Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

TAURON BASKET LIGA KOBIET

17 maja 2018 r.
8:08

Wojciech Szawarski (Pszczółka AZS UMCS): Wybraliśmy ryzyko

0 7 A A
(fot. AZS.UMCS.PL)

ROZMOWA Z Wojciechem Szawarskim, szkoleniowcem koszykarek Pszczółki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Od zakończenia sezonu minęło już sporo czasu. Jak, tak już na spokojnie, ocenia pan ten swój debiutancki sezon w roli szkoleniowca Pszczółki?

– Generalnie uważam, że był udany, choć pewien niedosyt oczywiście jest. Skończyliśmy z dwoma kontuzjami i to zamazało nieco obraz, bo powinniśmy podjąć bardziej zaciętą walkę w play-off. Trafiliśmy jednak na mocnego przeciwnika, który został mistrzem Polski i w tak okrojonym składzie nie mieliśmy szans, żeby powalczyć. CCC pokazało klasę.

  • Można powiedzieć, że decydujący okazał się sezon zasadniczy i to że nie udało się wywalczyć rozstawienia, mimo iż były na to szanse.

– Tak naprawdę przez cały sezon mieliśmy jedną poważną wpadkę, z Sosnowcem u siebie. Wygranie tego jednego meczu nic by nam nie dało, bo do piątego miejsca zabrakło nam trzech zwycięstw. Oczywiście, można było wygrać u siebie jeszcze z Energą, Basketem czy Ślęzą, ale to bardzo dobre zespoły i żeby je pokonać, trzeba było mieć swój dzień.

  • No i później te kontuzje. Kolejny już raz decydują o losach Pszczółki w play-off. Przed pana przyjściem do zespołu było podobnie.

– To, że są kontuzje, to nic nadzwyczajnego. To koszt profesjonalnego uprawiania sportu. Niestety, ale w naszych realiach finansowych mamy do wyboru zatrudnić 12 przeciętych zawodniczek i grać stabilnym składem o dziewiąte miejsce albo osiem, w tym kilka topowych, które pozwolą na walkę o najwyższe cele. Wybraliśmy ryzyko.

  • Za rok też tak będzie?

– Mam nadzieję, że uda się zgromadzić większy budżet i będziemy mogli zatrudnić więcej zawodniczek, prezentujących ekstraklasowy poziom. Ale jeżeli znów pojawi się taka konieczność i na mnie spadnie podjęcie decyzji, to wolę dalej ryzykować dla choćby niewielkiej szansy gry o medale. W sporcie liczą się trofea.

  • Jest pan zadowolony z postawy wszystkich zawodniczek w minionym sezonie czy niektóre pana rozczarowały?

– Rozczarowanie to nie jest dobre słowo, ale mam świadomość, że jedna czy dwie mogłyby dać coś więcej zespołowi. Tyle, że to nie zawsze wina zawodniczek. Czasem to trener mus popracować, żeby je odblokować psychicznie, lepiej wykorzystać ich umiejętności. Na pewno zależało mi na tym, żeby wszystkie czuły moje zaufanie i wierzę, że tak było. Ja mogę powiedzieć, że z większości jestem zadowolony. Jako drużyna graliśmy bardzo ambitnie.

  • To ile z tych ambitnych zawodniczek zostanie w Lublinie na przyszły sezon?

– Odbyliśmy już sporo rozmów, z jednymi jesteśmy bliżej porozumienia, z innymi dalej, ale o konkretnych liczbach i nazwiskach nie mogę jeszcze mówić. Jeżeli to będzie możliwe, chcielibyśmy uniknąć rewolucji kadrowej.

  • Jeżeli to będzie możliwe…

– Wiadomo, że niektóre zawodniczki mają za sobą bardzo dobry sezon, wykręciły świetne statystki i ciężko będzie je zatrzymać za te same pieniądze.

  • Odejście Feyondy Fitzgerald i Uju Ugoki byłoby dużą stratą.

– Na pewno tak, dlatego zrobimy wszystko, żeby je zatrzymać.

  • Dajana Butulija powiedziała, że może zostać w Lublinie.

