Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lipca 2022 r.
6:36

Doktorowi A. puściły nerwy. Wrzeszczał, wyrwał telefon reporterce. Nagranie wideo

227 11 A A
Reporterka Dorota Grabowska, która przygotowywała materiał dla TVP1, pokazuje odzyskany telefon z nagraniem z doktorem A.
Reporterka Dorota Grabowska, która przygotowywała materiał dla TVP1, pokazuje odzyskany telefon z nagraniem z doktorem A. (fot. Maciej Kaczanowski)

Wyrwaniem z ręki telefonu dziennikarce zareagował doktor A. z Lublina na pytania o sprawę Beaty Filipek, która do tej pory nie wybudziła się po zabiegu w jego gabinecie. Tym, co wydarzyło się w klinice, nadal zajmuje się lubelska prokuratura, a szarpaninę koło kliniki badają teraz policjanci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Z siostrą wcale nie jest lepiej. Ma głębokie porażenie mózgowe spowodowane przez niedotlenienie – mówiła nam wczoraj Dagmara Zick, siostra Beaty Filipek, z którą od 13 kwietnia nie ma żadnego kontaktu. Tego dnia 57-latka przyjechała do Lublina wstawić sobie implanty zębów. Z zabiegu, który odbył się w klinice doktora A., już się jednak nie obudziła. Siostra kobiety zarzuca dentyście oraz uczestniczącemu w zabiegu anestezjologowi, że nie zareagowali na czas, czym mieli doprowadzić do obecnego stanu siostry.

Z kliniki dentystycznej Beata Filipek została przewieziona na intensywną terapię szpitala przy Staszica. Stąd trafiła do domu opieki w Warszawie, gdzie jest do dziś. Według lekarzy zmiany, jakie zaszły w jej mózgu, są nieodwracalne.

– Teraz jest jak warzywo – mówi zrozpaczona Dagmara Zick, która o sprawie zawiadomiła prokuraturę. Śledczy nadal ją badają. – Byłam przesłuchana ja, ciotka, która pojechała po Beatę do kliniki i kuzyn – wymienia pani Dagmara.

>>Więcej o sprawie piszemy w tym miejscu<<

Po artykule w Dzienniku Wschodnim sprawą zainteresowali się także dziennikarze telewizyjni. Dorota Grabowska przygotowała reportaż na ten temat do programu Alarm! w TVP1. Jego emisja odbyła się we wtorek. W poniedziałek dziennikarka po raz ostatni odwiedziła gabinet doktora A. w Lublinie. Chciała jeszcze raz zadać mu pytania o Beatę Filipek. Ponieważ że lekarz odmówił wcześniej odpowiedzi, postanowiła użyć prowokacji dziennikarskiej i dostać się do gabinetu jako pacjentka. To się jednak nie udało, bo pracownicy kliniki domyślili się, że jest dziennikarką. Na miejsce została wezwana ochrona.

– Jeden z pracowników kliniki cały czas krzyczał, że jestem alkoholiczką i że jestem pijana. Prosiłam o wezwanie policji i przebadanie mnie alkomatem, ale zamiast tego zostałam brutalnie wyproszona z korytarza gabinetu – relacjonuje Dorota Grabowska.

Dziennikarka poczekała jednak na doktora przed kliniką. Kiedy skończył pracę, podeszła do niego. Lekarz akurat wsiadał do samochodu.

– Zapytałam jeszcze raz: panie doktorze, co pan zrobił Beacie Filipek? Nigdy bym nie przypuszczała, że za zadanie pytania zostanę zaatakowana i to jeszcze w taki sposób – opowiada Grabowska. Na wykonanym przez nią nagraniu widać lekarza, który szybko wysiadając krzyczy: „Pani jest pijana!”, po czym zabiera jej telefon. Kiedy kobieta prosi o oddanie aparatu, doktor powtarza jak w amoku: „Pani jest pijana, pani jest pijana!”.

Nagranie się urywa. Według relacji dziennikarki, doktor podał telefon jednemu z pracowników. Reporterka próbuje go odzyskać, ale bezskutecznie. W końcu głośno woła po pomoc, bo na miejscu jest sama, a naprzeciw niej trzy osoby.

– Wyszedł mężczyzna, który mieszka obok na posesji i przyglądał się zdarzeniu. Wtedy chyba się wystraszyli. Jedna z pracownic wzięła telefon i wybiegła poza posesję. Pobiegłam za nią i prosiłam, żeby go oddała. Nic to nie dało, bo kobieta już poza posesją, bardzo energicznie wrzuciła telefon w krzaki. Znalazłam go i zdążyłam nagrać jeszcze, jak doktor w swoim porsche bardzo szybko ucieka spod gabinetu – relacjonuje Dorota Grabowska.

