Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2020 r.
17:14

Nagonka na etyka z KUL za Margot. Ks. Wierzbicki: To, co chcą zrobić członkowie fundacji, to jest kultura śmierci

882 17 A A
Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina, na tle baneru, który przez tydzień ma jeździć po Lublinie<br />
Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina, na tle baneru, który przez tydzień ma jeździć po Lublinie
(fot. Agnieszka Antoń-Jucha)

Działacze pro-life domagają się zwolnienia ks. prof. Alfreda Wierzbickiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaczęli już zbierać podpisy w tej sprawie. Po mieście jeździ też afisz z wizerunkiem wykładowcy KUL. – To, co chcą zrobić członkowie fundacji, to jest kultura śmierci. Chcą mnie zaszczuć. Zawodowo uśmiercić – komentuje ksiądz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Fundacja Życie i Rodzina żąda, by władze KUL zakończyły współpracę z ks. prof. Alfredem Wierzbickim, bo „w swojej działalności publicznej od lat wypowiada się niezgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego, promuje ideologię gender, a ostatnio poręczył za podejrzanego o szereg przestępstw Michała Sz., pseudonim „Margot” – wyliczają.

Teolog i etyk z KUL rzeczywiście był jedną z osób, która poręczyła za Michała Sz. Miało to pomóc aktywiście LGBT w opuszczeniu aresztu. Wykładowca KUL tłumaczył, że zrobił to, bo pobyt za kratkami był niewspółmierny do czynów, o które Margot jest oskarżona. Duchowny zaznaczał jednocześnie, że w wielu sprawach z aktywistką LGBT się nie zgadza.

Zawodowe zaszczucie

Najwyraźniej to nie przekonało jednak działaczy pro-life, bo fundacja rozpoczęła właśnie akcję zbierania podpisów za odwołaniem ks. prof. Wierzbickiego. Będzie powadzona przez 2 tygodnie. Zaś przez najbliższe dni po Lublinie będzie jeździć baner z wizerunkiem ks. prof. Wierzbickiego, zestawionym ze zdjęciem „Margot” z wulgarnym gestem.

– Domagamy się zwolnienia ks. prof. Alfreda Wierzbickiego z KUL-u. Skandaliczna jest sytuacja, w której broni on lewicowego aktywisty, który dokonał ataku fizycznego na działacza pro-life – tłumaczy Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina. – Aktywista ten lży wiarę katolicką, a także wywołuje liczne awantury. Dlatego też chcemy, aby ks. prof. zakończył swoją współprace z KUL. Niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy katolicki uniwersytet toleruje takiego profesora, który wykłada etykę.

– Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy, zarówno fundacja, o działalności której niewiele wiem, jak też każda inna osoba, również duchowna. I tego prawa fundacja nie powinna nikomu zabierać. Dlatego też przeraża mnie taka wizja, że ktoś mógłby być ukarany za swoje poglądy – komentuje działania Fundacji Życie i Rodzina ks. prof. Alfred Wierzbicki.

Wykładowca KUL nie zgadza się też z tym, że jego poglądy są niezgodne z nauką Kościoła katolickiego. – To jest fałszywa ocena. Poza tym tego zarzutu nikt poważny mi nigdy nie postawił – podkreśla ks. prof. Wierzbicki, obawiając się jednocześnie, że działalność fundacji, która skupiła się na nim, jest przykładem fanatyzmu religijnego. – Z naszą religijnością dzieje się coś niedobrego. Staje się fanatyczna. Wchodzi w sojusze polityczne – zauważa ks. Wierzbicki. – Sam wiele razy angażowałem się w obronę ludzkiego życia. Sądzę, że mam na ten temat więcej przemyśleń i dokonań niż członkowie tej nieznanej mi organizacji.

KUL zdawkowo

KUL nie komentuje akcji działaczy pro-life. W ubiegłym tygodniu nowy rektor uczelni ks. prof. Mirosław Kalinowski wydał oświadczenie dotyczące etyka, w którym podkreślił m.in., że „opinie wygłaszane przez ks. prof. Alfreda Wierzbickiego przedstawiają wyłącznie jego prywatne poglądy i w żadnym przypadku nie można utożsamiać ich ze stanowiskiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II”.

