Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" (ul. Wojska Polskiego 4) zaprasza na spektakl "Kopciuszek" w reżyserii Huberta Domańskiego. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w dniach 13-14 września.
W Lublinie znów będzie można zobaczyć znakomity spektakl dla dzieci teatru neTTheatre: „Zwierzątka małe zwierzenia” na podstawie bajek Sergieja Kozłowa. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę, 11 września o godz. 18 w Centrum Kultury.
Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na nietypowe warsztaty, podczas których zainteresowani będą uczyli się płakać. To nie żart! Te osobliwe zajęcia będą jednak prowadzone w ramach przygotowań teatralnych a płacz traktowany jako praktyka choreograficzna dla młodych adeptów sztuki aktorskiej.
Parafia pw. Świętej Rodziny (al. Jana Pawła II 11) zaprasza na wyjątkowy multimedialny pokaz laserów - Chrześcijańskie Dzieje Polski „Od Mieszka I do Jana Pawła II”. Wydarzenie odbędzie się w środę, 31 sierpnia o godz. 19.
Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiakó 12) zaprasza na pokaz wyjątkowego muzyczno-tanecznego przedstawienia Iwony Olszowskiej i Anny Haracz z Lubelskiego Teatru Tańca: "Przenikanie". Spektakl zaprezentowany zostanie w sobotę, 3 września o godz. 19.
W sobotę, 15 października o godz. 19 na deskach Teatru Starego wystąpi grupa z krakowskiego Teatru Bagatela im. „Boya”-Żeleńskiego. Formacja zaprezentuje spektakl „Tato”, który okazał się największą niespodzianką podczas 35 Warszawskich Spotkań Teatralnych.
W czwartek, 25 sierpnia o godz. 19 w Teatrze Muzycznym (ul. Curie-Skłodowskiej 5) z recitalem "Antypody" wystąpi aktor Marcin Styrski. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu "Letnia Scena Teatru Muzycznego".
Cykl "Letnia Scena Teatru Muzycznego w Lublinie" nieubłaganie dobiega końca. Przez cały sierpień w weekendy prezentowano ciekawe recitale oraz spektakle wpisujące się w tę wakacyjną serię. Ostatnim wydarzeniem w cyklu będzie spektakl Urszuli Lewartowicz - "Tuwimowo, czyli bajkowa kraina Pana Juliana".
To miniserial dla najmłodszych (w wieku 3-5 lat). Każdy z czterech odcinków powstaje adekwatnie od trwającej pory roku. Za nami premiera "Wio! Sen", która obyła się 1 czerwca. Teraz najwyższy czas na „Latamy”.
W dniach 20-21 sierpnia w na Placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku odbędzie się jedenasta edycja Spotkań Teatrów Ulicznych. W czasie tegorocznej "Machiny Teatralnej" zaprezentują się cztery teatry.
W piątek, 19 sierpnia o godz. 19 w ramach cyklu Letnia Scena w Teatrze Muzycznym (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5) będziemy mogli zobaczyć spektakl Teatru Panopticum – „ESCape”, opowiadający o zagubieniu w świecie zdominowanym przez media.
Centrum Kultury w Lublinie kontynuuje teatralną gratkę dla najmłodszych widzów. Pracownia Sztuczka zorganizowała miniserial sceniczny, w czasie którego snuje dzieciom opowieść o czterech porach roku. 20 i 21 sierpnia o godz. 16 na Wirydarzu CK swoją premierę będzie miał drugi odcinek serialu - "Latamy".
Po raz kolejny w Kazimierzu Dolnym spotkają się miłośnicy tradycji i kultury żydowskiej w ramach cyklicznej imprezy Pardes Festival. To kameralne wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Podczas tego lata festiwal odbędzie się w dniach 16-21 sierpnia i będzie oferował bogaty, interdyscyplinarny program przywracający wielokulturowe bogactwo Kazimierza Dolnego, odkrywający duchowe i materialne dziedzictwo Lubelszczyzny, Polski i Europy.
W czwartek, 11 sierpnia o godz. 19 w Teatrze Muzycznym w Lublinie (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się spektakl KUL-owskiego Teatru Enigmatic - "Boeing, Boeing". Wydarzenie odbędzie się w ramach Letniej Sceny Teatru Muzycznego w Lublinie.
Warszawski "Och-Teatr" wystąpi na deskach Teatru Starego w Lublinie (ul. Jezuicka 18) ze spektaklem poświęconym życiu legendarnej greckiej śpiewaczki operowej - Marii Callas. Sztukę "Maria Callas. Master Class" będziemy mogli oglądać w dniach 5-7 października.
Rozmówców było wielu. Ich niezwykłe historie będzie można usłyszeć w środę, 27 lipca, w galerii Piękno Panie (ul. Jezuicka 17). Czytanie performatywne reporterskiego tekstu „+ Miłość” rozpocznie się o godz. 19.
W dniach 29-30 lipca o godz. 19 w Podziemiach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędą się pokazy eksperymentalnego, interdyscyplinarnego projektu Szymona Kasprowicza - "Wiwisekcje".
Do galerii wchodzimy ciemnym korytarzem. W drzwiach dostajemy latarki. Przydają się, by obejrzeć wystawę. Nietypową, bo złożoną z tego, co przynieśli tu ludzie. Przedmiotom - "reliktom (minionej) miłości" - towarzyszą historie. Zabawne, wzruszające, prawdziwe. A potem jest teatr…
Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza na nowy, wyjątkowy cykl spektakli improwizowanych pt. "ImprOpowieści Dominikańskie". Z okazji jubileuszu 800-lecia istnienia zakonu Dominikanów formacja Poławiacze Pereł przygotuje serię przezabawnych występów. Pierwsze przedstawienie już w piątek, 22 lipca o godz. 18 na Placu Zamkowym w Lublinie.
Spektakl Leszka Mądzika z Anną Marią Jopek - "Czas Kobiety" będzie można oglądać w Teatrze Starym w dniach 10-13 października. Przedstawienia będą odbywać się o godz. 19.
W sobotę, 24 września o godz. 19 swoją uroczystą premierę będzie miał najnowszy spektakl Teatr Starego - "Boogie Street" w reżyserii Iwony Jery. Sztuka została zrealizowana według "Księgi tęsknoty" Leonarda Cohena.
To jeden z najlepszych pomysłów, na jaki mogli wpaść aktorzy z Teatru Osterwy. Efekty w sobotę i niedzielę o godz. 18.
50 dzieci z Białej Podlaskiej rozwinęło teatralne skrzydła. Wszystko dzięki 26 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W sobotę, 2 lipca o godz. 12 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie (ul. Dolna Panny Marii 3) rozpocznie się dwunasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niewielkich. Przed nami trzy dni interesujących spektakli.
Spektakl robi się po coś. A ja nie wiem, po co Artur Tyszkiewicz zrobił „Amadeusza”. Ten spektakl niczego nie wnosi do historii Mozarta. Mało tego, idąc śladem Petera Shaffera, pokazuje człowieka, który był geniuszem – jako żałosnego pajaca. Spłyca jego talent epatując niesmacznymi wulgaryzmami, w których akt defekacji jest ważniejszy od miłości.