Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

22 czerwca 2022 r.
18:31

Zamość walczy o inwestycję za 120 milionów złotych. Chodzi o 3 tysiące miejsc pracy

Autor: Zdjęcie autora Anna Szewc
40 12 A A

Pod uwagę branych jest kilka lokalizacji. Jedna z nich to Mokre w gm. Zamość. Jeśli miejscowi, m.in. samorządy zdołają spełnić oczekiwania inwestora, to właśnie tutaj ma szanse powstać Centrum Modernizacji Śmigłowców – inwestycja wartości ok. 120 mln złotych, zapewniająca pracę nawet 3 tys. osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Decyzja co do wyboru miejsca uruchomienia firmy ma zapaść do końca lipca. Poza lotniskiem w Mokrem pod uwagę brane są podobne, ale m.in. wojskowe obiekty w Wielkopolsce i na Pomorzu oraz w województwach zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. – Zobaczymy, gdzie zaoferowane zostaną najlepsze warunki dla naszej inwestycji – mówi Wojciech Maślany, prezes DM-MSB Sp. z o.o. Centrum Modernizacji Śmigłowców.

Ta warszawska firma jest jedynym przedstawicielem na Polskę MotorSich Ukrain z Zaporoża. – To jeden z największych na świecie producent silników lotniczych i części m.in. do wszystkich typów samolotów Antonow, a także dośmigłowców typu Mi, wykorzystywanych m.in. przez polskie wojsko czy LPR – tłumaczy Maślany.

Skąd pomysł, by w ogóle rozważać jako lokalizację Mokre? Otóż prezes DM-MSB dobrze zna to miejsce, bo pochodzi z pobliskiej wsi Płoskie. Ale zapewnia, że nie sentymenty będą miały decydujący wpływ na wybór miejsca inwestycji.

– Oczekujemy przekazania nam na własność 4-5-hektarowej działki, ale też niezbędnej infrastruktury, m.in. dróg dojazdowych oraz preferencji podatkowych. Zobaczymy, na ile atrakcyjną propozycję otrzymamy z województwa lubelskiego – zastrzega Maślany.

Gra wydaje się być warta świeczki, bo szacowany koszt inwestycji to ok. 120 mln zł (tyle trzeba na postawienia hangaru, hali produkcyjnej i wyposażenia). Docelowo w CMS pracę mogłoby znaleźć aż 3 tysiące osób.

– Ale w pierwszym okresie ok. 400 wysokiej klasy specjalistów, z których ok. 80 procent stanowiliby pracownicy z fabryki MotorSich Ukrain – zdradza Wojciech Maślany. Mówi, że w przyszłości CMS współpracowałoby z wieloma miejscowymi podmiotami, także szkołami zawodowymi kształcącymi specjalistów do pracy w centrum.

W środę po południu szef DM-MSB wraz ze swoimi współpracownikami prezentował w Mokrem pierwszy zmodernizowany w Polsce śmigłowiec Mi-2 w wersji MSB-2. Maszynę oglądali m.in. samorządowcy. Są pełni entuzjazmu dla inwestycji.

– Moje wizje i marzenia zaczynają się spełniać. Zawsze chciałem, by właśnie tego rodzaju duża firma znalazła u nas swoje miejsce i właśnie tutaj, w Mokrem – mówi starosta zamojski Stanisław Grześko. Zapowiada, że jeśli będzie trzeba, przekaże wystarczające grunty. Inwestor oczekuje jednak nie tylko ogromnej działki, ale również pasa startowego, którego w Mokrem nie ma. Ale i w tym samorządowiec nie widzi problemu. – Pas powstanie w przyszłym roku. Mamy na to pieniądze – zapewnia Grześko.

A co z ulgami podatkowymi? To już kwestia decyzji samorządu gminy Zamość. Wójta na środowym spotkaniu na lotnisku nie było. Był za to prezydent Zamościa. – Jestem dobrej myśli. Z całą pewnością będziemy starania o tę inwestycję wspierać. Już dawno zadeklarowaliśmy starostwu pomoc w budowie pasa i się z tego nie wycofujemy. Bo to szansa również na rozwój miasta – mówi Andrzej Wnuk. Przyznaje jednak, że tak duża inwestycja wymagać będzie zaangażowania nie tylko strony samorządowej, ale i rządowej. – Dołożymy wszelkich starań, aby takie wsparcie uzyskać – obiecuje prezydent Zamościa.

Kto byłby odbiorcą modernizowanych pod Zamościem śmigłowców? O to Wojciech Maślany się nie martwi. – Współpracujemy z ukraińską firmą od kilku lat. Mamy kontrahentów i w Ameryce Południowej, i w Europie, właściwie na całym świecie. Nasze śmigłowce są wykorzystywane również w trwających właśnie na Ukrainie działaniach bojowych – mówi prezes.

Przyznaje, że to właśnie obecna sytuacja na Wschodzie przyspieszyła decyzję o tym, by szukać nowej lokalizacji dla fabryki z Zaporoża. Dodaje, że jego firma gotowa jest też współpracować z polskimi władzami. Byłaby w stanie poddać modernizacji kilkadziesiąt śmigłowców już wycofany z użytkowania w armii.

– Maszyny po gruntownej odnowie są na równie wysokim, a może nawet wyższym poziomie niż nowe, a co najmniej dwukrotnie tańsze. Przekonali się o tym m.in. Litwini, dla których realizujemy zamówienia – zapewnia Maślany.

Zakłada, że moce przerobowe CMS to modernizacja 3 sztuk MSB 2 i trzech kolejnych MSB 8 miesięcznie. W ciągu roku, o ile zostałoby wybrane Mokre, mogłoby opuszczać hangar i halę produkcyjną na lotnisku pod Zamościem kilkadziesiąt statków powietrznych. Według Maślanego, od wbicia pierwszej łopaty na placu budowy, do finału inwestycji potrzeba 6 miesięcy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 czerwca 2022 r. o 09:59
Krótkie przypomnienie: – wał na maseczkach – wał na respiratorach – wał na elektrycznych samochodach – wał na energetyce jądrowej – wał na wyborach kopertowych – wały ze zmianami w prawie pod „swoich” – temat kopalnia Turów – wał na przekop mierzei
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 czerwca 2022 r. o 08:32
Już te obiecane przez sobonia remontować będą ?
Podobnie jak dla kolegi proponuję leczenie farmakologiczne. Alergia antypolska typowa dla akolitów PO.
PO pierwsze nie kolegi. PO drugie, to piss nienawidzi POlek i POlaków. Przez 7 ostatnich lat POkazał co o nas myśli i jak nas traktuje. A obiecanych przez sobonia śmigłowców jak nie było tak nie ma.
A na czym ta "nienawiść" polega?
 Albo bardziej wyszukane... ,,Wiemy, że przekaz TVP Info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców’’.
 Albo bardziej wyszukane... ,,Wiemy, że przekaz TVP Info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców’’. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 czerwca 2022 r. o 08:26
Już te obiecane przez sobonia remontować będą ?
Podobnie jak dla kolegi proponuję leczenie farmakologiczne. Alergia antypolska typowa dla akolitów PO.
PO pierwsze nie kolegi. PO drugie, to piss nienawidzi POlek i POlaków. Przez 7 ostatnich lat POkazał co o nas myśli i jak nas traktuje. A obiecanych przez sobonia śmigłowców jak nie było tak nie ma.
A na czym ta "nienawiść" polega?
 ,,Gorszy sort'', ,,zdradzieckie mordy'', ,,spieprzaj dziadu'' kilka najprostrzych przykładów...
 ,,Gorszy sort'', ,,zdradzieckie mordy'', ,,spieprzaj dziadu'' kilka najprostrzych przykładów... rozwiń
Avatar
puertorico / 23 czerwca 2022 r. o 06:45
Nic nie powstanie, dopóki dopóty nie będziemy mieli porządnej infrastruktury. Proszę pójść za przykładem Lublina, Mielca czy Rzeszowa- drogi klasy A, S, kolej... A u nas: Ekspresówka protest, Spalarnia protest, nowa droga w Płoskie protest, kolej protest... Bułgarscy handlarze to max co będzie w Mokrem.
Avatar
poker / 23 czerwca 2022 r. o 05:55
Już te obiecane przez sobonia remontować będą ?
Podobnie jak dla kolegi proponuję leczenie farmakologiczne. Alergia antypolska typowa dla akolitów PO.
PO pierwsze nie kolegi. PO drugie, to piss nienawidzi POlek i POlaków. Przez 7 ostatnich lat POkazał co o nas myśli i jak nas traktuje. A obiecanych przez sobonia śmigłowców jak nie było tak nie ma.
 A na czym ta "nienawiść" polega? 
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 czerwca 2022 r. o 22:45
Już te obiecane przez sobonia remontować będą ?
Podobnie jak dla kolegi proponuję leczenie farmakologiczne. Alergia antypolska typowa dla akolitów PO.
PO pierwsze nie kolegi. PO drugie, to piss nienawidzi POlek i POlaków. Przez 7 ostatnich lat POkazał co o nas myśli i jak nas traktuje. A obiecanych przez sobonia śmigłowców jak nie było tak nie ma.
Avatar
Stan85 / 22 czerwca 2022 r. o 22:05
Artykuł o helikopterach i ani słowa o pośle w okularach? Niedopatrzenie czy prowokacja?
to się nazywa mania prześladowcza i może być leczona. proponuję wizytę u specjalisty
Prezes dał znak w ostatnim wywiadzie zamieniając się w lekarza psychologii i diagnozując Donalda. No i teraz każdy pośredni małomiasteczkowy pisowiec zabawia się w medyka. Dobrze że tylko na forum. Jak wy to robicie? Albo wszyscy jesteście ekspertami od katastrof lotniczych, albo specjalistami od inflacji a jak prezio naprze to specami od seksu gejowskiego. Tak na was wpływa słońce Żoliborza? Może bereciki z folii aluminiowej pomogą?
 To ostatnie stadium. Jedynie psychiatra może pomóc.
 To ostatnie stadium. Jedynie psychiatra może pomóc. rozwiń
Avatar
Kroll / 22 czerwca 2022 r. o 21:40
Artykuł o helikopterach i ani słowa o pośle w okularach? Niedopatrzenie czy prowokacja?
to się nazywa mania prześladowcza i może być leczona. proponuję wizytę u specjalisty
 Prezes dał znak w ostatnim wywiadzie zamieniając się w lekarza psychologii i diagnozując Donalda. No i teraz każdy pośredni małomiasteczkowy pisowiec zabawia się w medyka. Dobrze że tylko na forum. Jak wy to robicie? Albo wszyscy jesteście ekspertami od katastrof lotniczych, albo specjalistami od inflacji a jak prezio naprze to specami od seksu gejowskiego. Tak na was wpływa słońce Żoliborza? Może bereciki z folii aluminiowej pomogą?
 Prezes dał znak w ostatnim wywiadzie zamieniając się w lekarza psychologii i diagnozując Donalda. No i teraz każdy pośredni małomiasteczkowy pisowiec zabawia się w medyka. Dobrze że tylko na forum. Jak wy to robicie? Albo wszyscy jesteście ekspertami od katastrof lotniczych, albo specjalistami od inflacji a jak prezio naprze to specami od seksu gejowskiego. Tak na was wpływa słońce Żoliborza? Może bereciki z folii aluminiowej pomogą? rozwiń
Avatar
Stan85 / 22 czerwca 2022 r. o 21:35
Już te obiecane przez sobonia remontować będą ?
 Podobnie jak dla kolegi proponuję leczenie farmakologiczne. Alergia antypolska typowa dla akolitów PO.
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 czerwca 2022 r. o 20:35
Już te obiecane przez sobonia remontować będą ?
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 czerwca 2022 r. o 09:59
Krótkie przypomnienie: – wał na maseczkach – wał na respiratorach – wał na elektrycznych samochodach – wał na energetyce jądrowej – wał na wyborach kopertowych – wały ze zmianami w prawie pod „swoich” – temat kopalnia Turów – wał na przekop mierzei
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 czerwca 2022 r. o 08:32
Już te obiecane przez sobonia remontować będą ?
Podobnie jak dla kolegi proponuję leczenie farmakologiczne. Alergia antypolska typowa dla akolitów PO.
PO pierwsze nie kolegi. PO drugie, to piss nienawidzi POlek i POlaków. Przez 7 ostatnich lat POkazał co o nas myśli i jak nas traktuje. A obiecanych przez sobonia śmigłowców jak nie było tak nie ma.
A na czym ta "nienawiść" polega?
 Albo bardziej wyszukane... ,,Wiemy, że przekaz TVP Info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców’’.
 Albo bardziej wyszukane... ,,Wiemy, że przekaz TVP Info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców’’. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 czerwca 2022 r. o 08:26
Już te obiecane przez sobonia remontować będą ?
Podobnie jak dla kolegi proponuję leczenie farmakologiczne. Alergia antypolska typowa dla akolitów PO.
PO pierwsze nie kolegi. PO drugie, to piss nienawidzi POlek i POlaków. Przez 7 ostatnich lat POkazał co o nas myśli i jak nas traktuje. A obiecanych przez sobonia śmigłowców jak nie było tak nie ma.
A na czym ta "nienawiść" polega?
 ,,Gorszy sort'', ,,zdradzieckie mordy'', ,,spieprzaj dziadu'' kilka najprostrzych przykładów...
 ,,Gorszy sort'', ,,zdradzieckie mordy'', ,,spieprzaj dziadu'' kilka najprostrzych przykładów... rozwiń
Avatar
puertorico / 23 czerwca 2022 r. o 06:45
Nic nie powstanie, dopóki dopóty nie będziemy mieli porządnej infrastruktury. Proszę pójść za przykładem Lublina, Mielca czy Rzeszowa- drogi klasy A, S, kolej... A u nas: Ekspresówka protest, Spalarnia protest, nowa droga w Płoskie protest, kolej protest... Bułgarscy handlarze to max co będzie w Mokrem.
Avatar
poker / 23 czerwca 2022 r. o 05:55
Już te obiecane przez sobonia remontować będą ?
Podobnie jak dla kolegi proponuję leczenie farmakologiczne. Alergia antypolska typowa dla akolitów PO.
PO pierwsze nie kolegi. PO drugie, to piss nienawidzi POlek i POlaków. Przez 7 ostatnich lat POkazał co o nas myśli i jak nas traktuje. A obiecanych przez sobonia śmigłowców jak nie było tak nie ma.
 A na czym ta "nienawiść" polega? 
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 czerwca 2022 r. o 22:45
Już te obiecane przez sobonia remontować będą ?
Podobnie jak dla kolegi proponuję leczenie farmakologiczne. Alergia antypolska typowa dla akolitów PO.
PO pierwsze nie kolegi. PO drugie, to piss nienawidzi POlek i POlaków. Przez 7 ostatnich lat POkazał co o nas myśli i jak nas traktuje. A obiecanych przez sobonia śmigłowców jak nie było tak nie ma.
Avatar
Stan85 / 22 czerwca 2022 r. o 22:05
Artykuł o helikopterach i ani słowa o pośle w okularach? Niedopatrzenie czy prowokacja?
to się nazywa mania prześladowcza i może być leczona. proponuję wizytę u specjalisty
Prezes dał znak w ostatnim wywiadzie zamieniając się w lekarza psychologii i diagnozując Donalda. No i teraz każdy pośredni małomiasteczkowy pisowiec zabawia się w medyka. Dobrze że tylko na forum. Jak wy to robicie? Albo wszyscy jesteście ekspertami od katastrof lotniczych, albo specjalistami od inflacji a jak prezio naprze to specami od seksu gejowskiego. Tak na was wpływa słońce Żoliborza? Może bereciki z folii aluminiowej pomogą?
 To ostatnie stadium. Jedynie psychiatra może pomóc.
 To ostatnie stadium. Jedynie psychiatra może pomóc. rozwiń
Avatar
Kroll / 22 czerwca 2022 r. o 21:40
Artykuł o helikopterach i ani słowa o pośle w okularach? Niedopatrzenie czy prowokacja?
to się nazywa mania prześladowcza i może być leczona. proponuję wizytę u specjalisty
 Prezes dał znak w ostatnim wywiadzie zamieniając się w lekarza psychologii i diagnozując Donalda. No i teraz każdy pośredni małomiasteczkowy pisowiec zabawia się w medyka. Dobrze że tylko na forum. Jak wy to robicie? Albo wszyscy jesteście ekspertami od katastrof lotniczych, albo specjalistami od inflacji a jak prezio naprze to specami od seksu gejowskiego. Tak na was wpływa słońce Żoliborza? Może bereciki z folii aluminiowej pomogą?
 Prezes dał znak w ostatnim wywiadzie zamieniając się w lekarza psychologii i diagnozując Donalda. No i teraz każdy pośredni małomiasteczkowy pisowiec zabawia się w medyka. Dobrze że tylko na forum. Jak wy to robicie? Albo wszyscy jesteście ekspertami od katastrof lotniczych, albo specjalistami od inflacji a jak prezio naprze to specami od seksu gejowskiego. Tak na was wpływa słońce Żoliborza? Może bereciki z folii aluminiowej pomogą? rozwiń
Avatar
Stan85 / 22 czerwca 2022 r. o 21:35
Już te obiecane przez sobonia remontować będą ?
 Podobnie jak dla kolegi proponuję leczenie farmakologiczne. Alergia antypolska typowa dla akolitów PO.
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 czerwca 2022 r. o 20:35
Już te obiecane przez sobonia remontować będą ?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomaszów Lubelski opanowali wrotkarze

