Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 czerwca 2022 r.
8:13

Kibice żużla dziś wyjdą na ulice. To będzie duża demonstracja

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
33 21 A A
Planowany przez miasto „w pełni zadaszony obiekt sportowo-rekreacyjny z funkcją stadionu żużlowego” ma mieścić od 17 tys. do 20 tys. kibiców
Planowany przez miasto „w pełni zadaszony obiekt sportowo-rekreacyjny z funkcją stadionu żużlowego” ma mieścić od 17 tys. do 20 tys. kibiców (fot. Wizualizacja inwestora)

Już dziś rzesze kibiców mają demonstrować, żądając od władz miasta budowy nowego stadionu żużlowego. Od wczoraj wiadomo, kto może go zaprojektować. Koszty budowy mogą sięgnąć 200 mln zł. Spytaliśmy prezydenta, skąd weźmie takie pieniądze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od wczoraj wiadomo, że nowy stadion może zaprojektować konsorcjum zawiązane przez poznańską pracownię Kavoo Invest oraz wrocławską spółkę Sybilski, Wesoły and Partners Constructions. Właśnie ten zespół został zaproszony przez Urząd Miasta do złożenia wstępnej oferty, na co ma czas do 5 lipca.

O kontrakt starały się jeszcze dwie inne firmy: warszawska LAP STUDIO oraz gliwicka An Archi Group. Ich wnioski zostały jednak odrzucone przez Ratusz. Uznał on, że firmy nie spełniały warunków dotyczących „dysponowania osobami posiadającymi odpowiednie doświadczenie zawodowe”.

Odrzuceni projektanci do poniedziałku mogli się od tego odwołać, ale się na to nie zdecydowali. – Nie złożyli w przewidzianym ustawowo terminie odwołania od tej decyzji – informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego Ratusza.

To oznacza, że w grze o kontrakt na projekt obiektu dla żużla zostaje tylko poznańsko-wrocławskie konsorcjum. Dodajmy, że wiodąca w nim spółka Kavoo Invest opracowała w 2019 r. koncepcję budowy nowego stadionu w miejscu starego, czyli przy Al. Zygmuntowskich.

Właśnie ta koncepcja ma być punktem wyjścia do projektowania żużlowego obiektu na części gruntów po Lubelskim Klubie Jeździeckim. To miejsce wskazała Rada Miasta, która na wniosek prezydenta zmieniła plan zagospodarowania tej części doliny rzeki Bystrzycy.

Wybór tego miejsca ostro skrytykowała Najwyższa Izba Kontroli. Uznała, że Urząd Miasta nie przeprowadził „analizy o charakterze przyrodniczym”, która rzetelnie oceniłaby skutki zmiany. Przypomniała, że badania z 2011 i 2019 roku wykazały zasadność zakazu zabudowy doliny Bystrzycy. NIK stwierdziła, że zapisy nowego planu „w sposób istotny” odbiegały od tego, co zapisano w studium przestrzennym, z którym plan musi być zgodny. Kontrolerzy wyliczyli też, że same parkingi towarzyszące stadionowi mogą zająć 4 ha.

Jeżeli miasto dogada się z konsorcjum i podpisze z nim umowę, architekci będą mieć 18 miesięcy na stworzenie projektów i pozostałej dokumentacji. Później będą zobowiązani do prowadzenia nadzorów autorskich nad budową, ale nie dłużej niż do końca 2026 r. To oznacza, że do tej pory stadion teoretycznie powinien być gotowy.

Chcą stadionu

 Na obiekt z niecierpliwością czekają kibice lubelskiego żużla, którzy na dzisiaj zapowiedzieli dużą demonstrację na pl. Litewskim. Zwołuje ich tutaj Stowarzyszenie Kibiców Lubelskiego Żużla „Speedway Euphoria”.

