Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

25 września 2022 r.
21:33

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

1000 7 A A

Jak się okazuje 12 punktów to jednak nie jest strata nie do odrobienia. W niedzielny wieczór obejrzeliśmy kapitalne widowisko przy Al. Zygmuntowskich. W rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi Motor Lublin pokonał Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 i pierwszy raz w historii został mistrzem Polski!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsze dwa wyścigi zakończyły się remisami. O ile, w tym premierowym można było się tego jeszcze spodziewać, to w drugim na pewno nie. Mateusz Cierniak upadł jednak na pierwszym łuku i sędzia zdecydował się go wykluczyć. Kibice „Koziołków” liczyli na podwójne zwycięstwo, a trzeba było się zadowolić wynikiem 3:3. Punkty uratował osamotniony Wiktor Lampart, który okazał się lepszy od Oskara Palucha i Mateusza Bartkowiaka.

Z wielką uwagą trybuny czekały na pierwszy występ Mikkela Michelsena. Wszyscy zastanawiali się, jaki jest stan kontuzjowanej kostki Duńczyka. Widać było wcześniej, że zawodnik kuleje i pierwszy start niespecjalnie poszedł po jego myśli, bo przywiózł tylko „oczko”. Pozytywnie zaskoczył jednak Maksym Drabik, który pokonał Martina Vaculika, a Motor wygrał 4:2. Dodatkowo objął pierwsze prowadzenie w meczu – 10:8.

W następnej gonitwie Dominik Kubera okazał się szybszy od Bartosza Zmarzlika, a Cierniak wygrał z Paluchem i zrobiło się 14:10. Gościom wyraźnie brakowało prędkości na dystansie. Było to widać nawet w biegu numer pięć, kiedy Zmarzlik przyjechał pierwszy przed Jarosławem Hampelem, Patrickiem Hansenem i Drabikiem.

Lublinianie po dwóch seriach startów byli już znacznie bliżej odrobienia strat. Zarówno w szóstym, jak i siódmym wyścigu wygrywali ze Stalą po 5:1. Najpierw klasę pokazał obolały Michelsen, ale arcyważne dwa „oczka” dorzucił Lampart. Następnie Hampel i Kubera pokonali Vaculika oraz Palucha. Efekt? W tym momencie było już 26:16, co oznaczało, że Motorowi brakuje już jedynie dwóch punktów.

– Widać, że zawodnicy z Gorzowa mają problemy z dostosowaniem sprzętu do twardego toru. Nawet, jak Bartek Zmarzlik wygrał, to rywal siedział mu na ogonie. Muszą coś chłopaki wymyślić, bo będzie źle – mówi na antenie Canal+ Marek Cieślak.

Czy w takim razie gorzowianie wpadli na jakiś pomysł? Chyba tak, bo Zmarzlik i Szymon Woźniak lepiej wyszli ze startu w ósmym wyścigu, przez chwilę byli nawet na podwójnym prowadzeniu. Na dystansie Cierniak przedzielił jednak parę rywali i goście wygrali 4:2. Niestety, na końcu stawki przyjechał Michelsen.

Po dziewiątym biegu chyba nie było wątpliwości, że Zmarzlik znalazł odpowiednie ustawienia. Mimo że spóźnił odrobinę start, to i tak szybko wyszedł na czoło stawki przed Kuberę i Hampela. I dowiózł trzy „oczka”. Ostatni był jednak Woźniak, więc nadal „Koziołki” były blisko (31:23).

Niesamowita historia wydarzyła się w 10 gonitwie. Vaculik od początku prawie do końca jechał po pewną trójkę. Prawie, bo na ostatnim łuku zaliczył defekt i zamiast 3:3 podwójnie wygrał Motor! I w tym momencie straty zostały wyrównane, bo gospodarze odskoczyli na 36:24. Słowak padł na kolana nie dowierzając co się właśnie wydarzyło, bo był tak blisko arcyważnych punktów. Po chwili Zmarzlik zmierzył się z Michelsenem i Hampelem. Niespodziewanie wygrał ten ostatni z zawodników. Mistrz świata wściekle atakował Duńczyka i jednak go minął. Trybuny przy Al. Zygmuntowskich i tak szalały z radości, bo złoty medal był coraz bliżej Lublina, podopieczni duetu: Jacek Ziółkowski-Maciej Kuciapa prowadzili już 40:26.

