Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA KOBIET

2 stycznia 2020 r.
11:45

Bogusław Trojan (MKS Perła): Przegrywanie w Europie nie jest normalne

MKS Perła Lublin weszła w rok 2020 z nowym prezesem. Bogusław Trojan chce sprawić, żeby lubelski potentat zaczął liczyć się również na arenie międzynarodowej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najważniejszym celem nowego sternika Perły jest wzmocnienie pozycji klubu na arenie międzynarodowej. Ta została ostatnio mocno osłabiona poprzez fatalny występ lubelskiej ekipy w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Przypomnijmy, że Perła przegrała wszystkie sześć spotkań, a w większości z nich nie była nawet w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwniczkami.

– Jak się jest 21 krotnym Mistrzem Polski, to nie można zejść poniżej pewnego poziomu. Przed tym klubem zawsze jest jedno wyzwanie: mistrzostwo Polski, a najlepiej podwójna korona. Już od czasów trenera Andrzeja Drużkowskiego było jednak tak, że hegemonia w Polsce nie dawała nam tego, czego wszyscy chcemy, czyli dobrego wyniku poza granicami kraju. Wyzwaniem jest znaleźć się w nowej strukturze Pucharów EHF. Na rynku europejskim musimy pokazać, że jesteśmy ważną marką – mówi Bogusław Trojan w rozmowie z klubowym portalem.

Dodaje też, że na krajowym podwórku klub radzi sobie znakomicie. – W Polsce wygrywamy wszystko. Wyzwaniem jest pokazanie marki Lublin w Europie. Nie możemy przegrywać wszystkich meczów w Lidze Mistrzyń. Nie jesteśmy tak słabą drużyną, żeby w Europie każdy nas lał. Brakuje nam automatyzmu zwycięstw, instynktu zabójcy w końcówkach, nie możemy przegrywać wygranych meczów. Zmiana tej mentalności jest kluczowa. Przegrywanie w Europie nie jest normalne. Ten zespół być może tego nie wie, ale stać go na dużo więcej – zapewnia Trojan.

Aby jednak odnieść sukces w Europie, należy znacznie zwiększyć budżet klubu. Do tego jednak potrzebni są zewnętrzni sponsorzy i znalezienie ich jest jednym z celów nowego prezesa.

– Musimy poszukać sponsora, który uwierzy w naszą wizję i do dużych pieniędzy miasta dołoży to, czego nam brakuje. Mamy budżet na Mistrza Polski, ale jest za szczupły na Europę. Tu musimy zintensyfikować działania. MKS ma swoje miejsce w Europie. Potrzebujemy impulsu finansowego. Obecna sytuacja przypomina mi trochę Montex przed przyjściem Prezesa Tadeusza Strzeciwilka. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi zawsze o pieniądze. Musi nastąpić przemiana jakościowa, a bez finansów zrobić tego się nie da. Jesteśmy ogromnie wdzięczni miastu za pomoc, klub się odwdzięczy, ale stać nas na jeszcze większą rozpoznawalność Marki Lublin – wyjaśnia prezes Perły.

Trojan zapowiada również zmiany w kwestiach opieki medycznej w klubie. Przypomnijmy, że obecnie Perła ma aż sześć zawodniczek kontuzjowanych. To olbrzymi problem dla Roberta Lisa w kontekście styczniowego maratonu. Przypomnijmy, że w tym miesiącu zespół rozegra aż 9 spotkań.

– Bardzo martwią mnie kontuzje. Za wcześnie jednak żebym mógł postawić diagnozę. Muszę zapoznać się z poszczególnymi przypadkami, ale odbyłem rozmowy z firma medyczną i już widać, że pewne sprawy wymagają zmian. Potrzebujemy lepszego i bardziej systematycznego monitoringu związanego z fizjologią wysiłku. Musimy podnieść poziom monitoringu medycznego, choćby dlatego, że pozyskując nowe zawodniczki trzeba dać im komfort, że przychodzą do klubu, który dba o to by minimalizować ryzyko kontuzji – dodaje Trojan.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Łada w tym sezonie u siebie zanotowała: 14 zwycięstw i 2 remisy

Łada ograła Stal Kraśnik. "Liga będzie jeszcze ciekawa"

Łada nadal bez porażki w Biłgoraju. Drużyna Marcina Zająca w sobotę pokonała lidera z Kraśnika 2:1. A skoro swój mecz wygrała Lublinianka, to przewaga Stali nad drugim zespołem w tabeli znowu stopniała do sześciu punktów.