– Jest na to szansa. Wciąż rozmawiamy.

  • Podobno do Pszczółki może wrócić Katarzyna Trzeciak.

– Jest w naszym kręgu zainteresowań.

  • Kiedy pierwsze oficjalne informacje kadrowe?

– Myślę, że jeszcze w maju powinniśmy poinformować o pierwszych konkretach.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 maja 2018 o 09:37
0
Wreszcie pierwsza informacja o składzie Pszczółek. Na nowy sezon w drużynie pozostaje Dorota Mistygacz.
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 19:48
0
Miałem nadzieję, że dziś na klubowym FB pojawi się choć jedno nazwisko zawodniczki, która zagra w nowym sezonie. Tymczasem pokazała się jedynie informacja o tym, że trenerem pozostanie nadal W. Szawarski. To fajnie, ale o tym fakcie media poinformowały już kilka tygodni temu.
Avatar
Fan / 17 maja 2018 o 14:44
0
Pozwolę sobie coś napisać bo w poprzednim sezonie byłem przeciwnikiem Szawarskiego. Okazało się ,że byłem w błędzie - to nie Szawarski, Szewczyk czy jakikolwiek przyzwoity trener był/jest problemem w tym klubie tylko budżet. Wojtek zachował się rozsądnie zachowując większość zawodniczek z ekipy Szewczyka, ale taka Jujka, Dogoburozowa czy inne Polki były rozczarowaniem. Wielkim sukcesem było pozyskanie Fitzgerald (jednak Amerykanka robiła różnicę w porównaniu z Owczarzak), a Serbka czy Cybulska to też trafione wybory. Niestety Ugoka pięknie się rozwinęła (progres widać od pierwszego miesiąca pracy z Szewczykiem; pytanie: dlaczego inne zawodniczki tak się nie rozwinęły, zwłaszcza polskie?), a więc trzeba liczyć się z podwyżką kontraktu albo, odejściem. Zatem ja pierwszy krzykacz sprzed poprzedniego sezonu, teraz przed tym nowym sezonem ufam Szawarskiemu i jego transferom - pamiętajmy, że to budżet decyduje na kogo można realnie liczyć. Moim zdaniem przed playoff konieczne są wzmocnienia w styczniu/lutym (Ostrovia pokazała, że z mniejszym budżetem można wtedy zakontraktować bardzo dobrą zawodniczkę). Powodzenia PS Moim zdaniem najlepsze transfery zagraniczne do klubu to: Uju Destiny Williams Tess Maugen Fitzgerald (sorki za błędy w nazwiskach, ale nie chce mi się sprawdzać pisowni)
Pozwolę sobie coś napisać bo w poprzednim sezonie byłem przeciwnikiem Szawarskiego. Okazało się ,że byłem w błędzie - to nie Szawarski, Szewczyk czy jakikolwiek przyzwoity trener był/jest problemem w tym klubie tylko budżet. Wojtek zachował się rozsądnie zachowując większość zawodniczek z ekipy Szewczyka, ale taka Jujka, Dogoburozowa czy inne Polki były rozczarowaniem. Wielkim sukcesem było pozyskanie Fitzgerald (jednak Amerykanka robiła różnicę w porównaniu z Owczarzak), a Serbka czy Cybulska to też trafione wybory. Niestety Ugoka pięknie ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 12:07
0
Po co w drużynie Trzeciak? Przecież Cebulska jest od niej lepszą rozgrywającą. Mam nadzieję, że potwierdzą się te informacje o Szajtauer i Adamowicz, bo wreszcie polska rotacja byłaby na solidnym poziomie.
Avatar
bikiniarz / 17 maja 2018 o 11:53
0
No, Trzeciak ściągnąć, do tego Koperwas z Kasperską z Gdańska (bo awansowały do BLK), Dobrowolska z Szawarskim już są i jest git majonez! Spełnią się marzenia wielu tutejszych znawców kosza i postulat "Lublin dla Lubelaków" im się wypełni. I drużyna będzie grać pięknie jak tłoki w silniku FSC "Żuk" - od zwycięstwa do zwycięstwa. Tych co bardziej wymagających lokalnych patriotów może jeszcze mierzić, że zaciąg zza oceanu jakiś mało lubelski, jest więc remedium - Jess Dulębę "odgrzać". Ona w zasadzie prawie tutejsza...
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 10:46
0
Fragment wywiadu W. Szawarskiego zamieszczonego dzisiaj na stronie klubu AZS UMCS "Czy będą znaczące zmiany w składzie w porównaniu do sezonu 2017/2018? Na pewno kadra będzie się różniła. Nie wiem, czy drastycznie. Możliwe jest jednak, że będziemy musieli dokonać wielu zmian. Chciałbym teraz nieco inaczej zbudować drużynę. Czy są już czynione starania o jakieś wzmocnienia? Na jakich pozycjach szukacie? Zaczęliśmy od skompletowania polskiego składu. Ten etap jest blisko finalizacji. Poszukujemy też na rynku europejskim na pozycje “2” i “4”. W zasadzie jedną zawodniczkę już praktycznie mamy. Natomiast jeśli chodzi o Amerykanki, tu nie ma pośpiechu. Chciałbym mieć je w zespole na pozycjach “1” i “5”.
Fragment wywiadu W. Szawarskiego zamieszczonego dzisiaj na stronie klubu AZS UMCS "Czy będą znaczące zmiany w składzie w porównaniu do sezonu 2017/2018? Na pewno kadra będzie się różniła. Nie wiem, czy drastycznie. Możliwe jest jednak, że będziemy musieli dokonać wielu zmian. Chciałbym teraz nieco inaczej zbudować drużynę. Czy są już czynione starania o jakieś wzmocnienia? Na jakich pozycjach szukacie? Zaczęliśmy od skompletowania polskiego składu. Ten etap jest blisko finalizacji. Poszukujemy też na rynku europejskim na pozycje “2... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 09:02
0
Na giełdzie transferowej - na forach koszykarskich - pojawiają się już nazwiska kilku zawodniczek, które mogą przyjść do drużyny Pszczółek. Są to oczywiście niepotwierdzone wieści, ale mówi się o 2 polskich koszykarkach - Szajtauer z Gorzowa i Adamowicz z Artego oraz o ukraińskiej skrzydłowej grającej ostatnio w Poznaniu - Rymarenko. Ponadto na klubowym facebooku AZS UMCS jest zapowiedź pojawienia się wkrótce informacji o pierwszych transferach na nowy sezon.
Avatar
Gość / 21 maja 2018 o 09:37
0
Wreszcie pierwsza informacja o składzie Pszczółek. Na nowy sezon w drużynie pozostaje Dorota Mistygacz.
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 19:48
0
Miałem nadzieję, że dziś na klubowym FB pojawi się choć jedno nazwisko zawodniczki, która zagra w nowym sezonie. Tymczasem pokazała się jedynie informacja o tym, że trenerem pozostanie nadal W. Szawarski. To fajnie, ale o tym fakcie media poinformowały już kilka tygodni temu.
Avatar
Fan / 17 maja 2018 o 14:44
0
Pozwolę sobie coś napisać bo w poprzednim sezonie byłem przeciwnikiem Szawarskiego. Okazało się ,że byłem w błędzie - to nie Szawarski, Szewczyk czy jakikolwiek przyzwoity trener był/jest problemem w tym klubie tylko budżet. Wojtek zachował się rozsądnie zachowując większość zawodniczek z ekipy Szewczyka, ale taka Jujka, Dogoburozowa czy inne Polki były rozczarowaniem. Wielkim sukcesem było pozyskanie Fitzgerald (jednak Amerykanka robiła różnicę w porównaniu z Owczarzak), a Serbka czy Cybulska to też trafione wybory. Niestety Ugoka pięknie się rozwinęła (progres widać od pierwszego miesiąca pracy z Szewczykiem; pytanie: dlaczego inne zawodniczki tak się nie rozwinęły, zwłaszcza polskie?), a więc trzeba liczyć się z podwyżką kontraktu albo, odejściem. Zatem ja pierwszy krzykacz sprzed poprzedniego sezonu, teraz przed tym nowym sezonem ufam Szawarskiemu i jego transferom - pamiętajmy, że to budżet decyduje na kogo można realnie liczyć. Moim zdaniem przed playoff konieczne są wzmocnienia w styczniu/lutym (Ostrovia pokazała, że z mniejszym budżetem można wtedy zakontraktować bardzo dobrą zawodniczkę). Powodzenia PS Moim zdaniem najlepsze transfery zagraniczne do klubu to: Uju Destiny Williams Tess Maugen Fitzgerald (sorki za błędy w nazwiskach, ale nie chce mi się sprawdzać pisowni)
Pozwolę sobie coś napisać bo w poprzednim sezonie byłem przeciwnikiem Szawarskiego. Okazało się ,że byłem w błędzie - to nie Szawarski, Szewczyk czy jakikolwiek przyzwoity trener był/jest problemem w tym klubie tylko budżet. Wojtek zachował się rozsądnie zachowując większość zawodniczek z ekipy Szewczyka, ale taka Jujka, Dogoburozowa czy inne Polki były rozczarowaniem. Wielkim sukcesem było pozyskanie Fitzgerald (jednak Amerykanka robiła różnicę w porównaniu z Owczarzak), a Serbka czy Cybulska to też trafione wybory. Niestety Ugoka pięknie ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 12:07
0
Po co w drużynie Trzeciak? Przecież Cebulska jest od niej lepszą rozgrywającą. Mam nadzieję, że potwierdzą się te informacje o Szajtauer i Adamowicz, bo wreszcie polska rotacja byłaby na solidnym poziomie.
Avatar
bikiniarz / 17 maja 2018 o 11:53
0
No, Trzeciak ściągnąć, do tego Koperwas z Kasperską z Gdańska (bo awansowały do BLK), Dobrowolska z Szawarskim już są i jest git majonez! Spełnią się marzenia wielu tutejszych znawców kosza i postulat "Lublin dla Lubelaków" im się wypełni. I drużyna będzie grać pięknie jak tłoki w silniku FSC "Żuk" - od zwycięstwa do zwycięstwa. Tych co bardziej wymagających lokalnych patriotów może jeszcze mierzić, że zaciąg zza oceanu jakiś mało lubelski, jest więc remedium - Jess Dulębę "odgrzać". Ona w zasadzie prawie tutejsza...
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 10:46
0
Fragment wywiadu W. Szawarskiego zamieszczonego dzisiaj na stronie klubu AZS UMCS "Czy będą znaczące zmiany w składzie w porównaniu do sezonu 2017/2018? Na pewno kadra będzie się różniła. Nie wiem, czy drastycznie. Możliwe jest jednak, że będziemy musieli dokonać wielu zmian. Chciałbym teraz nieco inaczej zbudować drużynę. Czy są już czynione starania o jakieś wzmocnienia? Na jakich pozycjach szukacie? Zaczęliśmy od skompletowania polskiego składu. Ten etap jest blisko finalizacji. Poszukujemy też na rynku europejskim na pozycje “2” i “4”. W zasadzie jedną zawodniczkę już praktycznie mamy. Natomiast jeśli chodzi o Amerykanki, tu nie ma pośpiechu. Chciałbym mieć je w zespole na pozycjach “1” i “5”.
Fragment wywiadu W. Szawarskiego zamieszczonego dzisiaj na stronie klubu AZS UMCS "Czy będą znaczące zmiany w składzie w porównaniu do sezonu 2017/2018? Na pewno kadra będzie się różniła. Nie wiem, czy drastycznie. Możliwe jest jednak, że będziemy musieli dokonać wielu zmian. Chciałbym teraz nieco inaczej zbudować drużynę. Czy są już czynione starania o jakieś wzmocnienia? Na jakich pozycjach szukacie? Zaczęliśmy od skompletowania polskiego składu. Ten etap jest blisko finalizacji. Poszukujemy też na rynku europejskim na pozycje “2... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 09:02
0
Na giełdzie transferowej - na forach koszykarskich - pojawiają się już nazwiska kilku zawodniczek, które mogą przyjść do drużyny Pszczółek. Są to oczywiście niepotwierdzone wieści, ale mówi się o 2 polskich koszykarkach - Szajtauer z Gorzowa i Adamowicz z Artego oraz o ukraińskiej skrzydłowej grającej ostatnio w Poznaniu - Rymarenko. Ponadto na klubowym facebooku AZS UMCS jest zapowiedź pojawienia się wkrótce informacji o pierwszych transferach na nowy sezon.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wjazdowe zwycięstwa Hetmana i Tomasovii, rehabilitacja Włodawianki

Wjazdowe zwycięstwa Hetmana i Tomasovii, rehabilitacja Włodawianki 1 0

Przed pierwszym gwizdkiem meczu Polesie – Tomasovia faworytem spotkania byli przyjezdni. A tymczasem od trzeciej minuty to piłkarze Zbigniewa Wójcika wyszli na prowadzenie. Po długim podaniu w dobrej sytuacji znalazł się Jacek Cybul i pewnym strzałem otworzył wynik.

Mural z bitwą trafi na ścianę zakładu karnego

Mural z bitwą trafi na ścianę zakładu karnego 0 0

Najpóźniej do końca września mur Zakładu Karnego ozdobi mural autorstwa Agnieszki Rzeźniak poświęcony bitwie pod Osuchami 1944 r.

Przebudują Biedronkę w centrum Lublina. Chcieli postawić nowy budynek

Przebudują Biedronkę w centrum Lublina. Chcieli postawić nowy budynek 3 3

Portugalska sieć handlowa chce przebudować swój sklep w ścisłym centrum Lublina, przy ul. Zamojskiej. Planowała tu nawet nowy budynek, ale ostatecznie stanęło na odnowie starego. Pawilon z lat 70. ubiegłego wieku jest jednym z „obiektów XXX-lecia PRL”. Inwestor stara się już o pozwolenie na rozpoczęcie prac

Pożyczki unijne dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego

Pożyczki unijne dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego 5

Prowadzisz firmę w województwie lubelskim? Chcesz się rozwijać, ale brak odpowiednich zasobów to uniemożliwia? Skorzystaj ze środków unijnych i rozwiń skrzydła

Avia wygrała z KSZO, Orlęta Spomlek zmiażdżone w Rzeszowie

Avia wygrała z KSZO, Orlęta Spomlek zmiażdżone w Rzeszowie 2 2

Nie tak to miało wyglądać po dwóch kolejkach. Avia najpierw słabo rozpoczęła nowy sezon i przegrała w Kraśniku z tamtejszą Stalą. Później był zdecydowanie lepszy występ przeciwko Motorowi, ale znowu zakończył się bez punktów. W niedzielę piłkarze Dominika Bednarczyka, chociaż zagrali na trudnym terenie w Ostrowcu Świętokrzyski, to liczyli na przełamanie.

Hutnik Kraków – Wisła Puławy 0:1. Plan wypalił w stu procentach

Hutnik Kraków – Wisła Puławy 0:1. Plan wypalił w stu procentach 5 2

Trwa dobra passa Wisły na początku nowego sezonu. Licząc także mecz Pucharu Polski puławianie zanotowali właśnie trzecie zwycięstwo w czwartym meczu. Tym razem ograli na trudnym terenie w Krakowie tamtejszego Hutnika 1:0. Nie musieli się jednak martwić o końcowy wynik, gdyby nie kiepska skuteczność

Stal Kraśnik – Spartakus Daleszyce 5:0. Rehabilitacja za Sołę

Stal Kraśnik – Spartakus Daleszyce 5:0. Rehabilitacja za Sołę 1 0

Na razie kibice w Kraśniku przeżywają huśtawkę nastrojów. Na dzień dobry była wygrana z mocną Avią, później porażka w Oświęcimiu, a w niedzielę niebiesko-żółci rozbili Spartakusa Daleszyce aż 5:0.

