Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 października 2021 r.
18:39

Komunikację miejską w Lublinie trzeba ułożyć na nowo. Można zgłosić pomysł

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
32 10 A A
ZTM ma w czwartek uruchomić internetową ankietę w sprawie zmian
ZTM ma w czwartek uruchomić internetową ankietę w sprawie zmian

Ruszają prace nad nową siatką linii komunikacji miejskiej, która będzie uwzględniać przeniesienie dworca autobusowego z al. Tysiąclecia na ul. Młyńską. Na ułożenie nowej mapy połączeń władze miasta dają sobie nieco ponad rok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budowa dworca teoretycznie powinna się zakończyć w lipcu przyszłego roku. Kilka miesięcy później obiekt może być już oddany do użytku. Do tego czasu miasto musi zaplanować nową sieć połączeń, która zapewni podróżnym możliwość dojazdu do ważnych dla nich miejsc: szkół, szpitali, urzędów i uczelni. Na przygotowania pozostało niewiele ponad rok.

– Dobrze byłoby przystąpić do dyskusji o tym, jak komunikacja miejska miałaby wyglądać po uruchomieniu dworca – mówi prezydent Krzysztof Żuk. Dodaje, że przy tej okazji przemyślana ma być również obsługa komunikacyjna lubelskich osiedli. – Bardzo szybko rozwijające się dzielnice będą wymagać trochę innego skomunikowania.

Na początku zbierane mają być opinie pasażerów. – Mieszkańcy całego regionu będą mogli zgłaszać wnioski – mówi Grzegorz Malec, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, który ma w czwartek uruchomić internetową ankietę w tej sprawie (ztm.lublin.eu) oraz skrzynkę mailową (konsultacje@ztm.lublin.eu). Czynna ma być też specjalna infolinia (81 466 96 64). Papierowa wersja ankiety ma być udostępniona w punktach ZTM przy Nałęczowskiej 14 i Zielonej 5.

Budowa dworca metropolitalnego (fot. Maciej Kaczanowski)

Pomysły i opinie, także od kierowców komunikacji, mają być zbierane do końca roku. Na analizę tych propozycji ZTM daje sobie czas do marca. Na wczesną wiosnę planuje badania, podczas których wynajęta, specjalistyczna firma ma liczyć osoby jadące poszczególnymi liniami oraz sprawdzać to, skąd i dokąd przemieszczają się pasażerowie komunikacji miejskiej.

Między kwietniem a czerwcem ma powstać projekt nowej sieci linii autobusowych i trolejbusowych. Przy jej układaniu miasto zamierza korzystać z usług wynajętej, specjalistycznej firmy, co przyznał wczoraj dyrektor Malec. Ratusz zakłada, że we wrześniu i październiku 2022 r. nowa mapa będzie konsultowana z radami dzielnic i sąsiednimi gminami. Ostateczną jej wersję mamy poznać w listopadzie lub grudniu przyszłego roku. Zmiany mają wejść w życie w pierwszym kwartale 2023 r.

Przy planowaniu sieci połączeń miasto planuje wykorzystać komputerowy „model ruchu drogowego”, którego tworzenie zamierza zlecić Politechnice Lubelskiej. – Mamy pracowników na dwóch wydziałach, które jak najbardziej wpisują się w tematykę tego projektu – mówi Zbigniew Pater, rektor uczelni, który podpisał dziś z miastem list intencyjny w tej sprawie.

Politechnika nie będzie nad tym pracować za darmo. – Będziemy związani umową odpłatną za wykonywane usługi – potwierdza prezydent Lublina, ale nie podaje kwoty, którą miasto ma zapłacić uczelni za nowe narzędzie. – Jak podpiszemy umowę, to podamy – odpowiada Żuk.

Model ruchu ma się przydać nie tylko do układania linii autobusowych. – Jest narzędziem dużo szerszym, niezbędnym do właściwego planowania rozwoju miasta i zarządzania ruchem na drogach – stwierdza Arkadiusz Niezgoda, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością w Urzędzie Miasta Lublin.

Do prac nad modelem wykorzystane mają być badania ankietowe prowadzone w gospodarstwach domowych, które będą pytanie o zwyczaje i potrzeby komunikacyjne. Ratusz zapowiada przeprowadzenie takich ankiet w 6 tys. wylosowanych gospodarstw domowych, także poza miastem.

Zobacz także: Budowa dworca metropolitalnego w Lublinie

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Memory5 / 20 października 2021 r. o 19:42
+22
Nagrodę w P0staci statuetki Betonowego Buraka wygra ta osoba, której uda się zaproP0nować najbardziej P0kręcone "turystyczne" trasy, które odstraszą K0lejne rzesze od K0rzystania ze zbiorK0mów w gminie Dewelo-Detroit nad Bystrzycą.
  Brzdęk i kolejnych kilka rubli wpadło do sakiewki Monisi.
Avatar
erniberni / 20 października 2021 r. o 23:28
+15
I oliwa na wierzch wypłwa. Lokalizując dworzec autobusowy przy dworcu kolejowym nie przejmowano się tym, że do dworca w nowej lokalizacji trzeba dojechać i z dworca trzeba wyjechać. Przecież jest oczywiste, że pasażerami autobusów są w znakomitej większości uczniowie szkół dobrze skomunikowani z dworcem pod zamkiem i pacjenci lubelskich szpitali niedalekich od zamku. Postąpiono zgodnie z zasadą polityków PO 9: A ch... tam z czasem  pasażerów autobusów. Są głupsi niż się Lisowi wydawało i niezależnie jak ich zrobimy w bambusa będą na nas głosowali.
 Co za brednie. Pier.. jak potłuczony kolego.
 Co za brednie. Pier.. jak potłuczony kolego. rozwiń
Avatar
PISFAN / 21 października 2021 r. o 09:40
+6
A w czym tkwi problem przecież można teraz zwinąć komunikację z al Tysiąclecia i rozwinąć na Młyńskiej da się ? Jasne że się da Przecież to tylko autobusy
Avatar
9euro-_-dance6. / 21 października 2021 r. o 11:06
+4
Kilka ładnych już lat temu, bodajże w 2015 roku też zapowiadano liczne i duże zmiany w siatce połączeń, ZTM konsultował wszystko z mieszkańcami dzielnic( wtedy to jeszcze nie było mody na ankiety online tylko na żywe spotkania/konsultacje z mieszkańcami dzielnic). Jaki był tego efekt? Najmocniej głos zabrały osoby w wieku przedemerytalnym i emeryci, ale w tamtym czasie osoby 65+ nie były zwolnione od opłat za przejazdy) z racji tego, że nie pracują to przecież mają na tego typu sprawy więcej czasu. Efekt był tego taki, że ZTM przychylił się wielu głosom opowiadającym się przeciwko zmianom i ze sporej części się wycofano. Sądzę, że w 2023 roku po powstaniu nowego Dworca Metropolitalnego także rewolucji zbytniej nie będzie, a czemu?, bo najmocniej( po mimo formy online ankiet) głos zabiorą osoby w wieku przedemerytalnym i emeryci, zatem te grupy wiekowe, które nie dość, że kilka lat temu uzyskały darmowe przejazdy to jeszcze są najbardziej oporne jakimkolwiek zmianom czy to tras czy to numeracji linii. Jeśli jednak zmiany i to duże( ale na plus) będą w siatce połączeń po 2023 roku to pozytywnie będę zaskoczony, bo uważam, że reorganizacja( zrobiona z głową) jest potrzebna, pewne modyfikacje tras( np. nowe trasy, wydłużanie obecnych), zmiany numeracji czy wzmacnianie częstotliwości kursowania także, a wszystko po to by było większe ujednolicenie i przejrzystość, uporządkowanie.
Kilka ładnych już lat temu, bodajże w 2015 roku też zapowiadano liczne i duże zmiany w siatce połączeń, ZTM konsultował wszystko z mieszkańcami dzielnic( wtedy to jeszcze nie było mody na ankiety online tylko na żywe spotkania/konsultacje z mieszkańcami dzielnic). Jaki był tego efekt? Najmocniej głos zabrały osoby w wieku przedemerytalnym i emeryci, ale w tamtym czasie osoby 65+ nie były zwolnione od opłat za przejazdy) z racji tego, że nie pracują to przecież mają na tego typu sprawy więcej czasu. Efekt był tego taki, że ZTM przychylił się... rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 21 października 2021 r. o 13:19
-9
Przeniesienie dworca autobusowego to był poroniony pomysł. Nie dość, że będzie on teraz z dala od centrum w dzielnicy patologii i meneli to jeszcze trzeba całą komunikację wywrócić do góry nogami. Brawo lubelskie władze.
Avatar
tadek68 / 21 października 2021 r. o 07:30
-12
Lublin cały trzeba rozebrać i zabetonować na nowo. Coś jak na Popiełuszki płyty na piach, może być nierówno i szpary, samo się ułoży na wiosne. Dużo betonu wszendzie, proszę już zacząć prace bo to jest najlepsza pora, a do wiosny mało czasu. A to całe układanie ZTM to tak jak zmiana rozkładów jazdy, co chwila na prawie takie same. NA ILE MA BYĆ FAKTURA, za to układanie siatek tramwajowych dla plebsu??? Jak się da jeszcze u Davida pożyczyć trochę Baksów, to nas nie stać, a kto bidnemu zabroni żyć na bogato?
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 października 2021 r. o 19:41
-15
Strach się bać. ZTM i ZDiM - dwa najgorsze wydziały będą coś robiły razem... nie to że jestem przeciwko budowie dworca, ale ten zestaw to nadchodzący kataklizm.
Avatar
Ksawyer / 20 października 2021 r. o 23:11
-18
I oliwa na wierzch wypłwa. Lokalizując dworzec autobusowy przy dworcu kolejowym nie przejmowano się tym, że do dworca w nowej lokalizacji trzeba dojechać i z dworca trzeba wyjechać. Przecież jest oczywiste, że pasażerami autobusów są w znakomitej większości uczniowie szkół dobrze skomunikowani z dworcem pod zamkiem i pacjenci lubelskich szpitali niedalekich od zamku. Postąpiono zgodnie z zasadą polityków PO 9: A ch... tam z czasem pasażerów autobusów. Są głupsi niż się Lisowi wydawało i niezależnie jak ich zrobimy w bambusa będą na nas głosowali.
Avatar
TRAMWAJE_LUBELSKIE / 20 października 2021 r. o 21:01
-25
Wizji na Lublin z rozmachem trzeba, ale politycy niestety nie mają dobrej oferty. Ani Żuk, ani Platforma nie potrafią popatrzyć prawdzie w oczy i postawić na tramwaje. Jaka to metropolia, w której jest więcej biskupów metropolitów, niż wagonów tramwajowych?! Jedyna dobra informacja jest taka, że w Lublinie wszystkie przejazdy tramwajami są bezpłatne.
Avatar
Monisia / 20 października 2021 r. o 19:51
-31
Nagrodę w P0staci statuetki Betonowego Buraka wygra ta osoba, której uda się zaproP0nować najbardziej P0kręcone "turystyczne" trasy, które odstraszą K0lejne rzesze od K0rzystania ze zbiorK0mów w gminie Dewelo-Detroit nad Bystrzycą.
Avatar
stop_propagandzie / 21 października 2021 r. o 13:19
-9
Przeniesienie dworca autobusowego to był poroniony pomysł. Nie dość, że będzie on teraz z dala od centrum w dzielnicy patologii i meneli to jeszcze trzeba całą komunikację wywrócić do góry nogami. Brawo lubelskie władze.
Avatar
9euro-_-dance6. / 21 października 2021 r. o 11:06
+4
Kilka ładnych już lat temu, bodajże w 2015 roku też zapowiadano liczne i duże zmiany w siatce połączeń, ZTM konsultował wszystko z mieszkańcami dzielnic( wtedy to jeszcze nie było mody na ankiety online tylko na żywe spotkania/konsultacje z mieszkańcami dzielnic). Jaki był tego efekt? Najmocniej głos zabrały osoby w wieku przedemerytalnym i emeryci, ale w tamtym czasie osoby 65+ nie były zwolnione od opłat za przejazdy) z racji tego, że nie pracują to przecież mają na tego typu sprawy więcej czasu. Efekt był tego taki, że ZTM przychylił się wielu głosom opowiadającym się przeciwko zmianom i ze sporej części się wycofano. Sądzę, że w 2023 roku po powstaniu nowego Dworca Metropolitalnego także rewolucji zbytniej nie będzie, a czemu?, bo najmocniej( po mimo formy online ankiet) głos zabiorą osoby w wieku przedemerytalnym i emeryci, zatem te grupy wiekowe, które nie dość, że kilka lat temu uzyskały darmowe przejazdy to jeszcze są najbardziej oporne jakimkolwiek zmianom czy to tras czy to numeracji linii. Jeśli jednak zmiany i to duże( ale na plus) będą w siatce połączeń po 2023 roku to pozytywnie będę zaskoczony, bo uważam, że reorganizacja( zrobiona z głową) jest potrzebna, pewne modyfikacje tras( np. nowe trasy, wydłużanie obecnych), zmiany numeracji czy wzmacnianie częstotliwości kursowania także, a wszystko po to by było większe ujednolicenie i przejrzystość, uporządkowanie.
Kilka ładnych już lat temu, bodajże w 2015 roku też zapowiadano liczne i duże zmiany w siatce połączeń, ZTM konsultował wszystko z mieszkańcami dzielnic( wtedy to jeszcze nie było mody na ankiety online tylko na żywe spotkania/konsultacje z mieszkańcami dzielnic). Jaki był tego efekt? Najmocniej głos zabrały osoby w wieku przedemerytalnym i emeryci, ale w tamtym czasie osoby 65+ nie były zwolnione od opłat za przejazdy) z racji tego, że nie pracują to przecież mają na tego typu sprawy więcej czasu. Efekt był tego taki, że ZTM przychylił się... rozwiń
Avatar
PISFAN / 21 października 2021 r. o 09:40
+6
A w czym tkwi problem przecież można teraz zwinąć komunikację z al Tysiąclecia i rozwinąć na Młyńskiej da się ? Jasne że się da Przecież to tylko autobusy
Avatar
tadek68 / 21 października 2021 r. o 07:30
-12
Lublin cały trzeba rozebrać i zabetonować na nowo. Coś jak na Popiełuszki płyty na piach, może być nierówno i szpary, samo się ułoży na wiosne. Dużo betonu wszendzie, proszę już zacząć prace bo to jest najlepsza pora, a do wiosny mało czasu. A to całe układanie ZTM to tak jak zmiana rozkładów jazdy, co chwila na prawie takie same. NA ILE MA BYĆ FAKTURA, za to układanie siatek tramwajowych dla plebsu??? Jak się da jeszcze u Davida pożyczyć trochę Baksów, to nas nie stać, a kto bidnemu zabroni żyć na bogato?
Avatar
erniberni / 20 października 2021 r. o 23:28
+15
I oliwa na wierzch wypłwa. Lokalizując dworzec autobusowy przy dworcu kolejowym nie przejmowano się tym, że do dworca w nowej lokalizacji trzeba dojechać i z dworca trzeba wyjechać. Przecież jest oczywiste, że pasażerami autobusów są w znakomitej większości uczniowie szkół dobrze skomunikowani z dworcem pod zamkiem i pacjenci lubelskich szpitali niedalekich od zamku. Postąpiono zgodnie z zasadą polityków PO 9: A ch... tam z czasem  pasażerów autobusów. Są głupsi niż się Lisowi wydawało i niezależnie jak ich zrobimy w bambusa będą na nas głosowali.
 Co za brednie. Pier.. jak potłuczony kolego.
 Co za brednie. Pier.. jak potłuczony kolego. rozwiń
Avatar
Ksawyer / 20 października 2021 r. o 23:11
-18
I oliwa na wierzch wypłwa. Lokalizując dworzec autobusowy przy dworcu kolejowym nie przejmowano się tym, że do dworca w nowej lokalizacji trzeba dojechać i z dworca trzeba wyjechać. Przecież jest oczywiste, że pasażerami autobusów są w znakomitej większości uczniowie szkół dobrze skomunikowani z dworcem pod zamkiem i pacjenci lubelskich szpitali niedalekich od zamku. Postąpiono zgodnie z zasadą polityków PO 9: A ch... tam z czasem pasażerów autobusów. Są głupsi niż się Lisowi wydawało i niezależnie jak ich zrobimy w bambusa będą na nas głosowali.
Avatar
TRAMWAJE_LUBELSKIE / 20 października 2021 r. o 21:01
-25
Wizji na Lublin z rozmachem trzeba, ale politycy niestety nie mają dobrej oferty. Ani Żuk, ani Platforma nie potrafią popatrzyć prawdzie w oczy i postawić na tramwaje. Jaka to metropolia, w której jest więcej biskupów metropolitów, niż wagonów tramwajowych?! Jedyna dobra informacja jest taka, że w Lublinie wszystkie przejazdy tramwajami są bezpłatne.
Avatar
Monisia / 20 października 2021 r. o 19:51
-31
Nagrodę w P0staci statuetki Betonowego Buraka wygra ta osoba, której uda się zaproP0nować najbardziej P0kręcone "turystyczne" trasy, które odstraszą K0lejne rzesze od K0rzystania ze zbiorK0mów w gminie Dewelo-Detroit nad Bystrzycą.
Avatar
Memory5 / 20 października 2021 r. o 19:42
+22
Nagrodę w P0staci statuetki Betonowego Buraka wygra ta osoba, której uda się zaproP0nować najbardziej P0kręcone "turystyczne" trasy, które odstraszą K0lejne rzesze od K0rzystania ze zbiorK0mów w gminie Dewelo-Detroit nad Bystrzycą.
  Brzdęk i kolejnych kilka rubli wpadło do sakiewki Monisi.
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 października 2021 r. o 19:41
-15
Strach się bać. ZTM i ZDiM - dwa najgorsze wydziały będą coś robiły razem... nie to że jestem przeciwko budowie dworca, ale ten zestaw to nadchodzący kataklizm.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej". Ktoś grozi burmistrzowi śmiercią

"Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej". Ktoś grozi burmistrzowi śmiercią

Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej w postaci szczepionki mieszkańcom Włodawy – wiadomość takiej treści, adresowana do burmistrza, trafiła na skrzynkę mailową Urzędu Miasta. Wiesław Muszyński zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Święty Mikołaj już w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Święty Mikołaj już w Lublinie

Już po raz ósmy ulicami Lublina przeszedł Orszak św. Mikołaja.

Nowy blok w Lublinie z placem zabaw na dachu. Dziedziniec dla seniorów

Nowy blok w Lublinie z placem zabaw na dachu. Dziedziniec dla seniorów

Nowy blok mieszkalny może stanąć przy Chodźki 12, na działce będącej niegdyś zapleczem technicznym telekomunikacji. Urząd Miasta dał deweloperowi zielone światło

Mikołaje w Świdniku pobiegły dla Lenki
Zdjęcia
galeria

Mikołaje w Świdniku pobiegły dla Lenki

Kolorowo i mikołajkowo było dziś na ulicach Świdnika. Wszystko za sprawą VIII Charytatywnego Biegu Mikołajkowego.

Puławy: Są chętni do budowy 10-metrowego pylonu przed halą

Puławy: Są chętni do budowy 10-metrowego pylonu przed halą

Puławy zobowiązały się do sfinansowania budowy pylonu reklamowego, który ma stanąć przed nową halą sportową przy Lubelskiej. Chodzi o dziesięciometrowej wysokości stalowy słup z logo jej sponsora na szczycie. To część umowy pomiędzy Ratuszem, a Grupą Azoty.

2. Lubelska Brygada OT z Chorągwią Wojska Polskiego

2. Lubelska Brygada OT z Chorągwią Wojska Polskiego

2. Lubelska Brygada OT z Chorągwią Wojska Polskiego. Brygadę zasiliło też 35 nowych ochotników.

Lubelskie. Ulica jak "pole bitwy". Urzędnicy tłumaczą to opadami deszczu

Lubelskie. Ulica jak "pole bitwy". Urzędnicy tłumaczą to opadami deszczu

– Chcemy normalnej drogi– mówią mieszkańcy ulicy Ceglanej i narzekają, że urzędnicy nie reagują na ich prośby. Efekt jest taki, że w ich ocenie ulica jest teraz ledwo przejezdna. Urzędnicy obiecują „wyprofilowanie”.

Ponad 3,4 mln Polaków przyjęło dawkę przypominającą szczepionki

Ponad 3,4 mln Polaków przyjęło dawkę przypominającą szczepionki

W Polsce dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 3 406 687 osób – podano w niedzielę na stronach rządowych. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi blisko 42,7 mln. W pełni zaszczepionych jest ponad 20,5 mln obywateli.

Budżet Lublina na 2022 rok. Miasta nie stać na spełnienie próśb radnych

Budżet Lublina na 2022 rok. Miasta nie stać na spełnienie próśb radnych

Nie mają powodu do radości miejscy radni, którzy prosili prezydenta o wpisanie dodatkowych wydatków do planowanego na przyszły rok budżetu Lublina. Prezydent ogłosił, że miasta nie stać na spełnienie zdecydowanej większości tych próśb.

Karp pijany czy imbirowy? Propozycje na niedzielny obiad
magazyn

Karp pijany czy imbirowy? Propozycje na niedzielny obiad

Dzisiaj o godzinie 12 w Dworze Anna odbędą się Karpiowe Potyczki. W sekrety przyrządzania karpia wprowadzą gości Kamil Klekowski, szef kuchni w Mobilnej Akademii Kulinarnej i Paweł Szorek, szef kuchni restauracji w Dworze Anna. A my mamy dla was autorski przepis Pawła na flaczki z karpia i zestaw przepisów na smaczne dania z tej ryby

Zwierzęta ze schroniska też czekają na mikołajki

Zwierzęta ze schroniska też czekają na mikołajki

Nowe, lepsze życie będzie można podarować w poniedziałek zwierzętom z miejskiego schroniska przy ul. Metalurgicznej, które kolejny raz organizuje „Zoomikołajki” będące zarazem dniem otwartym placówki. Przygarnięte stąd psy i koty, być może nie od razu, ale zapewne zrewanżują się miłością.

Wędkarze wypadli z łódki. Jeden z nich już nie powędkuje

Wędkarze wypadli z łódki. Jeden z nich już nie powędkuje

Wędkowanie na zalewie w Nieliszu zakończyło się tragicznie. 44-latek wypadł z łódki. Niestety, nie udało się go uratować.

Koronawirus w Polsce, 5 grudnia. W Lublinie 120 nowych zakażeń

Koronawirus w Polsce, 5 grudnia. W Lublinie 120 nowych zakażeń

W całej Polsce jest 22 389 przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 5 grudnia 2021 r. Zmarło 19 osób zakażonych koronawirusem, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 26 osób.

Wygraną dedykujemy pracownikom kopalni, czyli opinie po meczu Jagiellonii z Górnikiem Łęczna

Wygraną dedykujemy pracownikom kopalni, czyli opinie po meczu Jagiellonii z Górnikiem Łęczna

Piłkarze Górnika Łęczna pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok po dwóch trafieniach Damiana Gąski i dali jasny sygnał, że nie mają zamiaru poddawać się w walce o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Jak sobotnie spotkanie podsumowali trenerzy obu ekip?

Nie tylko lekcje. W tym mieście licealiści będą szkolić się na poligonie

Nie tylko lekcje. W tym mieście licealiści będą szkolić się na poligonie

Uczniowie z terespolskiego liceum będą szkolić się na poligonie. Miasto podpisało właśnie umowę z fundacją Combat Alert, która wybuduje tu ośrodek szkolno–treningowy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty