IV Liga Lubelska - gr. I

25 kwietnia 2021 r.
22:47

Świdniczanka – Lutnia Piszczac 4:1, wyniki grupy mistrzowskiej Hummel IV ligi

Piłkarze Pawła Pranagala dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty. W starciu z Lutnią Świdniczanka szybko zdobyła dwie bramki. Rywale odpowiedzieli jednak jeszcze w pierwszej połowie i długo kwestia końcowego wyniku była otwarta. Dopiero w ostatnich 20 minutach gospodarze upewnili się, że wywalczą pełną pulę.

Wynik w dziewiątej minucie otworzył Michał Zuber. I można powiedzieć, że naprawdę mocno zapracował na tego gola. To właśnie „Zubi” rozpoczął całą akcję jeszcze na swojej połowie. Na szybkości minął jednego rywala i zagrał do środka, później znowu dostał podanie i oddał szybko piłkę na skrzydło, a następnie popędził w pole karne rywali, gdzie zupełnie niepilnowany dostawił tylko stopę i strzelił na 1:0.

Po pół godzinie gry drużyna Pawła Pranagala miała w zapasie dwa gole. Tym razem po centrze z rzutu wolnego głową do siatki trafił Radosław Kursa. Wydawało się, że Świdniczanka zmierza po pewne zwycięstwo, a tymczasem tuż przed przerwą Damian Artymiuk wywalczył rzut karny, po tym, jak po jego wrzutce jeden z rywali zagrał ręką w swojej szesnastce. Następnie sam zaliczył kontaktowe trafienie z „wapna”.

Wynik 2:1 utrzymywał się aż do 71 minuty. Wówczas zdecydowanie więcej spokoju zapewnił gospodarzom niezawodny Zuber. Kacper Kopyciński wypatrzył kolegę przed szesnastką, a ten znowu miał sporo miejsca i w sytuacji sam na sam spokojnie poczekał aż bramkarz się położy i uderzył do siatki.

Na koniec wejście smoka zaliczył Mateusz Wilk, który na murawie zameldował się w 85 minucie, a kilka chwil później po podaniu od Zubera w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem ustalił rezultat na 4:1.

Świdniczanka Świdnik – Lutnia Piszczac 4:1 (2:1)

Bramki: Zuber (9, 71), Kursa (31), Wilk (90) – Artymiuk (40-z karnego).

Świdniczanka: Kowalczyk – Kowalski, Kursa, Żmuda, Śliwa, Kopyciński, Miazga, Plesz, Martyna (69 Kowalewski), Zuber, Pędlowski (85 Wilk).

Lutnia: Nowachowicz – Warda, Konaszewski, Borowik, Szabat, Artymiuk (62 Tabalov), Olszewski, Korol, Hołownia (83 Pikor), Magier, Bołtowicz (83 Lipiński).

Żółte kartki: Miazga – Magier, Konaszewski.

Sędziował: Mikołaj Rowiński (Lublin)

Szybko załatwili sprawę

Problemów ze zwycięstwem nie miała Victoria Żmudź. Podopieczni Piotra Molińskiego pokonali u siebie POM Iskrę Piotrowice 3:1. Już po 25 minutach było 2:0 dla gospodarzy. Ezana Kashay tym razem zamienił się w asystenta, bo to on podawał przy pierwszym golu Kamila Wareckiego, a także drugim Damiana Ścibiora. Po godzinie gry Dawid Salewski podwyższył na 3:0 i zespół ze Żmudzi mógł spokojne czekać na końcowy gwizdek. W doliczonym czasie gry chwilę radości mieli goście. Karnego sprokurował Robert Kazubski, a na gola zamienił go Łukasz Mietlicki.

Victoria Żmudź – POM Iskra Piotrowice 3:1 (2:0)

Bramki: Warecki (7), Ścibor (25), Salewski (60) – Mietlicki (90+1-z karnego).

Victoria: Perdun – Bartnik, Salewski, Ścibior (65 Łubkowski), Przychodzień, Warecki (68 Kuczyński), K. Sawa (79 Misiurek), Kazubski, Bielecki (54 Stańczykowski), J. Sawa, Kashay (75 Lecki).

POM: Woźniak – Jurko, Maciej Ostrowski (70 Adamczuk), Orłowski, Gustaw, Pusiak (70 Marcin Ostrowski), Lenkiewicz, Mietlicki, Baran, Juchna, Paco.

