Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 maja 2019 r.
20:16

"Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego na YouTube. Film, który wstrząsnął Kościołem. Lubelskie komentarze

0 128 A A
– Bóg jest sprawiedliwy i ja tej sprawiedliwości się boję – mówi w dokumencie ks. Jan A., oskarżany przez kobietę o molestowanie seksualne, gdy była dziewczynką
– Bóg jest sprawiedliwy i ja tej sprawiedliwości się boję – mówi w dokumencie ks. Jan A., oskarżany przez kobietę o molestowanie seksualne, gdy była dziewczynką (fot. TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego / kadr z filmu)

„Czy Jezus Chrystus zabierał się za małe dzieci?” Takie pytanie zadała swojemu oprawcy Anna Misiewicz, jedna z bohaterek filmu braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele. Dokument „Tylko nie mów nikomu” przedstawia historie dorosłych już osób skrzywdzonych w dzieciństwie przez księży, wśród których jest m.in. dawny kapelan Lecha Wałęsy i były kustosz sanktuarium w Licheniu. Do chwili publikacji tego artykułu obejrzało go już ponad 4,5 mln osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„To jakaś nadprzyrodzona historia. Opowiadam ją dla ofiar, takich jak ja, by wiedziały, że nie są same i że biorę ten ból wyjątkowo mocno z nimi i dla nich” – odczytuje list od mężczyzny współautor filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasz Sekielski. List napisał ksiądz, który oskarża byłego kustosza sanktuarium w Licheniu ks. Eugeniusza M. o czyny pedofilskie.

Pan Bóg nierychliwy

Opublikowany w sobotę w internecie dwugodzinny film Tomasza i Marka Sekielskich przedstawia historię ofiar molestowanych i gwałconych przez księży, kiedy były dziećmi – kilku bądź kilkunastolatkami. Wśród bohaterów nie ma osób ani duchownych z terenu województwa lubelskiego. Dwie spośród przedstawionych w filmie historii nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego.

Oskarżanymi przez swoje ofiary są budowniczy bazyliki w Licheniu ks. Eugeniusz M., a także kapelan Lecha Wałęsy – ks. Franciszek Cybula. Niezwykle tragiczna i osobista jest również historia Anny Misiewicz, która była molestowana przez księdza, kiedy miała 8 lat. Duchowny m.in. masturbował się jej rękami. Kobieta spotkała się ze swoim oprawcą, co jest udokumentowane w filmie. „Czy Jezus Chrystus zabierał się za małe dzieci?” – pyta kobieta podczas spotkania ze swoim oprawcą nagranego ukrytą kamerą. Emerytowany kapłan ks. Jan A. przyznał się do winy i przeprosił swoją ofiarę.

– Bóg jest sprawiedliwy i ja tej sprawiedliwości się boję – przyznał kobiecie ks. Jan A.

– I słusznie – odpowiada skrzywdzona.

Co zrobimy z tą wiedzą?

„Jestem pod wrażeniem wyczucia, z jakim materiał jest przygotowany” – komentuje film jeden z internautów. „Uderza w punkt, nie linczując wszystkich księży. Pokazuje rzeczy, jakie są, z odpowiednią precyzją bez niepotrzebnego pastwienia się nad sprawcami i bez gloryfikacji uciemiężonych ofiar.”

„3 295 850 wyświetleń w ciągu doby. Tej lawiny już nic nie zatrzyma” – dodaje kolejna z komentujących.