 Natalia Szroeder
11 maja 2025, 0:00

Świdnik. Dwa dni koncertów w centrum miasta

Już dzisiaj warto zaplanować sobie te dwa dni – 11 i 12 maja w Świdniku pojawią się gwiazdy polskiej estrady. Wszystko z okazji 45. rocznicy Świdnickiego Lipca.

W czwartym spotkaniu o mistrzostwo Polski Bogdanka LUK Lublin pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0 i po raz pierwszy w historii została mistrzem Polski
ZDJĘCIA
galeria

Święto w Lublinie. Bogdanka LUK mistrzem Polski!!!

W czwartym spotkaniu o mistrzostwo Polski Bogdanka LUK Lublin pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0 i została mistrzem Polski.

Zdjęcie ilustracyjne

Mieszkanki powiatu parczewskiego padły ofiarami internetowych oszustów – straciły ponad 10 tysięcy złotych

Policja z Parczewa prowadzi postępowania w sprawie dwóch internetowych oszustw, których ofiarami padły mieszkanki powiatu. 45-letnia kobieta próbowała sprzedać felgi samochodowe, a 52-latka ubrania – obie straciły oszczędności po kliknięciu w fałszywe linki do „odbioru płatności”.

Maja Klajda była gościnią w naszym studiu w lipcu 2024 roku. Opowiedziała wtedy o swoich planach i marzeniach

Miss Polonia z Lubelszczyzny walczy o koronę najpiękniejszej na świecie

W 2024 mieszkanka Łęcznej została najpiękniejszą kobietą w Polsce. Teraz Maja Klajda powalczy o tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie. Czy jej się to uda? Przekonamy się 31 maja.

Majówka na pełnych obrotach w Helium Club!
Foto
galeria

Majówka na pełnych obrotach w Helium Club!

Helium Club w Lublinie zamienił się w majowy weekend w centrum tanecznego wszechświata – było głośno i tak dobrze, że nikt nie pamięta, gdzie zostawił grilla. Sprawdź, kto dał czadu na parkiecie i jak wyglądała majówka, której zazdrości cała okolica! Tak się bawi Lublin.

Truskawki w opałach, śliwki na granicy przetrwania. Przymrozki dały popalić sadownikom z Lubelszczyzny

Truskawki w opałach, śliwki na granicy przetrwania. Przymrozki dały popalić sadownikom z Lubelszczyzny

Sadownicy i plantatorzy z Lubelszczyzny liczą straty po serii przymrozków. W niektórych miejscach zbiory truskawek mogą spaść nawet o 80 procent. A to jeszcze nie koniec pogodowego horroru – meteorolodzy straszą kolejnymi chłodnymi nocami.

Zaczęło się wspaniale, ale skończyło fatalnie. Wisła Puławy bez punktów w meczu z Chojniczanką Chojnice

Zaczęło się wspaniale, ale skończyło fatalnie. Wisła Puławy bez punktów w meczu z Chojniczanką Chojnice

Zaczęło się bardzo obiecująco, ale skończyło wysoką porażką. W sobotę Wisła Puławy prowadziła u siebie z walczącą o awans Chojniczanką Chojnice, ale ostatecznie przegrała aż 1:4 po feralnej końcówce spotkania

Szymon Hołownia w Lublinie: "Musimy mieć prezydenta, który będzie człowiekiem pokoju"
ZDJĘCIA
galeria

Szymon Hołownia w Lublinie: "Musimy mieć prezydenta, który będzie człowiekiem pokoju"

- Mamy wybrać prezydenta krętacza czy kolegę gangusów? - pytał media w sobotę marszałek Sejmu i kandydat na rezydenta RP Szymon Hołownia.