Żółte kartki: Przychodzień, Salewski, Kazubski, J. Sawa – Maciej Ostrowski, Lenkiewicz.

Sędziował: Konrad Łukiewicz (Zamość).

Lider nadal nie zachwyca

Najlepszy w grupie pierwszej po rundzie zasadniczej Huragan Międzyrzec Podlaski nadal nie zachwyca w 2021 roku. Drużyna Damiana Panka w sobotę przegrała na wyjeździe z Huczwą. A to oznacza, że wiosną na pięć spotkań wygrała tylko jedno. W sumie strzeliła też zaledwie pięć bramek. Ponadto zanotowała dwa remisy i dwie porażki. Drugi raz bez choćby punktu Kacper Waniowski i jego koledzy schodzili z boiska w Tyszowcach. Wynik dla Huczwy otworzył w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wojciech Gęborys. Dopiero na kwadrans przed końcowym gwizdkiem sytuację gospodarzy poprawił Szczepan Popko, który po rzucie wolnym znalazł się w odpowiednim miejscu tuż pod bramką i z bliska strzelił na 2:0. Oskar Siwek szybko zaliczył kontaktowe trafienie, ale na więcej gości nie było już stać.

Huczwa Tyszowce – Huragan Międzyrzec Podlaski 2:1 (1:0)

Bramki: Gęborys (18), Popko (74) – Siwek (78).

Huczwa: Waśkiewicz – Okalski (78 Gałan), Duduś, Michna (68 Zawiślak), Dworak, Niderla (62 Kołodziejski), Popko, Gęborys, Ziółkowski, Bykov, Lytvyn.

Huragan: Czarnecki – Weręgowski (68 Siwek), Mirończuk (61 Kania), Czumer, Korgol, A. Olszewski, Panasiuk, Grochowski, Karolczuk (81 Sz. Łukanowski), Radziszewski, Waniowski.

Żółte kartki: Bykov, Gęborys, Kołodziejski, Duduś – Korgol.

Czerwona kartka: Gęborys (Huczwa, 89 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Sylwester Wuczko (Lublin).

Zwycięski karny

O wygranej Powiślaka w Werbkowicach przesądził duet: Damian Bernat – Jakub Pryliński. Tym razem ten pierwszy wywalczył rzut karny, o który zresztą gospodarze mieli sporo pretensji, a drugi zamienił go w 68 minucie na zwycięskiego gola. Dzięki pełnej puli podopieczni Roberta Chmury zbliżyli się na trzy punkty do drugiego w tabeli Huraganu.

Kryształ Werbkowice – Powiślak Końskowola 0:1 (0:0)

Bramka: Pryliński (68-z karnego)

Kryształ: Stachyra – Wanarski, Mulawa, Śmiałko, Borys, Omański, Rybka (15 Jarosz), Otręba, Denkiewicz, Nieradko (70 Musiał), Oleszczuk.

Powiślak: Zagórski – Nowak, Łuczkowski, Ptaszyński, Olszewski, Sułek (85 Goralski), Banaszek (58 Gil), Wrzesiński, Bernat, Dudkowski (78 Lisiewicz), Pryliński.

Żółte kartki: Wanarski, Nieradko, Śmiałko, Borys, Denkiewicz, Ziarkowski – Pryliński, Banaszek.

Sędziował: Wojciech Wójcik (Chełm).

Świetny kwadrans Granitu

Sebastian Sprawka otworzył wynik meczu we Włodawie na korzyść Granitu w 20 minucie. Tuż przed przerwą Patryk Błaszczuk wykorzystał rzut karny i obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku remisowym. Po zmianie stron podopieczni Łukasza Gieresza zaliczyli jednak świetny kwadrans. Między 59, a 74 minutą zdobyli trzy bramki i ostatecznie wygrali z Włodawianką 4:1.

Włodawianka – Granit Bychawa 1:4 (1:1)

Bramki: Błaszczuk (45-z karnego) – S. Sprawka (20), Świderski (59), Szymala (67), Misztal (74).

Włodawianka: Paszkiewicz – Borcon, Błaszczuk, Kwiatkowski, Czarnota, Naumiuk, Misiura, Musz, Drzazga, Magdysz, Kawalec.

Granit: Ziółkowski – Piwnicki, Morenkov, S. Sprawka, Banachiewicz, Pęcak, Radziewicz, Świderski, Janik, Iwaniak, Szymala.

Sędziował: Mikołaj Łaba (Zamość).

