III liga gr. IV

Szymon Kamiński najczęściej musiał łatać dziury w defensywie

Stoper pilnie poszukiwany w Radzyniu Podlaskim

Piłkarze z Radzynia Podlaskiego wykręcili na jesieni świetny wynik. W końcu przerwę w rozgrywkach przezimują na szóstym miejscu w tabeli ze stratą zaledwie pięciu punktów do lidera. A trzeba pamiętać, że w pierwszej rundzie trener Mikołaj Raczyński musiał łatać mnóstwo dziur w defensywie. Niestety, Orlęta Spomlek już straciły czołowego strzelca – Sebastiana Kaczyńskiego, a plotkuje się także o odejściu najlepszego, czyli Michała Kobiałki

Grzegorz Bonin w zimie pożegna się z Chełmianką

Chełmianka ma dwóch nowych piłkarzy, Grzegorz Bonin i Michał Budzyński na aucie

Nowy trener oznacza zazwyczaj także zmiany kadrowe. Artur Bożyk, który na stanowisku szkoleniowca Chełmianki zastąpił Tomasza Złomańczuka wprowadza pierwsze roszady w swojej drużynie. Szkoleniowiec podziękował już za współpracę dwójce doświadczonych zawodników: Grzegorzowi Boninowi i Michałowi Budzyńskiemu. W ekipie biało-zielonych są już także dwie nowe twarze.

Młodzieżowcy priorytetem Avii Świdnik w zimowym okienku transferowym i pierwsze pożegnanie

W przerwie zimowej Avia chce wzmocnić skład. Trener Łukasz Mierzejewski zapewnia, że z powodu kontuzji kilku graczy priorytetem są przede wszystkim młodzieżowcy. Wiadomo już także, że z żółto-niebieskimi wkrótce pożegna się Kamil Kocoł

Tomasz Tymosiak może w zimie opuścić Lubliniankę

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Sytuacja organizacyjna Lublinianki się poprawia, ale i tak w zimie kilku piłkarzy może zdecydować się na opuszczenie drużyny. Oferty z wyższych lig ma Tomasz Tymosiak, a na testach w GKS Tychy przebywa Fryderyk Janaszek.

Mimo olbrzymich kłopotów organizacyjnych i finansowych piłkarze Lublinianki zakończyli rok na 14 miejscu w tabeli. Wiosną czeka ich walka o utrzymanie

Lublinianka do końca roku potrzebuje 150 tysięcy złotych. "Nie brakuje nam niczego innego, jak funduszy"

Rozmowa z Pawłem Brzuszkiewiczem, prezesem Lublinianki

Avia chce wzmocnić skład i wiosną powalczyć o czołowe lokaty

Avia nietypowo zakończyła rundę jesienną, bo mecz z Wisłą Sandomierz wygrała walkowerem. Dzięki temu przerwę w rozgrywkach przezimuje na drugim miejscu w tabeli, tylko z dwoma punktami straty do lidera – ŁKS Łagów.

Artur Bożyk ostatnio pracował w Motorze Lublin

Nowy trener i ambitne plany Chełmianki

Ciąg dalszy zmian w Chełmiance. Po ostatnim meczu ligowym w tym roku z posadą trenera pożegnał się Tomasz Złomańczuk. Biało-zieloni długo nie czekali jednak z ogłoszeniem nazwiska jego następcy. We wtorek do klubu z Chełma po kilku latach wrócił Artur Bożyk, który ostatnio pracował w rezerwach Motoru Lublin

Stal Stalowa Wola – Lublinianka 3:1. Podarowali rywalom dwa gole

Kolejny całkiem niezły występ Lublinianki. Niestety, ze Stalowej Woli piłkarze Roberta Chmury wracali bez punktów. W sobotę tamtejsza Stal pokonała Tomasza Brzyskiego i spółkę 3:1. Goście mieli sporo sytuacji, ale zabrakło im skuteczności. Dodatkowo kilka razy mogli się zachować dużo lepiej także pod swoją bramką.

Cracovia II – Orlęta Spomlek 1:2. Ciężka praca popłaca

Udane zakończenie roku w wykonaniu zespołu z Radzynia Podlaskiego. Orlęta Spomlek potrafiły w sobotę pokonać na wyjeździe wicelidera tabeli – Cracovię II 2:1. Dzięki temu biało-zieloni przerwę w rozgrywkach spędzą na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 32 punktów.

Avia ciągle liczy na króla strzelców

Avia Świdnik w tym sezonie nie mogła liczyć na swojego najlepszego strzelca. Wojciech Białek dopiero w minioną niedzielę po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się w podstawowym składzie żółto-niebieskich. Od razu zapewnił im jednak zwycięstwo w wyjazdowym meczu z rezerwami Korony Kielce

Korona II Kielce – Avia Świdnik 0:1. Wojciech Białek znowu strzela

Pierwszy raz w tym sezonie Wojciech Białek wyszedł w podstawowym składzie Avii Świdnik w meczu ligowym. I od razu przyszły efekty, bo król strzelców poprzedniego sezonu zapewnił żółto-niebieskim zwycięstwo w Kielcach nad rezerwami tamtejszej Korony.

Lublinianka – Orlęta Spomlek 3:0. Wreszcie wygrana w derbach [zdjęcia]

Na Wieniawie mogą żałować, że w tym roku zostanie rozegrana jeszcze tylko jedna kolejka. W dwóch ostatnich meczach podopieczni Roberta Chmury wywalczyli sześć punktów i mają bilans bramkowy 10-2. W sobotę Lublinianka pokonała w spotkaniu derbowym Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski aż 3:0.

Sokół Sieniawa – Lublinianka 2:7. Przełamanie w wielkim stylu

Niesamowity mecz w Sieniawie. Tamtejszy Sokół dwa razy prowadził z Lublinianką, a w 79 minucie ciągle był remis 2:2. Piłkarze Roberta Chmury w końcówce zdążyli jednak strzelić jeszcze… pięć goli i wygrali aż 7:2! Przy okazji w wielkim stylu przerwali serię czterech porażek z rzędu

Podlasie – Cracovia II 1:3. Jeszcze jedna szansa

Znowu nie udało się piłkarzom Podlasia wygrać przed własną publicznością. Siódme podejście zakończyło się w sobotę porażką z rezerwami Cracovii 1:3.

Podhale Nowy Targ – Chełmianka 1:3. Dwa „swojaki” i świetna pierwsza połowa

Ważne zwycięstwo Chełmianki. Drużyna Tomasza Złomańczuka pokonała w Nowym Targu tamtejsze Podhale 3:1. A tak się składa, że obie drużyny jeszcze do niedawna były sąsiadami w tabeli. Biało-zieloni dzięki wygranej podskoczyli jednak na 10 miejsce.

Avia Świdnik – Wisłoka Dębica 2:0. Kontrola od początku do końca

Dobry występ piłkarzy Łukasza Mierzejewskiego. Avia tym razem nie miała problemów, żeby przed własną publicznością sięgnąć po kolejne trzy punkty. W sobotę świdniczanie pokonali Wisłokę Dębica 2:0, a dzięki kompletowi punktów awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Orlęta Spomlek – Stal Stalowa Wola 1:0. Czwarta wygrana z rzędu i czwarte miejsce w tabeli!

Piłkarze z Radzynia Podlaskiego na finiszu rundy jesiennej wyraźnie złapali formę. W sobotę wygrali już czwarty kolejny mecz. Tym razem pokonali u siebie rywali ze Stalowej Woli 1:0. Jedyną bramkę zdobył oczywiście Sebastian Kaczyński, który w trzech ostatnich występach zapisał na swoim koncie pięć goli.

Przełamanie Chełmianki, Orlęta Spomlek zdobyły Sandomierz

Po pięciu meczach bez zwycięstwa wreszcie przełamała się Chełmianka. Drużyna Tomasza Złomańczuka pokonała w sobotę najgorszy zespół grupy czwartej – Czarnych Połaniec 2:0.

Lublinianka – Podlasie 1:2. Kiepska passa trwa [zdjęcia]

Czwartej porażki z rzędu doznali w sobotę piłkarze Lublinianki. Przegrana boli tym bardziej, że trzy punkty z Wieniawy wywiozło Podlasie, które ostatnio też nie radziło sobie najlepiej. Goście wygrali 2:1.

Wieczysta Kraków – Avia Świdnik 1:1. Koszmarna kontuzja i cenny punkt

Sporo emocji w meczu na szczycie grupy czwartej pomiędzy Wieczystą, a Avią. Niestety, także negatywnych, bo bardzo poważnej kontuzji doznał Michał Mak. Goście chociaż grali przez ponad 45 minut w dziesiątkę, to wywalczyli cenny punkt po remisie 1:1.

Avia Świdnik w sobotę zagra w Krakowie z Wieczystą. Mają pomysł na faworyta

To będzie najciekawszy mecz weekendu w grupie czwartej. Avia wybiera się do Krakowa na mecz z wielkim faworytem do awansu, czyli Wieczystą. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12, a transmisję będzie można obejrzeć na kanale youtube CFsport.

Sokół – Orlęta Spomlek 1:3. Sebastian Kaczyński wie jak strzelać w Sieniawie

Ciekawy mecz w Sieniawie, albo raczej ciekawe 24 minuty. Tyle wystarczyło, żeby Orlęta Spomlek prowadziły z tamtejszym Sokołem 3:1. W kolejnych fragmentach spotkania wynik nie uległ już zmianie

Podlasie – Stal Stalowa Wola 0:1. Szósta próba też nieudana

Podlasie to jedyna obok Unii Tarnów drużyna w grupie czwartej III ligi, która w tym sezonie nie wygrała jeszcze u siebie. W sobotę bialczanie podejmowali rywali ze Stalowej Woli. Niestety, w szóstej próbie przełamania się przed własną publicznością przegrali 0:1.

KSZO – Lublinianka 3:2. Znowu nieudana końcówka

Nie pierwszy raz w tym sezonie piłkarze Lublinianki stracili punkty w końcówce spotkania. Jeszcze w 70 minucie ekipa z Wieniawy prowadziła na trudnym terenie w Ostrowcu Świętokrzyskim 2:1. Niestety, już w 79 minucie było 3:2 dla KSZO. I właśnie takim wynikiem zakończyło się sobotnie spotkanie.

Avia – Chełmianka 1:0. Stadion w Świdniku w końcu odczarowany

Długo kazali swoim kibicom czekać na drugie zwycięstwo w Świdniku piłkarze Avii. Żółto-niebiescy przed własną publicznością wygrali tylko na inaugurację. Później w pięciu kolejnych występach zanotowali: trzy remisy i dwie porażki. W sobotę wreszcie doszło do przełamania, bo drużyna Łukasza Mierzejewskiego ograła w derbach Chełmiankę 1:0.