– Czy masz już dość walki o bilety przed każdym meczem, czekania na kolejne działania w kierunku powstania nowego stadionu, konieczności przychodzenia na stadion dwie godziny przed meczem? Jeśli tak, to przyjdź na pl. Litewski – zachęca stowarzyszenie na Facebooku.

– Te protesty o tyle są nietrafione, że uruchomiliśmy formalne działania – komentuje prezydent Krzysztof Żuk. – My dzisiaj jesteśmy w procedurze zlecenia dokumentacji.

Planowany przez miasto „w pełni zadaszony obiekt sportowo-rekreacyjny z funkcją stadionu żużlowego” ma mieścić od 17 tys. do 20 tys. kibiców. Ma służyć głównie imprezom z takich dyscyplin jak żużel, supercross, karting, drifting, freestyle, motocross i miniżużel. Jego „funkcją uzupełniającą” mają być koncerty, widowiska artystyczne, mecze siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki, „zawody i pokazy konne”, wystawy targi i konferencje.

Koszty budowy obiektu szacowane są obecnie na 180 mln do 200 mln zł. Skąd prezydent zamierza wziąć takie pieniądze?

– Dzisiaj, gdybyśmy chcieli to sfinansować, mamy deklarację jednego z banków o gotowości finansowania, ale nie chcemy zaczynać od takiego modelu – odpowiada Żuk. Finansowanie kredytem jeszcze bardziej zwiększyłoby dług miasta, który już dzisiaj wynosi 1,8 miliarda zł. Prezydent zapowiada, że będzie się starał zdobyć zewnętrzne fundusze na stadion.

