Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

29 października 2019 r.
7:40

Opłaty za wywóz śmieci w Puławach drastycznie wzrosną

46 52 A A
Na planowany wzrost cen wywozu śmieci w złożyło się kilka czynników, w tym wzrost płacy minimalnej oraz droższa opłata za składowanie śmieci
Na planowany wzrost cen wywozu śmieci w złożyło się kilka czynników, w tym wzrost płacy minimalnej oraz droższa opłata za składowanie śmieci

Opłata za wywóz śmieci może wzrosnąć w przyszłym roku nawet o 40 procent do ok. 20 zł od osoby miesięcznie. Powody? Wzrost minimalnego wynagrodzenia, transportu oraz kolejny, znaczny wzrost wysokości tzw. opłaty marszałkowskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Puławianie od dwóch lat za śmieci płacą tyle samo. Obowiązująca stawka to 14 zł za segregowane i 18 zł za niesegregowane od osoby, miesięcznie. Szans na to, że te ceny utrzymają się także w przyszłym roku, praktycznie nie ma. To, ile mieszkańcy miasta zapłacą za śmieci, będzie zależało przede wszystkim od tego, jak zakończy się ogłoszony już nowy przetarg na odbiór odpadów. Ale należy się spodziewać, że firmy zajmujące się odbiorem śmieci raczej nie będą tanie.

Ma to związek m.in. z zapowiedzianą przez rząd wyraźną podwyżką minimalnego wynagrodzenia, co przełoży się na skokowy wzrost kosztów pracowniczych. Do tego dochodzi znaczna liczba kursów śmieciarek po mieście związana z segregacją i dzieleniem śmieci na większą liczbę frakcji.

Wpływ na ostateczną wysokość opłat za śmieci będzie miał także koszt ich zagospodarowania. Tutaj do głosu dochodzi opłata marszałkowska, czyli rodzaj podatku jaki (w związku z unijnym prawem) muszą ponosić firmy korzystające ze składowisk. Ten rodzaj ekologicznej daniny w przyszłym roku wzrośnie z obecnych 170 zł do 270 zł za każdą tonę śmieci, jaka trafi na wysypisko. To wzrost o prawie 60 procent.

Ale to jeszcze nie wszystko: wyczerpuje się stara niecka puławskiego wysypiska, w związku z czym Zakład Usług Komunalnych wkrótce zacznie korzystać z nowej, mniejszej. Jak tłumaczy Tomasz Wadas, prezes spółki, bez wywożenia części odpadów na inne składowiska, nowa niecka wystarczyłaby na zaledwie 4 lata. ZUK nie chcąc do tego dopuścić, zamierza wywozić część śmieci na inne składowiska (poza miasto), co w przypadku tego akurat oferenta odbije się w kosztach transportu.

