Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

2 maja 2024 r.
10:01

Gdzie na weekend w Polsce? Niezwykłe zakątki na krótki wypoczynek

Wypoczynek w Polsce może być równie fascynujący co dalekie podróże. W poszukiwaniu idealnego miejsca na weekend pełen niezapomnianych wrażeń warto zwrócić uwagę na urokliwe zakątki naszego kraju. Od górskich kurortów, przez historyczne miasta, po ukryte na uboczu oazy spokoju - Polska oferuje miejsca, które zachwycają różnorodnością i niepowtarzalnym klimatem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szczyrk - luksus i aktywny wypoczynek

Gdy marzymy o połączeniu luksusu z aktywnym wypoczynkiem, Szczyrk jawi się jako miejsce wręcz idealne. Leżąca w sercu Beskidów miejscowość kusi przepięknymi krajobrazami, ale i bogatą ofertą aktywności na świeżym powietrzu. Bez względu na porę roku, Szczyrk przyciąga miłośników pieszych wędrówek, entuzjastów jazdy na rowerze oraz narciarzy, oferując im doskonale przygotowane trasy i stoki. Wśród tych górskich pejzaży, swoje miejsce znalazł Aries Szczyrk - luksusowy hotel, który zapewnia swoim gościom komfort i spokój, ale również dostęp do najwyższej klasy udogodnień. To tutaj po dniu pełnym przygód możemy oddać się relaksowi w spa, smakować wyśmienite dania w hotelowej restauracji, czy też po prostu podziwiać piękne widoki z okna.

Kazimierz Dolny - urokliwe miasteczko artystów

Jeśli poszukujemy miejsca, w którym historia łączy się z kulturą, Kazimierz Dolny z pewnością zasługuje na uwagę. To małe, lecz urokliwe miasteczko na prawym brzegu Wisły, słynie z wąwozów lessowych, renesansowych kamienic i malowniczych ruin zamku. Spacery po jego ciasnych uliczkach, z dala od miejskiego zgiełku, pozwalają na prawdziwy odpoczynek i chwilę refleksji. Kazimierz przyciąga artystów z całej Polski, oferując liczne galerie sztuki, w których można podziwiać i nabyć dzieła lokalnych twórców. Weekend spędzony tutaj to okazja do zwiedzania zabytków i delektowania się lokalnymi przysmakami, ale także szansa na uczestnictwo w licznych kulturalnych wydarzeniach. Właśnie to sprawia, że każda wizyta w Kazimierzu Dolnym jest niepowtarzalna.

Białowieża - spotkanie z naturą

Białowieża stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, gdzie natura mówi do nas najgłośniej. Sercem tej lokalizacji jest Puszcza Białowieska, czyli ostatni na europejskim kontynencie fragment pierwotnego lasu, w którym natura rządzi niepodzielnie. Spacerując po jej ścieżkach, można doświadczyć bezpośredniego kontaktu z dziką fauną i florą, w tym spotkać europejskiego żubra - symbol i dumę tego regionu. Weekend tutaj to idealna okazja do odpoczynku wśród dzikiej przyrody, odnalezienia wewnętrznej równowagi i powrotu do korzeni. Czyni to Białowieżę idealnym miejscem dla poszukiwaczy naturalnych uroków Polski.

Wrocław - miasto stu mostów

Wrocław nazywany również miastem spotkań jest mozaiką kulturową i architektoniczną, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Odwiedzając Wrocław, nie można pominąć Ostrowa Tumskiego, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu, Panoramy Racławickiej, która przenosi zwiedzających w czasie do momentu jednej z najważniejszych bitew w historii Polski czy rynku ze wspaniałym ratuszem. Wrocław to także miasto mostów, których liczba dorównuje wielu europejskim metropoliom i każdy z nich opowiada własną historię. Spędzając weekend we Wrocławiu, można też odkryć mniej znane atrakcje jak np. Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie, czy Wyspa Słodowa, która latem tętni życiem, oferując liczne koncerty i wydarzenia kulturalne.

Polska kryje w sobie niezliczone skarby i miejsca, które zachwycają swoją unikalnością i pięknem. Od górskiego, pełnego przygód Szczyrku, przez artystyczną i pełną historii atmosferę Kazimierza Dolnego, po dziką przyrodę Białowieży i wielokulturowy Wrocław - nasz kraj oferuje nieskończoną paletę doświadczeń. Każdy z tych zakątków, choć różniący się od siebie, ma coś wspólnego - niepowtarzalny charakter i możliwość spędzenia tam niezapomnianego weekendu!