>>Pani Beata nadal w śpiączce. "Trwałe uszkodzenie mózgu" - reportaż wideo<<

Kobieta sama poszła na III komisariat policji. Tam dowiedziała się, że doktor również się zgłosił. – Zawiadomienie złożone przez dziennikarkę dotyczy przywłaszczenia telefonu i naruszenia nietykalności. Niedługo później na komisariat przyszedł również mężczyzna, który z kolei zgłosił naruszenie miru domowego i uszkodzenia ciała – informuje kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Policjanci będą rozmawiać ze świadkami i próbować dotrzeć do nagrań monitoringu.

Zadzwoniliśmy wczoraj do doktora A., żeby zapytać o szarpaninę przy klinice. Kiedy usłyszał, że dzwoni dziennikarz, rozłączył się. Nie odpowiedział też na wysłane SMS-em pytanie. Wciąż nie odpowiedział także na nasze wcześniejsze pytania o przebieg zabiegu Beaty Filipek, który był wykonywany w jego gabinecie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LBNTEAM / 6 lipca 2022 r. o 19:45
Koledzy z izby nic nie zrobią bo lekarze to zamknięte środowisko wzajemnie się kryjące. Spróbuj w postępowaniu karnym znaleźć lekarza biegłego. Nie znajdziesz w Lublinie takiego bo istnieje zasada w tym półświatku, że nigdy nie wiesz kiedy Tobie się noga powinie i nie będziesz potrzebował pomocy. Zawsze lekarzowi się upiecze. Nawet jak popełni błąd to w opinii biegłego zawsze będzie, że lekarz robił wszystko dobrze było może i ryzyko ale pacjent się uparł i umarł ;). W tym środowisku doszło już do przegięcia. Kasa odbiła im kompletnie, kombinowanie etacik w szpitalu, prywatna praktyka do tego dyżury w powiatowym szpitalu, wszędzie na pół gwizdka i po lebkach ale przy takim podejściu 80 tys miesięcznie z palcem w d…. się wyciągnie. Jak skończyły się dodatki covidowe to wyli jak świnie odrywane od koryta. Chcecie zobaczyć czym jeżdżą biedni lubelscy lekarze to zapraszam na pole golfowe do Wierzchowisk, to zobaczycie że ten dentysta że swoim Porche to dziad co na stare lata złapał trochę kasy. Pierwszy raz widziałem 3 Lambo na lubelskich blachach wyciągnięte w niedzielę z garażu żeby się tam pokazać.
Koledzy z izby nic nie zrobią bo lekarze to zamknięte środowisko wzajemnie się kryjące. Spróbuj w postępowaniu karnym znaleźć lekarza biegłego. Nie znajdziesz w Lublinie takiego bo istnieje zasada w tym półświatku, że nigdy nie wiesz kiedy Tobie się noga powinie i nie będziesz potrzebował pomocy. Zawsze lekarzowi się upiecze. Nawet jak popełni błąd to w opinii biegłego zawsze będzie, że lekarz robił wszystko dobrze było może i ryzyko ale pacjent się uparł i umarł ;). W tym środowisku doszło już do przegięcia. Kasa odbiła im kompletnie, ko... rozwiń
Avatar
mcx / 6 lipca 2022 r. o 15:20
Do zakończenia postępowania (o ile jest jakieś) powinien mieć zawieszone pwz do czasu wyjaśnienia no ale czy w tym państwie można liczyć że koledzy z izby tak postąpią? Druga sprawa to sposób ataku na dziennikarkę. Chyba ktoś tu jednak nie trzyma ciśnienia, może nawet czuje się winny? Zachowanie skandaliczne.
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 lipca 2022 r. o 13:17
Doktor A. Nazwisko tajne, aby nie płoszyć kolejnych pacjentów-potencjalne ofiary.
    Wiesz to pewnie w celu uniknięcia natłoku klientów jaki może panować w klinice np. na Drodze Męczenników Majdanka 15...
Avatar
-Christopher. / 6 lipca 2022 r. o 11:09
Doktor A. Nazwisko tajne, aby nie płoszyć kolejnych pacjentów-potencjalne ofiary.
Avatar
Mieszkaniec081984 / 6 lipca 2022 r. o 09:42
Dlaczego ten pseudo lekarza dalej działa to nie jest pierwszy przypadek wiele jest na niego skarg do komisji etyki lekarskiej ale on nadal "leczy" jak to możliwe ja się pytam!? Nie dawno przy wyrywaniu ósemki złamał kobiecie szczękę oczywiście dokumentacja medyczna zaginęła tak jak w przypadku Pani Beaty czy to nie jest zacieranie śladów!? Czy tego człowieka i jego działań nie należy zatrzymać !? Czy żadna instytucja nie widzi w tych przypadkach nic dziwnego / niepokojącego !? Tak wygląda państwo Prawa i Sprawiedliwości ja się pytam gdzie jest ta sprawiedliwość, gdzie!!!!!!!!!
Dlaczego ten pseudo lekarza dalej działa to nie jest pierwszy przypadek wiele jest na niego skarg do komisji etyki lekarskiej ale on nadal "leczy" jak to możliwe ja się pytam!? Nie dawno przy wyrywaniu ósemki złamał kobiecie szczękę oczywiście dokumentacja medyczna zaginęła tak jak w przypadku Pani Beaty czy to nie jest zacieranie śladów!? Czy tego człowieka i jego działań nie należy zatrzymać !? Czy żadna instytucja nie widzi w tych przypadkach nic dziwnego / niepokojącego !? Tak wygląda państwo Prawa i Sprawiedliwości ja się pyt... rozwiń
Avatar
wnikliwy / 6 lipca 2022 r. o 09:40
A DZIENNIK DLACZEGO SIĘ SPRAWĄ NIE ZAJĄŁ
Avatar
Stan85 / 6 lipca 2022 r. o 09:25
I odjechał nieudacznik wypasionym Porsche w siną dal ....
Avatar
LBNTEAM / 6 lipca 2022 r. o 08:35