– Nie wiem, co znaczy „lawina”, bo zainteresowanie filmem to jedna rzecz. Druga to co my w Kościele, z tą – bądź co bądź nową – wiedzą zrobimy – komentuje ks. prof. Alfred Wierzbicki, filozof, kierownik Katedry Etyki na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. – Z tą wiedzą wykraczającą poza to, czego dowiedzieliśmy się z raportu przygotowanego przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. Tamten raport był bardzo powierzchowny, bo pochodził z wiedzy przysłanej przez kurie biskupie i zakonne. I dodaje: W przypadku filmu nie mamy do czynienia z raportem, tylko świadectwami, jak też wiarygodnymi informacjami dotyczącymi biskupów, którzy ukrywali fakty. Nie wyciągali żadnych prawnych konsekwencji. Film na pewno powinien pozwolić na to, aby w Kościele wyzwoliły się działania zmierzające do samooczyszczenia. Dobrym zwiastunem jest stanowisko prymasa Polski (abp Wojciecha Polaka – red.) i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (abpa Stanisława Gądeckiego – red.), który podziękował reżyserowi filmu. Uznał też powagę i znaczenie tego filmu. Jest to jakieś światło. Moim zdaniem to wciąż za mało, bo to są tylko dobre słowa i deklaracje – dodaje ks. prof. Wierzbicki.

Ale nie wszyscy odnoszą się pozytywnie do dokumentu. – Uważam, że ten film to źle wydane pieniądze. Myślę, że ofiary księży zostały w jakiś sposób oszukane, podobnie jak darczyńcy, którzy przekazali pieniądze, aby ten film powstał – komentuje Piotr Halliop z Lublina, ofiara ks. prof. Waleriana S. – Jest to film przede wszystkim o założycielach Fundacji „Nie lękajcie się”. Nakręcili film o samych sobie. A gdzie inne ofiary? Te cierpiące na uboczu, zjadane przez własny ból i emocje? Te potrzebujące pomocy? Zamknięte we własnym cierpieniu?

>>> Lubelska debata o kondycji kościoła w Polsce. O. Ludwik Wiśniewski: "Oczekuję mocnych gestów od biskupów"

TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 128

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
January / 12 maja 2019 r. o 21:13
+38
Najczęściej molestowanie przez pedofili spotykalo chłopców. Szukajcie źródła tej paskudne choroby w środowisku l.g.b.t!!!
 Ludzie, którzy otwarcie mówią o swoich preferencjach seksualnych są po prostu uczciwi, bo nikogo nie grają! Natomiast księża ... prawią na kazaniach o zasadach moralnych, spowiadają ludzi z bardzo drobnych (w porównaniu z nimi) grzechów, po czym robią zupełnie co innego poza swoją super płatna pracą! Obżydliwa hipokryzja!!  Ale najbardziej przerażający jest fakt, że przez lata obowiązywał tajny dekret o nakazie ukrywania przez hierarchię kościoła przypadków pedofilii we własnym gronie! I to wszystko w czasach panowania Jana Pawła II! To Jan Paweł II wspierał takich ludzi jak np. biskup Petz, jak Marcial Maciel (założyciel Legionistów Chrystusa) i zapewne wielu wielu innych. Nie wierzę, że nie wiedzial o takich przypadkach! Nie wierzę!  Dopiero Papież Benedykt XVI i Papież Franciszek zaczęli oczyszczać to środowisko, przy ogromnym sprzeciwie lobby homoseksualnego i pedofilsiego kościoła! A po której stronie dotychczas był Episkopat Polski???  
 Ludzie, którzy otwarcie mówią o swoich preferencjach seksualnych są po prostu uczciwi, bo nikogo nie grają! Natomiast księża ... prawią na kazaniach o zasadach moralnych, spowiadają ludzi z bardzo drobnych (w porównaniu z nimi) grzechów, po czym robią zupełnie co innego poza swoją super płatna pracą! Obżydliwa hipokryzja!!  Ale najbardziej przerażający jest fakt, że przez lata obowiązywał tajny dekret o nakazie ukrywania przez hierarchię kościoła przypadków pedofilii we własnym gronie! I to wszystko w czasach panowania Jana P... rozwiń
Avatar
Gośç / 12 maja 2019 r. o 21:34
+36
Początek końca kościoła w Polsce. Nie Niemcy, nie Ruscy, żydzi, homoseksualiści i unia rozbije kościół, oni sami siebie zniszczą.....
Avatar
Gośc / 12 maja 2019 r. o 21:27
+34
Niebywale jak aparat kościelni państwowy szturmuje komentarze. Nawała trollowych komentarzy tylko po to by odwrócić oczy od pedofilii w kościele. Idzie czas rozliczenia, tego nie zatrzymacie, sprawiedliwości i prawdy. A resztę na sądzie Bożym dostaniecie. Broniąc pedofili otrzymacie sowitą zapłatę...
Avatar
Gość / 12 maja 2019 r. o 21:16
+34
Czas na konsekwencje, papież powinien odwołać cały episkopat polski, a księży dopuszczających się takich przestępstw i przełożonych ukrywających je powinien wydać prokuraturze i wydalić ze służby kapłańskiej. Może na własnym garnuszku przejrzeli by na oczy. Wielka szkoda i żal dzieci i dorosłych którzy musieli przez to przechodzić zostawienia sami sobie bez pomocy. Żal też, że wysiłek ludzi uduchowionych w tym księży z powołania żyjących naprawdę Jezusem jest marnotrawiony. Panie Boże nie dopuszcaj, żeby osoby niepowołane uczyły i reprezentowały Ciebie.
Czas na konsekwencje, papież powinien odwołać cały episkopat polski, a księży dopuszczających się takich przestępstw i przełożonych ukrywających je powinien wydać prokuraturze i wydalić ze służby kapłańskiej. Może na własnym garnuszku przejrzeli by na oczy. Wielka szkoda i żal dzieci i dorosłych którzy musieli przez to przechodzić zostawienia sami sobie bez pomocy. Żal też, że wysiłek ludzi uduchowionych w tym księży z powołania żyjących naprawdę Jezusem jest marnotrawiony. Panie Boże nie dopuszcaj, żeby osoby niepowołane uczyły i reprezento... rozwiń
Avatar
January / 12 maja 2019 r. o 21:10
+33
Pedofilia zdarza się w kazdej grupie ale tylko w tej przełożeni ukrywali sprawców przed sprawiedliwością. Więc niech biskupi najpierw wyznają swoją winę w tym procederze.
Avatar
ania / 12 maja 2019 r. o 21:25
+32
Kościół to zorganizowany przemysł obłudy, hipokryzji, opierający się na bezmyślnej wierze i ufności ludzi z obniżoną swiadomością i inteligencją. Cała organizacja, działająca w imię zysku i władzy, ma ułatwiać bezkarne działanie pedofili i innych maści dewiantów. Rozkład tego jest już tak daleko posunięty, że najwyższy czas to zlikwidować.
Avatar
grin / 12 maja 2019 r. o 21:15
+29
dlaczego nie pokazano rodziców tych dzieci, gdzie byli i niczego nie zauważyli niby? bezsensu publikacja
 Widocznie nie oglądałeś lub nie słuchałeś uważnie. Wszystko było powiedzialne! 
Avatar
VOX POPULI / 12 maja 2019 r. o 22:38
+26
RETORYCZNIE - Skoro unieważania się małżeństwa np. z powodu ZATAJENIA choroby, to DLACZEGO KURIA NIE WYWALA KSIĘŻY ZE STANU DUCHOWNEGO ZA CHOROBY którymi np są pedofilia i ....
Avatar
Chrońmy nasze dzieci / 12 maja 2019 r. o 21:53
+25
,,Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę”. To już wiecie kogo PiS chroni.
Avatar
matka ... / 13 maja 2019 r. o 07:37
+23
......za zbrodnie wobec dzieci i młodzieży karać należy nie tylko bezpośredniego sprawcę, ale i rodziców umożliwiających niczym nieograniczony dostęp zboczeńców do ich potomstwa. Nie wyobrażam sobie pozostawienia moich bliźniaków pod opieką osobnika wywodzącego się z grupy najwyższego ryzyka...
Avatar
violet / 4 stycznia 2020 r. o 15:31
+1
Panie Sekielski dziękujemy za ten wspaniały film, który otwiera oczy naiwnym, uważam że powinien Pan poruszyć jeszcze dwa tematy, księży którzy mają dzieci a drugim tematem jest opodatkowanie kleru. Dlaczego taxi musi mieć kasę fiskalną, a ksiądz który bierze za pogrzeb 700zł do tego organista 250zł, grabarz kościelny 400zł, kościelny 150zł,opłata na cmentarzu 700zł na 10 lat z góry,do tego dochodzi od 10 do 30 mszy każda po 100zł mało tego to jeszcze zbiera tacę.Na wypominki dałam 120zł za 6 osób, niestety nie wyczytywał wszystkich osób,bo on chcę 50zł od osoby.Co roku, podczas kolędy dawałam 100zł chociaż samotnie wychowuje niepełnosprawną córkę a ten drań otworzył kopertę patrząc ile dałam. Oprócz tego rodziny kupują świeże kwiaty do kościoła i 2 razy w roku rada parafialna zbiera po 50zł czyli 100. W parafii jest 2 księży proboszcz i wikary teraz przybył jeszcze jeden em. ks. bo proboszcz musi mieć czas na częste wyjazdy na wczasy np.był widziany jak wypoczywał z przyjaciółką 2 tygodnie na Sycylii. Parafia liczy 12 wsi po około 300 numerów Panie Sekielski tylko w Panu nadzieja przeciw ograbiaczom  JEST PAN WIELKI!!!
Panie Sekielski dziękujemy za ten wspaniały film, który otwiera oczy naiwnym, uważam że powinien Pan poruszyć jeszcze dwa tematy, księży którzy mają dzieci a drugim tematem jest opodatkowanie kleru. Dlaczego taxi musi mieć kasę fiskalną, a ksiądz który bierze za pogrzeb 700zł do tego organista 250zł, grabarz kościelny 400zł, kościelny 150zł,opłata na cmentarzu 700zł na 10 lat z góry,do tego dochodzi od 10 do 30 mszy każda po 100zł mało tego to jeszcze zbiera tacę.Na wypominki dałam 120zł za 6 osób, niestety nie wyczytywał wszystkich osób,bo ... rozwiń
Avatar
tzw. katol / 19 maja 2019 r. o 19:05
-2
Jak sobie przypomnę co za kradzież wiertarki i kilograma kiełbasy, PiS zrobił z sędziami i całą Władzą Sądowniczą, to po filmie Siekielskiego boje się pomyśleć, co może zrobić z księżmi i całą hierarchią Polskiego Kościołowi...
 Adasiu z Lublina!. Nie śledzisz wydarzeń POlitycznych na bieżąco to nie wiesz. PiS tym sędziom nic nie zrobił, bo to jest "nadzwyczajna kasta" i ma prawo być "roztargniona", zwłaszcza jak jest w sklepach. PiS chciał ich osądzić jak zwykłych obywateli, ale się okazało, że im wolno więcej. Oni są "równiejsi wśród równych". No wiesz totalna była wtedy za nimi, a teraz jest przeciwko kościołowi. Nie chodzi tu o poszczególnych księży (pedofilów), ale o kościół jako całość. O ciebie też,bo jesteś prawdopodobnie katolikiem. Życzę ci abyś ogarniał całość wydarzeń, anie tylko sprawy wyrwane z kontekstu.
 Adasiu z Lublina!. Nie śledzisz wydarzeń POlitycznych na bieżąco to nie wiesz. PiS tym sędziom nic nie zrobił, bo to jest "nadzwyczajna kasta" i ma prawo być "roztargniona", zwłaszcza jak jest w sklepach. PiS chciał ich osądzić jak zwykłych obywateli, ale się okazało, że im wolno więcej. Oni są "równiejsi wśród równych". No wiesz totalna była wtedy za nimi, a teraz jest przeciwko kościołowi. Nie chodzi tu o poszczególnych księży (pedofilów), ale o kościół jako całość. O ciebie też,bo jesteś prawd... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 11:41
-2
Najstraszniejsze jest to, że wszyscy ci, którzy tak mocno i po bandycku, dążą do zniszczenia chrześcijaństwa, czyli fundamentu naszej Europejskiej cywilizacji, robią mniej lub bardziej świadomie miejsce dla innej "religii", w której kobiety, ateistów, "niewiernych" czy zboczeńców uznaje się za zwierzęta. I miejsca tam raczej dla nich nie będzie...
Avatar
PO broni pedofilii-wstrzymało się-nieładnie? / 15 maja 2019 r. o 10:34
+2
Na pewno, bo aż na 1000 pedofilii aż 400 było gejusami to duża nadpodaż a jest ich 0,8-1,5% w społeczeństwie, a tu aż 40%, dlaczego PO,SLD, GW i inne lewactwo broniło Polańskiego i tego "słynnego" psychologa, dlaczego nie glosowali za ustawą o pedofilach??? A wszyscy ci ludzie byli współpracownikami SB - współpracowali z komunistami. Ponadto skupieni wokół Bolesława - przypadek??? PiS zrobił ustawę o zwalczaniu pedofilii PO, Nowoczesna i PSL nie popierali rejestru pedofilów, w czasie głosowania wstrzymali się od głosu, KONSTYTUCJA, GODNŚĆ, DEMOKRACJA ;)
Avatar
wybiórcza uczciwość PO ? / 15 maja 2019 r. o 10:32
+1
Roman Polański oskarżony o kolejny gwałt. Renate Langer, niemiecka aktorka, miała wówczas poniżej 14 lat. Działacz PO z Gniezna, szef sztabu WOŚP w Gnieźnie... z Platforma I CO MU ZROBILI? A czy w tym filmie jest powiedziane, że odsetek pedofilii wśród księży - którzy byli jednocześnie na usługach SB to 0,4% całego zjawiska pedofilii. Gdzie pozostałe 99,6% ???? Dlaczego nikt nie zrobi filmu o pedofilii wśród nauczycieli, lekarzy, prawników itd???
Avatar
PO broni pedofilii - wstrzymało się ? / 15 maja 2019 r. o 10:31
0
PO broni pedofilii wstrzymało się - dlaczego co za hipokryzja? Lewactwo mnożny się i Troi aby zniszczyć kościół ale na marne ich trudy. TVN padnie PO padnie Biedrroniowi sperma mózg zaleje a Kościół będzie trwać. Taka ciekawostka jak PiS zrobił ustawę o zwalczaniu pedofilii PO, Nowoczesna i PSL nie popierali rejestru pedofilów, w czasie głosowania wstrzymali się od głosu, KONSTYTUCJA, GODNŚĆ, DEMOKRACJA ;) PO, lewactwo biedronie popiera LGBBT, szerzenie pederastii, seksualizację dzieci, a dalej wchodzi pedofilia itp.
Avatar
PO broni pedofilii-wstrzymało się-nieładnie? / 15 maja 2019 r. o 10:30
0
Na pewno, bo aż na 1000 pedofilii aż 400 było gejusami to duża nadpodaż a jest ich 0,8-1,5% w społeczeństwie, a tu aż 40%, dlaczego PO,SLD, GW i inne lewactwo broniło Polańskiego i tego "słynnego" psychologa, dlaczego nie glosowali za ustawą o pedofilach??? A wszyscy ci ludzie byli współpracownikami SB - współpracowali z komunistami. Ponadto skupieni wokół Bolesława - przypadek??? PiS zrobił ustawę o zwalczaniu pedofilii PO, Nowoczesna i PSL nie popierali rejestru pedofilów, w czasie głosowania wstrzymali się od głosu, KONSTYTUCJA, GODNŚĆ, DEMOKRACJA ;)
Avatar
Gość / 14 maja 2019 r. o 23:21
-1
Stop dla LGBT w kościele wśród artystów, celebrytów i innych środowiskach.
Avatar
tzw. katol / 14 maja 2019 r. o 17:34
0
Pis tuli się do padliny jaką jest KK zdaję sobie sprawę że niewolnikom KK i wyborcom pisowskiej sekty te pieszczoty nie przeszkadzają.
 Nie mogę się powstrzymać. POwiem tylko; szatan, dureń. Powinieneś odpowiadać za te pomyje przed sądem. Myślę,że ktoś się zajmie taką kreaturą.
Avatar
tzw. katol / 14 maja 2019 r. o 17:24
+2
,,Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę”. To już wiecie kogo PiS chroni.
 Sam jesteś głupi, a chcesz szukać głupszych od siebie na forum. Dlaczego?, a no dlatego, że uważasz, że jedna czarna owca w stadzie czyni stado całe czarne, mimo że 99 sztuk jest białe. Nie należę do PiS-u, ale bronię kościoła i Polski. Pedofilów potępiam. To już wiesz?.
Zobacz wszystkie komentarze 128

