27 lutego 2021 r.
13:19

Olimpia Grudziądz - Motor Lublin 1:0 (zapis relacji na żywo)

(fot. Maciej Kaczanowski)

Nie tak pierwszy ligowy mecz w 2021 roku wyobrażali sobie kibice Motoru. W debiucie nowego trenera Marka Saganowskiego żółto-biało-niebiescy przegrali z Olimpią w Grudziądzu 0:1.

90+4' Na koniec przed polem karnym szarżował jeszcze Jagodziński, ale nic z tego. Koniec meczu i porażka Motoru w Grudziądzu. Rywale pierwszy raz od... listopada 2019 roku zgarnęli komplet punktów u siebie.

90+2' Kartka dla Embalo.

90' Motor ma cztery dodatkowe minuty, żeby wyrównać!

90' Teraz sporo walki w środku pola, a goście nie mogą zagrozić bramce rywali.

87' W końcówce Olimpia "kradnie" czas w narożniku boiska.

83' Pakulski za Dudę i Jagodziński za Moskwika.

83' Obrona Częstochowy ze strony gospodarzy, będzie kolejny korner dla Motoru.

82' Świetna szansa na wyrównanie! Błąd jednego z obrońców i Świderski z ostrego kąta uderza po ziemi, a piłka minimalnie mija słupek!

81' Madejski z problemami, ale jednak łapie piłkę.

80' Dwa rzuty rożne Motoru, ale nic z tego.

79' Kolejna akcja gospodarzy, którzy domagają się karnego po tym, jak w polu karnym padł rezerwowy Romero. O jedenastce nie ma jednak mowy.

77' Niespodziewanie 1:0! Embalo wpada w pole karne, wydawało się, że będzie ciężko zmieścić piłkę w bramce Motoru, ale napastnikowi Olimpii jednak to się udaje.

77' Swędrowski ogląda "żółtko".

76' Rafał Król zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale bramkarz rywali miał to uderzenie pod kontrolą.

74' Szkoda tej akcji! Najpierw Świderski "tańczy" w polu karnym, a piłka trafia do Moskwika, który źle dogrywa w pole karne do kolegów.

72' Dobrze rozegrana akcja przez Motor. Piłka trafia na lewą stronę do Bogacza, ale kiepska centra młodzieżowca gości.

69' Po rzucie rożnym mały "kocioł" w polu karnym Motoru, ale strzał rywali zablokowany i skończyło się tylko na strachu gości.

67' Kolejna roszada także wśród gospodarzy: Gawor za Płatka.

67' Dwie zmiany w zespole z Lublina: Ceglarz za Wójcika i Świderski za Ropskiego.

65' To powinno być 1:0! Embalo z bliska uderza w środek bramki, ale Madejski ratuje swój zespół od utraty bramki i wybija piłkę nad poprzeczkę.

64' Motor naciska, naciska, ale na razie nic z tego nie wynika.

60' Dwie zmiany w ekipie miejscowych: Leszczyński za Zawadę i Graczyk za Popalzaya.

59' Akcja Moskwika lewą stroną i dobre dośrodkowanie. Obst uprzedza jednak Ropskiego i o mały włos nie pakuje piłki do swojej bramki!

58' Centra Bogacza z lewej strony, ale wybija Gulczyński. Szybki przechyt Motoru, a po chwili szybka strata.

55' Rzut wolny dla Motoru kończy się strzałem z powietrza Dudy, ponownie jednak strzałem niecelnym.

54' Kartka dla Witasika, który zatrzymuje Moskwika.

53' Szansa na kontrę dla Olimpii, ale Duda wślizgiem zatrzymuje akcję rywali i wybija piłkę na aut.

51' A teraz korner z drugiej strony boiska.

50' Bogacz zatrzymany na lewym skrzydle, ale szybko piłkę przejmuje Swędrowski. Jego dośrodkowanie zablokowane i będzie rożny dla gości.

46' Gramy po przerwie.

45+1' Koniec pierwszej połowy. Na razie bezbramkowy remis ze wskazaniem na Motor. Najgroźniejszy w ekipie gości tradycyjnie Swędrowski, ale na razie mimo kilku prób "Swędro" nie zdołał wpakować piłki do bramki.

45+1' Duda znowu zza pola karnego, ale ponownie nad poprzeczką.

45' Pierwsza połowa potrwa 60 sekund dłużej.

44' Dobry powrót Wójcika, który odebrał rywalowi piłkę przed swoim polem karnym.

43' Kartka dla Jarosza.

42' Gulczyński "przeciągnął" dośrodkowanie z prawego skrzydła i łapie Madejski.