To pismo od komendanta wzburzyło policjantów. "Uderzono w najmniej zarabiających"

To pismo od komendanta wzburzyło policjantów. "Uderzono w najmniej zarabiających" 96 33

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana, bo w policyjnym budżecie zabrakło pieniędzy. – Aby wyżyć będziemy pożyczać kasę po rodzinie i znajomych. Zaczynam się wstydzić gdzie pracujemy– komentuje jedna z policjantek

Avia II – Sokół 2:2, pozostałe wyniki 2. kolejki lubelskiej okręgówki

Avia II – Sokół 2:2, pozostałe wyniki 2. kolejki lubelskiej okręgówki 0 3

Gospodarze zdobyli dwie bramki w doliczonym czasie gry. Bohaterem spotkania został Łukasz Strug, który zdobył gola na wagę punktu tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego

Janowianka – Granit Bychawa 1:1. Prześladuje ich pech

Janowianka – Granit Bychawa 1:1. Prześladuje ich pech 2 1

Granit Bychawa uratował remis w samej końcówce. Piłkarze z Janowa Lubelskiego mogą mówić o olbrzymim pechu

Azoty Puławy poza podium na turnieju w Kaliszu

Azoty Puławy poza podium na turnieju w Kaliszu 2 1

Azoty Puławy zajęły szóste miejsce w rozegranym w Kaliszu V Szczypiorno Cup. Z trzech spotkań brązowi medaliści wygrali tylko jedno, z gospodarzami Energa MKS Kalisz. W trzydniowej imprezie triumfował mistrz Polski PGE Vive Kielce

Kabaret Starszych Pań i Panów w Centrum Kultury
26 sierpnia 2018, 18:00

Kabaret Starszych Pań i Panów w Centrum Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 sierpnia o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) w ramach akcji Centralny Plac Zabaw wystąpią uczestnicy warsztatów teatralnych z kabaretem Starszych Pań i Panów.

Dino Expo. Wystawa dinozaurów i żywe pająki w Targach Lublin
25 sierpnia 2018, 11:00

Dino Expo. Wystawa dinozaurów i żywe pająki w Targach Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się podróżnicza wystawa dinozaurów połączona z prezentacją egzotycznych gatunków pająków. Na uczestników czeka moc atrakcji - będzie można przejechać się na grzbiecie prehistorycznego gada!

Tribute to Zbigniew Wodecki - Wodecki Twist Festiwal w Lublinie
23 października 2018, 20:30

Tribute to Zbigniew Wodecki - Wodecki Twist Festiwal w Lublinie 4 2

Co Gdzie Kiedy. Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Good Taste Production z radością zaprasza na koncert Tribute to: Zbigniew Wodecki by Wodecki Twist Festiwal w Lublinie! Wydarzenie odbędzie się 23 października o godz. 20.30 w Centrum Spotkania Kultur.

Powiślak Końskowola – Lublinianka 3:3. Wszystkiego było dużo

Powiślak Końskowola – Lublinianka 3:3. Wszystkiego było dużo 0 0

Oby więcej takich meczów! Lublinianka wygrywała w Końskowoli 1:0, przegrywała 1:3, ale zdołała urwać gospodarzom jeden punkt po remisie 3:3

TAURON BASKET LIGA KOBIET
finał

Wyniki:

Artego - Polkowice 66:76
Artego - Polkowice 58:63
Polkowice - Artego 59:46

Tabela:

1. Artego 24 44 1917-1585
2. Wisła Kraków 24 43 1783-1524
3. CCC Polkowice 24 42 2019-1628
4. Energa Toruń 24 42 1794-1656
5. Ślęza Wrocław 24 41 1736-1581
6. Pszczółka 24 38 1687-1637
7. Gorzów Wlkp. 24 37 1805-1740
8. Basket Gdynia 24 36 1917-1789
9. Ostrovia 24 31 1615-1869
10. Zagłębie 24 31 1705-1857
11. Enea Poznań 24 29 1572-1957
12. MKK Siedlce 24 27 1547-1950
13. Widzew Łódź 24 27 1624-1948

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.