Warto dodać, że z podobnymi kłopotami borykają się również inne samorządy oraz obsługujące je spółki. Dla przykładu, w kwietniu tego roku opłaty za odbiór śmieci znacząco podwyższył Dęblin. Stawki wzrosły tam o sto procent, do 20 zł i 40 zł za osobę miesięcznie. W Zamościu samorząd przymierza się do podniesienia cen do nawet 22 zł i 44 zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Trzeźwy umysł / 29 października 2019 r. o 09:03
+17
Niezależni od maja jeszcze śpią? No jedziemy:  "to efekt wieloletnich zaniedbań poprzedniego prezydenta" :))))
 O Marcinek rycerz Pisu w natarciu. :D Podwyżki dopiero się zaczną, taka to dobra rozdawnicza zmiana. :D Kupili sobie głosy, a teraz głupi narodzie Wydrą Wam te pieniądze z nawiązką. :D
Avatar
Konan / 29 października 2019 r. o 12:43
+16
Najniższe stawki  za odbiór śmieci są w Białymstoku (5 i 11 zł) . Stawki te nie zmieniły się od czterech lat i wynoszą 5 i 11 zł. Wszystko dzięki inwestycji w spalarnię, która przekształca stałe odpady w energię cieplną. Dlaczego u nas Janusze biznesu nie pomyśleli o tym tylko zaczeli budować halę?
 Już to widzę jak pomnikowo- postępowi radni wyrażają pozwolenie na budowę spalarni i mniejsze rachunki. Za to w budowie i rozbiórce pomników są dobrzy. 
Avatar
i very gut / 29 października 2019 r. o 08:27
+16
Ola / 16 minut temu A czemu na wsiach gminy Pulawy jest tylko 12 zl za osobe.co tam sa inne smieci?przeciez trzeba tam dojechac a to dalej niz po miescie i u nas 18 zl.od osoby. Bo tam ludzie dokładnie segregują, co 2 miesiące na zmianę są zabierane szkło z popiołem/trawą a gabarytowe i elektro raz w roku.Natomiast w mieście wyjdź sobie przed blok do śmietnika to zobaczysz różnicę.
Avatar
No to koniec dobrobytu / 29 października 2019 r. o 08:24
+15
Niezależni od maja jeszcze śpią? No jedziemy:  "to efekt wieloletnich zaniedbań poprzedniego prezydenta" :))))
 Oj trollu nie uda Ci się ta sztuczka, wzrost cen to pokłosie obietnic wyborczych PiS, teraz to dopiero będą podwyżki wszystkiego, łącznie z pieczywem, nabiałem itd... Maj nie ma tu nic do pomysłów rządu, a ktoś za te wszystkie programy socjalne będzie musiał zapłacić, a kto jak nie naiwny suweren. 
Avatar
koko / 29 października 2019 r. o 13:38
+14
Spalarni nie można wybudować, bo większe zapotrzebowanie jest m.in. na pomniki.
Avatar
Czapl / 29 października 2019 r. o 10:16
+14
No i to jest totalne zaniedbanie i nieodpowiedzialność poprzedniego prezydenta Puław. zaczął budowę horrendalnie drogiej hali sportowej (komu to potrzebne- budżet na 10 pękł i mamy ponad 110mln długu), zamiast zrobić spalarnie śmieci, która załatwia dwie sprawy: zwiększenie żywotności wysypiska do kilkunastu lat + produkcja ciepła i uniezależnienie się cieplne od drogiego monopolisty zakładów azotowych = mniejsze opłaty za ogrzewanie dla mieszkańców. A tak nie dość, że zaraz będzie problem i nas śmieci zaleją to kasa za śmieci w górę, OPEC w górę itp. A teraz problem bo miasto się wypompowało na coś co nie jest niezbędne i może za dwie kadencje sie odkuje...
No i to jest totalne zaniedbanie i nieodpowiedzialność poprzedniego prezydenta Puław. zaczął budowę horrendalnie drogiej hali sportowej (komu to potrzebne- budżet na 10 pękł i mamy ponad 110mln długu), zamiast zrobić spalarnie śmieci, która załatwia dwie sprawy: zwiększenie żywotności wysypiska do kilkunastu lat + produkcja ciepła i uniezależnienie się cieplne od drogiego monopolisty zakładów azotowych = mniejsze opłaty za ogrzewanie dla mieszkańców. A tak nie dość, że zaraz będzie problem i nas śmieci zaleją to kasa za śmieci w górę, OPEC... rozwiń
Avatar
Gość / 29 października 2019 r. o 08:40
+14
Na wsiach odbierają tylko raz w miesiącu, więc jest parę groszy taniej.........
Avatar
Gość / 29 października 2019 r. o 09:55
+13
Dlaczego wzrasta i co to jest opłata marszałkowska?
Avatar
Gość / 29 października 2019 r. o 09:36
+13
Dzięki "dobra" zmiano.
Avatar
POławianka / 30 października 2019 r. o 08:43
+12
Rządy PiS przy urnach się podobały? To teraz nie płakać tylko płacić, płacić, płacić i zaciskać pasa. A kryzys nieuchronnie kroczy...... Sami chcieliście, no to macie. 
Avatar
Gość / 30 października 2019 r. o 20:24
-1
Może jednak wstrzymają bo za kilka miesięcy trzeba głosować na prezydenta uległego........ dooopa
Avatar
POławianka / 30 października 2019 r. o 08:43
+12
Rządy PiS przy urnach się podobały? To teraz nie płakać tylko płacić, płacić, płacić i zaciskać pasa. A kryzys nieuchronnie kroczy...... Sami chcieliście, no to macie. 
Avatar
ko / 30 października 2019 r. o 07:12
+10
Budowa spalarni jest w planach, bo nasze wysypisko wystarczy maksymalnie na 3-4 lata, więc jako alternatywa o czym mówiono na komisji jest budowa spalarni. Dlaczego nie myślano o tym wcześniej, to już sami sobie odpowiedzcie i tak to są wieloletnie zaniedbania, bo teraz na predce trzeba szukać rozwiązania, by miasta zamiast Wisły nie zalały tony śmieci.
 Bo ceny w Polsce nie mogą zmieniać się i rosnąć, jak na zachodzie o dolnych parę procent, tylko od razu o min. 50-100%.
Avatar
Gość / 30 października 2019 r. o 06:08
+4
Płacę rosną o 40%???? K....... WA NIE!!!! ALE KOSZTY TAK!!!! K... wa.... Jak traktujecie naród rządzie....?! Co to ma k... wa być?!!
Avatar
Gość / 29 października 2019 r. o 22:37
+6
Ojojoj, a taki Maj był bohater, prawie Janosik, a tu drożyzna w mieście idzie. Ciekawe co z podatkami np. od nieruchomości będzie?
Avatar
Patryk / 29 października 2019 r. o 22:12
-1
Tak a ja uważam, powinni mi za te śmieci jeszcze płacić największą kasa jest z recyklingu śmieci ludzie w pl tego nie rozumieją powinni otwierać zakłady recyklingowe i produkować również z tego badziewia gaz do samochodów ale lepiej wpiepszac kasę złodziejom do kieszeni do puki to się nie zmieni będzie tu dziadostwo. Tępi Ci ludzie jak druty i i dają się robić...Dno
Avatar
Gość / 29 października 2019 r. o 21:27
+7
i co teraz z obiecanymi obniżkami danin i opłat poprzez ich niepodwyższanie?
Avatar
Adi / 29 października 2019 r. o 21:23
-1
Zdrożeć mogą tylko usługi nic wiecej ponieważ jeśli chodzi o spożywke mamy od dawna zachodnie ceny także tu pola manewru do wzrostów nie będzie nawet jesli najniższa bedzie 4000zl.
Avatar
gość / 29 października 2019 r. o 21:14
-2
kretyni czytajcie ze zrozumieniem, wpływ na wzrost opłat za śmieci będzie miał także koszt ich zagospodarowania. Tutaj do głosu dochodzi opłata marszałkowska, czyli rodzaj podatku jaki (w związku z unijnym prawem) muszą ponosić firmy korzystające ze składowisk. Ten rodzaj ekologicznej daniny w przyszłym roku wzrośnie z obecnych 170 zł do 270 zł za każdą tonę śmieci, jaka trafi na wysypisko. To wzrost o prawie 60 procent. PO co nam ta UNIA w takim razie, to są jej plusy.
Avatar
/ 29 października 2019 r. o 21:07
-2
No i to jest totalne zaniedbanie i nieodpowiedzialność poprzedniego prezydenta Puław. zaczął budowę horrendalnie drogiej hali sportowej (komu to potrzebne- budżet na 10 pękł i mamy ponad 110mln długu),  zamiast zrobić spalarnie śmieci, która załatwia dwie sprawy:  zwiększenie żywotności wysypiska do kilkunastu lat + produkcja ciepła i uniezależnienie się cieplne od drogiego monopolisty zakładów azotowych = mniejsze opłaty za ogrzewanie dla mieszkańców. A tak nie dość, że zaraz będzie problem i nas śmieci zaleją to kasa za śmieci w górę, OPEC w górę itp. A teraz problem bo miasto się wypompowało na coś co nie jest niezbędne i może za dwie kadencje sie odkuje...
Nie łżyj trollu!!! Decyzję o budowie hali podjęli w poprzedniej kadencji radni pisu radny Maj i PSPP pod naciskiem stojących nad nimi zawodników ręcznych. A o budowie spalarni to Ty nie masz bladego pojęcia
Nie łżyj trollu!!! Decyzję o budowie hali podjęli w poprzedniej kadencji radni pisu radny Maj i PSPP pod naciskiem stojących nad nimi zawodników ręcznych. A o budowie spalarni to Ty nie masz bladego pojęcia rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar domu w Hiniszowie. Nie ma czego odbudowywać
zdjęcia
galeria

