Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Piłka ręczna

24 listopada 2019 r.
19:24

Polska – Białoruś 34:29. Efektowna wygrana na koniec turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 5 A A

W hali Globus odbył się Turniej 450-lecia Unii Lubelskiej. Najlepsza w nim okazała się reprezentacja Polski, która wygrała wszystkie mecze w niedzielę pokonując Białoruś 34:29

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bardzo długo Lublin musiał czekać na przyjazd reprezentacji Polski. Kiedy ta już się zjawiła, to jako gospodarz zaprezentował się wyśmienicie. Turniejowi 450-lecia Unii Lubelskiej towarzyszyła fantastyczna oprawa, która była godna największych sportowych imprez. Zawodniczki wszystkich ekip uczestniczących w imprezie też podkreślały, że niczego im nie brakuje. Kibicom zabrakło jednak najważniejszej rzeczy – emocji. Mecze rozgrywane w hali Globus miały w przerażającej większości bardzo jednostronny przebieg. Na szczęście dla fanów, reprezentacja Polski spisała się wyśmienicie, pokonując kolejne rywalki.

Organizatorzy też nie mogą być do końca ze wszystkiego zadowoleni. Nieco zawiedli kibice, których, jak na miasto zakochane w żeńskim szczypiorniaku, przyszło do hali Globus zadziwiająco mało. Frekwencja oscylująca na poziomie 1500 – 2000 jest zaskakująco niska. A trzeba podkreślić, że impreza była dobrze nagłośniona, a promowały ją m.in. zawodniczki Perły Lublin, których w reprezentacji jest bardzo dużo.

Mimo to Arne Senstad był z Lublina bardzo zadowolony. – Czuję się w tym mieście wyśmienicie. Byłem tu już wcześniej podczas meczu Perły z Metraco Zagłębiem Lubin. Urzekła mnie wówczas atmosfera panująca w hali. Kibice nie oszczędzali wówczas gardeł i głośno dopingowali swój zespół. W trakcie Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej również panowała fantastyczna atmosfera. Uwielbiam Lublin i uwielbiam Polskę – powiedział Arne Senstad.

Biało-Czerwone w hali Globus rozegrały trzy spotkania. Rozpoczęły od piątkowego spacerku z Litwinkami. Rywalki podeszły do tego spotkania w sposób bardzo swobodny, a na boisku sprawiały wrażenie jakby marzyły o drzemce. Nic dziwnego, do Lublina przyjechały w dniu meczu o godz. 2 w nocy. Nasze zawodniczki nie zamierzały im jednak dawać taryfy ulgowej i znakomicie zaczęły mecz. Świetnie grała Karolina Kudłacz-Gloc. Jedna z najważniejszych zawodniczek naszej reprezentacji nie bała się brać odpowiedzialności na swoje barki i co chwila przedzierała się przez defensywę bezradnych Litwinek. Ich trener już w pierwszej połowie wziął dwie przerwy na żądanie, które jednak nie przyniosły żadnych rezultatów. Polki nadal bezlitośnie punktowały swoje rywalki i wygrały aż 37:19. Skutecznością w tym spotkaniu błysnęła zwłaszcza Aneta Łabuda. Skrzydłowa Perły Lublin zdobyła 7 bramek. O jedno trafienie gorsza była inna zawodniczka mistrzyń Polski, Kinga Achruk. – To był tylko jeden mecz. Taktyka, którą trener nam przekazuje powoli zdaje egzamin. Niektóre elementy gry nam wychodziły, ale jeszcze dużo rzeczy mamy do poprawienia. Myślę, że Litwa rzuciła nam za dużo bramek. Przytrafiły się nam błędy, które już nie powinny nam się zdarzać. Bardzo fajnie, że dwie nasze zawodniczki miały szansę zadebiutować. One stopniowo będą wkomponowywały się w nasz zespół – oceniła na związkowej stronie Kinga Achruk.

Dzień później, w starciu z Ukrainą, gospodyniom miało być już trudniej. W końcu Biało-Czerwone nie dawno grały z tym przeciwnikiem w ramach eliminacji do mistrzostw Europy i po zaciętym spotkaniu wygrały tylko 27:26. Teraz jednak scenariusz z tamtego meczu nie powtórzył się. Nie zmienił się tylko wynik, ale przebieg meczu był już kompletnie inny. Polki imponowały klasą, pewnością siebie oraz widowiskowością swojej gry. Nic więc dziwnego, że wygrały 30:17, a gdyby musiały zwyciężyć jeszcze wyżej, to z pewnością zrobiłyby to bez większych problemów. Jedynym smutnym momentem w tym spotkaniu był uraz Iriny Kompaniec. Liderka Ukrainek doznała kontuzji kolana, która wyglądała na bardzo poważną. W reprezentacji Polski za to spotkanie należy pochwalić Kudłacz-Gloc oraz Aleksandrę Zych, które zdobyły odpowiednio 6 i 5 bramek. – Jestem bardzo szczęśliwy, bo drużyna pokazała olbrzymi profesjonalizm. Moje podopieczne wykonały świetną pracę. Dobrze, że przebieg spotkań pozwala na to, żeby dać sporo minut mniej doświadczonym zawodniczkom. To na pewno przyniesie w przyszłości pozytywny efekt – przekonywał Senstad.

Wyniki wcześniejszych spotkań tak się ułożyły, że w niedzielę obejrzeliśmy finał całej imprezy. Spotkały się w nim Polska i Białoruś. Mecz był bardzo zacięty, chociaż przez większość spotkania inicjatywę miały Biało-Czerwone. Wygrały one 34:29, a najlepszą zawodniczką spotkania została Aneta Łabuda, skrzydłowa lubelskiej Perły.

Wyniki turnieju w Lublinie

Piątek

Ukraina – Białoruś 22:31 (10:14)

Ukraina: Baloh, Woronko, Sałtaniuk – Kompaniec 6, Perederij 4, Smolinh 3, Furmaniec 3, Diablo 2, Pawluk 1, Wałowa 1, Dobrovolska, Dmytryszyn, Szypliak, Melekiecewa, Sawczyn 2, Horilska,

Białoruś: Kuncewicz, Hrackiewicz – Kocina 11, Kanawał 5, Szamanowska 5, Rudkowskaja 3, Silickaja 3, Artsiukowicz 2, Dronawa 1, Iliana 1, Hutawa, Cyrybka, Achramienka, Rabczanka, Jelisejewa, Mokat.

Sędziowali: Fabryczny i Rawicki (obaj Polska). Widzów: 500.

Polska – Litwa 37:19 (19:8)

Polska: Gawlik, Płaczek, Zima – Łabuda 7, Achruk 6, Kudłacz-Gloc 5, Grzyb 4, Zimny 3, Kobylińska 3, Zych 3, Drabik 3, Górna 2, Matuszczyk, Zawistowska, Więckowska 1, Świerżewska,

Litwa: Vasilauskaite, Sliupaite, Mikalauskiene – Spone 7, Tolvaisaite 4, Rinkeviciute 3, Sparnauskaite 2, Kavaliauskaite 1, Repeckaite 1, Zilinskaite 1, Kolosove, Ilciukaite, Sadauskaite, Aglinskaite, Kavalenkaite, Sadauskaite,

Sędziowały: Lesiak i Lidacka (obie Polska). Widzów 1500.

Sobota

Litwa – Białoruś 23:36 (8:22)

Litwa: Vasiliauskaite, Sliupaite, Mikalauskiene – Rinkeviciute 6, Kavaliauskaite 3, Tolvaisaite 3, Kolosove 3, Repeckaite 3, Zilinskaite 2, Ilciukaite 1, Sadauskaite 1, Aglinskaite 1, Sparnauskaite, Spone, Kavalenkaite, Sadauskaite.

Białoruś: Kuncewicz, Hrackiewicz 1 – Kocina 7, Iliana 6, Silickaja 6, Szamanowska 4, Artsiukowicz 3, Kanawał 3, Dronawa 1, Rudkowskaja 1, Hutawa 1, Cyrybka 1, Achramienka, Rabczanka 1, Mokat 1, Jelisejewa.

Sędziowały: Lesiak i Lidacka (obie Polska). Widzów: 500.

Polska – Ukraina 30:17 (16:8)

Polska: Gawlik, Płaczek, Zima 1 – Kudłacz-Gloc 6, Zych 5, Grzyb 3, Świerżewska 3, Górna 2, Kobylińska 2, Więckowska 2, Drabik 2, Achruk 2, Zawistowska 1, Szarawaga 1, Jakubowska, Janiszewska.

Ukraina: Baloh, Woronko, Sałtaniuk – Kompaniec 7, Perederij 3, Smolinh 3, Sawczyn 2, Diablo 1, Pawluk 1, Dobrovolska, Dmytryszyn, Wałowa, Furmaniec, Szypliak, Melekiecewa, Horilska.

Sędziowali: Fabryczny i Rawicki (obaj Polska). Widzów: 1750.

Niedziela

Litwa – Ukraina 22:27 (11:15)

Litwa: Vasiliauskaite, Sliupaite, Mikalauskiene – Kavaliauskaite 7, Zilinskaite 3, Repeckaite 2, Tolvaisaite 2, Rinkeviciute 2, Spone 2, Sadauskaite 2, Kolosove 1, Kavalenkaite 1, Sparnauskaite, Ilciukaite, Sadauskaite, Aglinskaite,

Ukraina: Baloh, Woronko, Sałtaniuk – Smolinh 7, Diablo 6, Wałowa 3, Sawczyn 3, Furmaniec 2, Szypliak 2, Melekiecewa 2, Dobrowolska 1, Dmytryszyn 1, Pawluk, Horilska, Perederij.

Sędziowali: Fabryczny i Rawicki (obaj Polska). Widzów: 500.

Polska – Białoruś 34:29 (17:13)

Polska: Gawlik, Płaczek, Zima – Łabuda 8, Grzyb 8, Kudłacz-Gloc 7, Zych 3, Drabik 3, Świerżewska 3, Achruk 1, Kobylińska 1, Zimny, Matuszczyk, Janiszewska, Zawistowska, Więckowska,

Białoruś: Kuncewicz, Hrackiewicz – Silickaja 8, Iliana 5, Dronawa 4, Kocina 4, Artsiukowicz 4, Szamanowska 3, Rudkowskaja 1, Kanawał, Hutawa, Cyrybka, Achramienka, Rabczanka, Jelisejewa, Mokat.

Sędziowały: Lesiak, Lidacka. Widzów: ok. 2000.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2019 r. o 21:27
+4
Może Pan przecież chodzić na mecze sam, bez żony i bez dzieci.
Avatar
gbw / 25 listopada 2019 r. o 13:12
+3
Ja zraziłem się do ręcznej przez tych fanatyków za bramka! Dlatego moja żona i dzieci już nie chodzimy na mecze! Najgorsze to Ci szczerbaci  z megafonem trochę przy tuszy!! Oni są tragiczni! Maja swoje jakieś głupie upodobania które mi się wogole nie podobają! Nie chce by w nowoczesnej Polsce moje dzieci tak się wychowywały patrząc na tych dzbuków! Patrząc na nich twierdze ze są to chłopcy którzy całe życie jadą na ręcznych prZy niemieckim kinie rozrywkowym!!!
 Pewnie wiesz co mówisz o jeździe na ręcznym przy niemieckim kinie rozrywkowym, musisz się dobrze na tym znać. Podpowiem, bo może za ciasny masz umysł, żeby to ogarnąć. Zawsze możesz usiąść po drugiej stronie hali. I nie pij tyle, to nie będzie się tobie "ten przy megafonie trochę przy tuszy" dwoił czy nawet troił. Jak wytrzeźwiejesz i zobaczysz jednego zamiast kilku, to może ponownie ręczną polubisz.
 Pewnie wiesz co mówisz o jeździe na ręcznym przy niemieckim kinie rozrywkowym, musisz się dobrze na tym znać. Podpowiem, bo może za ciasny masz umysł, żeby to ogarnąć. Zawsze możesz usiąść po drugiej stronie hali. I nie pij tyle, to nie będzie się tobie "ten przy megafonie trochę przy tuszy" dwoił czy nawet troił. Jak wytrzeźwiejesz i zobaczysz jednego zamiast kilku, to może ponownie ręczną polubisz. rozwiń
Avatar
v2r / 25 listopada 2019 r. o 13:08
+3
Frekwencja była jaka była, bo jakiś mózg w pzpr wymyślił sobie bilety po 30 pln na turniej towarzyski z ekipami z trzeciej europejskiej ligi.
Avatar
odp35 / 25 listopada 2019 r. o 09:26
+3
Ja zraziłem się do ręcznej przez tych fanatyków za bramka! Dlatego moja żona i dzieci już nie chodzimy na mecze! Najgorsze to Ci szczerbaci  z megafonem trochę przy tuszy!! Oni są tragiczni! Maja swoje jakieś głupie upodobania które mi się wogole nie podobają! Nie chce by w nowoczesnej Polsce moje dzieci tak się wychowywały patrząc na tych dzbuków! Patrząc na nich twierdze ze są to chłopcy którzy całe życie jadą na ręcznych prZy niemieckim kinie rozrywkowym!!!
  Nowoczesna Polska to pewnie ten długowłosy alimenciarz co zbierał na demokracje, a potem się okazało że te pieniądze sobie przygarną. Nie wiem jakie upodobania mają chłopaki z 10, ale dzieci na mecze chodzi bardzo dużo i krzywda im sie nie dzieje, a jak nie to można pójść na golf, żeglarstwo albo szachy.
  Nowoczesna Polska to pewnie ten długowłosy alimenciarz co zbierał na demokracje, a potem się okazało że te pieniądze sobie przygarną. Nie wiem jakie upodobania mają chłopaki z 10, ale dzieci na mecze chodzi bardzo dużo i krzywda im sie nie dzieje, a jak nie to można pójść na golf, żeglarstwo albo szachy. rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2019 r. o 21:04
-6
Ja zraziłem się do ręcznej przez tych fanatyków za bramka! Dlatego moja żona i dzieci już nie chodzimy na mecze! Najgorsze to Ci szczerbaci z megafonem trochę przy tuszy!! Oni są tragiczni! Maja swoje jakieś głupie upodobania które mi się wogole nie podobają! Nie chce by w nowoczesnej Polsce moje dzieci tak się wychowywały patrząc na tych dzbuków! Patrząc na nich twierdze ze są to chłopcy którzy całe życie jadą na ręcznych prZy niemieckim kinie rozrywkowym!!!
Avatar
gbw / 25 listopada 2019 r. o 13:12
+3
Ja zraziłem się do ręcznej przez tych fanatyków za bramka! Dlatego moja żona i dzieci już nie chodzimy na mecze! Najgorsze to Ci szczerbaci  z megafonem trochę przy tuszy!! Oni są tragiczni! Maja swoje jakieś głupie upodobania które mi się wogole nie podobają! Nie chce by w nowoczesnej Polsce moje dzieci tak się wychowywały patrząc na tych dzbuków! Patrząc na nich twierdze ze są to chłopcy którzy całe życie jadą na ręcznych prZy niemieckim kinie rozrywkowym!!!
 Pewnie wiesz co mówisz o jeździe na ręcznym przy niemieckim kinie rozrywkowym, musisz się dobrze na tym znać. Podpowiem, bo może za ciasny masz umysł, żeby to ogarnąć. Zawsze możesz usiąść po drugiej stronie hali. I nie pij tyle, to nie będzie się tobie "ten przy megafonie trochę przy tuszy" dwoił czy nawet troił. Jak wytrzeźwiejesz i zobaczysz jednego zamiast kilku, to może ponownie ręczną polubisz.
 Pewnie wiesz co mówisz o jeździe na ręcznym przy niemieckim kinie rozrywkowym, musisz się dobrze na tym znać. Podpowiem, bo może za ciasny masz umysł, żeby to ogarnąć. Zawsze możesz usiąść po drugiej stronie hali. I nie pij tyle, to nie będzie się tobie "ten przy megafonie trochę przy tuszy" dwoił czy nawet troił. Jak wytrzeźwiejesz i zobaczysz jednego zamiast kilku, to może ponownie ręczną polubisz. rozwiń
Avatar
v2r / 25 listopada 2019 r. o 13:08
+3
Frekwencja była jaka była, bo jakiś mózg w pzpr wymyślił sobie bilety po 30 pln na turniej towarzyski z ekipami z trzeciej europejskiej ligi.
Avatar
odp35 / 25 listopada 2019 r. o 09:26
+3
Ja zraziłem się do ręcznej przez tych fanatyków za bramka! Dlatego moja żona i dzieci już nie chodzimy na mecze! Najgorsze to Ci szczerbaci  z megafonem trochę przy tuszy!! Oni są tragiczni! Maja swoje jakieś głupie upodobania które mi się wogole nie podobają! Nie chce by w nowoczesnej Polsce moje dzieci tak się wychowywały patrząc na tych dzbuków! Patrząc na nich twierdze ze są to chłopcy którzy całe życie jadą na ręcznych prZy niemieckim kinie rozrywkowym!!!
  Nowoczesna Polska to pewnie ten długowłosy alimenciarz co zbierał na demokracje, a potem się okazało że te pieniądze sobie przygarną. Nie wiem jakie upodobania mają chłopaki z 10, ale dzieci na mecze chodzi bardzo dużo i krzywda im sie nie dzieje, a jak nie to można pójść na golf, żeglarstwo albo szachy.
  Nowoczesna Polska to pewnie ten długowłosy alimenciarz co zbierał na demokracje, a potem się okazało że te pieniądze sobie przygarną. Nie wiem jakie upodobania mają chłopaki z 10, ale dzieci na mecze chodzi bardzo dużo i krzywda im sie nie dzieje, a jak nie to można pójść na golf, żeglarstwo albo szachy. rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2019 r. o 21:27
+4
Może Pan przecież chodzić na mecze sam, bez żony i bez dzieci.
Avatar
Gość / 24 listopada 2019 r. o 21:04
-6
Ja zraziłem się do ręcznej przez tych fanatyków za bramka! Dlatego moja żona i dzieci już nie chodzimy na mecze! Najgorsze to Ci szczerbaci z megafonem trochę przy tuszy!! Oni są tragiczni! Maja swoje jakieś głupie upodobania które mi się wogole nie podobają! Nie chce by w nowoczesnej Polsce moje dzieci tak się wychowywały patrząc na tych dzbuków! Patrząc na nich twierdze ze są to chłopcy którzy całe życie jadą na ręcznych prZy niemieckim kinie rozrywkowym!!!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To nie Alternatywy 4: Rodzina bez prądu i grzania. Do drzwi puka policja

To nie Alternatywy 4: Rodzina bez prądu i grzania. Do drzwi puka policja

Od ponad roku nie mają gazu. Od ponad tygodnia nie mają też prądu z sieci. W środku pięcioro dzieci, na balkonie huczy generator, a do drzwi puka wzywana ze względu na hałas policja

Spektakl "Legenda o Czarciej Łapie" na Placu Litewskim
18 lipca 2020, 17:00

Spektakl "Legenda o Czarciej Łapie" na Placu Litewskim

18 i 19 lipca o godz. 17 na Placu Litewskim przy pomniku Unii Lubelskiej odbędą się dwa pokazy popularnego spektaklu Poławiaczy Pereł - "Legenda o Czarciej Łapie".

Biała lniana koszula męska i materiałowe granatowe spodnie - półoficjalna stylizacja na upalne dni

Biała lniana koszula męska i materiałowe granatowe spodnie - półoficjalna stylizacja na upalne dni

Szukasz koszuli, która będzie wpisywała się w modowe trendy na lato i zapewni ci komfort podczas wysokich temperatur na wyjeździe wakacyjnym? Idealnym wyborem będzie lniana koszula! Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, z jakimi rzeczami z garderoby można ją dobierać oraz jak właściwie o nią zadbać.

Lublin podzielony na pół. Tak głosowały poszczególne dzielnice miasta
galeria

Lublin podzielony na pół. Tak głosowały poszczególne dzielnice miasta

Rafał Trzaskowski wygrał w czternastu dzielnicach, Andrzej Duda triumfował w trzynastu. W skali miasta zwyciężył kandydat opozycji.