To jest właśnie prawdziwa kasta w Polsce. Nie sędziowie a lekarze którzy sprywatyzował i sobie służbę zdrowia i robią kasę wedle zasady: "prywatna praktyka na państwowym sprzęcie"
Avatar
Koksu / 6 lipca 2022 r. o 07:51
Adres poproszę żeby tego unikać
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 lipca 2022 r. o 07:33
Może ktoś może się podzielić opinią na temat kliniki implanty.net.pl przy Drodze Męczenników Majdanka 15? Czy będę tam bezpieczny i nie wyrwą mi telefonu ?
Avatar
LBNTEAM / 6 lipca 2022 r. o 19:45
Koledzy z izby nic nie zrobią bo lekarze to zamknięte środowisko wzajemnie się kryjące. Spróbuj w postępowaniu karnym znaleźć lekarza biegłego. Nie znajdziesz w Lublinie takiego bo istnieje zasada w tym półświatku, że nigdy nie wiesz kiedy Tobie się noga powinie i nie będziesz potrzebował pomocy. Zawsze lekarzowi się upiecze. Nawet jak popełni błąd to w opinii biegłego zawsze będzie, że lekarz robił wszystko dobrze było może i ryzyko ale pacjent się uparł i umarł ;). W tym środowisku doszło już do przegięcia. Kasa odbiła im kompletnie, kombinowanie etacik w szpitalu, prywatna praktyka do tego dyżury w powiatowym szpitalu, wszędzie na pół gwizdka i po lebkach ale przy takim podejściu 80 tys miesięcznie z palcem w d…. się wyciągnie. Jak skończyły się dodatki covidowe to wyli jak świnie odrywane od koryta. Chcecie zobaczyć czym jeżdżą biedni lubelscy lekarze to zapraszam na pole golfowe do Wierzchowisk, to zobaczycie że ten dentysta że swoim Porche to dziad co na stare lata złapał trochę kasy. Pierwszy raz widziałem 3 Lambo na lubelskich blachach wyciągnięte w niedzielę z garażu żeby się tam pokazać.
Koledzy z izby nic nie zrobią bo lekarze to zamknięte środowisko wzajemnie się kryjące. Spróbuj w postępowaniu karnym znaleźć lekarza biegłego. Nie znajdziesz w Lublinie takiego bo istnieje zasada w tym półświatku, że nigdy nie wiesz kiedy Tobie się noga powinie i nie będziesz potrzebował pomocy. Zawsze lekarzowi się upiecze. Nawet jak popełni błąd to w opinii biegłego zawsze będzie, że lekarz robił wszystko dobrze było może i ryzyko ale pacjent się uparł i umarł ;). W tym środowisku doszło już do przegięcia. Kasa odbiła im kompletnie, ko... rozwiń
Avatar
mcx / 6 lipca 2022 r. o 15:20
Do zakończenia postępowania (o ile jest jakieś) powinien mieć zawieszone pwz do czasu wyjaśnienia no ale czy w tym państwie można liczyć że koledzy z izby tak postąpią? Druga sprawa to sposób ataku na dziennikarkę. Chyba ktoś tu jednak nie trzyma ciśnienia, może nawet czuje się winny? Zachowanie skandaliczne.
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 lipca 2022 r. o 13:17
Doktor A. Nazwisko tajne, aby nie płoszyć kolejnych pacjentów-potencjalne ofiary.
    Wiesz to pewnie w celu uniknięcia natłoku klientów jaki może panować w klinice np. na Drodze Męczenników Majdanka 15...
Avatar
-Christopher. / 6 lipca 2022 r. o 11:09
Doktor A. Nazwisko tajne, aby nie płoszyć kolejnych pacjentów-potencjalne ofiary.
Avatar
Mieszkaniec081984 / 6 lipca 2022 r. o 09:42
Dlaczego ten pseudo lekarza dalej działa to nie jest pierwszy przypadek wiele jest na niego skarg do komisji etyki lekarskiej ale on nadal "leczy" jak to możliwe ja się pytam!? Nie dawno przy wyrywaniu ósemki złamał kobiecie szczękę oczywiście dokumentacja medyczna zaginęła tak jak w przypadku Pani Beaty czy to nie jest zacieranie śladów!? Czy tego człowieka i jego działań nie należy zatrzymać !? Czy żadna instytucja nie widzi w tych przypadkach nic dziwnego / niepokojącego !? Tak wygląda państwo Prawa i Sprawiedliwości ja się pytam gdzie jest ta sprawiedliwość, gdzie!!!!!!!!!
Dlaczego ten pseudo lekarza dalej działa to nie jest pierwszy przypadek wiele jest na niego skarg do komisji etyki lekarskiej ale on nadal "leczy" jak to możliwe ja się pytam!? Nie dawno przy wyrywaniu ósemki złamał kobiecie szczękę oczywiście dokumentacja medyczna zaginęła tak jak w przypadku Pani Beaty czy to nie jest zacieranie śladów!? Czy tego człowieka i jego działań nie należy zatrzymać !? Czy żadna instytucja nie widzi w tych przypadkach nic dziwnego / niepokojącego !? Tak wygląda państwo Prawa i Sprawiedliwości ja się pyt... rozwiń
Avatar
wnikliwy / 6 lipca 2022 r. o 09:40
A DZIENNIK DLACZEGO SIĘ SPRAWĄ NIE ZAJĄŁ
Avatar
Stan85 / 6 lipca 2022 r. o 09:25
I odjechał nieudacznik wypasionym Porsche w siną dal ....
Avatar
LBNTEAM / 6 lipca 2022 r. o 08:35
To jest właśnie prawdziwa kasta w Polsce. Nie sędziowie a lekarze którzy sprywatyzował i sobie służbę zdrowia i robią kasę wedle zasady: "prywatna praktyka na państwowym sprzęcie"
Avatar
Koksu / 6 lipca 2022 r. o 07:51
Adres poproszę żeby tego unikać
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 lipca 2022 r. o 07:33
Może ktoś może się podzielić opinią na temat kliniki implanty.net.pl przy Drodze Męczenników Majdanka 15? Czy będę tam bezpieczny i nie wyrwą mi telefonu ?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?

