Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Już w najbliższą sobotę w Teatrze Andersena odbędzie się premierowy pokaz spektaklu „Pchła Szachrajka” na podstawie utworu Brzechwy. Ma być dużo światła, ruchu i magicznych sztuczek.
Szacunek dla Mikołaja Grabowskiego i Zygmunta Koniecznego. Nasz teatr niczym batyskaf wzniósł się nad Lublin i poszybował do Krakowa na Starowiślną 21. Krakowa Piwnicy pod Baranami i Krakowa Starego Teatru. Dlaczego?
Premiera "Pana Tadeusza" w Teatrze Osterwy 5 marca o godz. 19, spektakle od 6 do 13 marca. O spektaklu mówią reżyser Mikołaj Grabowski i kompozytor muzyki Zygmunt Konieczny.
Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na spotkanie z aktorką teatralną i filmową Sandrą Korzeniak w ramach cyklu Spis Treści. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 6 marca o godz. 16.
Tak jak ACK Chatka Żaka to obecnie najlepszy adres dla fanów ambitnego kina (trwają Studenckie Konfrontacje Filmowe), tak Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) to adres, pod który w tym miesiącu powinni zajrzeć teatromani.
W Teatrze Osterwy trwają ostatnie próby do spektaklu „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie”. Reżyseruje Mikołaj Grabowski, twórca głośnego Opisu Obyczajów Jędrzeja Kitowicza w Teatrze Stu. Premiera w sobotę.
W czwartek i piątek, 3 i 4 marca, w Centrum Kultury możecie zobaczyć nowy spektakl Janusza Opryńskiego oparty na kontrowersyjnej powieści Jonathana Littella "Łaskawe".
W sobotę 27 lutego o godz. 17 w Teatrze Andersena "Wesele" w reż. Jakuba Roszkowskiego.
Dzielnicowy Dom Kultury Węglin zaprasza na monodram poświęcony Marii Curie-Skłodowskiej w wykonaniu Mirelli Rogozy-Biel. Przedstawienie „Ja, Maria”, prezentowane w ramach cyklu „Teatr Jednego Aktora” zobaczymy w niedzielę, 28 lutego, o godz. 17.
Nabór do Studia Aktorskiego neTTheatre, do grupy żeńskiej. Do 15 lutego trzeba wysłać CV.
Na Walentynki, 13 lutego, Dzielnicowy Dom Kultury Węglin zaprasza na monodram Mateusza Nowaka. Bilety od 5 do 10 zł.
Trzy pytania do Janusza Opryńskiego, reżysera spektaklu „Punkt Zero: Łaskawe”.
Dzielnicowy Dom Kultury Węglin zaprasza na wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, monodram w wykonaniu Mateusza Nowaka. Przedstawienie „Od przodu i od tyłu”, prezentowane w ramach cyklu „Teatr Jednego Aktora”, odbędzie się w sobotę, 13 lutego, o godz. 17.
Trzeba było wielkiej odwagi, żeby pokazać na scenie historię Maxa Aue, wykształconego Europejczyka, który współżyje z siostrą, uprawia seks z członkami elitarnej grupy, zwanej „mistrzami śmierci”, morduje matkę i ojczyma, zwiedza muzea i kościoły oraz zabija Żydów. W finale spektaklu bardziej współczujemy mordercy niż jego ofiarom.
Zaraz po wojnie było tak, że sprawa likwidacji Żydów jest sprawą żydowską i niemiecką. Potem szybko się okazało, że Europa Niemcom bardzo mocno pomogła. Ktoś wsadzał do tego pociągu. I Paryż, i Saloniki, i Ateny, i wyspa Rodos, i Włochy, Hiszpania, Polska. Myśmy, jako Europejczycy, pakowali Żydów do pociągów.
W piątek premiera nowego spektaklu Janusza Opryńskiego „Punkt Zero: Łaskawe” opartego na kontrowersyjnej powieści Jonathana Littella „Łaskawe”.
Amatorski Teatr Towarzyski zaprasza na spektakl w adaptacji i reżyserii Dariusza Borucha „Mieszczanin szlachcicem” na podstawie Jeana Baptiste Moliera. Przedstawienie odbędzie się w piątek, 5 lutego o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin.
W Sali Czarnej Centrum Kultury trwają próby do najnowszego spektaklu Pracowni Sztuczka. Premiera „Nano Ka” na podstawie „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery w piątek, 5 lutego.
Opisywane przez Stanisława Wyspiańskiego „Wesele” trwa nadal. Goście jedzą, piją, bawią się. I zastygają w chocholim tańcu.
Za tydzień na scenie Centrum Kultury kolejna premiera Teatru Provisorium. To historia kata, niemieckiego oficera, członka elitarnej grupy „mistrzów śmierci”.
25 i 26 stycznia o godzinie 19 w Oratorium CK spektakl "Burmistrz" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Na scenie aktorzy lubelskich teatrów: Andersena i Osterwy.
Teatr Kameralny działający przy Domu Kultury LSM zaprasza na spektakl na podstawie dramatu Willy’ego Russella „Edukacja Rity”. Przedstawienie w reżyserii Jana Wojciecha Krzyszczaka będzie można zobaczyć w piątek, 22 stycznia, o godz. 18.
Jak będziesz za bardzo grzeczna, to znikniesz – w tym stwierdzeniu nie ma żadnej przewrotności. To właśnie czeka bohaterkę spektaklu „Grzeczna” w Teatrze Andersena, którego premiera odbędzie się w najbliższą sobotę.
Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie zaprasza na pierwszą tegoroczną premierę. 23 stycznia o godz. 17 zobaczymy spektakl „Grzeczna” w reżyserii Aleksandry Konarskiej.
W piątek, 15 stycznia, o godz. 19 na scenie Teatru ITP (Aleje Racławickie 14) zaprezentowany zostanie premierowy spektakl KUL-owskiego teatru – „Wizyta”. Przedstawienie oparte jest na dramacie Friedricha Dürrenmatta: "Wizyta starszej pani".