Tak jak dla środowisk pro-life kontrowersyjny jest ks. prof. Alfred Wierzbicki, tak dla środowisk lewicowych taką osobą jest inny wykładowca KUL - ks. prof. Tadeusz Guz, kilka miesięcy temu stwierdził w TV Trwam, że na mszy św. nie można zakazić się koronawirusem. Jest też znany ze swoich wypowiedzi na temat Żydów i żydowskich mordów rytualnych. Jego Fundacja jednak nie krytykuje. Ani nie żąda odejścia z uczelni.

– Działamy zgodnie ze statutem, w którym jest zapisana ochrona wartości rodzinnych i życia, a także ochrona przed homoideologią – mówi Kasprzak. – Nie mamy zapisanych statucie kwestii historycznych i zdrowych. Nie znamy się na tych sprawach więc się w tych kwestiach nie wypowiadamy. I dodaje: Wspomnianych wypowiedzi nie znam. Natomiast bardzo cenię ks. prof. Guza, bo jest doskonałym księdzem i profesorem, który ma bardzo dobre wykłady w innych tematach.

• A czy ks. prof. Alfered Wierzbicki nie ma dobrych wykładów i nie jest dobrym kapłanem?

– Nie znam pracy ks. Wierzbickiego – odpowiada Kasprzak. – Wiem natomiast, że poręczył za człowieka, który zaatakował, który profanował symbole katolickie. Nic takiego nie zrobił ks. prof. Guz. Poza tym wydaje mi się, że zestawienie tych dwóch kapłanów jest nie na miejscu.

Klub Tygodnika Powszechnego w obronie księdza Wierzbickiego

W obronie ks. prof. Wierzbickiego stanął Klub „Tygodnika Powszechnego” w Lublinie, którego duchowny jest członkiem. Pod listem otwartym podpisało się już 178 osób. Sygnatariusze podkreślają, że kampania oszczerstw i nienawiści” wymierzona przeciwko ks. prof. Wierzbickiemu przybiera formę, która wzbudza w nich „głęboki niepokój i wewnętrzny sprzeciw”.

„Ksiądz profesor podpisał poręczenie za osobę, której działań i poglądów nie podziela ani nie popiera, co wyraził bardzo jednoznacznie” – czytamy w liście. „Jego decyzja motywowana była przekonaniem o niewspółmierności zastosowanej kary względem przewinienia oraz – a to podkreślić trzeba szczególnie – autentyczną miłością bliźniego. Jesteśmy zaszokowani i oburzeni głosami wzywającymi dziś do represji względem Księdza Profesora, ignorującymi nie tylko właściwy sens jego decyzji, ale również – co nie mniej ważne – jego prawo jako filozofa i etyka do niezależnych interpretacji rzeczywistości społecznej i moralnej. Wolność takich interpretacji, wolność ich przedstawiania w debacie publicznej jest konieczna dla funkcjonowania Uniwersytetu a także demokratycznego społeczeństwa w ogóle (…).”

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2020 r. o 22:30
+34
"Margot" jest zwykłym trollem - jajcarzem i do tego przestępcą, który zrobił karierę na zbiórkach pieniędzy od lewackich naiwniaków.
Avatar
kjsz / 10 września 2020 r. o 08:21
+24
"Jeśli rzuca się oskarżenia i pomówienia na księdza, który staje w obronie człowieka pokrzywdzonego," (sic!) czyli jak bandyta zniszczy samochód i pobije członka klubu "Tygodnika Powszechnego" będzie też pokrzywdzoną ofiarą??
Avatar
Inka65 / 9 września 2020 r. o 21:18
+12
No cóż, skóra cierpnie na myśl, jakie rzesze zamkniętych serc i umysłów wypuści ta uczelnia do społeczeństwa. A może, jak przystało na uniwersytet, ci młodzi ludzie i rektor zaprosiliby do otwartej debaty, do spotkania, do dyskusji. Niech pojawią się argumenty, niech skonfrontują się z ewangeliczną nauką, niech spotkają się ci tęczowi ludzie, którym nie pozwala się bezpiecznie żyć we własnym kraju, których utożsamia się z przestępcami, z tymi, którzy wiedzą wszystko najlepiej i chcą dyktować innym, co mają wiedzieć i jak żyć. Czasami możliwość spojrzenia komuś w oczy, podania ręki, działa cuda. Czy w tym przypadku - nie wiem, ale środowisku, które mieni się być katolickim, czyli powszechnym, bardziej przystoi drzwi otwierać niż zamykać.
No cóż, skóra cierpnie na myśl, jakie rzesze zamkniętych serc i umysłów wypuści ta uczelnia do społeczeństwa. A może, jak przystało na uniwersytet, ci młodzi ludzie i rektor zaprosiliby do otwartej debaty, do spotkania, do dyskusji. Niech pojawią się argumenty, niech skonfrontują się z ewangeliczną nauką, niech spotkają się ci tęczowi ludzie, którym nie pozwala się bezpiecznie żyć we własnym kraju, których utożsamia się z przestępcami, z tymi, którzy wiedzą wszystko najlepiej i chcą dyktować innym, co mają wiedzieć i jak żyć. Czasami możliwo... rozwiń
Avatar
OPUSDEI / 9 września 2020 r. o 17:45
+8
W mojej ocenie ta "FUndacjas" pro-life to jest taka larwa pasożytnicza w organiźmie, nie tylko podżera LGBT, pokazuje publicznie niecenzuralne fotografie dzieciom, ale też sączy jad w społeczność chrześcijańską. I dobrze. Najlepiej rozbić duchowieństwo od środka, pod powłoką. Jako pobożna fundacja.
Avatar
___K___ / 9 września 2020 r. o 19:33
+1
Jak rzadko który ksiądz w Polsce - najwyraźniej profesor Wierzbicki rozumie, o co chodzi w wyznawanej przez siebie religii.
Avatar
zemszalrafal1993@gmail.com / 12 września 2020 r. o 15:30
0
Polecam ***s://***twojepetycje.pl/petycje/zadamy-usuniecia-z-kul-ks-prof-alfreda-wierzbickiego/?fbclid=IwAR1fO1no8FiMTx2Kc1HJtKG7-F-b-_Zf_7kf9mHfdD7l6sP8It_L-Za4KkI
Avatar
Mariolubelski / 9 września 2020 r. o 18:21
0
Nad wyraz szanowne ekscelencje "członkowie" klubu tygodnika powszechnego. Gdzie było poręczenie ks. Wierzbickiego, kiedy niejaki "Staruch" siedział miesiącami bo był niewygodny dla ówczesnej władzy z PO? Gdzie był ksiunc Wierzbicki, kiedy policja katowała kibiców Legii przepuszczając ich przez ścieżki zdrowia jak za komuny? Czy ksiundz Wierzbicki, Lemański i reszta wydali z siebie wówczas chociaż pisk myszy?
Avatar
Boston-terier1 / 14 września 2020 r. o 08:17
-2
Ten koleś na zdjęciu dziwnie wygląda , jak dziewczyna .
Avatar
Mariolubelski / 9 września 2020 r. o 18:17
-7
"Nagonka"? Dobre. Pan Wierzbicki już dawno powinien zrzucić sutannę jak niejaki Obirek i przestać udawać, że jest księdzem i liczy się z Ewangelią. Kolejny dyżurny "ksiądz" po Lemańskim, Bonieckim, Czajkowskim, TW Rzymianinie, TW Filozofie... trochę takiego złego ziarna zasiano, które zawsze się odzywa jak red. Szechter zadzwoni w dzwoneczek. Panu Jezusowi to oni nie wierzą, ale za to papie Franciszkowi pond wszystko! Od moralności wolą tolerancję dla grzechu i relatywizm. Ksiądz który nie mówi jasno i otwarcie: dobro/zło to nie żaden ksiądz. Ciekawe co Isakowicz-Zalewski miałby do powiedzenia na temat tej postaci?
"Nagonka"? Dobre. Pan Wierzbicki już dawno powinien zrzucić sutannę jak niejaki Obirek i przestać udawać, że jest księdzem i liczy się z Ewangelią. Kolejny dyżurny "ksiądz" po Lemańskim, Bonieckim, Czajkowskim, TW Rzymianinie, TW Filozofie... trochę takiego złego ziarna zasiano, które zawsze się odzywa jak red. Szechter zadzwoni w dzwoneczek. Panu Jezusowi to oni nie wierzą, ale za to papie Franciszkowi pond wszystko! Od moralności wolą tolerancję dla grzechu i relatywizm. Ksiądz który nie mówi jasno i otwarcie: dobro/zł... rozwiń
Avatar
Mariolubelski / 9 września 2020 r. o 20:02
-9
"Ks. prof. Alfred Wierzbicki uważa, że możliwe byłoby stworzenie duszpasterstwa dla tak zwanych "osób LGBT". Jego zdaniem nie trzeba dziś już bronić żadnego "modelu" życia rodzinnego, a jedynie "wartości", które można realizować na "różne sposoby". Lawendowa mafia? Lubiący ruchać dzieci i lubiący ruchać kleryków na jednym pokładzie? Jedno i drugie powinno zostać wypalone rozpalonym żelazem. Gdyby tacy Wierzbiccy decydowali o kierunku kościoła to od dawna sataniści szczali by publicznie na ołtarze i byłoby to nazywane dialogiem ekumenicznym, a księża błogosławili by związki poliamoryczne. Rozmydlane chrześcijaństwo nie jest żadnym chrześcijaństwem tylko masońską bluźnierczą parodią. I pewnie o to chodzi. Nikt nie postuluje "nienawidzenia" homoseksualistów, to tylko ich fałszywi "obrońcy" przed nieistniejącym zagrożeniem opowiadają takie bajki. Sprzeciw budzi ideologia lgbt i uzurpowanie sobie praw politycznych. A ksiądz powinien stać co do litery na gruncie tego co głosi Rzym. Bo jak dupa jest do sra...nia, aktor jest do grania, to ksiądz jest od prawa kanonicznego przestrzegania. Prywatnie może homoseksualistom jako ludziom okazywać "miłość bliźniego" , ale grzech ma jednocześnie potępiać, bo inaczej to przebieraniec nie ksiądz.
"Ks. prof. Alfred Wierzbicki uważa, że możliwe byłoby stworzenie duszpasterstwa dla tak zwanych "osób LGBT". Jego zdaniem nie trzeba dziś już bronić żadnego "modelu" życia rodzinnego, a jedynie "wartości", które można realizować na "różne sposoby". Lawendowa mafia? Lubiący ruchać dzieci i lubiący ruchać kleryków na jednym pokładzie? Jedno i drugie powinno zostać wypalone rozpalonym żelazem. Gdyby tacy Wierzbiccy decydowali o kierunku kościoła to od dawna sataniści szczali by publicznie na ołtarz... rozwiń
Avatar
Boston-terier1 / 14 września 2020 r. o 08:17
-2
Ten koleś na zdjęciu dziwnie wygląda , jak dziewczyna .
Avatar
zemszalrafal1993@gmail.com / 12 września 2020 r. o 15:30
0
Polecam ***s://***twojepetycje.pl/petycje/zadamy-usuniecia-z-kul-ks-prof-alfreda-wierzbickiego/?fbclid=IwAR1fO1no8FiMTx2Kc1HJtKG7-F-b-_Zf_7kf9mHfdD7l6sP8It_L-Za4KkI
Avatar
kjsz / 10 września 2020 r. o 08:21
+24
"Jeśli rzuca się oskarżenia i pomówienia na księdza, który staje w obronie człowieka pokrzywdzonego," (sic!) czyli jak bandyta zniszczy samochód i pobije członka klubu "Tygodnika Powszechnego" będzie też pokrzywdzoną ofiarą??
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2020 r. o 22:30
+34
"Margot" jest zwykłym trollem - jajcarzem i do tego przestępcą, który zrobił karierę na zbiórkach pieniędzy od lewackich naiwniaków.
Avatar
Inka65 / 9 września 2020 r. o 21:18
+12
No cóż, skóra cierpnie na myśl, jakie rzesze zamkniętych serc i umysłów wypuści ta uczelnia do społeczeństwa. A może, jak przystało na uniwersytet, ci młodzi ludzie i rektor zaprosiliby do otwartej debaty, do spotkania, do dyskusji. Niech pojawią się argumenty, niech skonfrontują się z ewangeliczną nauką, niech spotkają się ci tęczowi ludzie, którym nie pozwala się bezpiecznie żyć we własnym kraju, których utożsamia się z przestępcami, z tymi, którzy wiedzą wszystko najlepiej i chcą dyktować innym, co mają wiedzieć i jak żyć. Czasami możliwość spojrzenia komuś w oczy, podania ręki, działa cuda. Czy w tym przypadku - nie wiem, ale środowisku, które mieni się być katolickim, czyli powszechnym, bardziej przystoi drzwi otwierać niż zamykać.
No cóż, skóra cierpnie na myśl, jakie rzesze zamkniętych serc i umysłów wypuści ta uczelnia do społeczeństwa. A może, jak przystało na uniwersytet, ci młodzi ludzie i rektor zaprosiliby do otwartej debaty, do spotkania, do dyskusji. Niech pojawią się argumenty, niech skonfrontują się z ewangeliczną nauką, niech spotkają się ci tęczowi ludzie, którym nie pozwala się bezpiecznie żyć we własnym kraju, których utożsamia się z przestępcami, z tymi, którzy wiedzą wszystko najlepiej i chcą dyktować innym, co mają wiedzieć i jak żyć. Czasami możliwo... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 września 2020 r. o 20:25
-11
Widzę, że prawdziwa miłość bliźniego przebija z wypowiedzi  MariolubelskiOka , czy  qwerty38 . Prawdziwy obraz polskich katolików, którzy tak naprawdę nie mają nic wspólnego z nauką Chrystusa. Jak dobrze, że się odciąłem od tego środowiska!!!
Avatar
___K___ / 9 września 2020 r. o 20:21
-12
Lepszy ksiądz  Wierzbicki , niż profesorskie stanowisko dla pana Czarnka  ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/przemyslaw-czarnek-awansowal-profesorem-uczynil-go-poprzedni-rektor-kul,n,1000273855.html Swoją drogą ciekawe, czemu DW tak szybko zamknął możliwość komentowania pod tamtym artykułem...
Avatar
qwerty38 / 9 września 2020 r. o 20:18
-19
Słowa ks. Wierzbickiego to chyba żart. Nikt tak nie podkopuje KK jak tacy przedstawiciele jak on. Co ciekawsze, on też zawiśnie na tej samej gałęzi co jego oponenci z fundacji gdy tylko ludzie pokroju tego Margot dojdą do władzy. Mądry człowiek by to zrozumiał ale tu tytuły naukowe za mądrością nie idą.
Avatar
Mariolubelski / 9 września 2020 r. o 20:02
-9
"Ks. prof. Alfred Wierzbicki uważa, że możliwe byłoby stworzenie duszpasterstwa dla tak zwanych "osób LGBT". Jego zdaniem nie trzeba dziś już bronić żadnego "modelu" życia rodzinnego, a jedynie "wartości", które można realizować na "różne sposoby". Lawendowa mafia? Lubiący ruchać dzieci i lubiący ruchać kleryków na jednym pokładzie? Jedno i drugie powinno zostać wypalone rozpalonym żelazem. Gdyby tacy Wierzbiccy decydowali o kierunku kościoła to od dawna sataniści szczali by publicznie na ołtarze i byłoby to nazywane dialogiem ekumenicznym, a księża błogosławili by związki poliamoryczne. Rozmydlane chrześcijaństwo nie jest żadnym chrześcijaństwem tylko masońską bluźnierczą parodią. I pewnie o to chodzi. Nikt nie postuluje "nienawidzenia" homoseksualistów, to tylko ich fałszywi "obrońcy" przed nieistniejącym zagrożeniem opowiadają takie bajki. Sprzeciw budzi ideologia lgbt i uzurpowanie sobie praw politycznych. A ksiądz powinien stać co do litery na gruncie tego co głosi Rzym. Bo jak dupa jest do sra...nia, aktor jest do grania, to ksiądz jest od prawa kanonicznego przestrzegania. Prywatnie może homoseksualistom jako ludziom okazywać "miłość bliźniego" , ale grzech ma jednocześnie potępiać, bo inaczej to przebieraniec nie ksiądz.
"Ks. prof. Alfred Wierzbicki uważa, że możliwe byłoby stworzenie duszpasterstwa dla tak zwanych "osób LGBT". Jego zdaniem nie trzeba dziś już bronić żadnego "modelu" życia rodzinnego, a jedynie "wartości", które można realizować na "różne sposoby". Lawendowa mafia? Lubiący ruchać dzieci i lubiący ruchać kleryków na jednym pokładzie? Jedno i drugie powinno zostać wypalone rozpalonym żelazem. Gdyby tacy Wierzbiccy decydowali o kierunku kościoła to od dawna sataniści szczali by publicznie na ołtarz... rozwiń
Avatar
Oka / 9 września 2020 r. o 19:59
-24
Kij w bary temu wynalazkowi :magot: czy jak ta pała się wabi!! Może Szarik,a reszta artykułu nie interesuje mnie,pozdrawiam.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Awantura o lubelskie łóżka od WOŚP. "Nie powinniśmy zastępować państwa"

Awantura o lubelskie łóżka od WOŚP. "Nie powinniśmy zastępować państwa"

Brońcie naszych łóżek! – zaapelował Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poszło o przekazywanie na walkę z Covid-19 łóżek, które fundacja kupiła dla zupełnie innych pacjentów. Sprawa dotyczy m.in. jednego z lubelskich szpitali.

Wisła – Lewart Lubartów 3:1. Półfinał Pucharu Polski dla puławian

Wisła – Lewart Lubartów 3:1. Półfinał Pucharu Polski dla puławian

Po 45 minutach wydawało się, że w półfinale okręgowego Pucharu Polski zagra Lewart. Ekipa z Lubartowa prowadziła na wyjeździe z Wisłą 1:0. Po zmianie stron gospodarze całkowicie zdominowali jednak rywali i ostatecznie wygrali 3:1

Stare Miasto i Czuby. Ludzie Hołowni ogłaszają swoje pomysły na Lublin

Stare Miasto i Czuby. Ludzie Hołowni ogłaszają swoje pomysły na Lublin

Budowa podziemnych śmietników na Starym Mieście i przebudowa dojazdu do jednej z największych szkół w dzielnicy Czuby – to pomysły przedstawione w ramach tzw. kontraktów obywatelskich przez lubelskich działaczy ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Propozycje lokalnych inwestycji zgłosili mieszkańcy.

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski. Zasłynął rolą Boczka w "Kiepskich"

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski. Zasłynął rolą Boczka w "Kiepskich"

Prowadził programy dla dzieci, był aktorem filmowym i dubbingowym. Dariusz Gnatowski zmarł w wieku 59 lat.

Chełm, Międzyrzec Podlaski, Lubartów, Ryki. W środę rolnicy wychodzą na drogi
galeria

Chełm, Międzyrzec Podlaski, Lubartów, Ryki. W środę rolnicy wychodzą na drogi

Ponad 200 protestów w kraju zapowiadają na środę rolnicy sprzeciwiający się ustawie chroniącej zwierzęta. Blokady dróg będą też w województwie lubelskim.