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Przed nami początek sezonu 2025/2026. W pierwszym meczu piłkarze Motoru Lublin przed swoimi kibicami zmierzą się z Arką Gdynia. Po spotkaniu do domu będzie można wrócić autobusem.

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie
19 lipca 2025, 19:30

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie

W zeszłym roku potańcówki w Skansenie były prawdziwym hitem. W tym roku organizatorzy również zapraszają na taneczny parkiet.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski – Radosław Sikorski (w środku), Litwy – Kęstutis Budrys (z prawej strony) i Ukrainy – Andrij Sybiha podczas konferencji prasowej po spotkaniu z okazji obchodów 5. rocznicy powołania Trójkąta Lubelskiego
galeria

Sikorski: Trójkąt Lubelski udziela i będzie udzielał wsparcia bohatersko walczącej Ukrainie

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w środę w Lublinie, że Polska zapewniła Ukrainie już 45 pakietów różnego rodzaju uzbrojenia i amunicji. – Pracujemy nad kolejnymi dostawami – dodał minister.

Plażowicze nad Zalewem Zemborzyckim w pierwszych latach jego istnienia
STARE ZDJĘCIA
galeria

Zalew Zemborzycki ma już 51 lat. Wspomnienia z budowy i wielkiego otwarcia

Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale wtedy inne inwestycje miały pierwszeństwo. Jednak po wielkiej powodzi w latach 60. wrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku i dziś to "lubelskie morze" kończy 51 lat.

Hrubieszów, liczący obecnie ponad 17 tys. mieszkańców to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Jest położony nad Huczwą, dopływem Bugu, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą

Trzy lata na wydanie 80 mln. W mieście wiele się zmieni i sporo przybędzie

Łatwiej chyba powiedzieć, czego w Hrubieszowie nie będzie za trzy lata, niż wymienić długą listę przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji z funduszy szwajcarskich. Projekt miasta został tak wysoko oceniony, że samorząd będzie miał do wydania ponad 80 mln zł.

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Koniec oczekiwania na nowego selekcjonera. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że naszą kadrę narodową poprowadzi Jan Urban

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca
22 sierpnia 2025, 0:00

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca

To jeden z największych festiwali kultury tradycyjnej w Polsce. W dniach od 22 do 24 sierpnia będą koncerty, warsztaty taneczne i muzyczne i wystawy z dziełami sztuki ludowej z różnych krajów. 19 edycja Festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński będzie odsłoną związana z tańcem tradycyjnym.

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a z pewnością ucieszy mieszkańców, zwłaszcza działkowiczów korzystających z przystanku w Styrzyńcu. Gmina postawi tu wiatę przystankową.

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie
galeria

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a 35 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – tak w środę zakończyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie.

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

29-latek z powiatu parczewskiego miał w pomieszczeniach gospodarczych arsenał broni i amunicji. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

W środę rano na drodze między Końskowolą a Sielcami spacerowały sobie trzy konie. Za ich nie dopilnowanie właściciel dostał mandat.

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie
galeria

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie

W środę przed południem po centrum Lublina poruszało się kilka kolumn rządowych. Do miasta zjechali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy, którzy spotkali się na lubelskim zamku w ramach 5. rocznicy powołania „Trójkąta Lubelskiego”.

zdjęcie ilustracyjne

Temat hejnału powróci. Radny proponuje konkurs, ale urząd go nie chce

Na ostatniej sesji rady temat hejnału miasta zdjęto z porządku obrad. Ale urząd pomysłu nie porzuca. Nie ogłosi jednak konkursu, jak sugerował radny Marek Dzyr.

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Wreszcie zmienią windę, która była ich zmorą

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Wreszcie zmienią windę, która była ich zmorą

Stara, awaryjna winda przy ul. Wyżynnej 16 przestanie uprzykrzać życie lokatorom. Pół roku temu mieszkańcy musieli pokonywać nawet dziesięć pięter po schodach. Nowa widna ma być gotowa najpóźniej za pół roku.

Przemysław Banaszak odchodzi z Górnika Łęczna, ale zostaje w Betclic I Lidze

Przemysław Banaszak odchodzi z Górnika Łęczna, ale zostaje w Betclic I Lidze

O odejściu Przemysława Banaszaka z Górnika Łęczna mówiło się już od ponad tygodnia. W środę, na dwa dni przed inauguracją rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie i Betclic I Lidze kibice zielono-czarnych oficjalnie dowiedzieli się o odejściu napastnika do Śląska Wrocław

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium