Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

18 grudnia 2019 r.
6:34

Mieszkańcy cieszyli się z nowego asfaltu. "Ale miny nam szybko zrzedły"

33 30 A A
Robotnicy zrobili tylko część drogi i odjechali – mówi Paweł Cięszczyk, mieszkaniec Zagórza
Robotnicy zrobili tylko część drogi i odjechali – mówi Paweł Cięszczyk, mieszkaniec Zagórza (fot. Maciej Kaczanowski)

Bardzo się ucieszyliśmy, kiedy na naszej drodze zaczęli kłaść asfalt – mówi Paweł Cięszczyk z Zagórza. – Ale miny nam szybko zrzedły, gdy okazało się, że zbudują tylko 55 metrów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Cztery lata temu droga została utwardzona tłuczniem, dziś jest on już rozjeżdżony. To miał być podkład pod asfalt – opowiada nam Paweł Cięszczyk, mieszkaniec Zagórza (gmina Bełżyce). – Przez ostatni czas nic się jednak nie działo, aż do teraz. Drogowcy pojawili się tydzień temu. Zadzwoniła do mnie żona, że kładą asfalt. Ucieszyliśmy się, że będziemy mieć dojazd do domu. Ale robotnicy zrobili tylko część drogi i odjechali. Okazało się, że to koniec robót w tym roku.

Asfalt został położony jedynie w części liczącej 660 metrów drogi prowadzącej do domów i pól. Asfalt zaczyna się od strony drogi wojewódzkiej, z przerwą na przyszły chodnik, i urywa się na 55 metrze. Dobry dojazd ma tylko część domostw.
– A co z resztą mieszkańców? Czy my jesteśmy gorsi? – oburza się pan Paweł.

Wtóruje mu sąsiad: Kto to widział ściągnąć cały sprzęt dla jednej wywrotki asfaltu. To jest po prostu śmieszne. Robota trwała całe 3 godziny.

– Realia są takie, a nie inne – stwierdza pani Maria, kolejna z mieszkanek Zagórza. Kobieta i jej rodzina na asfalt muszą jeszcze poczekać. – Nic się nie zrobi, jeśli nie ma więcej pieniędzy.

– Nie ma w tym nic dziwnego, bo mieliśmy określoną kwotę z funduszu sołeckiego – zaznacza Aleksandra Bogusz, sołtys Zagórza.

Są to pieniądze wyodrębnione w budżecie gminy, które są zagwarantowane dla poszczególnych sołectw na potrzeby ich mieszkańców. To zebranie wiejskie decyduje, na co konkretnie będą przeznaczone.

– Na zebraniu zapadła decyzja, że część pieniędzy z funduszu zostanie przeznaczona na budowę fragmentu drogi – z wyliczeń wychodziło, że będzie to ok. 30 metrów, ale zostały pieniądze z gminnych inwestycji i udało się zrobić więcej, niż pierwotnie zakładaliśmy – dodaje pani sołtys.

Sołectwo miało 8,7 tys. zł, gmina, z inicjatywy burmistrza, dołożyła 10 tys. zł. Po to – jak mówi burmistrz Bełżyc Ireneusz Łucka – aby wykonać dłuższy odcinek drogi. – Nie 25 m, co byłoby niemal śmieszne, a 55 m – tłumaczy.

Gdyby była prośba radnych, to być może gmina dołożyłaby więcej, aby zrobić dojazd do kolejnych mieszkańców. – Ani na komisji finansów, ani podczas posiedzenia rady miejskiej nie było takiego wniosku – zaznacza burmistrz Łucka.

(fot. Urząd Miejski Bełżyce)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abcdy / 18 grudnia 2019 r. o 07:27
+10
a co ma Baranie dobra zmiana do samorządu ???? możne mi odpowiesz
 Całkiem sporo. Np. przyznając podwyżki na oświatę i jednocześnie nie zwiększając subwencji  -bARANIEEEEE !!!!
Avatar
Mirek / 18 grudnia 2019 r. o 08:08
+9
Dobra zmiana 55 metrów. Hehehe inwestycje epokowe. Dłuższy tłuczeń niż asfalt.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 09:01
+8
Pisowski kraj, pisowska droga, pisowskie absurdy.
Avatar
Mieszkaniec / 18 grudnia 2019 r. o 12:02
+7
Miejscowość Krężnica Jara (tzw. Zatorze) od lat nie można doprosić się drogi bo nie mieszka tam żaden ważniak. W gminie Końskowola asfalty pokladzione na najgorszych zadupiach. W Krężnicy można zrobić ZRiDem, ale po co? Wójt tam nie mieszka. Lecz na "Zatorzu" powstanie i to szybko po tym jak ogrodzę własną nieruchomość i odetnę kilkanaście rodzin od cywilizacji. Panie wujcie Golec niech Pan się nad tym zastanowi dobrze.
Avatar
kostka / 18 grudnia 2019 r. o 07:59
+6
w Łęcznej to pseudo projekt i dozór kosztuje tyle co ten asfalt,
Avatar
Jan z Łęcznej / 18 grudnia 2019 r. o 07:35
+6
To jest normalne działanie władz gminy. W gminie Łęczna co roku z funduszu sołeckiego na jesieni wysypuje się kruszywo za kwotę kilkudziesięciu tyś zł które rolnicy rozjeżdżają traktorami po poboczach i znowu na jesieni kupuje się kruszywo, zmiana drogi średnio co 3-4 lata. Taka jest od lat polityka burmistrza nie ma na asfalt a są na kruszywo. Ludzie się taplają w błocie a zarabia dostawca kruszywa za wysypanie, wyrównanie dowiezienie. Leją też asfalt po 50 metrów rocznie jeszcze nie skończyli drogi a na początku jeż się rozpada. W Łęcznej ten fundusz to kpina.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 06:57
+6
I to jest ta Dobra Zmiana ???
Avatar
Jack / 18 grudnia 2019 r. o 10:55
+5
a ja tam musze obronic p. Łuckę cóż winny chodzi od ugrupowania do ugrupowania prosi o poparcie i w końcu na fali PiS zostaje burmistrzem farbowany lisek spod Lublina o sobie przyznał odrazy najwyzsze wynagrodzenie a klepnoł to pomagier - szefa rady z Krężnicy Okragłej który de facto jest z Chodla ... razem rządzą i rządzą ale przyjda wybory osobiście bede rozwieszął plaka z dokonaniami naszej najwyższej władzy i bede startowął na burmistrza :P
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 07:16
+5
Matołusz zabiera kasę samorządom to i zabrakło na asfalt
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 r. o 15:39
+4
W urzędzie gminy Bełżyce niech się wezmą za robotę a nie brać za darmo wypłaty a przed wyborami że brza o głosy i roznosza tony papieru w ulotkach aby dostawać diety nieroby i wtedy mielibyśmy drogi ,do roboty, darmozjady
Avatar
Mieszkaniec Bełżyc / 21 grudnia 2019 r. o 11:07
-2
a co ma Baranie dobra zmiana do samorządu ???? możne mi odpowiesz
A to że mają miliardy z uszczelnienia VAT i na to powinni przeznaczyć pieniądze. Wystarczy tylko nie kraść.
 Mają i wydają  na drogi - jest odpowiedni fundusz, powiat inwestuje. W tym przypadku kasa jest z funduszu sołeckiego, mogli po prostu kupić tłuczeń a nie wygłupiać się z tym asfaltem za niecałe 9 tys. zł. Mają szczęście, że im Łucka dorzucił 10 tys. zł z gminnej kasy, bo zamiast 55 m byłoby 20 m. A kradli to Twoi ulubieńcy z poprzedniej ekipy, więc, po staropolsku, zawrzyj mapę kmiocie.
 Mają i wydają  na drogi - jest odpowiedni fundusz, powiat inwestuje. W tym przypadku kasa jest z funduszu sołeckiego, mogli po prostu kupić tłuczeń a nie wygłupiać się z tym asfaltem za niecałe 9 tys. zł. Mają szczęście, że im Łucka dorzucił 10 tys. zł z gminnej kasy, bo zamiast 55 m byłoby 20 m. A kradli to Twoi ulubieńcy z poprzedniej ekipy, więc, po staropolsku, zawrzyj mapę kmiocie. rozwiń
Avatar
Gienek / 21 grudnia 2019 r. o 11:02
0
A przecież "dojna zmiana" mogła ułóżyć 5 km drogi ale o szerokości 10 cm i nikt z lokalnego 500+elektoratu by nie marudził. Dalej głosujcie na PISdy .
 A tobie co poprzednicy dali, że teraz psioczysz? Chyba, że jesteś jednym z oderwanych od koryta, którym skończyły się frukty z pańskiego stołu...
Avatar
Adolf / 21 grudnia 2019 r. o 11:00
0
Dobra zmiana  55 metrów. Hehehe inwestycje epokowe. Dłuższy tłuczeń niż asfalt.
 Naucz się czytać że zrozumieniem, wiejski mądralo. To droga z funduszu sołeckiego plus gmina dorzuciła trochę kasy. To nie jest inwestycja gminna. Są radni, niech działają w tym temacie.
Avatar
Tomasz / 20 grudnia 2019 r. o 19:45
0
Przynajmniej była jakaś podbudowa pod asfalt. W lublinie jak "kładli" asfalt na ziemi na ul Nadrzecznej to nawet krzaków im się nie chciało podcinać tylko je "objeżdzali" i droga w kilku miejscach "meandruje".
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 r. o 15:43
+1
Sołtysa z Zagórze niech zainteresuje się sprawami wsi a nie liczyć ne diety i 500+
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 r. o 15:39
+4
W urzędzie gminy Bełżyce niech się wezmą za robotę a nie brać za darmo wypłaty a przed wyborami że brza o głosy i roznosza tony papieru w ulotkach aby dostawać diety nieroby i wtedy mielibyśmy drogi ,do roboty, darmozjady
Avatar
Mieszkaniec KSW / 19 grudnia 2019 r. o 20:05
+1
W gminie Końskowola jeszcze nie wszędzie jest asfalt . Ale wójt robi wszystko by było dobrze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 07:14
0
U nas 3 km przez 20 lat kładli po 100 metrów ale w 2017 już za jednym zamachem zrobili do końca
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 15:41
+4
Mieszkańcu podlubelskiej miejscowości! Zróbcie jeszcze sobie zrzutkę na oświatę i służbę zdrowia jak jesteś taki cwaniak. Nie po to płacę podatki żeby taplać się w błocie jak świnie.
Avatar
pincetplusy zdziwione / 18 grudnia 2019 r. o 14:14
0
A przecież "dojna zmiana" mogła ułóżyć 5 km drogi ale o szerokości 10 cm i nikt z lokalnego 500+elektoratu by nie marudził. Dalej głosujcie na PISdy .
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W sobotę w Lublinie odbędzie się Memoriał Stanisława Zalewskiego

W sobotę w Lublinie odbędzie się Memoriał Stanisława Zalewskiego

Impreza jest znakomitą okazją do przypomnienia sobie najlepszych czasów lubelskiego pięściarstwa, którego symbolem jest właśnie Stanisław Zalewski

Romuald Lipko będzie patronem muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim

Romuald Lipko będzie patronem muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim

Imię Romualda Lipki otrzymała muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim. Tak zdecydowała Rada Miasta na wniosek prezydenta Lublina

Brak absolutorium dla prezydenta Puław. Co dalej z Pawłem Majem?

Brak absolutorium dla prezydenta Puław. Co dalej z Pawłem Majem?

Nieudzielenie prezydentowi Puław absolutorium to pierwszy krok w kierunku jego odwołania na drodze referendum. Wbrew pozorom, droga do tego nie jest łatwa. Wiedzą o tym radni opozycji, którzy do referendum się nie spieszą. Niewykluczone jednak, że zostanie ono zwołane, ale w kierunku odwołania rady miasta.

W szkole w Zamościu wszyscy uczniowie dostali świadectwa z paskiem

W szkole w Zamościu wszyscy uczniowie dostali świadectwa z paskiem

- Wszystkie dzieci są ważne i wszystkie mają talenty, które trzeba doceniać - podkreśla Dorota Pintal, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Zamościu. Wszyscy uczniowie placówki dostali dziś świadectwa z paskiem.

Wraca Rezerwat Dzikich Dzieci
26 czerwca 2021, 10:00

Wraca Rezerwat Dzikich Dzieci

Już po raz piąty w Lublinie zostanie otwarty Rezerwat Dzikich Dzieci, czyli miejsce, w którym panują zasady pajdokracji, a dzieci kształtują je zgodnie z zasadami swobodnej zabawy. Tegoroczna edycja wystartuje 26 czerwca o godz. 10 w lokalizacji przy Dolnej Panny Marii.

Lublin: Ratusz "odkurza" zaległe projekty budżetu obywatelskiego

Lublin: Ratusz "odkurza" zaległe projekty budżetu obywatelskiego

Ratusz "odkurza" zaległe projekty budżetu obywatelskiego, które w zeszłym roku odłożył na półkę z powodu cięć w miejskich wydatkach. – Krok po kroku dążymy do tego, by zrealizować wszystkie projekty – zapewnia Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta miasta.

Biała Podlaska: Kto nakręci spot promujący muzeum?

Biała Podlaska: Kto nakręci spot promujący muzeum?

Spot reklamowy ma wypromować bialskie muzeum. Magistrat poszukuje wykonawcy.

Program TV 25-27 czerwca 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
25 czerwca 2021, 20:00

Program TV 25-27 czerwca 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

"Minionki", "Walentynki" czy "Zabójcza broń IV" - to tylko niektóre z propozycji weekendowych seansów w naziemnej telewizji cyfrowej. Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Drzewa połamane jak zapałki. Zniszczenia na terenie szkoły w Karczmiskach
zdjęcia
galeria

Drzewa połamane jak zapałki. Zniszczenia na terenie szkoły w Karczmiskach

Wysokie drzewa połamane, a jedno z nich leży na boisku. Tak wygląda teraz teren SOSW w Karczmiskach.

Znamy dokładną datę pierwszego meczu Górnika Łęczna po powrocie do PKO BP Ekstraklasy

Znamy dokładną datę pierwszego meczu Górnika Łęczna po powrocie do PKO BP Ekstraklasy

Górnik Łęczna po wywalczeniu awansu poprzez baraże w Fortuna I Lidze najbliższy sezon rozgrywkowy spędzi w piłkarskiej ekstraklasie. Tuż po wywalczeniu awansu łęcznianie wiedzieli, że w pierwszej kolejce zmierzą się na swoim stadionie z Cracovią. Teraz znamy dokładną datę tego spotkania

Od soboty autobusy i trolejbusy w Lublinie zaczną jeździć inaczej

Od soboty autobusy i trolejbusy w Lublinie zaczną jeździć inaczej

Kilkanaście linii zacznie kursować rzadziej, a dwie pojadą częściej. Otwarte zostaną dwie nowe pętle komunikacji miejskiej. To przyniesie nam nowy rozkład, który wejdzie w życie 26 czerwca.

Kazimierski Festiwal Organowy 2021
26 czerwca 2021, 19:00

Kazimierski Festiwal Organowy 2021

Już w najbliższą sobotę, 26 czerwca o godz. 19, nastąpi inauguracja tegorocznej edycji Kazimierskiego Festiwalu Organowego. To cieszące się wieloletnią tradycją wydarzenie w tym roku gościć będzie znakomitych artystów z kraju i zagranicy. Koncerty odbywać się będą w letnie wieczory w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym.

Ubezpieczenie samochodu sprowadzonego z zagranicy – co musisz wiedzieć?

Ubezpieczenie samochodu sprowadzonego z zagranicy – co musisz wiedzieć?

Polacy co roku sprowadzają ogromną liczbę samochodów – głównie z Niemiec. Każdy pojazd mechaniczny w naszym kraju powinien być ubezpieczony w ramach komunikacyjnego OC. Jak to zorganizować w przypadku auta kupionego za granicą? Czy można jeździć po Polsce samochodem, który ubezpieczony jest w innym kraju?

Jak inwestować w 2021 roku: perspektywy i trendy rynku akcji w pandemii

Jak inwestować w 2021 roku: perspektywy i trendy rynku akcji w pandemii

Rok 2020 zapamiętamy jako ten, który wywrócił cały świat do góry nogami. Kiedy w marcu tego roku świat pogrążył się w pierwszej fali pandemii, rynki akcji załamały się. W porównaniu z początkiem 2020 roku indeks S&P 500 stracił 30% swojej ceny, a cena WTI spadła do wartości ujemnych. Indeks Dow Jones spadł o 10%, co było najgłębszym załamaniem od Czarnego Poniedziałku w 1987 roku. Kłótnia Rosji i Arabii Saudyjskiej w kwestii ropy naftowej zbiegła się w czasie z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i późniejszym spadkiem cen akcji. Wszystkie te czynniki doprowadziły do najpoważniejszych napięć gospodarczych w historii.

Lubelskie: Nie żyje 14-letnia dziewczyna potrącona przez pijanego kierowcę
galeria

Lubelskie: Nie żyje 14-letnia dziewczyna potrącona przez pijanego kierowcę

Nie udało się uratować życia 14-latki, która została potracona przez kierowcę volkswagena w miejscowości Miączyn Kolonia. Niestety to nie jedyny śmiertelny wypadek, do którego doszło wczoraj na terenie powiatu zamojskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.