która nie potrafi dodawać ułamków to o czym my mówimy? Prawda o pracy w LO wygląda tak:

1 klasa - wyrównywanie różnic między uczniami (jeden miał trygonometrię w gimnazjum, inny nie. Tak tak, nauczyciele w gimnazjach po egzaminie czasem "zahaczają" o liceum).

2 klasa - nauka właściwa. I co nauczyciel ma do tego, że pół klasy nie potrafi się nauczyć wzoru "na deltę". Sam kiedyś uczniom wyprowadzałem te wzory, żeby wiedzieli skąd się wzięły. Mina klasy - bezcenne. Od paru lat już tego nie robię, każę się nauczyć i odpytuję z tego.

3 klasa - trochę nauki właściwej (geometria przestrzenna i znienawidzony rachunek prawdopodobieństwa) i powtórki przed maturą, czyli już powtarzamy to co było ledwie pół roku, czy rok wcześniej.

Tak wygląda prawda o LO.

Kolejna uwaga dotycząca tzw. elitarnych liceów. Skoro biorą najlepszych gimnazjalistów i cała szkoła nie zawaliła matury, to oznacza, że po prostu ich nie zepsuli. Tyle.
Absolutnie nie masz racji. Jeżeli do LO trafia młodzież, która nie potrafi dodawać ułamków to o czym my mówimy? Prawda o pracy w LO wygląda tak:

1 klasa - wyrównywanie różnic między uczniami (jeden miał trygonometrię w gimnazjum, inny nie. Tak tak, nauczyciele w gimnazjach po egzaminie czasem "zahaczają" o liceum).

2 klasa - nauka właściwa. I co nauczyciel ma do tego, że pół klasy nie potrafi się nauczyć wzoru "na deltę". Sam kiedyś uczniom wyprowadzałem te wzory, żeby wiedzieli skąd się wzięły... rozwiń
Avatar
Karol / 30 czerwca 2011 o 17:21
0
[quote name='Piotr' timestamp='1309444447' post='496089']
Nie cieszę się z tego, jednak matura nie jest dla wszystkich, tak jak studia nie są dla wszystkich
[/quote]
Dokładnie.



Poza tym:
Haha jakie barany z was. Jak można nie znać matury w tych czasach? Kiedyś to dopiero było... Nieuki do łopat bo nie ma kto łatać dróg.
Avatar
aqq / 30 czerwca 2011 o 17:02
0
jacy nauczyciele, tacy uczniowie
Avatar
gosc / 30 czerwca 2011 o 16:34
0
http://
Avatar
Piotr / 30 czerwca 2011 o 16:34
0
Nie cieszę się z tego, jednak matura nie jest dla wszystkich, tak jak studia nie są dla wszystkich
Avatar
malwina / 30 czerwca 2011 o 22:23
0
Jak ktoś musi się uczyć w wakacje do matury, mogę pomóc. Kontakt pod numerem 500751987. potwierdzona umiejętność przekazywania wiedzy matematycznej.
Avatar
agata / 30 czerwca 2011 o 18:09
0
[quote name='Karol' timestamp='1309447281' post='496122']
Dokładnie.



Poza tym:
Haha jakie barany z was. Jak można nie znać matury w tych czasach? Kiedyś to dopiero było... Nieuki do łopat bo nie ma kto łatać dróg.
[/quote]
zgadzam się w stu %!co oni teraz o maturze wiedza, taka ustna, piszą pracę, którą można wypracowaniem nazwać i odpowiadają z tego,kiedyś trzeba było na wyrywki znać odpowiedź z każdej epoki,wszystko mogło sie trafic, od antyku po współczesną, a teraz idzie i z wypracowania odpowiada, ba!nawet potrafi nie zdać!to dopiero sztuka
[quote name='Karol' timestamp='1309447281' post='496122']
Dokładnie.



Poza tym:
Haha jakie barany z was. Jak można nie znać matury w tych czasach? Kiedyś to dopiero było... Nieuki do łopat bo nie ma kto łatać dróg.
[/quote]
zgadzam się w stu %!co oni teraz o maturze wiedza, taka ustna, piszą pracę, którą można wypracowaniem nazwać i odpowiadają z tego,kiedyś trzeba było na wyrywki znać odpowiedź z każdej epoki,wszystko mogło sie trafic, od antyku po współczesną, a... rozwiń
Avatar
prawdziwy matematyk / 30 czerwca 2011 o 18:02
0
[quote name='Matematyk' timestamp='1309448467' post='496129']
Srednia krajowa to 75,5% - dużo!

Jak nie zdał co czwarty maturzysta.
Czy to nie jest pomyłka?
[/quote]

Chłopie naucz się czytać ze zrozumieniem. To nie jest średni wynik, tylko procent osób, które zdały maturę. Kapewu już?
Avatar
Matematyk / 30 czerwca 2011 o 17:41
0
Srednia krajowa to 75,5% - dużo!

Jak nie zdał co czwarty maturzysta.
Czy to nie jest pomyłka?
Avatar
crx / 30 czerwca 2011 o 17:29
0
Tylko ok.25% romantyków,a 75% to ludzie twardo stąpający po ziemi.Nie jest źle,ale dobrze też nie.Trzeba pracować nad systemem nauki młodzieży-nie ma rady!!!
Avatar
do aqq / 30 czerwca 2011 o 17:24
0
Absolutnie nie masz racji. Jeżeli do LO trafia młodzież, która nie potrafi dodawać ułamków to o czym my mówimy? Prawda o pracy w LO wygląda tak:

1 klasa - wyrównywanie różnic między uczniami (jeden miał trygonometrię w gimnazjum, inny nie. Tak tak, nauczyciele w gimnazjach po egzaminie czasem "zahaczają" o liceum).

2 klasa - nauka właściwa. I co nauczyciel ma do tego, że pół klasy nie potrafi się nauczyć wzoru "na deltę". Sam kiedyś uczniom wyprowadzałem te wzory, żeby wiedzieli skąd się wzięły. Mina klasy - bezcenne. Od paru lat już tego nie robię, każę się nauczyć i odpytuję z tego.

3 klasa - trochę nauki właściwej (geometria przestrzenna i znienawidzony rachunek prawdopodobieństwa) i powtórki przed maturą, czyli już powtarzamy to co było ledwie pół roku, czy rok wcześniej.

Tak wygląda prawda o LO.

Kolejna uwaga dotycząca tzw. elitarnych liceów. Skoro biorą najlepszych gimnazjalistów i cała szkoła nie zawaliła matury, to oznacza, że po prostu ich nie zepsuli. Tyle.
Absolutnie nie masz racji. Jeżeli do LO trafia młodzież, która nie potrafi dodawać ułamków to o czym my mówimy? Prawda o pracy w LO wygląda tak:

1 klasa - wyrównywanie różnic między uczniami (jeden miał trygonometrię w gimnazjum, inny nie. Tak tak, nauczyciele w gimnazjach po egzaminie czasem "zahaczają" o liceum).

2 klasa - nauka właściwa. I co nauczyciel ma do tego, że pół klasy nie potrafi się nauczyć wzoru "na deltę". Sam kiedyś uczniom wyprowadzałem te wzory, żeby wiedzieli skąd się wzięły... rozwiń
Avatar
Karol / 30 czerwca 2011 o 17:21
0
[quote name='Piotr' timestamp='1309444447' post='496089']
Nie cieszę się z tego, jednak matura nie jest dla wszystkich, tak jak studia nie są dla wszystkich
[/quote]
Dokładnie.



Poza tym:
Haha jakie barany z was. Jak można nie znać matury w tych czasach? Kiedyś to dopiero było... Nieuki do łopat bo nie ma kto łatać dróg.
Avatar
aqq / 30 czerwca 2011 o 17:02
0
jacy nauczyciele, tacy uczniowie
Avatar
gosc / 30 czerwca 2011 o 16:34
0
http://
Avatar
Piotr / 30 czerwca 2011 o 16:34
0
Nie cieszę się z tego, jednak matura nie jest dla wszystkich, tak jak studia nie są dla wszystkich
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 4 8

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 3 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 21 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 49 21

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!