– Najbardziej prawdopodobne źródło to środki rządowe, zarówno w rządowym Programie Inwestycji Strategicznych, jak i u ministra sportu, a z drugiej strony montaż z uwzględnieniem prywatnych funduszy, ale o tym będziemy rozmawiali – mówi prezydent.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Palikut / 22 czerwca 2022 r. o 19:07
Pogrzało kogoś??? 200 baniek na chomiki jeżdżące w kółko na motorkach?
No i? Tuż obok jest stadion dla chomików biegających w kółko, a jeszcze kawałek dalej stadion dla chomików kopiących skórzaną skorupę. A wiesz co jest najlepsze? Ludzie te chomiki chcą oglądać.
 Biegacze ani kopacze nie produkują spalin ani hałasu ponad 100 decybeli.
Avatar
K0smizul0 / 22 czerwca 2022 r. o 13:39
Czy będą darmowe hot-dogi? Jeśli tak, to możecie na mnie liczyć.
Avatar
po_co_komu_login / 22 czerwca 2022 r. o 13:12
Widzę, że reaktywowano pisowską farmę trolli. Lata obrzyganiec po wszystkich tematach i z kilkunastu różnych kont obrzuca gównem Żuka i ratusz.
Avatar
scooby / 22 czerwca 2022 r. o 13:08
Trzeba się było zgodzić na budowę nowego stadionu w miejscu starego tj. przy al. Zygmuntowskich i nie marudzić, to problemu by nie było, tamta lokalizacja była i byłaby super - blisko samego centrum, na pewno fani żużla chwalili sobie tą lokalizację. Ta nowa lokalizacja to już nie tylko, że chodzi o bardzo duże poniszczenie terenów rekreacyjno-przyrodniczych (co było wielokrotnie podkreślane) nieopodal Bystrzycy, ale także jaki jest sens w tym przedsięwzięciu kiedy niedaleko znajduje się stadion Arena Lublin, który jest słabo wykorzystywany pod względem wielu imprez jakie powinny i mogą się tam odbywać i wystarczyłoby aby to właśnie on pełnił większą rolę niż dotychczas( skoro jest za mało imprez na Arenie Lublin to jak nic można by było ją dostosować do tego aby na niej był także i żużel). Budowanie kolejnego stadionu kiedy niedaleko znajduje się już jeden(i to bardzo duży i prestiżowy) jest kompletnie bez sensu, to zmarnowanie pieniędzy i siłą rzeczy skończy się to tak, że jeden z tych stadionów(Arena Lublin) jeszcze bardziej straci na znaczeniu, bo tamten nowopowstały się okaże lepszy, bo będzie przystosowany do organizowania w nim różnorakich imprez i eventów, a Arena Lublin będzie leżeć odłogiem. Tak w ogóle Lublinowi przydałoby się coś w rodzaju Tauron Areny i to nie w takiej lokalizacji jak ul. Stadionowa czy Krochmalna, które to są ulicami "peryferyjnymi" ale na Al. Tysiąclecia( po tym jak się dworzec PKS wyniesie) - tam zrobić porządek( te stragany, budy by już wreszcie nie oszpecały miasta) i wszelakie imprezy kulturalne, sportowe, pokazy sztukmistrzów, sylwester itp. itd. na Al. Tysiąclecia przenieść - miejsce idealne ku temu, a nieopodal jest jeszcze Zamek Lubelski, który jako wizytówka miasta bardziej zyskałby na znaczeniu i jeszcze jedna rzecz - galeria VIVO(Tarasy Zamkowe) dzięki temu odżyłaby - obecnie jest to galeria, która dość często świeci pustkami, a jak nie będzie dworca PKS to ta galeria będzie mieć poważny problem z klientelą i po prostu padnie. Al. Tysiąclecia jest świetnym miejscem na jakąś arenę/halę, bardzo reprezentacyjnym.
 Mam obawy czy przy Zygmuntowskich wystarczyłoby miejsca na odpowiednie parkingi. Gdzie niby one miałyby być? W korycie Bystrzycy? Mówimy o stadionie na 20 tyś ludzi...
 Mam obawy czy przy Zygmuntowskich wystarczyłoby miejsca na odpowiednie parkingi. Gdzie niby one miałyby być? W korycie Bystrzycy? Mówimy o stadionie na 20 tyś ludzi... rozwiń
Avatar
atakCzlowieka-Topora / 22 czerwca 2022 r. o 12:21
Trzeba się było zgodzić na budowę nowego stadionu w miejscu starego tj. przy al. Zygmuntowskich i nie marudzić
Rzecz w tym, że tereny tak przy Zygmuntowskich jak i przy 1000-lecia są zbyt "cenne", żeby "marnowały się" na przedsięwzięcia "publiczne", kiedy można tam umiejscowić "akademiki" premium. Założenie, że rządząca Dziadogrodem dewelo-banda kieruje się logiką urbanistyczną w ogólnie rozumianym pojęciu, to przejaw dziecinnej naiwności.
Avatar
-Asertywny_5. / 22 czerwca 2022 r. o 12:09
Trzeba się było zgodzić na budowę nowego stadionu w miejscu starego tj. przy al. Zygmuntowskich i nie marudzić, to problemu by nie było, tamta lokalizacja była i byłaby super - blisko samego centrum, na pewno fani żużla chwalili sobie tą lokalizację. Ta nowa lokalizacja to już nie tylko, że chodzi o bardzo duże poniszczenie terenów rekreacyjno-przyrodniczych (co było wielokrotnie podkreślane) nieopodal Bystrzycy, ale także jaki jest sens w tym przedsięwzięciu kiedy niedaleko znajduje się stadion Arena Lublin, który jest słabo wykorzystywany pod względem wielu imprez jakie powinny i mogą się tam odbywać i wystarczyłoby aby to właśnie on pełnił większą rolę niż dotychczas( skoro jest za mało imprez na Arenie Lublin to jak nic można by było ją dostosować do tego aby na niej był także i żużel). Budowanie kolejnego stadionu kiedy niedaleko znajduje się już jeden(i to bardzo duży i prestiżowy) jest kompletnie bez sensu, to zmarnowanie pieniędzy i siłą rzeczy skończy się to tak, że jeden z tych stadionów(Arena Lublin) jeszcze bardziej straci na znaczeniu, bo tamten nowopowstały się okaże lepszy, bo będzie przystosowany do organizowania w nim różnorakich imprez i eventów, a Arena Lublin będzie leżeć odłogiem. Tak w ogóle Lublinowi przydałoby się coś w rodzaju Tauron Areny i to nie w takiej lokalizacji jak ul. Stadionowa czy Krochmalna, które to są ulicami "peryferyjnymi" ale na Al. Tysiąclecia( po tym jak się dworzec PKS wyniesie) - tam zrobić porządek( te stragany, budy by już wreszcie nie oszpecały miasta) i wszelakie imprezy kulturalne, sportowe, pokazy sztukmistrzów, sylwester itp. itd. na Al. Tysiąclecia przenieść - miejsce idealne ku temu, a nieopodal jest jeszcze Zamek Lubelski, który jako wizytówka miasta bardziej zyskałby na znaczeniu i jeszcze jedna rzecz - galeria VIVO(Tarasy Zamkowe) dzięki temu odżyłaby - obecnie jest to galeria, która dość często świeci pustkami, a jak nie będzie dworca PKS to ta galeria będzie mieć poważny problem z klientelą i po prostu padnie. Al. Tysiąclecia jest świetnym miejscem na jakąś arenę/halę, bardzo reprezentacyjnym.
Trzeba się było zgodzić na budowę nowego stadionu w miejscu starego tj. przy al. Zygmuntowskich i nie marudzić, to problemu by nie było, tamta lokalizacja była i byłaby super - blisko samego centrum, na pewno fani żużla chwalili sobie tą lokalizację. Ta nowa lokalizacja to już nie tylko, że chodzi o bardzo duże poniszczenie terenów rekreacyjno-przyrodniczych (co było wielokrotnie podkreślane) nieopodal Bystrzycy, ale także jaki jest sens w tym przedsięwzięciu kiedy niedaleko znajduje się stadion Arena Lublin, który jest słabo wykorzystywany ... rozwiń
Avatar
ot_co / 22 czerwca 2022 r. o 11:13
