Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Stanisław Gołębiowski, wójt gminy Końskowola, od 1 września ma nowego zastępcę. Na nieobsadzane w ostatnich latach stanowisko wicewójta powołany został Mariusz Majkutewicz.
Pokazy akrobacyjne, wystawa sprzętu lotniczego, pokaz musztry. To tylko niektóre atrakcje, które będą czekać 10 września.
Trzy zamki znajdują się na terenie powiatu puławskiego. Każdy z nich ma swoją własną legendę. Czy trzeba w nie wierzyć? A czym byłby zamek bez legendy?
Ponad 160 tys. złotych będzie kosztować założenie kamer miejskiego monitoringu na terenie ścieżki rowerowej i chodnika prowadzących przez las w stronę Zakładów Azotowych. Oferta w przetargu o 14 tys. przekroczyła wartość szacunkową.
Tematem tegorocznego zebrania wiejskiego w Skowieszynie będzie przyszłość budynku po miejscowej szkole podstawowej. To mieszkańcy mają pomóc władzom gminy w podjęciu decyzji o tym, jak wykorzystać lokale odzyskane w tym tygodniu od stowarzyszenia.
Na blok operacyjny szpitala już niebawem trafią nowe piły, wiertarki i inne elementy służące do zabiegów medycznych, a oddział noworodkowy zyska stanowisko do ratowania życia m.in. wcześniaków.
Komisja do spraw budżetu obywatelskiego odrzuciła w tym roku rekordową ilość projektów zgłoszonych przez mieszkańców. Ze 123, jakie zarejestrowano, do głosowania zakwalifikowano jedynie 54.
Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Puławy. Lubelski Urząd Wojewódzki jeszcze w tym roku wyda pozwolenie na wymianę przepustów na rzece Klikawka. Nowe będą miały większą średnicę, co zwiększy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe m.in. w Bronowicach i Kowali.
Warszawska spółka Sawa Apartments zakończyła kilkuletnie prace rewitalizacyjne i rozpoczyna komercjalizację Spichlerza Bliźniaczego przy ul. Puławskiej 68.
Około dwóch tygodni potrwają utrudnienia na ulicy Piaskowej, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy. Do końca tygodnia powinny natomiast zakończyć się roboty przy skrzyżowaniu ulicy Norwida z Partyzantów. Rozkopano też niemal całą ulicę Gdańską.
Policjanci przechwycili 2,5 tys. sztuk masek ochronnych. Wszystkie miały podrobione oznaczenia jednego z zagranicznych producentów. Nielegalny towar odnaleziono m.in. u jednego z lubelskich dystrybutorów.
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytkowych budynków w Puławach przechodzi niewielką metamorfozę. Ceglane ściany czeka m.in. piaskowanie, naprawa tynku i montaż nowej iluminacji.
Strażnicy miejscy rezygnują z pracy, więc coraz rzadziej widać ich na ulicach. Problemom formacji będzie musiał sprostać nowy komendant, który wczoraj objął stanowisko.
Tysiące pielgrzymów będą się wspólnie modlić podczas sobotnich i niedzielnych uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy.
Z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej w czwartek przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, oświaty, harcerstwa oraz innych organizacji, zapalili znicze i złożyli kwiaty od pomnikiem na Cmentarzu Wojennym przy u. Piaskowej w Puławach.
W sobotę w wielu miejscach w Polsce będzie można posłuchać „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Są i inne atrakcje: Lubelski Ogród Botaniczny zwiedzą gratis osoby, które przyjdą z książką. Puławy czytają noblistę w niedzielę! To już piąta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2016.
Od czwartku dyrektorem Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” będzie Zbigniew Śliwiński. Były przewodniczący, a ostatnio wiceprzewodniczący rady miasta, zrzekł się mandatu. Zrezygnował także z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej w Skowieszynie.
Miasto wciąż liczy na zmniejszenie kosztów prowadzenia Muzeum Czartoryskich po przejęciu od marszałka. Chodzi o wypożyczenie eksponatów od Fundacji XX. Czartoryskich oraz udostępnienie pomieszczeń w Pałacu Czartoryskich przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa. Na negocjacje są jednak marne szanse.
Gminy Baranów i Żyrzyn mogą liczyć na pomoc finansową powiatu puławskiego. Obie otrzymają pieniądze na przebudowę dróg w ramach przyszłorocznego programu „schetynówek”.
Utworzenie nowych jednostek: ratownictwa medycznego i centrum pediatrycznego, poradni diabetologicznej oraz połączenie oddziału neurologicznego z udarowym to najważniejsze zmiany, jakie w tym roku czekają SP ZOZ. To kolejna faza planu naprawczego.
Skierowana do przewodniczącej rady powiatu puławskiego petycja w sprawie przywrócenia trzyosobowych zespołów ratownictwa medycznego została uznana za niezasadną i skierowana do odrzucenia przez radę.
Stowarzyszenie „Dwa Brzegi”, Stowarzyszenie „Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Kameralnej” oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oświatowego – to zwycięzcy otwartego konkursu ofert na organizację dwóch festiwali i wydania książki.
Manchester, Organek i Loka zagrali podczas niedzielnego pikniku na Marinie z okazji pożegnania lata. Dla najmłodszych przygotowano gry, zjeżdżalnie i występy artystyczne, a piknik zakończył pokaz fajerwerków.
Unieważniono przetarg na przebudowę chodnika pomiędzy ul. gen. Józefa Dwernickiego i ul. Kazimierską na os. Włostowice. Jedyna oferta, która wpłynęła do ZDM, okazała się zbyt droga.
To już pół wieku odkąd Biblioteka Miejska w Puławach korzysta z zabytkowego Domku Greckiego przy ul. Głębokiej. Z tej okazji na mieszkańców miasta czeka festyn, pokazy artystyczne, konkursy i wystawy.