Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

opinie

21 listopada 2022 r.
17:03

Komentarz: Gdzie spadła rakieta, a gdzie odleciał radny Jurkowski

0 15 A A
Zbigniew Jurkowski w miejscu uderzenia rakiety
Zbigniew Jurkowski w miejscu uderzenia rakiety (fot. Archiwum/Zbigniew Jurkowski Facebook)

Różne rzeczy, często dziwne, wrzuca na swój profil na Facebooku radny Zbigniew Jurkowski z Klubu Prezydenta Krzysztofa Żuka w radzie Miasta Lublin. Jeśli lubi, jako osoba publiczna, uchodzić za ratuszowego błazna – jego sprawa. Gorzej, gdy groteska przeradza się w prawdziwą tragedię, w której główny aktor nie zdaje sobie sprawy z beznadziejnej roli, jaką właśnie odgrywa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mało tego – wydaje mu się, że odgrywa rolę życia, a przynajmniej kadencji, a w rzeczywistości jak najszybciej powinien zejść z afisza, by przerwać ten koszmar.

Weekendowy rajd radnego Jurkowskiego z wieńcem od Klubu Prezydenta Krzysztofa Żuka i komórką w ręce po Przewodowie, miejscu tragicznej śmierci dwóch mężczyzn, został zwieńczony obfitą galerią zdjęć, w tym fotografią na tle leja po wybuchu rakiety. Radny okrasił ją idiotyczną czerwoną strzałką i równie idiotycznym napisem „Tutaj spadła rakieta!”, z obowiązkowym w tej sytuacji wykrzyknikiem, żeby nikt nie miał wątpliwości, jak poważna to sprawa.

Całości dopełnia garniturowa sylwetka Jurkowskiego, który osobiście musiał pochylić się nad miejscem tragedii i przy okazji dać sfotografować. Żeby było jeszcze tragiczniej, to radny z owego zdjęcia uczynił swoje profilowe. Pytanie „Po co?” chyba nie mam sensu, bo wiadomo, że dla reelekcji radny, nie tylko ten, jest w stanie zrobić wszystko. Także największą głupotę.

Gdy pierwszy raz zobaczyłem to zdjęcie, pomyślałem, że to jednak jakiś wypadek przy pracy, bo jak się ma prawie 5 tys. znajomych na FB, to wiadomo, że codziennie, najlepiej co godzinę, dawać widowni pożywkę, żeby nie stracić zainteresowania publiki i suwerena przy okazji. Ale tragedia trwała w najlepsze. Przybrała na sile, gdy fotoreporter lubelskiej Gazety Wyborczej Jakub Orzechowski (który nota bene też był na miejscu, ale jakoś się tym nie chwalił na FB) zareagował, jak każdy wrażliwy człowiek zareagować powinien: „Zero wyczucia, totalna znieczulica. To nie miejsce na lans, panie radny! Wstyd!” – napisał fotoreporter. W odpowiedzi pan radny, zamiast usiąść na chwilę i zastanowić się nad scenicznym wydźwiękiem swojego bombowego stand-upu, zorganizował ankietę, czy miał prawo zamieścić takie zdjęcia. Ręce same opadają - jeśli jeszcze komuś wcześniej nie opadły.

Zastanawiające jest jednak, że nikt z jego klubowych koleżanek czy kolegów, w imieniu których radny Jurkowski miał pielgrzymować do Przewodowa ze stosownym wieńcem z szarfą, czy nawet sam patron klubu prezydent Żuk, nie zwrócili mu uwagi, że pewnych rzeczy po prostu nie wypada robić.

Bo wygląda na to, że wygodniej chyba udawać, że nic się nie stało.

 

 

Zdjęcia: Pogrzeb w Przewodowie

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
poker / 22 listopada 2022 r. o 19:32
Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw.
"Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw."???  O co gościowi chodzi? Co to za zwyrodniały język ledwo nawiązujący do polszczyzny? Co to "jad na kw."? Jeśli się ten "    BillyShite    " z czymś nie zgadza, to niech napisze z czym i dlaczego. Po polsku.
 Dobre, dobre...:):):)
 Dobre, dobre...:):):) rozwiń
Avatar
poker / 22 listopada 2022 r. o 19:31
SKANDAL !!!!!  Rada Miasta Krakowa postanowią przyznać  literacką nagrodę ukraińskiej pisarce Oksanie Zabużko. Pisarka gloryfikowała zbrodniarzy UPA i usprawiedliwiała Zbrodnię Wołyńską POPEŁNIONĄ NA Polakach. . Nie ma na to naszej zgody I NIGDY NIE BĘDZIE!
Wiecznie te wrzutki "...ZSL" bez związku ze sprawą. Co ma wspólnego "Rada Miasta Krakowa" i jej   "literacka nagroda" z tym, że pewien lubelski radny pojechał na pogrzeb Polaków do Przewodowa i może nieco przesadnie upamiętnił swoją tam obecność (nb. p. Duda też tam był i zamieszczano jego zdjęcia z tej miejscowości)?
 Zapominasz, że żyjemy w wolnym kraju i każdy może sobie pisać co chce i gdzie chce. Ty też...
 Zapominasz, że żyjemy w wolnym kraju i każdy może sobie pisać co chce i gdzie chce. Ty też... rozwiń
Avatar
ratuszowa_sciema / 22 listopada 2022 r. o 07:38
Zbliżają się wybory i przedwyborczą błazenadę czas zacząć. PO - zresztą tak samo jak PIS - lubi wykorzystywać narodowe tragedie w wyborczej propagandzie.
Avatar
DrewnianyChomik / 22 listopada 2022 r. o 05:46
Nie widzę tu żadnego pozowania. Czerwona strzałka aż tak razi? Fakty są takie, że naczelnik Wiejak wraz ze swoją świtą wiernych redakcyjnych gryzipiórków upatrzył sobie paru konkretnych radnych z klubu Żuka i próbują za wszelką cenę ich skompromitować, a to w żenujących przeglądach tygodnia a to w artykułach Smagi. Takie lokalne polowanie na czarownice. Śmiesznie to wygląda. No i rzecz jasna bardzo obiektywnie.
 Ja też nie rozumiem o co ta afera. Zdjęcie jest cool. Ewentualnie Pan radny mógł do zapozowania wziąć jeszcze do ręki plastikowy karabin a na głowie przewiązać niczym John Rambo czerwona opaskę 
 Ja też nie rozumiem o co ta afera. Zdjęcie jest cool. Ewentualnie Pan radny mógł do zapozowania wziąć jeszcze do ręki plastikowy karabin a na głowie przewiązać niczym John Rambo czerwona opaskę  rozwiń
Avatar
Labydnik / 22 listopada 2022 r. o 04:42
Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw.
 "Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw."???  O co gościowi chodzi? Co to za zwyrodniały język ledwo nawiązujący do polszczyzny? Co to "jad na kw."? Jeśli się ten " BillyShite " z czymś nie zgadza, to niech napisze z czym i dlaczego. Po polsku.
 "Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw."???  O co gościowi chodzi? Co to za zwyrodniały język ledwo nawiązujący do polszczyzny? Co to "jad na kw."? Jeśli się ten " BillyShite " z czymś nie zgadza, to niech napisze z czym i dlaczego. Po polsku. rozwiń
Avatar
Labydnik / 22 listopada 2022 r. o 04:34
SKANDAL !!!!!  Rada Miasta Krakowa postanowią przyznać  literacką nagrodę ukraińskiej pisarce Oksanie Zabużko. Pisarka gloryfikowała zbrodniarzy UPA i usprawiedliwiała Zbrodnię Wołyńską POPEŁNIONĄ NA Polakach. . Nie ma na to naszej zgody I NIGDY NIE BĘDZIE!
 Wiecznie te wrzutki "...ZSL" bez związku ze sprawą. Co ma wspólnego "Rada Miasta Krakowa" i jej   "literacka nagroda" z tym, że pewien lubelski radny pojechał na pogrzeb Polaków do Przewodowa i może nieco przesadnie upamiętnił swoją tam obecność (nb. p. Duda też tam był i zamieszczano jego zdjęcia z tej miejscowości)?
 Wiecznie te wrzutki "...ZSL" bez związku ze sprawą. Co ma wspólnego "Rada Miasta Krakowa" i jej   "literacka nagroda" z tym, że pewien lubelski radny pojechał na pogrzeb Polaków do Przewodowa i może nieco przesadnie upamiętnił swoją tam obecność (nb. p. Duda też tam był i zamieszczano jego zdjęcia z tej miejscowości)? rozwiń
Avatar
martinez957 / 22 listopada 2022 r. o 00:11
Koleś mógłby z kaczyńskim jeździć po Polsce i sie wygłupiać jak kaczyński
Avatar
TECZOWY--ZSL / 21 listopada 2022 r. o 23:06
SKANDAL !!!!! Rada Miasta Krakowa postanowią przyznać literacką nagrodę ukraińskiej pisarce Oksanie Zabużko. Pisarka gloryfikowała zbrodniarzy UPA i usprawiedliwiała Zbrodnię Wołyńską POPEŁNIONĄ NA Polakach. . Nie ma na to naszej zgody I NIGDY NIE BĘDZIE!
Avatar
Janusz_Paliwas / 21 listopada 2022 r. o 21:00
Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw.
 Tego co sam się wybudował na Górkach Czechowskich a nowe sąsiedztwo za płotem mu nie w smak?
Avatar
BillyShite / 21 listopada 2022 r. o 18:00
Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw.
Avatar
poker / 22 listopada 2022 r. o 19:32
Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw.
"Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw."???  O co gościowi chodzi? Co to za zwyrodniały język ledwo nawiązujący do polszczyzny? Co to "jad na kw."? Jeśli się ten "    BillyShite    " z czymś nie zgadza, to niech napisze z czym i dlaczego. Po polsku.
 Dobre, dobre...:):):)
 Dobre, dobre...:):):) rozwiń
Avatar
poker / 22 listopada 2022 r. o 19:31
SKANDAL !!!!!  Rada Miasta Krakowa postanowią przyznać  literacką nagrodę ukraińskiej pisarce Oksanie Zabużko. Pisarka gloryfikowała zbrodniarzy UPA i usprawiedliwiała Zbrodnię Wołyńską POPEŁNIONĄ NA Polakach. . Nie ma na to naszej zgody I NIGDY NIE BĘDZIE!
Wiecznie te wrzutki "...ZSL" bez związku ze sprawą. Co ma wspólnego "Rada Miasta Krakowa" i jej   "literacka nagroda" z tym, że pewien lubelski radny pojechał na pogrzeb Polaków do Przewodowa i może nieco przesadnie upamiętnił swoją tam obecność (nb. p. Duda też tam był i zamieszczano jego zdjęcia z tej miejscowości)?
 Zapominasz, że żyjemy w wolnym kraju i każdy może sobie pisać co chce i gdzie chce. Ty też...
 Zapominasz, że żyjemy w wolnym kraju i każdy może sobie pisać co chce i gdzie chce. Ty też... rozwiń
Avatar
ratuszowa_sciema / 22 listopada 2022 r. o 07:38
Zbliżają się wybory i przedwyborczą błazenadę czas zacząć. PO - zresztą tak samo jak PIS - lubi wykorzystywać narodowe tragedie w wyborczej propagandzie.
Avatar
DrewnianyChomik / 22 listopada 2022 r. o 05:46