Skoro jest tak wielu demonstrantów i chętnych na oglądanie chomików, to może niech się zrzucą i za swoje wybudują stadion dla prywatnej sekcji narciarskiej spod znaku skarabeusza. Za swoje, nie zmuszając pozostałych ponad 300 tysięcy mieszkańców Lublina do topienia publicznych pieniędzy w tym bagnie. Trzeba czekać aż w mieście wyłączą oświetlenie i zlikwidują komunikację (wcześniej "prywatyzując" MPWiK i LPEC) żeby ktoś zrobił porządki z tym towarzystwem?
Avatar
uwaga_na_trolle / 22 czerwca 2022 r. o 10:58
Poczytajcie sobie ludzie i podajcie dalej: gazeta.jawnylublin.pl/lublin-to-zuzel-i-nieruchomosci/
Avatar
uwaga_na_trolle / 22 czerwca 2022 r. o 10:58
Prezydent Żuk obiecywał stadion żużlowy w czasie ostatniej kampanii wyborczej, proszę przypomnieć, w którym roku miał być gotowy.
 Prezydent Żuk obiecywał też inne rzeczy i słowa nie dotrzymał.
Avatar
uwaga_na_trolle / 22 czerwca 2022 r. o 10:58
Pogrzało kogoś??? 200 baniek na chomiki jeżdżące w kółko na motorkach?
No i? Tuż obok jest stadion dla chomików biegających w kółko, a jeszcze kawałek dalej stadion dla chomików kopiących skórzaną skorupę. A wiesz co jest najlepsze? Ludzie te chomiki chcą oglądać.
 W Lublinie mieszka ok. 300.000 ludzi. Na mecze piłkarskie przychodzi w porywach 3000 osób, a na żuzel przyjdzie maksimum kilkanaście tysięcy (w tym jak już wcześniej zauważono część to będą mieszkańcy podlubelskich wiosek). To jest zdecydowana mniejszość, która chce oglądać te bzdury i wdychać spaliny.
 W Lublinie mieszka ok. 300.000 ludzi. Na mecze piłkarskie przychodzi w porywach 3000 osób, a na żuzel przyjdzie maksimum kilkanaście tysięcy (w tym jak już wcześniej zauważono część to będą mieszkańcy podlubelskich wiosek). To jest zdecydowana mniejszość, która chce oglądać te bzdury i wdychać spaliny. rozwiń
Avatar
Palikut / 22 czerwca 2022 r. o 19:07
Pogrzało kogoś??? 200 baniek na chomiki jeżdżące w kółko na motorkach?
No i? Tuż obok jest stadion dla chomików biegających w kółko, a jeszcze kawałek dalej stadion dla chomików kopiących skórzaną skorupę. A wiesz co jest najlepsze? Ludzie te chomiki chcą oglądać.
 Biegacze ani kopacze nie produkują spalin ani hałasu ponad 100 decybeli.
Avatar
K0smizul0 / 22 czerwca 2022 r. o 13:39
Czy będą darmowe hot-dogi? Jeśli tak, to możecie na mnie liczyć.
Avatar
po_co_komu_login / 22 czerwca 2022 r. o 13:12
Widzę, że reaktywowano pisowską farmę trolli. Lata obrzyganiec po wszystkich tematach i z kilkunastu różnych kont obrzuca gównem Żuka i ratusz.
Avatar
scooby / 22 czerwca 2022 r. o 13:08
Trzeba się było zgodzić na budowę nowego stadionu w miejscu starego tj. przy al. Zygmuntowskich i nie marudzić, to problemu by nie było, tamta lokalizacja była i byłaby super - blisko samego centrum, na pewno fani żużla chwalili sobie tą lokalizację. Ta nowa lokalizacja to już nie tylko, że chodzi o bardzo duże poniszczenie terenów rekreacyjno-przyrodniczych (co było wielokrotnie podkreślane) nieopodal Bystrzycy, ale także jaki jest sens w tym przedsięwzięciu kiedy niedaleko znajduje się stadion Arena Lublin, który jest słabo wykorzystywany pod względem wielu imprez jakie powinny i mogą się tam odbywać i wystarczyłoby aby to właśnie on pełnił większą rolę niż dotychczas( skoro jest za mało imprez na Arenie Lublin to jak nic można by było ją dostosować do tego aby na niej był także i żużel). Budowanie kolejnego stadionu kiedy