Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Mieszkańcy gminy Głusk, którzy od poniedziałku nie mogą korzystać z wody, mogą się w nią zaopatrzyć dzięki cysternom. Władze gminy informują, gdzie staną.
Resort zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach i śmierci pacjentów. W województwie lubelskim odnotowano dwa zgony.
Jesteśmy gotowi na protest i to na dużą skalę – ostrzegają związkowcy ze szpitala w Radecznicy. Są przeciwko połączeniu z dwoma innymi szpitalami z województwa lubelskiego. Wstępny plan jest już jednak gotowy i już dziś ma trafić do Urzędu Marszałkowskiego.
Podkowa Leśna na Mazowszu jest pierwszym samorządem, który osiągnął wyznaczony przez rząd poziom wyszczepienia. Dostanie za to pieniądze.
Nie można korzystać z wody w Kalinówce w gminie Głusk, a także na kilku ulicach w Lublinie i Świdniku.
Doktora żegna społeczność Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie.
W chełmskim pogotowiu nadal część załogi jest na zwolnieniach lekarskich, a do pacjentów nie jeżdżą wszystkie karetki. – To może wydarzyć się także w innych stacjach – ostrzegają związkowcy. W rozmowy między ratownikami, którzy domagają się podwyżek, a ich pracodawcami włączył się wojewoda.
W przyszłym tygodniu zacznie działać nowy w regionie oddział zakaźny, na którym leczeni będą przede wszystkim pacjenci z boreliozą oraz innymi chorobami odkleszczowymi. Ruszyła też akcja badań przesiewowych.
Mamy 204 nowe, potwierdzone zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. W Lubelskiem odnotowano 9 nowych zakażeń.
290 osób zostało zakażonych, a 218 – wyzdrowiało. W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący koronawirusa.
Jego stan początkowo lekarze określali jako średni, obecnie dziecko czuje się już dobrze a jego zdrowiu nic nie zagraża.
Słowa uznania i wdzięczności usłyszeli pracownicy SP ZOZ w Puławach od swoich przełożonych, ale także ozdrowieńców. Za zaangażowanie w walce z pandemią, dyplomy uznania i honorowe odznaki przedstawicielom wszystkich grup personelu, wręczył wojewoda, Lech Sprawka.
Nie wiadomo ilu uczniów oraz ilu nauczycieli zostało zaszczepionych na COVID-19. Akcja promocyjna szczepień ma się ograniczyć do szkolnych pogadanek. Takie wnioski płyną z posiedzenia Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego.
Dziesięć sal dla matek z noworodkami, dwie sale do porodów rodzinnych a także sala do porodów w wodzie – to tylko część nowej kraśnickiej porodówki. Jesienią mają rozpocząć się roboty budowlane związane z rozbudową szpitala. Pierwsze pacjentki, oddział przeniesiony do starej części Kraśnika ma przyjąć wiosną 2023 r.
Dotychczas kilkudziesięciu pacjentów wzięło udział w badaniu klinicznym nad amantadyną w leczeniu COVID-19. U żadnego z nich nie zaobserwowano działań niepożądanych związanych z procedurą leczenia – powiedział kierownik Kliniki Neurologii SPSK Nr 4 w Lublinie prof. Konrad Rejdak.
Tylko cztery karetki chełmskiego pogotowia mogły wczoraj wyjechać do pacjentów. Powód? Masowe zwolnienia lekarskie wśród ratowników domagających się podwyżek
Tylko cztery łóżka są aktualnie dostępne na pediatrii w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Jak jednak zapewnia dyrektor, nie ma problemu z brakiem pracowników i oddziałowi nie grozi zamknięcie.
Puławski szpital, który w trakcie epidemii musiał przestawić się na leczenie zakażonych pacjentów, powoli wraca na normalne tory. Liczba pacjentów jest już znacznie wyższa, niż w pierwszej połowie roku. Specjalnych śluz nikt jednak nie rozbiera. Personel przygotowuje się do nadejścia tzw. czwartej fali.
Armia Niny, dziewczynki z SMA – rdzeniowym zanikiem mięśni, nie przestała działać i chce teraz pomóc 2-letniemu Filipowi Sobczukowi. Chłopiec urodził się z krytyczną wadą serca zagrażającą jego życiu. Na początku 2022 r. ma mieć operację w Niemczech.
Oddział chirurgii szpitala wojskowego w Dęblinie został zawieszony do końca roku, bo brakuje lekarzy. Problem ze specjalistami ma też coraz więcej innych szpitali w regionie.
222 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego w województwie lubelskim – 10. W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dotyczący sytuacji epidemicznej w kraju. Dotyczy danych z ostatniej doby.
Od dzisiaj do końca roku został zawieszony odział chirurgii w szpitalu wojskowym w Dęblinie. Powodem jest brak lekarzy.
Łódź. Nawet do pięciu lat więzienia może grozić osobom, które groziły łódzkiemu lekarzowi Tomaszowi Karaudzie, który promuje program szczepień przeciwko COVID-19. - Obiecywano śmierć mnie, mojej rodzinie, porównywano do nazistów - przekazuje lekarz, który od niedawna jest chroniony przez policję.
Nie ma konkretnej strategii czy planu, jak powinniśmy działać w związku ze zbliżającą się kolejną falą. Słyszymy, że będzie ona mniej dotkliwa, że szpitale nie będą tak przepełnione. – mówi dr n.med. Renata Florek-Szymańska, chirurg z Lublina i członkini Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.
212 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w piątek rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarły cztery osoby z infekcją COVID-19, jedna pochodziła z Lublina.