Nie widzę tu żadnego pozowania. Czerwona strzałka aż tak razi? Fakty są takie, że naczelnik Wiejak wraz ze swoją świtą wiernych redakcyjnych gryzipiórków upatrzył sobie paru konkretnych radnych z klubu Żuka i próbują za wszelką cenę ich skompromitować, a to w żenujących przeglądach tygodnia a to w artykułach Smagi. Takie lokalne polowanie na czarownice. Śmiesznie to wygląda. No i rzecz jasna bardzo obiektywnie.
 Ja też nie rozumiem o co ta afera. Zdjęcie jest cool. Ewentualnie Pan radny mógł do zapozowania wziąć jeszcze do ręki plastikowy karabin a na głowie przewiązać niczym John Rambo czerwona opaskę 
 Ja też nie rozumiem o co ta afera. Zdjęcie jest cool. Ewentualnie Pan radny mógł do zapozowania wziąć jeszcze do ręki plastikowy karabin a na głowie przewiązać niczym John Rambo czerwona opaskę  rozwiń
Avatar
Labydnik / 22 listopada 2022 r. o 04:42
Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw.
 "Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw."???  O co gościowi chodzi? Co to za zwyrodniały język ledwo nawiązujący do polszczyzny? Co to "jad na kw."? Jeśli się ten " BillyShite " z czymś nie zgadza, to niech napisze z czym i dlaczego. Po polsku.
 "Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw."???  O co gościowi chodzi? Co to za zwyrodniały język ledwo nawiązujący do polszczyzny? Co to "jad na kw."? Jeśli się ten " BillyShite " z czymś nie zgadza, to niech napisze z czym i dlaczego. Po polsku. rozwiń
Avatar
Labydnik / 22 listopada 2022 r. o 04:34
SKANDAL !!!!!  Rada Miasta Krakowa postanowią przyznać  literacką nagrodę ukraińskiej pisarce Oksanie Zabużko. Pisarka gloryfikowała zbrodniarzy UPA i usprawiedliwiała Zbrodnię Wołyńską POPEŁNIONĄ NA Polakach. . Nie ma na to naszej zgody I NIGDY NIE BĘDZIE!
 Wiecznie te wrzutki "...ZSL" bez związku ze sprawą. Co ma wspólnego "Rada Miasta Krakowa" i jej   "literacka nagroda" z tym, że pewien lubelski radny pojechał na pogrzeb Polaków do Przewodowa i może nieco przesadnie upamiętnił swoją tam obecność (nb. p. Duda też tam był i zamieszczano jego zdjęcia z tej miejscowości)?
 Wiecznie te wrzutki "...ZSL" bez związku ze sprawą. Co ma wspólnego "Rada Miasta Krakowa" i jej   "literacka nagroda" z tym, że pewien lubelski radny pojechał na pogrzeb Polaków do Przewodowa i może nieco przesadnie upamiętnił swoją tam obecność (nb. p. Duda też tam był i zamieszczano jego zdjęcia z tej miejscowości)? rozwiń
Avatar
martinez957 / 22 listopada 2022 r. o 00:11
Koleś mógłby z kaczyńskim jeździć po Polsce i sie wygłupiać jak kaczyński
Avatar
TECZOWY--ZSL / 21 listopada 2022 r. o 23:06
SKANDAL !!!!! Rada Miasta Krakowa postanowią przyznać literacką nagrodę ukraińskiej pisarce Oksanie Zabużko. Pisarka gloryfikowała zbrodniarzy UPA i usprawiedliwiała Zbrodnię Wołyńską POPEŁNIONĄ NA Polakach. . Nie ma na to naszej zgody I NIGDY NIE BĘDZIE!
Avatar
Janusz_Paliwas / 21 listopada 2022 r. o 21:00
Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw.
 Tego co sam się wybudował na Górkach Czechowskich a nowe sąsiedztwo za płotem mu nie w smak?
Avatar
BillyShite / 21 listopada 2022 r. o 18:00
Już uruchomiła się dewelo-rathausowa szczekaczka-wazeliniarka (na razie P0d dwoma aliasami), która usiłuje ratować P0czynania lanserskiego buractwa tyP0wą metodą tj. strzykaniem jadem na kw.