niedaleko znajduje się już jeden(i to bardzo duży i prestiżowy) jest kompletnie bez sensu, to zmarnowanie pieniędzy i siłą rzeczy skończy się to tak, że jeden z tych stadionów(Arena Lublin) jeszcze bardziej straci na znaczeniu, bo tamten nowopowstały się okaże lepszy, bo będzie przystosowany do organizowania w nim różnorakich imprez i eventów, a Arena Lublin będzie leżeć odłogiem. Tak w ogóle Lublinowi przydałoby się coś w rodzaju Tauron Areny i to nie w takiej lokalizacji jak ul. Stadionowa czy Krochmalna, które to są ulicami "peryferyjnymi" ale na Al. Tysiąclecia( po tym jak się dworzec PKS wyniesie) - tam zrobić porządek( te stragany, budy by już wreszcie nie oszpecały miasta) i wszelakie imprezy kulturalne, sportowe, pokazy sztukmistrzów, sylwester itp. itd. na Al. Tysiąclecia przenieść - miejsce idealne ku temu, a nieopodal jest jeszcze Zamek Lubelski, który jako wizytówka miasta bardziej zyskałby na znaczeniu i jeszcze jedna rzecz - galeria VIVO(Tarasy Zamkowe) dzięki temu odżyłaby - obecnie jest to galeria, która dość często świeci pustkami, a jak nie będzie dworca PKS to ta galeria będzie mieć poważny problem z klientelą i po prostu padnie. Al. Tysiąclecia jest świetnym miejscem na jakąś arenę/halę, bardzo reprezentacyjnym.
 Mam obawy czy przy Zygmuntowskich wystarczyłoby miejsca na odpowiednie parkingi. Gdzie niby one miałyby być? W korycie Bystrzycy? Mówimy o stadionie na 20 tyś ludzi...
 Mam obawy czy przy Zygmuntowskich wystarczyłoby miejsca na odpowiednie parkingi. Gdzie niby one miałyby być? W korycie Bystrzycy? Mówimy o stadionie na 20 tyś ludzi... rozwiń
Avatar
atakCzlowieka-Topora / 22 czerwca 2022 r. o 12:21
Trzeba się było zgodzić na budowę nowego stadionu w miejscu starego tj. przy al. Zygmuntowskich i nie marudzić
Rzecz w tym, że tereny tak przy Zygmuntowskich jak i przy 1000-lecia są zbyt "cenne", żeby "marnowały się" na przedsięwzięcia "publiczne", kiedy można tam umiejscowić "akademiki" premium. Założenie, że rządząca Dziadogrodem dewelo-banda kieruje się logiką urbanistyczną w ogólnie rozumianym pojęciu, to przejaw dziecinnej naiwności.
Avatar
-Asertywny_5. / 22 czerwca 2022 r. o 12:09
Trzeba się było zgodzić na budowę nowego stadionu w miejscu starego tj. przy al. Zygmuntowskich i nie marudzić, to problemu by nie było, tamta lokalizacja była i byłaby super - blisko samego centrum, na pewno fani żużla chwalili sobie tą lokalizację. Ta nowa lokalizacja to już nie tylko, że chodzi o bardzo duże poniszczenie terenów rekreacyjno-przyrodniczych (co było wielokrotnie podkreślane) nieopodal Bystrzycy, ale także jaki jest sens w tym przedsięwzięciu kiedy niedaleko znajduje się stadion Arena Lublin, który jest słabo wykorzystywany pod względem wielu imprez jakie powinny i mogą się tam odbywać i wystarczyłoby aby to właśnie on pełnił większą rolę niż dotychczas( skoro jest za mało imprez na Arenie Lublin to jak nic można by było ją dostosować do tego aby na niej był także i żużel). Budowanie kolejnego stadionu kiedy niedaleko znajduje się już jeden(i to bardzo duży i prestiżowy) jest kompletnie bez sensu, to zmarnowanie pieniędzy i siłą rzeczy skończy się to tak, że jeden z tych stadionów(Arena Lublin) jeszcze bardziej straci na znaczeniu, bo tamten nowopowstały się okaże lepszy, bo będzie przystosowany do organizowania w nim różnorakich imprez i eventów, a Arena Lublin będzie