Orlen Oil Motoru Lublin nie dał szans ebut.pl Stali Gorzów

Pełny stadion, wspaniała atmosfera i pierwsze domowe zwycięstwo Orlen Oil Motoru Lublin w nowym sezonie. „Koziołki” rozbiły w piątkowy wieczór ebut.pl Stal Gorzów Wielkopolski 55:35, a goście z 15 biegów byli w stanie wygrać ledwie jeden

Kibice Orlen Oil Motor Lublin - tak świętowali (ZDJĘCIA)

Lubelscy kibice wypełnili po brzegi trybuny przy Al. Zygmuntowskich

Disco ponad wszystko. Zdjęcia z koncertu Defis
foto

Zapraszamy do obejrzenia niezwykłej fotorelacji z wieczoru pełnego muzyki, w wykonaniu zespołu DEFIS, który rozgrzał klub Serce do czerwoności.

Trzynastego wszystko zdarzyć się może, trzynastego świat w różowym kolorze (...) - nie inaczej było w Pięknej Pszczole. Zobaczcie, jak szalał Lublin i co się działo na parkiecie!

Party jak w roku 2000!
foto

W ubiegły piątek odbyła się w klubie Helium szalona impreza w stylu R&B z lat 2000! To było prawdziwe odegranie wspomnień, gdy Beyoncé, Usher, Destiny's Child i inni rządzili na listach przebojów! Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Kto w Lubelskiem znajdzie się na liście KO w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
WYBORY 2024

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do poniedziałku (22 kwietnia) partie mają czas na poinformowanie Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu komitetu wyborczego. Do 2 maja powinny z kolei zgłosić listy kandydatów na posłów do Europarlamentu. Platforma Obywatelska w województwie lubelskim kandydatów na listę już ma. Zarekomendowała ich Zarządowi Krajowemu PO. Ten decyzję o ostatecznym jej kształcie podejmie w przyszłym tygodniu.

Orlen Oil Motor Lublin rozbija ebut.pl Stal Gorzów (zapis relacji na żywo)

O godzinie 20.30 mistrzowie Polski po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się lubelskiej publiczności. Orlen Oil Motor Lublin rywalizować będzie z ebut.pl Stalą Gorzów Wielkopolski

Piąteczek, piątunio z Trzydziestką
foto

Wiadomo, że Lublin lubi i potrafi się bawić, jak mało które miasto w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z imprezki w popularnym lubelskim klubie 30. Jesteście ciekawi co się działo na parkiecie? Tego dowiecie się oglądając naszą fotorelację.

Zmiany w Radzie Społecznej Wyszyńskiego

Konrad Sawicki nie tylko nie będzie w najbliższej kadencji ponownie zasiadał w Sejmiku Województwa Lubelskiego, ale także w Radzie Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie.

Usłysz wiosnę! Koncert z balladami w Domu Kultury LSM
23 kwietnia 2024, 18:00

Dom Kultury LSM oraz Szkoła Muzyczna Rytm i Melodia zapraszają na koncert "Wiosenne ballady", który odbędzie się w najbliższy wtorek 23 kwietnia o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

Jeżyny z larwami

Ponad 7,5 mrożonych jeżyn importowanych z Serbii nie trafi na rynek do sklepów na Lubelszczyźnie. W czwartek Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie wydała decyzję o zakazie wprowadzenia tej partii owoców do obrotu. Przyczyną: larwy i pleśń

VI kadencja Sejmiku dobiegła końca. Była zdecydowanie inna niż poprzednie
Zdjęcia

57 sesji, w tym także prowadzone w okresie pandemii sesje zdalne, 836 podjętych uchwał, 15 stanowisk i apeli, 365 posiedzeń komisji oraz 787 opinii i wniosków. Dobiegła końca VI kadencja Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Alergia. Jak wykryć i jak leczyć

Sezon alergiczny w pełni. Jak powinniśmy postępować i jakie są metody leczenia alergii, rozmawiamy z dr n. med. Markiem Michnarem z Oddziału Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK nr 4 w Lublinie.

Bogdanka LUK Lublin pożegnała się z halą Globus w wielkim stylu [zdjęcia kibiców]
DUŻO ZDJĘĆ

W czwartek kibice Bogdanki LUK mieli ostatnią okazję, żeby w tym sezonie obejrzeć swoich pupili w Lublinie. Drużyna Massimio Bottiego pożegnała się z fanami w bardzo dobrym stylu, bo w pierwszym meczu o piąte miejsce pokonała Trefla Gdańsk 3:0.