40' Dwie dobre akcje ekipy trenera Smółki. Najpierw przy linii końcowej przedzierał się osamotniony Embalo, ale w końcu został powstrzymany. Po chwili Płatek oddaje piłkę na skrzydło do Widejki, a ten dobrze zagrał wzdłuż bramki jednak żaden z jego kolegów nie dopadł do futbolówki.

39' Embalo do Gulczyńskiego, a ten zablokowany przy chorągiewce i będzie rożny dla gospodarzy.

37' Swędrowski uderza zza pola karnego po dobrym odegraniu Ropskiego, ale nad bramką.

36' Przy okazji krótkiej przerwy w grze żółtą kartkę obejrzał trener Olimpii Zbigniew Smółka.

35' Swędrowski wpda w pole karne, ale kiedy szykował się już do strzału w ostatniej chwili powstrzymał go Jarosz.

32' Witasik fauluje w polu karnym i zaczyna Motor. Sporo przewinień i szarpanej gry w Grudziądzu.

31' Grodzicki nie potrzebnie fauluje przy linii bocznej rywala i ogląda pierwszy kartonik w tym meczu.

28' Teraz "gorąco" zrobiło się w polu karnym Motoru. Najpierw Embalo przyblokowany, a na koniec strzela Widejko, ale bardzo niecelnie.

26' Strzela Moskwik, ale w mur.

24' Dobra akcja Wójcika. Najpierw stracił piłkę, szybko ją odzyskał pod polem karnym i wszystko kończy się rzutem wolnym tuż za polem karnym Olimpii.

20' Bogacz zatrzymany przez Płatka. Nie będzie nawet rzutu rożnego dla ekipy z Lublina.

18' Znowu wrzuca Swędrowski, ale wszystko kończy się bardzo niecelnym strzałem i zacznie Olimpia.

17' Wójcik faulowany na skrzydle. Będzie szansa na kolejne dośrodkowanie dla gości.

15' Będzie rożny dla Motoru.

14' Ciechanowski strzela głową z... kilkunastu metrów, ale znowu bez problemów Madejski.

13' Kolejny rzut wolny dla miejscowych, tym razem blisko chorągiewki.

12' Za mocne dośrodkowanie gospodarzy, pewnie łapie Madejski.

10' Aktywny Michał Król szarżuje prawym skrzydłem, ale zatrzymał go Jarosz.

9' Najgroźniejsza akcja przyjezdnych. Michał Król wyrzucił piłkę z autu do Rafała Króla, ten oddał futbolówkę do prawego obrońcy, a młodzieżowiec Motoru dobrze zagrał w pole karne do Swędrowskiego, który uderzył bez przyjęcia, ale obok bramki. Szkoda, bo to była dobra szansa na gola.

7' Na razie Motor częściej przy piłce, ale rywale czujni w defensywie. Witasik właśnie łatwo "skasował" kolejną akcję ekipy z Lublina.

5' Teraz szansa Olimpii. Dobre dośrodkowanie ze skrzydła i głową uderza Embalo. Na szczęście dla gości strzał prosto w Madejskiego!

4' Strzał z dystansu Dudy, ale obok bramki gospodarzy.

1' Zaczął Motor!

-------------------------------------------

Znamy składy obu ekip. Trener Marek Saganowski w swoim ligowym debiucie zdecydował się posadzić na ławce chociażby najlepszego strzelca Motoru - Daniela Świderskiego.

Jego miejsce w ataku zajmie oczywiście Krzysztof Ropski, który w sparingach zdobył cztery gole i był najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy z Lublina.

W "podstawie" wychodzi też Michał Bogacz, który przy okazji gier kontrolnych też spisywał się całkiem nieźle. Nowe nabytki, czyli: Piotr Kusiński i Dawid Pakulski zaczynają zawody na ławce rezerwowych.

----------------------------------------------

Olimpia Grudziądz - Motor Lublin 1:0 (0:0)

Bramki: Embalo (77).

Olimpia: Sujecki – Obst, Witasik, Jarosz, Zawada (60 Leszczyński), Gulczyński, Ciechanowski, Widejko (77 Romero), Popalzay (60 Graczyk), Płatek (67 Gawor), Embalo.

Motor: Madejski - M. Król, Grodzicki, Cichocki, Bogacz, Wójcik (67 Ceglarz), Duda (83 Pakulski), Swędrowski, R. Król, Moskwik (83 Jagodziński), Ropski (67 Świderski).

Żółte kartki: Embalo, Witasik, Jarosz, Smółka (trener Olimpii)Grodzicki, Swędrowski.

Sędziuje: Ewa Augustyn (Gdańsk).

Nie ma mocnych na Orlen Oil Motor! [zdjęcia kibiców]
ZDJĘCIA KIBICÓW

Kibice przy Al. Zygmuntowskich tym razem mogli trochę narzekać na nudę. Ich pupile szybko rozstrzygnęli kolejny mecz i znowu wysoko pokonali rywali. Tym razem Orlen Oil Motor Lublin wygrał z Apatorem Toruń 53:37. Każdy kibic chciałby jednak mieć takie powody do narzekania. Sprawdźcie, jak w piątkowy wieczór wyglądały trybuny.

Apator Toruń też rozbity. Trzeci mecz i trzecie wysokie zwycięstwo Orlen Oil Motoru Lublin [zdjęcia, wideo]

Orlen Oil Motor Lublin się nie zatrzymuje. Choć show na torze Best Auto przy Alejach Zygmuntowskich skradł w piątkowy wieczór Emil Sajfutdinow, to jego występ dla kibiców gości był tym z cyklu na otarcie łez. Lubelskie „Koziołki” wygrały 53:37, a goście na 15. gonitw byli górą w zaledwie dwóch.

Orlen Oil Motor Lublin - KS Apator Toruń [zapis relacji na żywo]
RELACJA NA ŻYWO

Po wysokim domowym zwycięstwie nad ebut.pl Stalą Gorzów Orlen Oil Motor Lublin po raz drugi z rzędu wystąpi przed własną publicznością. O godzinie 20.30 lubelski Koziołki podejmą Anioły z Torunia

Agresja rówieśnicza: jak można rozwiązać problem

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. W piątkowym (26 kwietnia) spotkaniu w siedzibie Urzędu Miasta Lublin udział wzięli dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy i psycholodzy, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą

Rockowy Beret
foto

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z Beretu w rockowym klimacie lat 80's! T.Love, Elektryczne Gitary, Kazik i Kult, Lady Pank itd. – tak pokrótce można streścić listę rockowych zespołów, przy których bawili się goście. Zobaczcie, jak się bawił Lublin!

Ostatnie dni przed maturą. Absolwenci Grabskiego odebrali świadectwa

Absolwenci Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie odebrali dziś świadectwa ukończenia szkoły. I choć matura już za kilka dni, kończą szkołę z pozytywnym nastawieniem i nadzieją na dobry wynik z egzaminu dojrzałości.

Tragedia w sokolej rodzinie. "Najprawdopodobniej został otruty"

Po perypetiach w sokolim gnieździe na Wrotkowie myśleliśmy że zapanowała sielanka. Niestety w piątek po południu znaleziono Czarta. Ptak padł, ornitolodzy podejrzewają otrucie.

SPSK Nr 4 w Lublinie: Jest nowy dyrektor

Michał Szabelski, pracujący do tej pory na stanowisku zastępcy dyrektora ds. Finansów i Rozwoju Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie został nowym dyrektorem placówki.

W nocy ściśnie mróz. IMGW ostrzega
ALERT POGODOWY

W piątek termometry w województwie lubelskim przekroczyły barierę 10 stopni Celsjusza. Jednak w nocy pogoda się zmieni i nadejdą przygruntowe przymrozki.

Liczba Polaków zwiększyła się o 24

W piątek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda wręczył obywatelstwa. Wśród nich jest czworo dzieci.

Chornobyl Liquidators: Promieniowanie, trudne decyzje i Likwidatorzy (wideo)

26 kwietnia 1986 roku do eksplozji i zniszczenia reaktora nr 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Przy usuwaniu skutków katastrofy z narażeniem życia pracowali Likwidatorzy, I to im poświęcona jest polska gra Chornobyl Liquidators.

MKS FunFloor Lublin coraz bliżej srebra, w sobotę mecz w Gnieźnie

W sobotę MKS FunFloor zmierzy się na wyjeździe z MKS URBiS Gniezno. To jedno z kluczowych spotkań w wyścigu o srebrny medal.

Udawali prokuratora i policjanta, a kobieta straciła 60 000 złotych

Gmina Krasnystaw: 66-letnia kobieta padła ofiarą oszustów. Jeden podawał się za prokuratora, drugi za policjanta. Obaj wmawiali jej udział w policyjnej akcji.

Szturm i dywersanci. Co lubelscy terytorialsi ćwiczyli w mieście?

Dywersanci planowali szturm i zamach terrorystyczny w pobliżu jednego z zakładów produkcyjnych w Lublinie – to główny punkt ćwiczeń żołnierzy z 21 Lubelskiego Batalionu Lekkiej Piechoty z Lublina.