Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Mali pacjenci hematoonkologiczni oraz dzieci pacjentów onkologicznych mogą już korzystać z kolorowego i bezpiecznego miejsca do zabawy. W Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej powstała strefa rodzica.
Ratownicy medyczni ze szpitala MSWiA w Lublinie nie dogadali się wczoraj z dyrektorem. Podwyżek nie ma, a problem z brakiem pracowników na SOR pozostał.
Ogromne straty finansowe - tak prywatne przychodnie wspominają wiosnę ubiegłego roku. Pomogły nowe usługi, które wymusiła pandemia SARS-CoV-2.
Studia inżynierskie zakończyłam pracą na temat tworzenia ogrodów naturalistycznych z uwzględnieniem symboliki roślin stosowanych przez św. Hildegardę z Bingen. Na studiach magisterskich zajęłam się zmiennością chemiczną wrotyczu pospolitego – Rozmowa z Magdaleną Kniaziewicz, zielarzem fitoterapeutą z sklepu „Elixir”, absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
1090 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało w niedzielę rano najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej. Zmarło 6 osób z infekcją COVID-19. Żadna z nich nie pochodziła z województwa lubelskiego.
Miasto dostało z PFRON 151,5 tys. złotych. Pieniądze sfinansują w ¾ zakup nowego samochodu specjalistycznego dla podopiecznych miejscowego Centrum Usług Społecznych.
Szybko, bezinwazyjnie i bez stresu. Lubelscy okuliści chcą w ten sposób przebadać blisko tysiąc uczniów szkół podstawowych w ramach profilaktyki krótkowzroczności. Pierwszych wyników można się spodziewać jeszcze w tym roku.
Szpital w Świdniku będzie mieć tomograf komputerowy. Na ostatniej sesji radni powiatowi zgodzili się dołożyć 800 tysięcy złotych do tego zakupu. To kolejna inwestycja lecznicy.
1344 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarły 23 osoby z infekcją COVID-19. Większość z nich miała choroby współistniejące.
Kilkunastu ratowników medycznych z SOR szpitala MSWiA w Lublinie nie podpisało nowych kontraktów i od piątku nie pracują. Większość etatowych poszła na zwolnienie lekarskie. – Zarabiamy najmniej w województwie – skarżą się ratownicy medyczni.
– Międzynarodowy Dzień Pokrzywki obchodzimy każdego roku w dniu 1 października. Służy on przede wszystkim popularyzacji wiedzy na temat tej choroby oraz akcji prozdrowotnych, które mają ułatwić dostęp do specjalisty chorym na przewlekłą pokrzywkę – mówi prof. Dorota Krasowska, kierownik Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej SPSK1 w Lublinie.
– Jeśli ktoś będzie przechodził COVID-19 ciężko, to szansa na jego zgon jest bardzo wysoka – alarmują lekarze. Sytuacja epidemiczna w naszym regionie jest nadal najgorsza w kraju. Minister zdrowia, który był dzisiaj w Lublinie, decyzji o wprowadzeniu obostrzeń jednak nie przywiózł
W 2023 roku Katolicki Uniwersytet Lubelski chce uruchomić studia na kierunku lekarskim. Przyszłych lekarzy uczelnia będzie kształcić we współpracy ze szpitalem wojskowym w Lublinie.
Szpital wojskowy dostał nowoczesną karetkę od Fundacji Polski Fundusz Rozwoju.
Musimy wypełniać stos papierów, ale dla pacjenta, na którym powinniśmy się skupić zostaje coraz mniej czasu – narzekają lekarze. Z najnowszego raportu NIK wynika, że papierologia zabiera medykom już jedną trzecią całej wizyty i ponad połowę teleporady
Minister zdrowia Adam Niedzielski przyjedzie w piątek do Lublina. Między innymi po to, żeby rozmawiać z wojewodą lubelskim o sytuacji epidemiologicznej w regionie. Według rzecznika resortu dwa powiaty z województwa „aspirowałyby” do strefy żółtej obostrzeń. Konkretnych decyzji wciąż jednak nie ma.
Startuje specjalna akcja skierowana do studentów. Dzięki połączeniu sił będzie im łatwiej dotrzeć do punktu szczepień zorganizowanego przez Uniwersytet Medyczny.
Najmłodszy pacjent z COVID-19, który zmarł w ciągu ostatnich kilku dni miał 28 lat. O życie walczy teraz 23-latek, ale obawiamy się, że nie będziemy w stanie mu pomóc – przyznaje szef intensywnej terapii w SPSK1 w Lublinie. Razem z innymi specjalistami już po raz kolejny apeluje, żeby się szczepić.
Absolwenci Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie mają już dyplomy.
643 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarła jedna osoba z infekcją COVID-19, pochodziła z województwa opolskiego. Miała choroby współistniejące.
Wiem jak wygląda cierpienie rodziny, w której jest chory na raka i co to oznacza, więc było to dla mnie oczywiste – Rozmowa z Janem Grochowskim z Lublina, bohaterem kampanii Fundacji DKMS zachęcającej do rejestracji w bazie dawców i oddawania szpiku lub komórek macierzystych.
W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.
To będzie pierwsza tego typu impreza. Mieszkańcy Świdnika, Chełma i Lublina będą biec i spacerować w piżamach na znak solidarności z dziećmi z oddziałów onkologicznych. Za pieniądze zebrane podczas weekendowych imprez kupione będą pompy infuzyjne do kliniki hematologii, onkologii i transplantologii dziecięcej.
Maksymilian Świniarski, dotychczasowy menadżer w koncernie AstraZeneca będzie kierował lubelskim Biomedem. Na stanowisku szefa spółki zastąpi Piotra Fica, który 22 września złożył rezygnację.
Od dziś pacjenci po 50. roku życia oraz medycy mogą się zapisywać na przypominającą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19