12 punktów jesienią i już sześć na wiosnę, czyli Lublinianka idzie w górę

Autor: Zdjęcie autora lukisz
Lublinianka wygrała drugi mecz na wiosnę
Lublinianka wygrała drugi mecz na wiosnę (fot. Wojciech Szubartowski)

Lublinianka znowu w końcówce przechyliła szalę na swoją stronę. Tym razem piłkarze Marcina Zająca nie czekali jednak do doliczonego czasu gry, jak w starciu z Cisowianką Drzewce. W Wierzbicy przegrywali z Ogniwem 0:1, ale między 73, a 79 minutą trafili do siatki dwa razy i zabrali do domu wszystkie punkty. Dzięki temu klub z Wieniawy podskoczył w tabeli na 14 miejsce.

W pierwszej połowie niewiele działo się pod obiema bramkami i po 45 minutach było 0:0. Trzeba dodać, że goście musieli sobie radzić bez Jarosława Milcza, który akurat „wisiał” za kartki.

Po przerwie jedno dalekie wybicie ze swojej połowy gospodarzy i błąd indywidualny w szeregach gości wystarczyły, aby w doskonałej sytuacji znalazł się Konrad Klimowicz. Zawodnik Ogniwa „objechał” bramkarza i posłał piłkę do „pustaka”.

Przyjezdni mieli jeszcze około pół godziny, żeby odwrócić losy spotkania. I szybko ta sztuka im się udała. Najpierw po stałym fragmencie gry do wyrównania doprowadził Przemysław Zbiciak. W 79 minucie na 1:2 trafił za to Piotr Pacek. Skrzydłowy zaatakował prawym skrzydłem, minął dwóch rywali, a następnie w polu karnym zrobił się porządny „kocioł”. Gracze Lublinianki ostrzeliwali bramkę przeciwnika. W sumie próbowali kilka razy jednak nie mogli wpakować futbolówki do siatki, a ta ciągłe do nich wracała. W końcu przejął ją Pacek i z około 10 metrów ustalił wynik spotkania.

Wiadomo, że jedna bramka przewagi, to żadna przewaga, dlatego do ostatniego gwizdka sędziego było bardzo nerwowo. Piłkarze Karola Bujaka nie rezygnowali z walki o punkt, ale musieli się pogodzić z drugą na wiosnę porażką.

– Specyficzne, małe boisko gospodarzy sprzyjało bronieniu się. Przez większą część spotkania przeciwnik był ustawiony w jedenastu na swojej połowie. Ciężko było się przebić i wypracować sobie jakąś okazję. Trzeba przyznać rywalowi, że dobrze radzili sobie w defensywie. Po przerwie, jedno dalekie wybicie, chyba od bramkarza skończyło się golem na 1:0. Duże słowa uznania dla całej drużyny, że szybko się pozbieraliśmy. Udowodniliśmy, że ciężka praca w okresie przygotowawczym nam pomogła. Znowu mogliśmy wybiegać mecz do ostatnich minut i cały czas dążyliśmy do zwycięstwa. Było nerwowo do samego końca, ale wywalczyliśmy bardzo cenne punkty – cieszy się Marcin Zając, trener ekipy z Wieniawy.

W następnej kolejce jego podopiecznych czeka domowy pojedynek z Tomasovią. A na ławce rywali od niedawna znowu zasiada przecież były opiekun Lublinianki Marek Sadowski. Szykuje się kolejne, ciekawe spotkanie.

Ogniwo Wierzbica – Lublinianka Lublin 1:2 (1:0)

Bramki: Klimowicz (61) – Zbiciak (73), Pacek (79).

Ogniwo: Woźniak – Sobiesiak, Marczuk, Pełczyński (86 Pilipczuk), Dąbrowski, Brzyski, Bąk (62 Jusiuk), Smorga, Chlebiuk, Choina (57 Klimowicz), Wilkowicz (84 Siwek).

Lublinianka: Wójcicki – Misiurek (90 Kołacz), Kanarek, Zbiciak, Giletycz, Duda (44 Wójtowicz), Poleszak, Skrzypek, Skrzycki (62 Szymecki), J. Wadowski (62 Gawroński), Pacek (82 Knapp).

Widziałeś tego mężczyznę? Natychmiast zgłoś się na policję

Policjanci z Lubartowa poszukują zaginionego 73-letniego Stanisława Furtaka. Mężczyzna zaginął 18 kwietnia.

