30 stycznia 2022 r.
17:28

MKS Padwa Zamość – Warmia Energa Olsztyn 27:25. Udane otwarcie

Autor: Zdjęcie autora grom
Piłkarze MKS Padwy Zamość zainkasowali cenne trzy punkty za zwycięstwo z Warmią Olsztyn<br />
<br />

(fot. MKS PADWA ZAMOŚĆ)

W pierwszym meczu rundy rewanżowej MKS Padwa Zamość pokonała Warmię Energa Olsztyn 27:25. MVP wybrany został bramkarz gospodarzy Mateusz Gawryś

W porównaniu do ostatniego spotkania przed tygodniem we Wrocławiu ze Śląskiem szkoleniowiec zamościan Tomasz Czerwonak miał już do dyspozycji więcej niż dziewięciu zawodników. Wprawdzie na liście nieobecnych byli Szymon Fugiel, Krzysztof Kozłowski, Karol Małecki, Ali Mehdizadeh, Kacper Mchawrab i Hubert Obydź, ale w meczowym protokole zostało wpisanych aż 15 graczy, z których zagrało 12.

Gospodarze marzyli o rehabilitacji po ostatniej przegranej ze Śląskiem i udanym rozpoczęciu rundy rewanżowej. Po trafieniach Konrada Bajwoluka, Łukasza Orlicha i Pawła Puszkarskiego prowadzili w piątej minucie 3:0. Chwilę później rzut karny wykorzystał Gabriel Olichwiruk i na tablicy wyników było już 4:1. Goście nie poddali się jednak i próbowali zniwelować straty. W 17 min doprowadzili do remisu 9:9. Od tego momentu drużyny grały bramka za bramkę. W końcówce w lepszej dyspozycji strzeleckiej byli rywale, którzy zakończyli pierwszą połowę dwoma golami z rzędu i odskoczyli na 16:15.

Przez 13 minut drugiej połowy zamościanie musieli gonić wynik. Sztuka ta udała im się dopiero po serii pięciu trafień z rzędu. Po dwie bramki zdobyli Gabriel Olichwiruk i Tomasz Fugiel, a jedną Paweł Puszkarski. Tym samym Padwa wyszła na 24:22. Tego prowadzenia gospodarze już nie oddali. Duży wkład w zwycięstwo miał bramkarz Mateusz Gawryś, który wiele razy zatrzymywał rzuty gości. Dość powiedzieć, że w ciągu ostatnich 18 minut Padwa straciła zaledwie trzy bramki, w tym jedną z rzutu karnego.

MKS Padwa Zamość – Warmia Energa Olsztyn 27:25 (15:16)

MKS Padwa: Gawryś – Bajwoluk 5, Olichwiruk 5, Puszkarski 5, Skiba 4, K. Adamczuk 3, Orlich 3, T. Fugiel 2, Kłoda, Szymański, A. Adamczuk, Sałach. Kary: 8 minut.

Emocji nie brakowało

W spotkaniu na szczycie kończącym rywalizację w pierwszej rundzie AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z ARGED KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski 24:25

Zespoły tego szczebla rozgrywkowego kończyły pierwszą część sezonu w ubiegły weekend. Prowadząca w tabeli Ostrovia i wicelider AZS AWF zmierzyły się dopiero w piątkowy wieczór. Kibice zebrani w Arenie Ostrów obejrzeli bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie. Naprawdę widać było, że jest to mecz dwóch najlepszych drużyn ligi. Oba zespoły grały twardo w obronie, mocno w ataku, w dobrej dyspozycji byli bramkarze obu ekip – w drużynie gości Emil Wiejak.

W pierwej połowie długo mecz był wyrównany. Dopiero pod koniec tej odsłony gospodarze odskoczyli na 10:7. Po zmianie stron akademicy nie poddali się i w końcówce zbliżyli na remis 24:24. Losy rywalizacji na szczycie rozstrzygnęły się na raty. Najpierw miejscowi wyszli na 25:24 po rzucie karnym, a bialczanie zmarnowali dwie okazje do zmiany wyniku. Mecz nawet dogrywano przez dwie sekundy, po tym jak przedwcześnie wybrzmiała końcowa syrena. Niestety podopieczni grającego trenera Marcina Stefańca nie zdołali zmienić niekorzystnego wyniku.

ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – AZS AWF Biała Podlaska 25:24 (12:9)

AZS BP: Wiejak, Adamiuk – Maksymczuk, 1, Łazarczyk 4, Urbaniak 3, Ziółkowski 2, Niedzielenko 3, Stefaniec 3, Mazur 5, Kozycz, Kandora 2, Antoniak 1. Kary: 8 minut.

Kolejne produkty zatrzymane na granicy

Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie zakazał wprowadzenia na polski rynek kolejnych produktów z zagranicy.

Drugi dzień matur. Przed maturzystami królowa nauk - matematyka

Punktualnie o godzinie 9 maturzyści w całej Polsce zasiądą do egzaminu z matematyki. Na rozwiązanie testu będą mieć 3 godziny.

Bartosz Bańbor z Orlen Oil Motoru wystąpi na PGE Narodowym podczas testu toru przed Grand Prix

Już 11 maja na PGE Stadionie Narodowym odbędą się zawody Speedway Grand Prix. W imprezie wystartuje tym razem aż pięciu zawodników Orlen Oil Motoru Lublin. Do stałych bywalców dołączył jeszcze Mateusz Cierniak. Z kolei w środę tor w Warszawie sprawdzi junior „Koziołków” Bartosz Bańbor, który dostał powołanie od Rafała Dobruckiego.

Wysterylizuj swojego zwierzaka za darmo

Urząd Miasta Lublin poinformował, że ruszyła kolejna edycja darmowej sterylizacji psów i kotów. Bezpłatnie można również zaczipować swojego pupila.

Nowa większość zaczyna rządy w puławskiej radzie
Wybory 2024

Prawo i Sprawiedliwość we wtorkowe południe straciło władzę w powiecie puławskim, a po godz. 15 w Radzie Miasta Puławy. Większość w mieście utworzyła Koalicja Obywatelska wraz z trójką radnych wybranych z komitetów Trzeciej Drogi, Wybieramy Puławy oraz Niezależnych wyborców Pawła Maja. Na czele nowej rady stanęła Ewa Wójcik.

Wspomnienie Jurka „Szeli” Stankiewicza
17 maja 2024, 19:00

W piątek (17 maja) w Domu Kultury LSM odbędzie się druga edycja wydarzenia pod nazwą Tribute To Szela. Będzie to muzyczne wspomnienie nieżyjącego Jerzego „Szeli” Stankiewicza, wokalisty lubelskiego zespołu Teksasy. Wystąpią Teksasy & Wojtek Cugowski & Goście.

Ostry atak na Ukrainę. Poderwano polskie i natowskie samoloty

Do zmasowanego ataku Rosji na Ukrainę doszło dzisiaj nad ranem. Kolejny raz wojska sojusznicze poderwały polskie i natowskie samoloty.

Jest nowy prezes w Azotach Puławy

Do wykonywania obowiązków prezesa Zarządu Grupy Azoty Puławy został delegowany już w kwietniu. Od jutra, zgodnie z dzisiejszą decyzją Rady Nadzorczej Hubert Kamola będzie oficjalnie zajmował to stanowisko. Został powołany na 3-letnią kadencję,

Pierwsza decyzja nowego burmistrza. Jego ludzie mają wpływy również w powiecie

Jest pierwsza decyzja nowego burmistrza Radzynia Podlaskiego. Ogłosił ją tuż po oficjalnym zaprzysiężeniu.

Mieli odsunąć PiS od władzy, a zagłosowali ramię w ramię. Wiemy, ile zarobi nowy burmistrz
Zdjęcia

To obrzydliwy skandal – tak o porozumieniu radnych Platformy Obywatelskiej z klubem nowego burmistrza Świdnika Marcina Dmowskiego mówi Mariusz Wilk z Polski 2050 Szymona Hołowni. To ugrupowanie w wyborach startowało wraz z PO pod szyldem Koalicji 15 Października po to, by odsunąć PiS od władzy w mieście i powiecie. PO za poparcie Dmowskiego w Radzie Miasta już otrzymało funkcję wiceprzewodniczącego dla Roberta Syryjczyka. To jeszcze nie koniec, bo ma dostać także stołek wiceburmistrza!

Eurowizja 2024. Luna walczy o finał dla Polski. Liczą się głosy widzów

Luna, jako reprezentantka Polski, a poza nią wokaliści z Chorwacji, Cypru, Irlandii, Litwy, Serbii, Ukrainy, Australii, Azerbejdżanu, Finlandii, Islandii, Luksemburga, Mołdawii, Portugalii i Słowenii będą dzisiaj wieczorem walczyć o wejście do finału tegorocznej Eurowizji.