Kreml od lat, za pomocą kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów, manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Jak to robi? W dzisiejszej Uwadze! reportaż w cyklu „Tu mówi Moskwa”.

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Mimo pandemicznego roku w Lubelskim przybyło milionerów. Z naszych zeznań wynika też, że dużo więcej zapłaciliśmy podatków, byliśmy też bardziej hojni i bardzo, ale to bardzo polubiliśmy ulgę, dzięki której możemy zaoszczędzić na wymianie okien, drzwi, czy pieca.

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 w Dęblinie zbliża się do końca. Jej otwarcie przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku. W planach jest również budowa nowego mostu na Wieprzu w Borowej oraz rozbiórka istniejącej przeprawy.

Kino Perła: "Pianista"
12 sierpnia 2022, 21:00

Kino Perła: "Pianista"

Słynny film Romana Polańskiego, "Pianista", będzie można zobaczyć na początek kolejnego weekendu w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15).

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone
Pierwsza strona dziennika
galeria

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone

Ponad 2,2 mln złotych kosztowała prezentacja naszego regionu podczas tygodnia lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Mimo braku wymiernych gospodarczych efektów tej misji, 13 pracowników Urzędu Marszałkowskiego otrzymało nagrody uznaniowe.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

Mimo wielu problemów kadrowych Orlęta Spomlek na otwarcie nowego sezonu wywalczyły trzy punkty na trudnym terenie w Wiązownicy. Biało-zieloni pokonali beniaminka 2:1, a decydującą bramkę w końcówce strzelił Arkadiusz Maj