CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA

6 listopada 2023 r.
12:41

Bug Hanna i GKS Łopiennik zakończyli rundę z przytupem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Autor: Zdjęcie autora grom
Bug Hanna zakończył rundę jesienną okazałym zwycięstwem z Unią Białopole 5:1<br />
Bug Hanna zakończył rundę jesienną okazałym zwycięstwem z Unią Białopole 5:1
(fot. BUG HANNA)

Bug Hanna nie miał problemów z zainkasowaniem kompletu punktów w meczu z Unią Białopole. Granica Dorohusk lepsza od Frassatiego Fajsławice. Podział punktów w spotkaniu lidera Sparty Rejowiec Fabryczny z Ruchem Izbica. Bracia Kacper i Karol Wojciechowscy zdobyli po dwie bramki w wygranym 6:2 meczu beniaminka GKS Łopiennik z Bratem Siennica Nadolna

Kłos był faworytem i w pełni wykorzystał swoją szansę. Piąta przed weekendową serią gier ekipa z Hanny podejmowała outsidera z Białopola. Początek meczu był jednak zaskoczeniem, szczególnie dla gospodarzy. Już w szóstej minucie goście objęli prowadzenie po strzale Sławomira Leśnickiego. - Jeden z naszych obrońców nie trafił w piłkę, a ta dotarła do zawodnika Unii, który przerzucił ją nad naszym bramkarzem - relacjonuje grający szkoleniowiec Bugu Michał Gromysz.

W 25 min miejscowi wyrównali. Do bramki przyjezdnych trafił Daniel Malichani. Jeszcze przed przerwą podwyższył Mateusz Sawicki. - Przez pierwsze 15 minut zastosowaliśmy zbyt proste środki do tego, aby zdobyć bramkę. Jak widać, okazało się to nieskuteczne. Szybko zmieniliśmy naszą grę. W drugiej połowie już całkowicie zdominowaliśmy przeciwnika. Jak widać, byliśmy skuteczni. Choć trzeba przyznać, że mogliśmy wygrać jeszcze wyżej - twierdzi Gromysz.

W minorowych nastrojach przerwę zimową spędzą goście. - Obecny sezon jest dla nas bardzo ciężki. Od początku z powodu kontuzji wypadło nam aż ośmiu zawodników. Ostatnie cztery kolejki miałem w składzie tylko 11 piłkarzy, graliśmy bez zmienników. W meczu z Bugiem doszły nam jeszcze indywidualne błędy, szczególnie w drugiej połowie. Zawodnicy mentalnie nie udźwignęli tego meczu - ocenia szkoleniowiec Unii Białopole Jacek Płoszaj.

Bug Hanna - Unia Białopole 5:1 (2:1)

Bramki: Malichani (25, 63), Sawicki (31), Fabrika (78, 79) - Leśnicki (6).

Bug: Nowachowicz - Malichani, Tabeński, Sawicki, Wegiera (60 Tarasiuk), Lewczuk, Sata, Naumiuk, Gromysz, Barchuk (21 J. Stolaruczuk), Fabrika.

Białopole: Wójtowicz - Piekaruk, Ostrowski, Domińczuk, Gawrzak, Krasnowski (75 Mielniczuk), J. Sarzyński, Zdybel, Wyrwa (46 Wilgos), Leśnicki, Bureć.

Po 12 seriach gier Granica Dorohusk miała w tabeli tylko punkt przewagi nad Frassatim Fajsławice. Zespoły dzieliła w klasyfikacji tylko lokata, wyżej na 11. miejscu plasowała się ekipa z Dorohuska. Obie drużyny były blisko strefy spadkowej. W takich okolicznościach bezpośrednie starcie było o podwójną stawkę. W lepszych nastrojach po końcowym gwizdku byli miejscowi. Granica pokonała Frassatiego 3:1. Już po pierwszej połowie prowadziła 2:0. Komplet punktów sprawił, że miejscowi mają ich obecnie 13, awansowali także w tabeli.

Granica Dorohusk - Frassati Fajsławice 3:1 (2:0)

Bramki: Gorzała (8), Poznański (28), Alikowski (71) - Robak (78).

Granica: Bożek - Kogut, Kociuba, Piotrowski, Kamola, Gregorczuk, Alikowski (76 Chuluk), M. Antoniak, Ruszkiewicz (29 Tsevikh), Poznański, Gorzała (56 A. Antoniak).

Frassati: A. Kulesza - G. Tylec (72 H. Kulesza), Lipa, Adamiec, Błaziak, Leszcz (46 Robak), Matycz, Dunda (87 Papuha), Korchut (72 Shtekh), R. Kostka (46 Ryczko), Stefaniak.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Kłos Gmina Chełm - Orzeł Srebrzyszcze 3:2 (Kuśmierz 39, Żwirbla 75, Siatka 90 + 5 - E. Krzyżanowski 48, 90 + 4). Czerwona kartka: Krzysztof Rak (Kłos) w 70 min, za drugą żółtą * Brat Siennica Nadolna - GKS Łopiennik 2:6 (Dubaj 19, Kniażuk 62 - Krystian Sawa 14, Kacper Wojciechowski 24, 69, Olęder 35, Karol Wojciechowski 67, 82). Czerwona kartka: Aleksander Urbański (Brat) w 64 min, za drugą żółtą * Unia Rejowiec - Spółdzielca Siedliszcze 3:1 (Kwiatosz 49, W. Rossa 51, 68 - Głowacki 24) * Sparta Rejowiec Fabryczny - Ruch Izbica 2:2 (Świeca 5, Strug 29 - P. Lewandowski 43, Gałka 59) * Hetman Żółkiewka - Włodawianka Włodawa 1:3 (Sawicki 32 - Nielipiuk z karnego 55, z karnego 80, Kruk 57). Czerwone kartki: Mateusz Puchala (Hetman) w 80 min, za faul; Rafał Małek (Hetman) w 89 min, za niesportowe zachowanie.

Centrum miasta rozbłyśnie na niebiesko. Jest ważny powód

Lublin włącza się w międzynarodową akcję „Miasta na niebiesko”. Ma to zwrócić uwagę społeczeństwa na rzadką i ciężko wykrywalną chorobę.

W piątek MKS FunFloor Lublin zacznie walkę w Final Four Orlen Pucharu Polski

W piątek MKS FunFloor Lublin rozpocznie walkę o to, żeby zakończyć sezon z jakimś trofeum. Na początek turnieju Final Four w Kaliszu wicemistrzynie Polski zmierzą się z Młynami Stoisław Koszalin

Powiat włodawski ma nowego starostę. "Nie będzie rewolucji w starostwie"

Mariusz Zańko nowym starostą powiatu włodawskiego. – Bezpieczeństwo, stabilizacja i rozwój. To trzy filary tej kadencji – ogłosił na dzisiejszej sesji nowy starosta z PiS.

Miasto daje kasę młodzieży z lubelskich szkół. Kto otrzymał wsparcie?

Urząd Miasta Lublin rozstrzygnął konkurs grantowy dla dzieci i młodzieży z lubelskich szkół. 25 lubelskich placówek otrzyma nawet do 7,5 tys. zł.

Z konstytucją na rowerze

Uczczą święto 3 maja pokonując kilometry na rowerze. Gminy Trzydnik Duży i Gościeradów zapraszają na trzeci już Rajd "Z konstytucją na rowerze".

Dorzuć grosza dla lubelskich sokołów. Będzie można śledzić ich wędrówki

Maluchy Wrotki i Czarta mają szansę otrzymać nowoczesne nadajniki, które pozwolą w przyszłości śledzić ich wędrówki. Potrzeba jednak ponad 18 tys. zł, a na razie udało się zebrać jedną trzecią całej kwoty.

Studenci przejęli Lublin. Ulicami przeszedł barwny korowód
Foto/wideo

Ulicami Lublina przeszedł korowód studencki i zainaugurował Dni Kultury Studenckiej. W tym roku motywem przewodnim był Dziki Zachód.

Wybory już były. Teraz czas na pierwsze sesje i ślubowania
terminy

Wybory samorządowe za nami. W przyszłym tygodniu prezydenci miast i nowi radni złożą ślubowania. Podajemy terminy sesji w największych samorządach województwa lubelskiego.

Posypały się gole i czerwone kartki. Wyniki 22. kolejki bialskiej klasy okręgowej

W meczach 22. kolejki LKS Milanów rozgromił Tytana Wisznice 11:0, Orlęta Łuków pokonały Victorię Parczew 6:0. Nie odbyło się spotkanie Lutni Piszczac z Młodzieżówką Radzyń Podlaski, goście nie przyjechali na mecz. W smeczu Orła Czemierniki z Kujawiakiem Stanin goście w drugiej połowie ukarani zostali trzema czerwonymi kartkami. To konsekwencja pokazanych w pierwszej części żółtych kartoników

Sportowa hala dla Elektryka. Budowa ruszyła

Na majówkę prace przystopowały, ale zaraz po niej znów ruszą pełną parą. Pod koniec kwietnia rozpoczęła się budowa nowej hali sportowej przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, popularnie zwanym Elektrykiem.

Dumnie powiewa na lubelskim ratuszu. To jej dzień

Z okazji Dnia Flagi biało-czerwona dumnie powiewa na maszcie na lubelskim ratuszu.

Po zmianie władzy w mieście ze stanowiska rezygnuje dyrektor ośrodka kultury

Dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury zrezygnował ze stanowiska. A przy okazji z Facebooka zniknął oficjalny profil ośrodka. Wszystko to dzieje się tuż przed zmianą władzy w mieście. Jerzy Rębek z PiS oddaje stery w ręce Jakuba Jakubowskiego.

Wypadek na drodze Siedlce- Łuków. Utrudnienia dla kierowców

Kierowcy, uważajcie na trasie z Siedlec do Łukowa. Na drodze krajowej numer 63 zderzyły się dwa samochody.

Unia z nowym trenerem postawiła się Hetmanowi. Wyniki zamojskiej klasy okregowej

Skazywana na pożarcie Unia Hrubieszów z nowym trenerem Piotrem Stadnickim przegrała 0:2 z Hetmanem Zamość, ale wstydu nie przyniosła. Kolejną niespodziankę sprawił Graf Chodywańce kończąc świetną serię Gromu Różaniec

Marzy ci się policyjny mundur? Nabór trwa

Marzy ci się policyjny mundur? Jest okazja, bo komenda w Krasnymstawie prowadzi nabór do służby.