ZTM Lublin dubluje kursy, ale przyznaje: "Mamy ograniczone rezerwy autobusów"

ZTM Lublin dubluje kursy, ale przyznaje: "Mamy ograniczone rezerwy autobusów"

Dodatkowe autobusy trafiły we wtorek na wybrane linie komunikacji miejskiej, bo na niektórych kursach wyczerpane były limity pasażerów mogących przebywać jednocześnie w pojeździe. ZTM ostrzega, że nie ma już zbyt wielu autobusów do dołożenia

KUL nie ukarze Przemysława Czarnka za "nie są równi ludziom normalnym"

KUL nie ukarze Przemysława Czarnka za "nie są równi ludziom normalnym"

– Zatwierdzone orzeczenie weszło w życie z dniem dzisiejszym – informuje rzecznik katolickiej uczelni.

Koronawirus. W szpitalu w Lublinie zakażeni młodzi ludzie nie mają sił zejść z łóżka
Zdjęcia
galeria

Koronawirus. W szpitalu w Lublinie zakażeni młodzi ludzie nie mają sił zejść z łóżka

– Pracujemy po 12 godzin w maskach i kombinezonach. To nie jest łatwe. Nikomu korona by z głowy nie spadła, gdyby założył maseczkę idąc do sklepu czy do pracy - mówi nam jeden z medyków z SPSK 4 w Lublinie.

Wirus w Urzędzie Miasta Lublin. Zakażonych już 15 pracowników

Wirus w Urzędzie Miasta Lublin. Zakażonych już 15 pracowników

O nowym ognisku koronawirusa w Urzędzie Miasta poinformowała we wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Zakażenie potwierdzono u czterech pracowników Wydziału Oświaty i Wychowania. Nie jest to pierwszy taki przypadek.

Siłownia w Lublinie jednak otwarta. Znalazła sposób na lockdown

Siłownia w Lublinie jednak otwarta. Znalazła sposób na lockdown

Mimo zakazu działalności siłowni i klubów fitness, część z nich otworzyła drzwi dla klientów. W salach do ćwiczeń prowadzą przygotowania zawodników klubów sportowych do startów, ale zawsze można… zapisać się do klubu. Niewykluczone, że rząd złagodzi przepisy i jeszcze w tym tygodniu baseny i siłownie zaczną działać.

Drone Swarm: 32 000 dronów już czeka (wideo)
film

Drone Swarm: 32 000 dronów już czeka (wideo)

Rok 2118. Ziemia została niemal doszczętnie zniszczona przez ogromne roje dronów obcych. Ale ludziom udało się znaleźć sposób na przejęcie kontroli nad dronami. Dziś premiera gry Drone Swarm.

Kierowca nie zauważył ronda w Puławach

Kierowca nie zauważył ronda w Puławach

W nocy z soboty na niedzielę w Puławach doszło do niecodziennej kolizji. Kierowca z Garwolina jadąc ul. Lubelską nie zauważył, że zbliża się do ronda im. kard. Stefana Wyszyńskiego i wylądował na środku wysepki, pośród zieleni.

Roman Bijak z władz powiatu w Kraśniku zakażony koronawirusem

Roman Bijak z władz powiatu w Kraśniku zakażony koronawirusem

– Jest naprawdę ciężko – mówi nam Roman Bijak. To kolejny, lubelski samorządowiec, który musi się zmagać z chorobą.

A gdyby drzewa zniknęły? Naukowcy z UMCS w Międzynarodowy Dzień Krajobrazu
wideo
film

A gdyby drzewa zniknęły? Naukowcy z UMCS w Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

O drzewach znikających z miejskich rynków, „cudownych lipach” i wielkim sensie pozostawiania w parkach stert suchych gałęzi opowiadają naukowcy UMCS w Międzynarodowy Dzień Krajobrazu.

Archiwum Państwowe w Lublinie na 100-lecie Bitwy Warszawskiej
galeria

Archiwum Państwowe w Lublinie na 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Wyjątkowa wystawa, specjalny album z archiwalnymi materiałami czy gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej - to propozycje Archiwum Państwowego w Lublinie z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wystartował projekt "Walka zbrojna-Walka propagandowa. Oblicza wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.