leżeć odłogiem. Tak w ogóle Lublinowi przydałoby się coś w rodzaju Tauron Areny i to nie w takiej lokalizacji jak ul. Stadionowa czy Krochmalna, które to są ulicami "peryferyjnymi" ale na Al. Tysiąclecia( po tym jak się dworzec PKS wyniesie) - tam zrobić porządek( te stragany, budy by już wreszcie nie oszpecały miasta) i wszelakie imprezy kulturalne, sportowe, pokazy sztukmistrzów, sylwester itp. itd. na Al. Tysiąclecia przenieść - miejsce idealne ku temu, a nieopodal jest jeszcze Zamek Lubelski, który jako wizytówka miasta bardziej zyskałby na znaczeniu i jeszcze jedna rzecz - galeria VIVO(Tarasy Zamkowe) dzięki temu odżyłaby - obecnie jest to galeria, która dość często świeci pustkami, a jak nie będzie dworca PKS to ta galeria będzie mieć poważny problem z klientelą i po prostu padnie. Al. Tysiąclecia jest świetnym miejscem na jakąś arenę/halę, bardzo reprezentacyjnym.
Trzeba się było zgodzić na budowę nowego stadionu w miejscu starego tj. przy al. Zygmuntowskich i nie marudzić, to problemu by nie było, tamta lokalizacja była i byłaby super - blisko samego centrum, na pewno fani żużla chwalili sobie tą lokalizację. Ta nowa lokalizacja to już nie tylko, że chodzi o bardzo duże poniszczenie terenów rekreacyjno-przyrodniczych (co było wielokrotnie podkreślane) nieopodal Bystrzycy, ale także jaki jest sens w tym przedsięwzięciu kiedy niedaleko znajduje się stadion Arena Lublin, który jest słabo wykorzystywany ... rozwiń
Avatar
ot_co / 22 czerwca 2022 r. o 11:13
Skoro jest tak wielu demonstrantów i chętnych na oglądanie chomików, to może niech się zrzucą i za swoje wybudują stadion dla prywatnej sekcji narciarskiej spod znaku skarabeusza. Za swoje, nie zmuszając pozostałych ponad 300 tysięcy mieszkańców Lublina do topienia publicznych pieniędzy w tym bagnie. Trzeba czekać aż w mieście wyłączą oświetlenie i zlikwidują komunikację (wcześniej "prywatyzując" MPWiK i LPEC) żeby ktoś zrobił porządki z tym towarzystwem?
Avatar
uwaga_na_trolle / 22 czerwca 2022 r. o 10:58
Poczytajcie sobie ludzie i podajcie dalej: gazeta.jawnylublin.pl/lublin-to-zuzel-i-nieruchomosci/
Avatar
uwaga_na_trolle / 22 czerwca 2022 r. o 10:58
Prezydent Żuk obiecywał stadion żużlowy w czasie ostatniej kampanii wyborczej, proszę przypomnieć, w którym roku miał być gotowy.
 Prezydent Żuk obiecywał też inne rzeczy i słowa nie dotrzymał.
Avatar
uwaga_na_trolle / 22 czerwca 2022 r. o 10:58
Pogrzało kogoś??? 200 baniek na chomiki jeżdżące w kółko na motorkach?
No i? Tuż obok jest stadion dla chomików biegających w kółko, a jeszcze kawałek dalej stadion dla chomików kopiących skórzaną skorupę. A wiesz co jest najlepsze? Ludzie te chomiki chcą oglądać.
 W Lublinie mieszka ok. 300.000 ludzi. Na mecze piłkarskie przychodzi w porywach 3000 osób, a na żuzel przyjdzie maksimum kilkanaście tysięcy (w tym jak już wcześniej zauważono część to będą mieszkańcy podlubelskich wiosek). To jest zdecydowana mniejszość, która chce oglądać te bzdury i wdychać spaliny.
 W Lublinie mieszka ok. 300.000 ludzi. Na mecze piłkarskie przychodzi w porywach 3000 osób, a na żuzel przyjdzie maksimum kilkanaście tysięcy (w tym jak już wcześniej zauważono część to będą mieszkańcy podlubelskich wiosek). To jest zdecydowana mniejszość, która chce oglądać te bzdury i wdychać spaliny. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomaszów Lubelski opanowali wrotkarze

Tomaszów Lubelski opanowali wrotkarze

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano Uliczne mistrzostwa Polski. Zawodnicy TUKS RST Roztocze Tomaszów Lubelski błyszczeli głównie w kategoriach młodzieżowych

W lipcu startuje Kazimierski Festiwal Organowy
2 lipca 2022, 19:00

W lipcu startuje Kazimierski Festiwal Organowy

Wraca prestiżowy festiwal muzyczny w Kazimierzu Dolnym. Koncerty będą odbywać się w każdą sobotę wakacji o godz. 19 w Kazimierskiej Farze.

MPWiK: Brązową wodę z kranu można pić
film

MPWiK: Brązową wodę z kranu można pić

Miejska spółka początkowo zaprzeczała, by był jakiś problem z wodą, ale teraz przyznaje, że...

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Powiat parczewski chce zmienić swój herb. – Ten obecny nie spełnia wymogów ustawowych – tłumaczy starosta Janusz Hordejuk.

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

- Wczoraj (we wtorek - dop. aut.) z domu w Lublinie, około 8 rano, wyszedł mój brat Andrzej. Nie wziął ze sobą telefonu i nie mamy z nim od wczorajszego (wtorkowego - dop. aut.) ranka kontaktu - pisze pani Karolina na Facebooku. Kobieta prosi o pomoc w poszukiwaniach

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Dzisiaj mija termin, w którym spółka miliardera Zbigniewa Jakubasa powinna zakończyć budowę czterech boisk piłkarskich na dzierżawionej od miasta części terenu po klubie jeździeckim. Spółka zameldowała ukończenie inwestycji nadzorowi budowlanemu.

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO
film

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO

Madryt, Hiszpania. W świetle wrogiej polityki i działań nie możemy uznać Rosji za partnera - napisano w koncepcji strategicznej NATO, którą przywódcy państw sojuszniczych przyjęli w czasie szczytu w Madrycie. Jak zaznaczono w dokumencie, Sojusz traktuje Rosję jako "najbardziej bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa". NATO chce jednak "zachować otwarte kanały komunikacji z Moskwą, by zapobiegać eskalacji i wzmocnić przejrzystość". W dokumencie znalazło się także sformułowanie, że "ambicje i represyjna polityka Chińskiej Republiki Ludowej stanowią wyzwanie dla interesów, bezpieczeństwa i wartości".

"Weekendlove" Puławy
2 lipca 2022, 17:00

"Weekendlove" Puławy

2 lipca w Marinie Puławy odbędzie się specjalne muzyczne wydarzenie we włoskim klimacie - "Weekendlove" Puławy. Organizatorzy zapraszają już od godz. 17.

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Po czterech miesiącach nieustannej pomocy, tysiącach usmażonych naleśników, hektolitrach ugotowanych zup i setkach wydanych paczek – wolontariusze z Markuszowa, Puław i okolic kończą swoją charytatywną przygodę. Ostatni dyżur zaplanowano na czwartek.

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Pięć wieczorów ma trwać tegoroczna akcja oprysków przeciwko komarom opłacana przez miasto z budżetu obywatelskiego. W tym roku preparat ma być rozpylony na większym obszarze niż poprzedniego lata.

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie
galeria

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie

Z obu stron jest chęć porozumienia, ale wygląda na to, że szybko do kompromisu nie dojdzie. Zapowiadany na dzisiaj protest strażaków ochotników z Ignacowa (powiat lubelski) został zawieszony, ale wciąż może dojść do skutku.

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze
Wideo
film

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze

Zapowiedział, że wpłaci zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków i zrzeknie się immunitetu, by ponieść konsekwencje za swoją "nieprzepisową jazdę na rowerze" - to deklaracje posła Franciszka Sterczewskiego.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Za Górnikiem Łęczna trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem w Busku Zdroju zielono-czarni zremisowali z Puszczą Niepołomice czyli rywalem z którym już niebawem zainaugurują rozgrywki na zapleczu PKO BP Ekstraklasy

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

W finalną fazę weszły przetargi na budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej numer 19. Wiadomo już z kim drogowcy chcą podpisać kontrakty.

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Elektryczne hulajnogi dotarły do Białej Podlaskiej. Do dyspozycji mieszkańców jest na razie 25 pojazdów, ale będzie ich więcej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty