Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 sierpnia 2020 r.
6:37

Powiesił plakat z Trzaskowskim. Przed bramą ktoś napisał „wróg Polski”, a przed furtką „LGBT”

774 13 A A
Napisy pojawiły się na chodniku w nocy z czwartku na piątek. Ścieranie nic nie daje, farba trzyma się mocno
Napisy pojawiły się na chodniku w nocy z czwartku na piątek. Ścieranie nic nie daje, farba trzyma się mocno (fot. Radosław Szczęch)

Na plakacie wyborczym farba, na chodniku przed posesją napisy. Ale Tomasz Pielat z Kurowa „wrogiem Polski” się nie czuje. – Mam nadzieję, że ten incydent będzie powodem do refleksji dla wszystkich, którzy uważają się za patriotów – mówi. Sprawą zajął się już wójt gminy i organy ścigania

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Polityczne podziały w Kurowie od lat nie były tak głębokie. W ostatnich wyborach urzędujący prezydent zdobył tu ponad 73 proc. głosów. 

Posesję z plakatem wyborczym Rafała Trzaskowskiego trudno dziś przegapić. W ubiegłym tygodniu na chodniku przed domem pojawiło się hasło „wróg Polski”, a 20 metrów dalej „LGBT”. Sam baner został oblany farbą.

Drażnił, bo wisiał za długo?

– Uważam, że człowiek, który to zrobił, powinien to posprzątać. Z tego, co słyszałem, to jakiś starszy pan, który prawdopodobnie nawet nie rozumie, co oznacza LGBT – mówi Tomasz Pielat, właściciel posesji przy ul. Głowackiego w Kurowie. – Zdecydowanie nie czuję się wrogiem Polski. Powiedziałbym nawet, że robię dla naszego kraju trochę więcej niż zwykły obywatel. Jestem przedsiębiorcą i staram się dbać o jego rozwój – podkreśla.

Pani Halina, teściowa Tomasza Pielata: – Być może kogoś drażniło w oczy to, że ten plakat wisiał jeszcze długo po wyborach? U nas w Kurowie wiele banerów Trzaskowskiego zniszczono. Na ul. Dworskiej ktoś narysował mu sierp i młot. A teraz jeszcze te napisy na chodniku. Czy ten człowiek w ogóle wiedział, co pisze? Uważam, że te słowa nie świadczą źle o nas, tylko o tym, który je namalował.

Nie mogła patrzeć na Muchę

To nie pierwszy taki incydent na Głowackiego.

– Pewnego razu wpadła do nas sąsiadka. Domagała się, żebyśmy zdjęli plakat z Joanną Muchą. Mówiła, że nie może na Muchę patrzeć, a sama powiesiła plakaty z Andrzejem Dudą. W Kurowie było ich bardzo dużo. Nikt ich nie niszczył – opowiada Pani Halina.

Podobne historie przytaczają sąsiedzi.

– Plakatów Dudy nikt nie uszkadzał, a Trzaskowskiego to nawet ktoś nożem pociął – wspomina jeden z mieszkańców, który chce zostać anonimowy. – Ci, którzy nanieśli te napisy, to zwyczajni tchórze. Poza tym, to niszczenie mienia i za to powinna być kara.

Treść napisów na chodniku wielu bulwersuje. – Tu mieszkają normalni ludzie, na pewno nie są to wrogowie Polski – zapewniają sąsiedzi Pielata.

Wyjątkowo trwała farba

Usunięcie haseł z chodnika wcale nie jest proste.

– Gdy tylko dowiedziałem się o tych napisach, zleciłem ich usunięcie naszemu Zakładowi Usług Komunalnych. Niestety, użyto takiego rodzaju farby, którego nie byliśmy w stanie zetrzeć. Ale znajdziemy na to sposób – zapewnia Arkadiusz Małecki, wójt Kurowa. W grę wchodzi nawet wymiana kostki.

Wójt zapewnia, że lokalne władze starają się nie prowokować ideologicznych czy politycznych sporów.

– Od polityki próbujemy trzymać się jak najdalej. Chcemy, żeby był spokój. Nie podejmowaliśmy żadnych uchwał dotyczących LGBT i naprawdę staramy się być tolerancyjni wobec wszystkich mieszkańców – tłumaczy Małecki.

Incydent jako ostrzeżenie

– Przykro mi, gdy słyszę takie rzeczy. Ja czuję się Polką i patriotką, płacę podatki. Nikt nie powinien nas obrażać – mówi Elwira Borowiec, lokalna aktywistka LGBT. – Takie napisy, jak na Głowackiego, są niebezpieczne. Jeśli nagonka na wszystko, co związane jest z tęczą, nie wygaśnie, to w końcu ktoś weźmie do ręki kamień – przestrzega. – Przecież LGBT to ludzie. Tęcza nie jest ideologią niosącą zagrożenie polskim rodzinom – tłumaczy.

Z kolei Tomasz Pielat ma nadzieję, że incydent przed jego domem będzie ostrzeżeniem. Sygnałem, że polityczno-światopoglądowy spór stał się zbyt głęboki.

– Mam cichą nadzieję, że to, co się stało, będzie powodem do refleksji dla wszystkich, którzy uważają się za patriotów – przyznaje właściciel posesji oznaczonej białą farbą.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Berretto / 12 sierpnia 2020 r. o 08:29
+33
Zgodnie z nową polityką, policja powinna tego, co zniszczył chodnik, wyłapać z tłumu, zatrzymać na dołku na 48 godzin, a potem sąd powinien go (ją?) wsadzić do paki na 2 miesiące. Bo jak mawia Adrian, wszyscy przecież są równi wobec prawa.
Avatar
Khali / 12 sierpnia 2020 r. o 08:10
+29
A ksiadz lubiacy gole zdjecia nastolatek juz nikogo w Kurowiecnie bulwersuje? Do tego doprowadzila aktualna wladza. Do stygmatyzacji kazdego kto mysli/czuje/postepuje inaczej niz oni. Co nastepe? Noc dlugich nozy?
Avatar
Mieszkaniec081984 / 12 sierpnia 2020 r. o 10:53
+27
To w takim razie księdza i ta panią co zdjęcia wysyłała swojej córki ''duchownemu" powinni na rynku ukrzyżować za takie niechlubne czyny, skoro za plakat niszczą czyjeś mninie i gminny chodnik. Może tej pani i księdzu też coś napiszcie przedz posesją. Aaaa nie nie można bo to ksiądz na pewno to pomówienie, takiego dobrego człowieka ktoś oczarnia. Najlepiej zamieść pod dywan. TEGO INCYDENTU JUŻ MIESZKAŃCY KUROWA NIE PAMIĘTAJĄ???????????????
Avatar
OPUSDEI / 12 sierpnia 2020 r. o 08:06
+22
Z jednej strony dobrze jest dbać o to co sami o sobie myślimy, żebyśmy sami o sobie nawzajem dobrze myśleli. Wyborcy Andrzeja są pod tym kątem bardzo zaopiekowani, bardziej niż którzykolwiek z wyborców głosujących na któregokolwiek z poprzednich zwycięskich prezydentów. Taki wysoki i szczodry poziom zaopiekowania, domagałby się też podniesienia poprzeczki, jakiegoś wyższego poziomu kultury. Powinniśmy szanować się nawzajem i być przyzwoici, dlatego szkalowanie kogokolwiek, czy LGBT, czy Żyda, Ukraińca, samotne matki, przedsiębiorców, czy choćby sąsiada, jest po prostu niegodne. Dlatego z drugiej strony nie powinniśmy zapominać, że to co sami o sobie myślimy nawzajem, i jak to sobie okazujemy, jest też obiektem obserwacji innych ludzi, tych spoza Polski, czytających The New York Times, czy The Washington Post, Le Figaro, czy Guardiana. To nie są nasi wrogowie, to są mieszkańcy świata, żyjący poza Polską. Bo Polska, nie jest pępkiem świata. Taka działalność typowo chuligańska jak w Kurowie, zasługuje nie tyle na pomstę do nieba, a zwykłe ludzkie potępienie. To się nie godzi, być tak niemiłosiernym dla sąsiada, występując jednocześnie z pozycji zwycięzcy, w dodatku bardzo zaopiekowanego zwycięzcy. Tak się zwyczajnie nie godzi.
Z jednej strony dobrze jest dbać o to co sami o sobie myślimy, żebyśmy sami o sobie nawzajem dobrze myśleli. Wyborcy Andrzeja są pod tym kątem bardzo zaopiekowani, bardziej niż którzykolwiek z wyborców głosujących na któregokolwiek z poprzednich zwycięskich prezydentów. Taki wysoki i szczodry poziom zaopiekowania, domagałby się też podniesienia poprzeczki, jakiegoś wyższego poziomu kultury. Powinniśmy szanować się nawzajem i być przyzwoici, dlatego szkalowanie kogokolwiek, czy LGBT, czy Żyda, Ukraińca, samotne matki, przedsiębiorców, czy ch... rozwiń
Avatar
lopez / 12 sierpnia 2020 r. o 11:27
+19
Niestety, niektórzy wyznawcy pisu są wręcz opętani nienawiścią, co było zresztą widać w fizycznych atakach na adwersarzy (vide brutalny atak starszego jegomoscia w Rykach podczas wiecu Dudy) czy policji na Suwalszczyźnie. Niestety, zachowanie policji staje się też coraz bardziej nie do zaakceptowania (to już czasem wschodnie standardy) !
Avatar
Liz / 12 sierpnia 2020 r. o 12:48
+17
"Z tego, co słyszałem, to jakiś starszy pan, który prawdopodobnie nawet nie rozumie, co oznacza LGBT" Świetne! Ale, niestety, właśnie nierozumiejący to podatny grunt dla wszelkich bzdur i durnych czynów.
Avatar
___K___ / 12 sierpnia 2020 r. o 10:46
+14
Zgodnie z nową polityką, policja powinna tego, co zniszczył chodnik, wyłapać z tłumu, zatrzymać na dołku na 48 godzin, a potem sąd powinien go  (ją?) wsadzić do paki na 2 miesiące. Bo jak mawia Adrian, wszyscy przecież są równi wobec prawa.
Niestety dożyliśmy takich czasów, że łatwiej zapuszkować kogoś, kto niczego nie niszcząc powiesi kawałek materiału na pomniku, niż kogoś, kto zniszczy czyjeś mienie prywatne, a nawet publiczne (wójt mówił o potencjalnej wymianie kostki, więc chodzi o publiczny chodnik). PiSia rzeczywistość :-(
Avatar
___K___ / 12 sierpnia 2020 r. o 12:12
+10
Według Prokuratury Krajowej, obecny senator Gawłowski, gdy był sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska w rządach PO-PSL (w latach 2007-15), dopuścił się siedmiu przestępstw. Pięć z nich ma charakter korupcyjny...  SENATOR wg tuSSka ?!
Co to ma wspólnego z komentowanym artykułem? A to podwójne duże "s" tylko świadczy o tobie - jak jesteś mały, nikczemny i zwyczajnie głupi.
Avatar
___K___ / 12 sierpnia 2020 r. o 10:50
+10
W dobie płacenia za wierszówkę, gloryfikowane i rozdmychiwanie są marginalne wybryki czubów. Przez to przekraczanie są następne granice zła, podziałów, nienawiści. Obłęd zaczyna być traktowany jak coś powszechnego i normalnego. Coś do naśladowania.  Rzeczy dobre się nie liczą. Nie są dostrzegane. Liczy się tylko sensacja poczytność kasa za artykuł. Nakręcane zło rozkwita.
Gdzie tu widzisz gloryfikację? Takie postępowanie, to gloryfikują co najwyżej media publiczne i ewentualnie skrajnie prawicowe. Trzeba nauczyć się odróżniać informację od chwalenia.
Gdzie tu widzisz gloryfikację? Takie postępowanie, to gloryfikują co najwyżej media publiczne i ewentualnie skrajnie prawicowe. Trzeba nauczyć się odróżniać informację od chwalenia. rozwiń
Avatar
Liz / 12 sierpnia 2020 r. o 15:00
+7
"Miejcie odwagę posługiwać się rozumem." - Immanuel Kant.
Avatar
Liz / 12 sierpnia 2020 r. o 15:00
+7
"Miejcie odwagę posługiwać się rozumem." - Immanuel Kant.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 sierpnia 2020 r. o 14:29
+7
"Ideologie, które kierują się kłamstwem i przemocą upadają. Przynoszą złe owoce i spustoszenie moralne. Choć by nie wiadomo jakby szczytne i wzniosłe hasła głosiły". Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko
Avatar
Liz / 12 sierpnia 2020 r. o 12:48
+17
"Z tego, co słyszałem, to jakiś starszy pan, który prawdopodobnie nawet nie rozumie, co oznacza LGBT" Świetne! Ale, niestety, właśnie nierozumiejący to podatny grunt dla wszelkich bzdur i durnych czynów.
Avatar
___K___ / 12 sierpnia 2020 r. o 12:12
+10
Według Prokuratury Krajowej, obecny senator Gawłowski, gdy był sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska w rządach PO-PSL (w latach 2007-15), dopuścił się siedmiu przestępstw. Pięć z nich ma charakter korupcyjny...  SENATOR wg tuSSka ?!
Co to ma wspólnego z komentowanym artykułem? A to podwójne duże "s" tylko świadczy o tobie - jak jesteś mały, nikczemny i zwyczajnie głupi.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 sierpnia 2020 r. o 12:05
-13
Według Prokuratury Krajowej, obecny senator Gawłowski, gdy był sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska w rządach PO-PSL (w latach 2007-15), dopuścił się siedmiu przestępstw. Pięć z nich ma charakter korupcyjny... SENATOR wg tuSSka ?!
Avatar
lopez / 12 sierpnia 2020 r. o 11:27
+19
Niestety, niektórzy wyznawcy pisu są wręcz opętani nienawiścią, co było zresztą widać w fizycznych atakach na adwersarzy (vide brutalny atak starszego jegomoscia w Rykach podczas wiecu Dudy) czy policji na Suwalszczyźnie. Niestety, zachowanie policji staje się też coraz bardziej nie do zaakceptowania (to już czasem wschodnie standardy) !
Avatar
Mieszkaniec081984 / 12 sierpnia 2020 r. o 10:53
+27
To w takim razie księdza i ta panią co zdjęcia wysyłała swojej córki ''duchownemu" powinni na rynku ukrzyżować za takie niechlubne czyny, skoro za plakat niszczą czyjeś mninie i gminny chodnik. Może tej pani i księdzu też coś napiszcie przedz posesją. Aaaa nie nie można bo to ksiądz na pewno to pomówienie, takiego dobrego człowieka ktoś oczarnia. Najlepiej zamieść pod dywan. TEGO INCYDENTU JUŻ MIESZKAŃCY KUROWA NIE PAMIĘTAJĄ???????????????
Avatar
___K___ / 12 sierpnia 2020 r. o 10:50
+10
W dobie płacenia za wierszówkę, gloryfikowane i rozdmychiwanie są marginalne wybryki czubów. Przez to przekraczanie są następne granice zła, podziałów, nienawiści. Obłęd zaczyna być traktowany jak coś powszechnego i normalnego. Coś do naśladowania.  Rzeczy dobre się nie liczą. Nie są dostrzegane. Liczy się tylko sensacja poczytność kasa za artykuł. Nakręcane zło rozkwita.
Gdzie tu widzisz gloryfikację? Takie postępowanie, to gloryfikują co najwyżej media publiczne i ewentualnie skrajnie prawicowe. Trzeba nauczyć się odróżniać informację od chwalenia.
Gdzie tu widzisz gloryfikację? Takie postępowanie, to gloryfikują co najwyżej media publiczne i ewentualnie skrajnie prawicowe. Trzeba nauczyć się odróżniać informację od chwalenia. rozwiń
Avatar
___K___ / 12 sierpnia 2020 r. o 10:46
+14
Zgodnie z nową polityką, policja powinna tego, co zniszczył chodnik, wyłapać z tłumu, zatrzymać na dołku na 48 godzin, a potem sąd powinien go  (ją?) wsadzić do paki na 2 miesiące. Bo jak mawia Adrian, wszyscy przecież są równi wobec prawa.
Niestety dożyliśmy takich czasów, że łatwiej zapuszkować kogoś, kto niczego nie niszcząc powiesi kawałek materiału na pomniku, niż kogoś, kto zniszczy czyjeś mienie prywatne, a nawet publiczne (wójt mówił o potencjalnej wymianie kostki, więc chodzi o publiczny chodnik). PiSia rzeczywistość :-(
Avatar
elaric / 12 sierpnia 2020 r. o 09:45
-1
W dobie płacenia za wierszówkę, gloryfikowane i rozdmychiwanie są marginalne wybryki czubów. Przez to przekraczanie są następne granice zła, podziałów, nienawiści. Obłęd zaczyna być traktowany jak coś powszechnego i normalnego. Coś do naśladowania. Rzeczy dobre się nie liczą. Nie są dostrzegane. Liczy się tylko sensacja poczytność kasa za artykuł. Nakręcane zło rozkwita.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaginął 37-letni Tomasz Rolko. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął 37-letni Tomasz Rolko. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Policjanci z Włodawy poszukują 37-letniego Tomasza Rolko. Mężczyzna wyszedł wczoraj po południu z domu i do tej pory nie wrócił, ani nie skontaktował się z bliskimi. Wszelkie informacje, mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionego, należy kierować do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Włodawie telefon 47 813 22 09 lub 47 813 22 23.

LUK Politechnika i Polski Cukier Avia zaczynają nowy sezon w Tauron 1. lidze siatkarzy

LUK Politechnika i Polski Cukier Avia zaczynają nowy sezon w Tauron 1. lidze siatkarzy

Na otwarcie sezonu 2020/2021 LUK Politechnika Lublin zmierzy się o godzinie 20.30 w hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich z Mickiewiczem Kluczbork, zaś Polski Cukier Avia Świdnik zagra o 18.30 w Jaworznie z miejscowym MCKiS. Spotkanie lublinian będzie transmitowane przez Polsat Sport.

Spektakle Teatru Panopticum w Centrum Spotkania Kultur
25 września 2020, 19:00

Spektakle Teatru Panopticum w Centrum Spotkania Kultur

Trzy spektakle Młodzieżowego Teatru Panopticum będzie można zobaczyć niebawem w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). W piątek, 25 września o godz. 19 w Klubie Muzycznym CSK zostaną zaprezentowane przedstawienia "Marsz Polonia" i "Miłość przede wszystkim", z kolei 28 września o godz. 19 w tym samym miejscu Teatr zaprezentuje "Tryptyk Rzymski".

Lubelskie: Tragiczny finał poszukiwań 16-latka. Jego ciało odnaleziono po kilku dniach

Lubelskie: Tragiczny finał poszukiwań 16-latka. Jego ciało odnaleziono po kilku dniach

Tragiczny finał miały poszukiwania zaginionego 16-latka z gminy Rejowiec Fabryczny (pow. chełmski). Służby odnalazły ciało nastolatka na podmokłym terenie w rejonie gminy Rejowiec.

Badanie: W czasie pandemii jedna trzecia seniorów przerwała leczenie

Badanie: W czasie pandemii jedna trzecia seniorów przerwała leczenie

Aż jedna trzecia ankietowanych seniorów w czasie pandemii przerwała dotychczasowe leczenie – wykazał raport opublikowany przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.

Banki powoli łagodzą restrykcje. Zmiany w udzielaniu kredytów mieszkaniowych

Banki powoli łagodzą restrykcje. Zmiany w udzielaniu kredytów mieszkaniowych

Niższy wkład własny, akceptowanie dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej i coraz łagodniejsze podchodzenie do zarobków z umów śmieciowych – takie zmiany sugerują banki udzielające kredytów mieszkaniowych. Problem w tym, że te ułatwienia wciąż obarczone są dodatkowymi warunkami.

Lublin: Zaczęła się budowa na górkach czechowskich. Nie kończy się sprzeciw aktywistów

Lublin: Zaczęła się budowa na górkach czechowskich. Nie kończy się sprzeciw aktywistów

Do końca roku gotowa może być trasa pieszo-rowerowa budowana na górkach czechowskich. Aktywiści przeciwni zabudowie terenu już dwukrotnie zawiadamiali policję o leżących w tym miejscu kościach, które ich zdaniem mogą być szczątkami ofiar zbrodni wojennych popełnionych przez Niemców

Puchar Polski: Lublinianka znajdzie sposób na Avię? Tomasovia kontra Hetman

Puchar Polski: Lublinianka znajdzie sposób na Avię? Tomasovia kontra Hetman

Dzisiaj zostaną rozegrane kolejne mecze czwartej rundy Pucharu Polski w okręgu lubelskim. Wyjazdy czekają nasze ekipy z trzeciej ligi – Avię Świdnik, Wisłę Puławy i Stal Kraśnik.

Mikołaj Grynberg gościem DDK Czuby Południowe
25 września 2020, 18:00

Mikołaj Grynberg gościem DDK Czuby Południowe

Po długiej przerwie w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) wraca cykl spotkań z literaturą w roli głównej "Ciąg dalszy". Raz w miesiącu, w piątki, odbywać się będą spotkania z autorami, którzy pytani będą właśnie o ciąg dalszy książki, gdy ta już ukaże się drukiem. Gościem pierwszego spotkania, 25 września o godz. 18, będzie Mikołaj Grynberg.

Miliony na pomoc stadninie w Janowie Podlaskim. Pieniądze z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Miliony na pomoc stadninie w Janowie Podlaskim. Pieniądze z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Kilka milionów złotych ma trafić do państwowej stadniny koni arabskich. Spółkę dokapitalizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. A nowy prezes stadniny Lucjan Cichosz zapewnia: – Nikt mnie nie przyspawał do stanowiska. Nie przyszedłem tutaj by być gwiazdą, przyszedłem do roboty

Wirusowa spychologia. Mieli czekać i obserwować, a okazało się, że wszyscy mają koronawirusa

Wirusowa spychologia. Mieli czekać i obserwować, a okazało się, że wszyscy mają koronawirusa

Dzwonili do Ministerstwa Zdrowia, sanepidu i lekarza rodzinnego. Wszędzie słyszeli to samo: zachować spokój i obserwować się. Okazało się, że cała rodzina ma koronawirusa. Na testy czeka jeszcze pacjent po przeszczepie płuc, który miał z nią kontakt

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 września 2020 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 września 2020 roku

Jarmark Przetworów na Lubartowskiej 77
26 września 2020, 7:30

Jarmark Przetworów na Lubartowskiej 77

Pokazy, degustacje i możliwość zakupu lokalnych produktów - to wszystko w ramach kolejnego jarmarku na Lubartowskiej 77, który odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 7.30-12.

Azoty Puławy – IFK Kristianstad 24:25. Nieudana druga połowa [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – IFK Kristianstad 24:25. Nieudana druga połowa [zdjęcia]

Trudna sytuacja Azotów Puławy. Drużyna Larsa Walthera przegrała w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej z IFK Kristianstad 24:25. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane za tydzień w Szwecji.

Coraz więcej osób w Kinie Bajka. "Oczywiście, że to nas uskrzydla"

Coraz więcej osób w Kinie Bajka. "Oczywiście, że to nas uskrzydla"

- Oczywiście, że to nas uskrzydla i daje chęci do dalszego szukania sposobu na przetrwanie – mówi szef Bajki. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o trudnej sytuacji studyjnego kina, które boryka się z finansowymi kłopotami. Widzowie zareagowali wspaniale. Obecnością i wsparciem

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!