Pożar domu w Hiniszowie. Nie ma czego odbudowywać

Dom spłonął całkowicie. Mieszkańcom udało się uciec ze środka.

Znoszenie obostrzeń. Na początek szkoły, potem fryzjerzy, na końcu siłownie

Znoszenie obostrzeń. Na początek szkoły, potem fryzjerzy, na końcu siłownie

Adam Niedzielski, minister zdrowia tłumaczy, jak ma wyglądać zdejmowanie obostrzeń.

Premiera online filmu "Jest nasTroje"
22 kwietnia 2021, 19:00

Premiera online filmu "Jest nasTroje"

Chatka Żaka i Grupa Taneczna zMYsł zapraszają na premierę online filmu "Jest nasTroje", która odbędzie się na Facebooku 22 kwietnia o godz. 19.

Potrącenie łosia w Lublinie. Zwierzę nie żyje
zdjęcia
galeria

Potrącenie łosia w Lublinie. Zwierzę nie żyje

Nie żyje łoś, który rano został potrącony przez samochód na al. Witosa.

Nagły zwrot ws. Lubelskiego Roweru Miejskiego. Jednak powróci na ulice?

Nagły zwrot ws. Lubelskiego Roweru Miejskiego. Jednak powróci na ulice?

Prezydent chce wyłożyć więcej pieniędzy na uruchomienie Lubelskiego Roweru Miejskiego – oficjalnie potwierdza Ratusz. Przypomnijmy: jedyna firma gotowa obsługiwać rowery życzy sobie za to więcej, niż spodziewał się wydać Urząd Miasta

Już nie dali rady się opierać. Sanepid zamyka siłownię w Lublinie

Już nie dali rady się opierać. Sanepid zamyka siłownię w Lublinie

Lubelski klub fitness 7FIT został zamknięty przez sanepid. Właściciela lokalu prawdopodobnie czeka też sprawa w sądzie. Powód? Działanie w trakcie epidemii.

30-letni Marcin nie żyje. Policjanci stosowali samosądy?
wideo
film

30-letni Marcin nie żyje. Policjanci stosowali samosądy?

Po śmierci 30-letniego mieszkańca Piątku (woj. łódzkie) i aresztowaniu dwojga policjantów na jaw zaczęły wychodzić wstrząsające informacje. Czy tamtejsi policjanci od lat sami wymierzali kary?

Zmiany w planie szczepień. Dziś poznamy szczegóły

Zmiany w planie szczepień. Dziś poznamy szczegóły

– We wtorek zostaną przedstawione zmiany w harmonogramie szczepień dotyczące rejestracji kolejnych roczników na szczepienia - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Harmonogram ma objąć terminy rejestracji do 10 maja.

Julia Szeremeta odpadła w ćwierćfinale młodzieżowych mistrzostw świata w Kielcach

Julia Szeremeta odpadła w ćwierćfinale młodzieżowych mistrzostw świata w Kielcach

Za mocna dla lublinianki okazała się Sthelyne Grosy

Lublin. Łoś między jadącymi samochodami. Został potrącony
aktualizacja

Lublin. Łoś między jadącymi samochodami. Został potrącony

Zdjęcie potężnego łosia na al. Witosa dostaliśmy od naszego Czytelnika.

Lublin. Miasto zachęca, żebyś przygarnął nietoperza

Lublin. Miasto zachęca, żebyś przygarnął nietoperza

Do 26 kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia od wszystkich, którzy chcą na swej posesji ugościć nietoperze.

Posłanka Monika Pawłowska zapowiada, że pozwie lewicowego blogera

Posłanka Monika Pawłowska zapowiada, że pozwie lewicowego blogera

To polityczna zemsta – mówi chełmska posłanka Monika Pawłowska o opublikowanych w internecie zdjęciach przedstawiających jej rzekome agresywne zachowanie wobec swojego asystenta. Parlamentarzystka, która niedawno odeszła z Lewicy do Porozumienia, zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 kwietnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 kwietnia 2021 r.

Szalenie trudno go spotkać, ale w końcu wilk z lasu koło Puław dał się złapać kamerze
Wideo
film

Szalenie trudno go spotkać, ale w końcu wilk z lasu koło Puław dał się złapać kamerze

W lasach puławskiego nadleśnictwa żyje ich tylko kilka. Wykonanie im zdjęcia jest bardzo trudne, bo wilki z natury unikają ludzi. Tę fotografię udało się wykonać dzięki jednej z kamer, tzw. foto-pułapek należących do lokalnego miłośnika dzikiej przyrody, Cezarego Janisza.

Puławskie restauracje wywieszają białą flagę. Sanepid wygrał

Puławskie restauracje wywieszają białą flagę. Sanepid wygrał

Central Park Bistro, puławska restauracja, która od początku lutego, wbrew rozporządzeniu, przyjmowała klientów wewnątrz lokalu, wróciła do wydawania dań tylko na wynos. Na ten sam krok zdecydował się Byczek Bistro.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.