W 12 gonitwie przez chwilę serca kibiców „Koziołków” zabiły mocniej, bo Bartkowiak nieźle wyszedł ze startu i wydawało się, że znajdzie się za plecami Vaculika. Szybko miejscowi zmienili sytuację z 1:5 na 3:3 i po raz czwarty drużyny podzieliły się punktami.

A w biegu numer 13 mieliśmy prawdziwą ucztę. Po stronie gospodarzy: Kubera i Michelsen, a gości Zmarzlik i Vaculik. Niestety, Duńczyk odpadł z rywalizacji po tym, jak położył się na tor i został wykluczony. W powtórce wielka odpowiedzialność spoczywała na Kuberze i ten wygrał start, ale później stoczył kapitalny pojedynek ze Zmarzlakiem. Obaj wymieniali się na prowadzeniu jednak górą był żużlowiec Stali. I przed decydującą rozgrywką sprawa złotego medalu nadal była otwarta – miejscowi wygrywali 45:33.

Pierwszy wyścig nominowany dostarczył kolejnej dawki emocji. Woźniak po starciu z Michelsenem upadł na tor, a po chwili został wykluczony. A to oznaczało, że osamotniony Patrick Hansen musiał stawić czoła dwójce rywali i żeby przeszkodzić Motorowi w zdobyciu złotego medalu musiał przyjechać przynajmniej drugi. Od początku nie miał na to szans, Kubera i Michelsen świetnie wyszli ze startu i wygrali podwójnie zapewniając „Koziołkom” tytuł mistrzowski!

Na deser żużlowcy obu ekip zafundowali nam jeszcze trochę emocji, ale znowu najlepszy okazał się Zmarzlik, który w następnym sezonie ma już jeździć właśnie dla Motoru. W 15 biegu padł remis 3:3 i gospodarze ostatecznie wygrali 53:37.

Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37

Motor: 9. Jarosław Hampel 12+2 (1*,2,3,1*,3,2), 10. Fraser Bowes ns, 11. Maksym Drabik 10+2 (2,3,0,2*,2,1*), 12. zastępstwo zawodnika, 13. Mikkel Michelsen 7+1 (1,3,0,1,w,2*), 14. Mateusz Cierniak 3 (w,1,2) 15. Wiktor Lampart 6+2 (3,2*,1*), 16. Dominik Kubera 15+1 (3,2*,2,3,2,3).

Moje Bermudy Stal Gorzów: 1. Szymon Woźniak 2 (0,1,1,0,0,w), 2. Patrick Hansen 2 (0,1,0,-,-,1), 3. Anders Thomsen zawodnik zastępowany, 4. Bartosz Zmarzlik 19 (2,3,3,3,2,3,3), 5. Martin Vaculik 10 (3,2,1,0,3,1,0), 6. Oskar Paluch 3 (2,0,0,1), 7. Mateusz Bartkowiak 1 (1,-,0), 8. Wiktor Jasiński ns 

BIEG PO BIEGU

  1. (68,87) Vaculik, Drabik, Hampel, Woźniak 3:3 (3:3)
  2. (68,69) Lampart, Paluch, Bartkowiak, Cierniak (w/u) 3:3 (6:6)
  3. (67,55) Drabik, Vaculik, Michelsen, Hansen 4:2 (10:8)
  4. (68,37) Kubera, Zmarzlik, Cierniak, Paluch 4:2 (14:10)
  5. (68,55) Zmarzlik, Hampel, Hansen, Drabik 2:4 (16:14)
  6. (68,42) Michelsen, Lampart, Woźniak, Hansen 5:1 (21:15)
  7. (68,49) Hampel, Kubera, Vaculik, Paluch 5:1 (26:16)
  8. (69,17) Zmarzlik, Cierniak, Woźniak, Michelsen 2:4 (28:20)
  9. (67,94) Zmarzlik, Kubera, Hampel, Woźniak 3:3 (31:23)
  10. (68,45) Kubera, Drabik, Paluch, Vaculik 5:1 (36:24)
  11. (68,62) Hampel, Zmarzlik, Michelsen, Woźniak 4:2 (40:26)
  12. (68,72) Vaculik, Drabik, Lampart, Bartkowiak 3:3 (43:29)
  13. (68,32) Zmarzlik, Kubera, Vaculik, Michelsen (w/u) 2:4 (45:33)
  14. (68,75) Kubera, Michelsen, Hansen, Woźniak (w/u) 5:1 (50:34)
  15. (68,37) Zmarzlik, Hampel, Drabik, Vaculik 3:3 (53:37)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Motorlublin / 26 września 2022 r. o 16:23
Z jednej strony wybitny sukces sportowy. Z drugiej strony brak prawdziwej radości kibiców z których ogromną większość chodzi na wynik dyscyplinę a nie na klub. Podpinanie się pod dawny Motor gdy 25 lat olewało się jego historię jest bardzo słabe. Używanie herbu koziołka zamiast z NBA zamiast herbu Motoru też jest słabe. Klub żużlowy nie powinien używać starej nazwy
Avatar
Belzebu / 26 września 2022 r. o 13:32
Czy poza zasikanym prześcieradłem ze szczęścia ma to jeszcze jakiekolwiek skutek  dla fanów czarnego sportu ? No i jakie znaczenie ma to mieć dla każdego z 300 tyś mieszkańców tego miasta których to kompletnie nie interesuje?
 Ulżyło ci po napisaniu tego debilnego komentarza czy nie za bardzo? Niezły z ciebie frustrat.
Avatar
Sport_po_Lubelsku / 26 września 2022 r. o 13:02
Czy poza zasikanym prześcieradłem ze szczęścia ma to jeszcze jakiekolwiek skutek dla fanów czarnego sportu ? No i jakie znaczenie ma to mieć dla każdego z 300 tyś mieszkańców tego miasta których to kompletnie nie interesuje?
Avatar
qwerty38 / 26 września 2022 r. o 08:39
Czas najwyższy wymienić partaczy Spartakusa na jedyny prawdziwy Motor jaki został. Im Zygmuntowskie wystarczą.
Avatar
Jaceniacka / 25 września 2022 r. o 23:56
A kogo ten niszowy sport, skoro tyle ważnych rzeczy na Świecie !  Węgry, Szwecja, dziś piękna Italia, teraz czas na Polskę, żeby rozpędzić Jewrokołchoz i zwrócic wolność Europie!
Avatar
Gutek / 25 września 2022 r. o 22:35
Gratulacje dla zawodników i kierownictwa klubu . Pomimo przeciwności losu w końcówce sezonu, udało się.
Avatar
boski_lu / 25 września 2022 r. o 22:01
BRAWO!!! to była emocjonująca walka !!! Uściskałbym każdego z osobna tyle daliście radości w tych dziwnych czasach !!!
Avatar
Motorlublin / 26 września 2022 r. o 16:23
Z jednej strony wybitny sukces sportowy. Z drugiej strony brak prawdziwej radości kibiców z których ogromną większość chodzi na wynik dyscyplinę a nie na klub. Podpinanie się pod dawny Motor gdy 25 lat olewało się jego historię jest bardzo słabe. Używanie herbu koziołka zamiast z NBA zamiast herbu Motoru też jest słabe. Klub żużlowy nie powinien używać starej nazwy
Avatar
Belzebu / 26 września 2022 r. o 13:32
Czy poza zasikanym prześcieradłem ze szczęścia ma to jeszcze jakiekolwiek skutek  dla fanów czarnego sportu ? No i jakie znaczenie ma to mieć dla każdego z 300 tyś mieszkańców tego miasta których to kompletnie nie interesuje?
 Ulżyło ci po napisaniu tego debilnego komentarza czy nie za bardzo? Niezły z ciebie frustrat.
Avatar
Sport_po_Lubelsku / 26 września 2022 r. o 13:02
Czy poza zasikanym prześcieradłem ze szczęścia ma to jeszcze jakiekolwiek skutek dla fanów czarnego sportu ? No i jakie znaczenie ma to mieć dla każdego z 300 tyś mieszkańców tego miasta których to kompletnie nie interesuje?
Avatar
qwerty38 / 26 września 2022 r. o 08:39
Czas najwyższy wymienić partaczy Spartakusa na jedyny prawdziwy Motor jaki został. Im Zygmuntowskie wystarczą.
Avatar
Jaceniacka / 25 września 2022 r. o 23:56
A kogo ten niszowy sport, skoro tyle ważnych rzeczy na Świecie !  Węgry, Szwecja, dziś piękna Italia, teraz czas na Polskę, żeby rozpędzić Jewrokołchoz i zwrócic wolność Europie!
Avatar
Gutek / 25 września 2022 r. o 22:35
Gratulacje dla zawodników i kierownictwa klubu . Pomimo przeciwności losu w końcówce sezonu, udało się.
Avatar
boski_lu / 25 września 2022 r. o 22:01
BRAWO!!! to była emocjonująca walka !!! Uściskałbym każdego z osobna tyle daliście radości w tych dziwnych czasach !!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

To już pewne. W grudniu Łuków podpisze umowę z PKP na remont dworca. W budynku ma się znaleźć miejska sala widowiskowa.

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów
9 grudnia 2022, 19:00

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów

W piątek, 9 grudnia o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) odbędzie się koncert zespołu WIR.

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Zdecydowali się przekazać zdjęcia wykonane przez swoich przodków, ich dyplomy i świadectwa do państwowego zbioru. Dzieląc się rodzinnymi historiami nie pozwolili by zaginęły w mrokach historii. Wczoraj był czas na podziękowania.

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Śledczy uznali, że Jerzy B. „szedł w zaparte” wypierając się posiadania psów, bo była to jego linia obrony, do której miał prawo. Mężczyzna przyznał się dopiero, gdy przedstawiono mu twarde dowody. Teraz stanie przed sądem, gdzie grozić będą mu trzy lata więzienia.

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski
galeria

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski

Polska jest bezpieczna – zapewniał podczas wizyty w Lublinie ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie Mark Brzezinski. Dyplomata wczoraj był gościem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?
galeria

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?

Remont popularnego wśród mieszkańców targowiska „Babski rynek” przedłuży się o kilka miesięcy. Konieczne są dodatkowe prace, ale obecne warunki atmosferyczne uniemożliwiają ich realizację.

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

W trakcie niedzielnej mszy w kościele w Klementowicach w powiecie puławskim nieznani sprawcy włamali się na plebanię. Gdy wierni modlili się w świątyni, złodzieje wynieśli z budynku pieniądze. Nikt ich nie zauważył.

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin
9 grudnia 2022, 19:00

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin

Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert zespołu Moow mi Janek, który zaplanowano na 9 grudnia o godz. 19.

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Mieszkańcy kilkunastu ulic dzisiaj o północy stracą dostęp do ciepłej wody i ogrzewania. Prace mają zakończyć się w piątek rano. Skutki awarii odczuje m.in. IUNG, Dom Chemika i Zespół Szkół nr 2. Szpital przełączono na zasilanie awaryjne.

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Skarbonka była przymocowana do stolika. To ukradli też stolik.

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej
12 grudnia 2022, 18:00

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN (ul. Grodzka 21) zaprasza na spotkanie wokół książki Anny Wylegały "Był dwór, nie ma dworu. Reforma rolna w Polsce". Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Prezydent Andrzej Duda podpisał reformę Kodeksu karnego, zaostrzającą m.in. kary za najcięższe przestępstwa. Część zmian, jak wprowadzenie tzw. bezwzględnego dożywocia czy konfiskatę aut nietrzeźwych kierowców krytykowali przedstawiciele środowiska prawniczego.

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

To z pozoru proste: na wicedyrektora trzeba powołać osobę spełniającą wymagania. A jednak mimo upływu wielu miesięcy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach nie był w stanie tego zrobić. Jeśli nie wykorzysta ostatniej danej mu przez kuratorium szansy, sam straci stanowisko.

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i wymaga szczególnej troski. Kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Warto wybierać te, które mają bezpieczne i przebadane składy.

 W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

Dla podopiecznych Anatolija Ławryszyna będzie to podsumowanie bardzo udanej rundy wiosennej

PGE EKSTRALIGA
14. KOLEJKA

Wyniki:

Moje Bermudy Stal Gorzów - Motor Lublin 51:39
Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37

Tabela:

1. Motor Lublin 14 31 +168
2. zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 14 24 +124
3. Moje Bermudy Stal Gorzów 14 20 +55
4. For Nature Solutions Apator Toruń 14 18 +2
5. Sparta Wrocław 14 17 +58
6. Fogo Unia Leszno 14 15 -12
7. ZOOleszcz GKM Grudziądz 14 12 -136
8. Arged Malesa Ostrów 14 0 -259

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!