Ledwo odebrała prawo jazdy i już może je stracić

Policjanci z Łukowa wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem 18-latki, do którego doszło w piątek wieczorem.

Nawet 50 tys. zł za wskazanie sprawcy otrucia

Od wczoraj środowisko fanów sokołów w Lublinie oraz w Polsce znajduje się w żałobie. Po otruciu Czarta w internecie powstała zbiórka na nagrodę za wskazanie sprawcy tej zbrodni.

Na strychu urządził sobie plantację marihuany

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego złapali 28-latka, który na strychu swojego domu urządził sobie plantację marihuany. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Piękni i Młodzi w klubie Serce [zdjęcia]
foto

Zapraszamy gorącą fotogalerię z imprezy z zespołem Piękni i Młodzi! Tej nocy były ekscytujące przeboje, niezapomniane wspomnienia i wiele świetnej zabawy. Sprawdźcie sami, jak się bawił Lublin.

Majówka 2024: czy sklepy będą otwarte? Co z niedzielą handlową?

Przed nami długi majowy weekend. Już od środy Polacy będą odpocząć i zrelaksować się. Ale czy zrobią wtedy zakupy? Sprawdzamy.

Rozbujane El Cubano
foto

Tak się bawi Lublin! Albo grubo albo wcale. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z imprezy w El Cubano. Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie są najlepsze imprezy w Lublinie, to oglądajcie nasze fotogalerie.

Powrót do przeszłości u sołtysa na podwórku

Nie dość, że wejście jest za darmo albo za „co łaska”, to jeszcze można każdego eksponatu dotknąć, wziać do ręki, dokładnie obejrzeć, a nawet przetestować. Takie zasady obowiązują w Aktywnym Skansenie w Nowosiółkach, który na własnym podwórku stworzył sołtys.

Wojna w Ukrainie: samoloty sojusznicze wylatywały dwa razy

W związku ze zmasowanymi atakami Rosji na Ukrainę, w nocy z piątku na sobotę dwukrotnie wzbijane w powietrze były polskie i sojusznicze statki powietrzne.

Trzymał narkotyki i pociski artyleryjskie w mieszkaniu

Nawet 8 lat więzienia grozi 31-letniemu mieszkańcowi powiatu lubartowskiego. Mężczyzna w miejscu zamieszkania przechowywał pociski artyleryjskie oraz narkotyki.

Nie ma mocnych na Orlen Oil Motor! [zdjęcia kibiców]
ZDJĘCIA KIBICÓW

Kibice przy Al. Zygmuntowskich tym razem mogli trochę narzekać na nudę. Ich pupile szybko rozstrzygnęli kolejny mecz i znowu wysoko pokonali rywali. Tym razem Orlen Oil Motor Lublin wygrał z Apatorem Toruń 53:37. Każdy kibic chciałby jednak mieć takie powody do narzekania. Sprawdźcie, jak w piątkowy wieczór wyglądały trybuny.

Apator Toruń też rozbity. Trzeci mecz i trzecie wysokie zwycięstwo Orlen Oil Motoru Lublin [zdjęcia, wideo]

Orlen Oil Motor Lublin się nie zatrzymuje. Choć show na torze Best Auto przy Alejach Zygmuntowskich skradł w piątkowy wieczór Emil Sajfutdinow, to jego występ dla kibiców gości był tym z cyklu na otarcie łez. Lubelskie „Koziołki” wygrały 53:37, a goście na 15. gonitw byli górą w zaledwie dwóch.

Orlen Oil Motor Lublin - KS Apator Toruń [zapis relacji na żywo]
RELACJA NA ŻYWO

Po wysokim domowym zwycięstwie nad ebut.pl Stalą Gorzów Orlen Oil Motor Lublin po raz drugi z rzędu wystąpi przed własną publicznością. O godzinie 20.30 lubelski Koziołki podejmą Anioły z Torunia

Agresja rówieśnicza: jak można rozwiązać problem

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. W piątkowym (26 kwietnia) spotkaniu w siedzibie Urzędu Miasta Lublin udział wzięli dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy i psycholodzy, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą

Rockowy Beret
foto

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z Beretu w rockowym klimacie lat 80's! T.Love, Elektryczne Gitary, Kazik i Kult, Lady Pank itd. – tak pokrótce można streścić listę rockowych zespołów, przy których bawili się goście. Zobaczcie, jak się bawił Lublin!