Tomaszów Lubelski opanowali wrotkarze

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano Uliczne mistrzostwa Polski. Zawodnicy TUKS RST Roztocze Tomaszów Lubelski błyszczeli głównie w kategoriach młodzieżowych

W lipcu startuje Kazimierski Festiwal Organowy
2 lipca 2022, 19:00

W lipcu startuje Kazimierski Festiwal Organowy

Wraca prestiżowy festiwal muzyczny w Kazimierzu Dolnym. Koncerty będą odbywać się w każdą sobotę wakacji o godz. 19 w Kazimierskiej Farze.

MPWiK: Brązową wodę z kranu można pić
film

MPWiK: Brązową wodę z kranu można pić

Miejska spółka początkowo zaprzeczała, by był jakiś problem z wodą, ale teraz przyznaje, że...

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Powiat parczewski chce zmienić swój herb. – Ten obecny nie spełnia wymogów ustawowych – tłumaczy starosta Janusz Hordejuk.

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

- Wczoraj (we wtorek - dop. aut.) z domu w Lublinie, około 8 rano, wyszedł mój brat Andrzej. Nie wziął ze sobą telefonu i nie mamy z nim od wczorajszego (wtorkowego - dop. aut.) ranka kontaktu - pisze pani Karolina na Facebooku. Kobieta prosi o pomoc w poszukiwaniach

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Dzisiaj mija termin, w którym spółka miliardera Zbigniewa Jakubasa powinna zakończyć budowę czterech boisk piłkarskich na dzierżawionej od miasta części terenu po klubie jeździeckim. Spółka zameldowała ukończenie inwestycji nadzorowi budowlanemu.

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO
film

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO

Madryt, Hiszpania. W świetle wrogiej polityki i działań nie możemy uznać Rosji za partnera - napisano w koncepcji strategicznej NATO, którą przywódcy państw sojuszniczych przyjęli w czasie szczytu w Madrycie. Jak zaznaczono w dokumencie, Sojusz traktuje Rosję jako "najbardziej bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa". NATO chce jednak "zachować otwarte kanały komunikacji z Moskwą, by zapobiegać eskalacji i wzmocnić przejrzystość". W dokumencie znalazło się także sformułowanie, że "ambicje i represyjna polityka Chińskiej Republiki Ludowej stanowią wyzwanie dla interesów, bezpieczeństwa i wartości".

"Weekendlove" Puławy
2 lipca 2022, 17:00

"Weekendlove" Puławy

2 lipca w Marinie Puławy odbędzie się specjalne muzyczne wydarzenie we włoskim klimacie - "Weekendlove" Puławy. Organizatorzy zapraszają już od godz. 17.

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Po czterech miesiącach nieustannej pomocy, tysiącach usmażonych naleśników, hektolitrach ugotowanych zup i setkach wydanych paczek – wolontariusze z Markuszowa, Puław i okolic kończą swoją charytatywną przygodę. Ostatni dyżur zaplanowano na czwartek.

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Pięć wieczorów ma trwać tegoroczna akcja oprysków przeciwko komarom opłacana przez miasto z budżetu obywatelskiego. W tym roku preparat ma być rozpylony na większym obszarze niż poprzedniego lata.

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie
galeria

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie

Z obu stron jest chęć porozumienia, ale wygląda na to, że szybko do kompromisu nie dojdzie. Zapowiadany na dzisiaj protest strażaków ochotników z Ignacowa (powiat lubelski) został zawieszony, ale wciąż może dojść do skutku.

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze
Wideo
film

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze

Zapowiedział, że wpłaci zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków i zrzeknie się immunitetu, by ponieść konsekwencje za swoją "nieprzepisową jazdę na rowerze" - to deklaracje posła Franciszka Sterczewskiego.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Za Górnikiem Łęczna trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem w Busku Zdroju zielono-czarni zremisowali z Puszczą Niepołomice czyli rywalem z którym już niebawem zainaugurują rozgrywki na zapleczu PKO BP Ekstraklasy

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

W finalną fazę weszły przetargi na budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej numer 19. Wiadomo już z kim drogowcy chcą podpisać kontrakty.

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Elektryczne hulajnogi dotarły do Białej Podlaskiej. Do dyspozycji mieszkańców jest na razie 25 pojazdów, ale będzie ich więcej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010