INNE

TBS Śląsk II Wrocław – AZS UMCS Start II Lublin 88:92. Niech żyje rezerwa

AZS UMCS Start II Lublin rozegrał kapitalny mecz we Wrocławiu i niespodziewanie pokonał rezerwy Śląska w I lidze koszykarzy

AZS UMCS Start II Lublin – MKS Znicz Basket Pruszków 103:64. Jednostronne widowisko

AZS UMCS Start II Lublin został wzmocniony zawodnikami z Energa Basket Ligi i odniósł przekonujące zwycięstwo

SKS Starogard Gdański – AZS UMCS Start II Lublin 98:94. Zwycięstwo było bardzo blisko

AZS UMCS Start II Lublin dzielnie walczył z faworyzowanym SKS Starogard Gdański, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywali.

AZS UMCS Start II Lublin – KS Księżak Łowicz 88:80. Świetna końcówka

AZS UMCS Start II Lublin w efektownym stylu rozpoczął sezon. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego pokonali 88:80 Księżak Łowicz

AZS UMCS Start II Lublin zaczyna sezon w Suzuki I lidze i celuje w utrzymanie

Przypomnijmy, że lubelska drużyna to tegoroczny beniaminek rozgrywek. W poprzednim sezonie podopieczni Przemysława Łuszczewskiego stoczyli wspaniałą walkę na drugim froncie, w czasie której doszli aż do finału ligi. W nim przegrali wprawdzie z Żakiem Koszalin, ale i tak uzyskali prawo gry w I lidze.

Athletic Training najlepszym zespołem turnieju finałowego Lubelskie Cup 3x3

To była znakomita promocja koszykówki. W samym sercu Lublina, przed gmachem Centrum Spotkania Kultur, rozegrano kapitalną imprezę, która zainteresowała mnóstwo kibiców

W Lublinie odbyła się czternasta edycja Alco Cup

Najlepszy okazał się zespół Pozytywnego Porycia

AZS UMCS Start Lublin poznał rywala w pierwszej kolejce Suzuki I ligi

Suzuki I ligi koszykarzy nastąpi 24 września w Lublinie. W niej miejscowy AZS UMCS Start podejmie KS Księżak Łowicz

Koszykówka 3x3. Camaro Zamość zwyciężyło w turnieju Twierdza Zamość Cup 2021

Zamojszczyzna w ostatnich latach nie słynie z wielkich tradycji koszykarskich. Seniorska koszykówka na wyższym poziomie zaglądała ta bardzo rzadko, a rywalizacja byłą toczona co najwyżej na poziomie III ligi. Dlatego koszykówka 3x3 jest dla miłośników basketu z tego regionu olbrzymią szansą, a przedstawiciele Zamościa czy Biłgoraja coraz mocniej zaznaczają swoją obecność w różnego rodzaju turniejach

Koszykówka 3x3. K2 Sky Tattoo Radom wygrało Bitwę o Lublin

Impreza rozgrywana na obiektach Centrum Kultury Fizycznej UMCS zgromadziła przedstawicieli z całej Polski

Marek Lembrych ponownie został prezesem Lubelskiego Związku Koszykówki

Znany działacz pełni tę funkcję od 2007 r. i za jego kadencji lubelska koszykówka osiągnęła wiele sukcesów.

LNBA MigelsBrothers przedłużyli swoje szanse na tytuł mistrzowski

Obrońcy tytułu muszą jednak liczyć na potknięcie Matematyki

UMCS Lublin został Akademickim Mistrzem Polski w koszykówce 3x3

MVP Imprezy został Szymon Jaworski ze zwycięskiej drużyny

Start Lublin awansował do półfinału mistrzostw Polski U-17

Zespół Marcina Ciećko i Wojciecha Paszka rywalizował w turnieju ćwierćfinałowym w Krakowie.

Rozgrywki Pod Koszami Dziennika Wschodniego uroczyście zakończone

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W sobotę odbyło się uroczyste zakończenie sezonu 2019/2020. Puchar za mistrzostwo zdobył zespół The Reds

Zmarł Maciej Bielak - legenda lubelskiego Startu

W środę zmarł Maciej Bielak, jedna z legend lubelskiego Startu

MKS Start Lublin nie zagra w finale mistrzostw Polski U-19

MKS Start Lublin zajął trzecie miejsce w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski U-19.

LNBA. Świetna postawa Basketball Fever

Ten zespół w przeszłości nosił nazwę Arkada i był kojarzony głównie z gry w Konferencji A. Poziom niżej zawodnicy Basketball Fever radzą sobie wyśmienicie i nie jest wykluczone, że niedługo wrócą na swoje miejsce.

Ruszyły rozgrywki LNBA

W pierwszej kolejce nie brakowało emocji. Najbardziej interesująco w pierwszej serii zapowiadał się mecz Alco i Rodmosu. Już patrząc na protokół meczowy można zauważyć, że długa przerwa w rozgrywkach sprawiła, że na razie drużyny występują w mocno okrojonych składach.

LNBA wraca do gry, można się zgłaszać do rozgrywek Pod Koszami Dziennika Wschodniego

Już w sobotę rusza bowiem LNBA. Ciekawie dzieje się również w rozgrywkach Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego.

Start Lublin zajął 11 miejsce w mistrzostwach Polski U-16 w koszykówce

Eskapada „czerwono-czarnych” na Dolny Śląsk zakończyła się poniżej oczekiwań, bo podopieczni Wojciecha Paszka i Ireneusza Marcina Ciećko zajęli dopiero 11 miejsce.

Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce kobiet od czwartku w Lublinie

Od czwartku do soboty w Lublinie będą rozgrywane półfinały B Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet.

MKS Start Lublin dziewiąty w Mistrzostwach Polski U-18 [zdjęcia]

Nawrot Śląsk Wrocław zdobył mistrzostwo Polski U-18. W finałowym turnieju rozgrywanym w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli Start zajął dopiero 9 miejsce

Lublin StreetBasket 2020. We wtorek rusza cykl turniejów

Na przełomie lipca i sierpnia w Lublinie będą rozgrywane turnieje koszykówki 3x3. W ramach Lublin StreetBasket 2020 rywalizacja będzie się odbywała w trzech kategoriach wiekowych. Najbliższy turniej już we wtorek, 28 lipca.