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Wściekłość mieszkańców po nocnym przesadzaniu drzew. „Sami siebie wytnijcie”
galeria
film

Lublin: Wściekłość mieszkańców po nocnym przesadzaniu drzew. „Sami siebie wytnijcie”

Gotowość do obrony drzew deklarują mieszkańcy ul. Lipowej, skąd minionej nocy zaczęto wywozić drzewa, których miejsce zajmie dodatkowy pas jezdni. Zdesperowani ludzie uniemożliwili firmie zieleniarskiej wywiezienie jednej z lip, robotnicy zdążyli wykopać 5, pozostało im jeszcze 14. Wyjaśnień w sprawie nocnej akcji ma żądać od prezydenta Lublina wiceprzewodniczący Rady Miasta

Spotkania z archeologią w Żmijowiskach
12 czerwca 2020, 10:00

Spotkania z archeologią w Żmijowiskach

W dniach 12-14 czerwca zorganizowane zostaną tegoroczne Spotkania z archeologią. Wydarzenie organizowane przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym odbędzie się w Grodzisku Żmijowiska. Organizatorzy zapraszają chętnych na wystawy, zwiedzanie i ciekawe prelekcje - wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa.

Planowe zabiegi w Lublinie i regionie. Kolejne szpitale "odmrażają" przyjęcia na oddziały

Planowe zabiegi w Lublinie i regionie. Kolejne szpitale "odmrażają" przyjęcia na oddziały

Planowe zabiegi i wizyty na szerszą skalę wznawia w poniedziałek szpital wojewódzki w Chełmie. Do stanu sprzed epidemii wraca też szpital kliniczny nr 1 w Lublinie oraz już na wszystkich oddziałach szpital wojewódzki przy Kraśnickiej.

Gmina Ludwin zatrudnia słońce. Mieszkańcy zapłacą mniej za ciepłą wodę lub prąd

Gmina Ludwin zatrudnia słońce. Mieszkańcy zapłacą mniej za ciepłą wodę lub prąd

Mieszkańcy gminy będą mniej płacić za ciepłą wodę lub prąd. W prywatnych posesjach zostaną zainstalowane instalacje solarne lub fotowoltaiczne.

Szymon Ładniak walczył na torze Automotodrom Grobnik

Szymon Ładniak walczył na torze Automotodrom Grobnik

Lublinianin w pierwszym wyścigu zajął 9 miejsce

Sochy. Tu 1 czerwca jest dniem zmarłych
galeria
film

Sochy. Tu 1 czerwca jest dniem zmarłych

Dla mieszkańców niewielkiej miejscowość koło Zwierzyńca 1 czerwca jest jak dzień Wszystkich Świętych. Nie ma rodziny, by nie pamiętali o kimś pochowanym na wojennym cmentarzu. Jednego dnia Niemcy zamordowali tu blisko 200 osób.

Tylko jedna aplikacja do opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Kierowcy krytykują

Tylko jedna aplikacja do opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Kierowcy krytykują

Od dziś tylko jedna aplikacja na smartfony umożliwia opłatę za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Wielu kierowców jest z tego niezadowolonych i twierdzą, że aplikacja nie jest praktyczna i ma fatalne oceny.

Pod osłoną nocy zaczęli przesadzać drzewa z ul. Lipowej w Lublinie. Mieszkańcy stanęli naprzeciwko maszyn
Wideo
galeria
film

Pod osłoną nocy zaczęli przesadzać drzewa z ul. Lipowej w Lublinie. Mieszkańcy stanęli naprzeciwko maszyn

Po godzinie 22 mieszkańców ulicy Lipowej zaniepokoiły odgłosy maszyn. Okazało się, że właśnie o tej porze, w środku nocy, rozpoczęło się usuwanie drzew przeznaczonych do przesadzenia. Na miejscu doszło do słownych utarczek, gdy przeciwnicy operacji namawiali pracowników firmy ogrodniczej do zaniechania pracy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 czerwca 2020 r.

Lubartów: Latarnia przy starej garbarni zagrażała kierowcom. Interweniowali strażacy
Alarm 24

Lubartów: Latarnia przy starej garbarni zagrażała kierowcom. Interweniowali strażacy

Nieczynna od dawna latarnia oświetleniowa znajdująca się przed wjazdem na teren dawnej garbarni w Chlewiskach pod Lubartowem stwarzała zagrożenie dla bezpieczeństwa osób podróżujących po drodze powiatowej.

Radio Lublin: koncert Damiana Ukeje
5 czerwca 2020, 19:00

Radio Lublin: koncert Damiana Ukeje

W piątek, 5 czerwca o godz. 19 w Studio im. Budki Suflera Radia Lublin odbędzie się koncert Damiana Ukeje. Wydarzenie będzie zamknięte dla publiczności, a koncert transmitowany będzie na antenie rozgłośni i w Internecie.

Wydział Komunikacji w Lublinie. Wciąż trzeba się umówić na wizytę

Wydział Komunikacji w Lublinie. Wciąż trzeba się umówić na wizytę

Każdy, kto zamierza załatwić sprawę w miejskim Wydziale Komunikacji powinien się wcześniej umówić, mimo usunięcia trwającej kilka dni awarii systemu kolejkowego.

Radzyń Podlaski. "Do tematu parkometrów wrócimy, bo miasto jest zakorkowane"

Radzyń Podlaski. "Do tematu parkometrów wrócimy, bo miasto jest zakorkowane"

Radzyń Podlaski jednak wróci do pomysłu poszerzenia strefy płatnego parkowania. Niedawno radni zdecydowali, że zamiast wydawać pieniądze na parkometry, w mieście powstanie rondo.

Lubelska Wymiana Roślin
7 czerwca 2020, 10:00

Lubelska Wymiana Roślin

Akademia Kreatywności zaprasza na drugą odsłonę Lubelskiej Wymiany Roślin. Wydarzenie adresowane do wszystkich, którzy chcieliby kupić lub sprzedać rośliny odbędzie się 7 czerwca o godz. 10 w Akademii Kreatywności (ul. Zamojska 21).

To ostatnia linia obrony na wojnie z Covid-19. Kolejny pacjent na intensywnej terapii w SPSK 1 w Lublinie

To ostatnia linia obrony na wojnie z Covid-19. Kolejny pacjent na intensywnej terapii w SPSK 1 w Lublinie

Na intensywną terapię do szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie trafił kolejny pacjent z Covid-19, który wymagał podłączenia do tzw. płucoserca. – Efektem ostatniego poluzowania restrykcji mogą być kolejni pacjenci w ciężkim stanie – ostrzega szef lubelskiej kliniki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.