Chełmianka będzie miała czego żałować po meczu w Nowym Sączu

Chełmianka zmarnowała szansę na zwycięstwo w Nowym Sączu

Przynajmniej przez parę dni w brody będą sobie pluć piłkarze Chełmianki. Biało-zieloni zmarnowali dużą szansę na ogranie lidera i to w Nowym Sączu. Najpierw goście zepsuli doskonałą okazję na 2:0, a w końcówce grali w liczebnej przewadze. To jednak Sandecja zadała decydujący cios i wygrała 2:1.

Literacki maj w Chełmie – pełen książek, gwiazd i ekranizacji

Literacki maj w Chełmie – pełen książek, gwiazd i ekranizacji

Wiosna nie tylko za oknem – w Chełmie rozkwita kulturą, zapowiadając literacką ucztę dla zmysłów. Chełmska Biblioteka Publiczna organizuje dwa wyjątkowe wydarzenia – III Festiwal „Chełmskie Spotkania z Literaturą” oraz IV Chełmskie Targi Książki. Gośćmi będą znani pisarze, aktorzy i twórcy, których dzieła nie tylko poruszyły czytelników, ale także znalazły miejsce na ekranach kin i telewizorów.

Michał Paluch dał Świdniczance prowadzenie, ale Unia wyrównała po przerwie

Outsider z Tarnowa znowu odebrał punkty Świdniczance

Unia z hukiem zleci do IV ligi. Młodzież z Tarnowa robi jednak postępy, co można oglądać zwłaszcza w końcówce obecnego sezonu. Przed tygodniem „Jaskółki” sensacyjnie ograły KSZO. W sobotę dopisały do swojego konta siódmy punkt, tym razem po wyjazdowym remisie ze Świdniczanką (1:1).

Lublinianka znowu wygrała mecz w niesamowitych okolicznościach
ZDJĘCIA
galeria

Kolejny niesamowity mecz z udziałem Lublinianki. Dziewięć goli i wygrana w ostatniej chwili

Jak tak dalej pójdzie, to na mecze, w których gra Lublinianka do biletu trzeba będzie dorzucać leki na uspokojenie. Drugi raz w tej rundzie drużyna Daniela Koczona pokonała rywali… 5:4, tym razem rezerwy Avii Świdnik. Znowu było mnóstwo emocji, zwrotów akcji i walka do samego końca.

Pił alkohol na pomoście – okazało się, że od lat był poszukiwany listem gończym

Pił alkohol na pomoście – okazało się, że od lat był poszukiwany listem gończym

Za picie piwa na pomoście można dostać mandat. 26-latka czeka jednak o wiele cięższa kara.

Park kieszonkowy przy Akademii Bialskiej w Białej Podlaskiej

Uczelnia stworzyła swój park kieszonkowy. Pierwszy las Miywaki w mieście

Jest zapach ziół, szum wody, miejsce do siedzenia i trochę dydaktyki. Przy Akademii Bialskiej powstał park kieszonkowy, który może przynieść nie tylko odpoczynek.

ORLEN SUPERLIGA KOBIET
26. KOLEJKA

Wyniki:

GRUPA MISTRZOWSKA - 
Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia 39:27
KPR Gminy Kobierzyce - PGE MKS FunFloor Lublin 28:21
MKS Gniezno - Start Elbląg 29:29 (k. 3:1)
GRUPA SPADKOWA - 
Energa Szczypiorno Kalisz - Sośnica Gliwice 26:25
Ruch Chorzów - Młyny Stoisław Koszalin 23:38

Tabela:

1. Zagłębie Lubin 26 72 819-552
2. MKS Funfloor Lublin 26 65 789-642
3. KPR Kobierzyce 26 57 743-667
4. Start Elbląg 26 40 726-780
5. MKS Gniezno 25 32 701-721
6. MKS Piotrcovia 25 29 668-698
7. GRUPA SPADKOWA
8. Ruch 24 26 635-705
9. Młyny Stoisław Koszalin 24 19 600-698
10. Sośnica 24 18 578-670
11. Kalisz 24 17 615-741

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!