Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

1 grudnia 2021 r.
14:39

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Rodowodowe szczeniaki czystej krwi potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ich cena zależna jest od renomy danej hodowli, a także od unikalności i elitarności konkretnej rasy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W związku z tym, że najdroższe rasy psów są zarazem tymi najrzadziej spotykanymi, na ich zakup często musimy bardzo długo czekać. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta – hodowli zajmujących się elitarnymi rasami jest zwykle zaledwie kilka (czasem nie ma ich w ogóle, w związku z czym szczeniaka trzeba sprowadzać z zagranicy).

Chętnych na niespotykane, oryginalne psy jest zaś wielu. W przypadku popularnych ras, takich jak labrador, golden retriever czy mops, ceny zwykle są niższe, a szczenięta są łatwiej dostępne.

Najdroższy pies świata – ile kosztuje pomeranian, czyli szpic miniaturowy?

Pomeranian to rasa, która powstała na skutek skrzyżowania szpica torfowego ze szpicem kontynentalnym. Psy tej rasy prezentują się niczym żywe przytulanki – są to niewielkie, puszyste kulki z bystrymi, wesołymi oczami oraz spiczastymi kufami. Charakter szpiców miniaturowych idzie w parze z ich przyjaznym wyglądem. Psy te są bardzo towarzyskie, wesołe, chętne do zabaw i uczuciowe. Z łatwością uczą się nowych sztuczek, chętnie reagują na komendy wydawane przez opiekunów.

Pomeraniany w ostatnich latach zyskały ogromną popularność dzięki mediom społecznościowym. Najsłynniejszym przedstawicielem rasy jest Boo – czworonóg, który podbił serca milionów internautów. Ile kosztuje piesek Boo, czyli szpic miniaturowy? Cena szczeniaka wynosi od 2000 do 7000 złotych.

Psy małych ras – ile kosztuje york, shih tzu?

Psy małych ras popularne są przede wszystkim wśród osób, które żyją w niewielkich mieszkaniach – nie wymagają one ogromnych przestrzeni czy podwórek, na których mogłyby spożytkować swoją energię.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się zwłaszcza yorki – zarówno krótko, jak i długowłose. Co ważne, rasa ta, pomimo niewielkich rozmiarów, wyróżnia się silnym charakterem i temperamentem. Yorki lubią dominować, próbują podporządkowywać sobie właścicieli i inne zwierzęta domowe. Pomimo tego, są one bardzo towarzyskie, wesołe i uczuciowe. Ile kosztuje pies york? Przeciętna cena to około 2500 złotych za szczeniaka.

Shih tzu to rasa, która stale zyskuje na popularności. Niewielkich rozmiarów pieski zachwycają przede wszystkim swoją długą, jedwabistą sierścią w kolorze białym, czarnym lub biało-czarnym. W przeciwieństwie do temperamentnych yorków, shih tzu wyróżniają się spokojnym, zrównoważonym charakterem. Są to psy łagodne i pozbawione agresji, lecz nieco zdystansowane – lubią kroczyć swoimi ścieżkami i nie są przesadnie towarzyskie. Ile kosztuje pies shih tzu? Cena szczeniaka to około 2000 złotych.

Psy ze średniej półki – ile kosztuje labrador lub golden retriever

Labrador i golden retriever to psy blisko ze sobą spokrewnione. Różnią się od siebie przede wszystkim szatą.

Labrador retriever to pies o krótkiej sierści, występującej w trzech wariantach kolorystycznych: biszkoptowym, czekoladowym i czarnym.

Golden retriever to rasa o długiej sierści, która występuje jedynie w kolorze kremowym (o różnym natężeniu – od niemalże białego po złoty). Obydwie rasy wyróżniają się średnią wielkością i zwartą, silną budową ciała.

Zarówno labradory, jak i retrievery, zyskały popularność dzięki niezwykle przyjaznym charakterom. Są one wyjątkowo lojalne, inteligentne towarzyskie, opanowane, spokojne, zupełnie nie przejawiają agresji. Ile kosztuje golden retriever lub labrador? Ceny szczeniąt wynoszą zwykle 1500-2000 złotych.

Pamiętaj! Jeśli decydujesz się na zakup psa z hodowli, upewnij się, że jest ona sprawdzona. Najlepiej jeśli jest zarejestrowna polskim Związku Kynologicznym. Niestety, internet pełen jest ogłoszeń dotyczących psów pochodzących z pseudohodwli. Listę sprawdzonych hodowli psów znajdziesz tutaj.

Najtańsza rasa psów – ile kosztuje pies ze schroniska?

Najtańszą, a przy okazji także najbardziej szlachetną opcją jest adopcja psa ze schroniska. W tego typu miejscach znaleźć można nie tylko kundelki, ale także rasowe zwierzęta, które zostały porzucone przez właścicieli lub odebrane z tzw. pseudohodowli.

Osoby, które chcą przyjąć pod swój dach psa ze schroniska, zwykle zobowiązane są do pokrycia opłaty adopcyjnej. Jej wysokość uzależniona jest od wieku psa (za szczenięta zwykle zapłacimy najmniej) i standardów przyjętych w danej placówce – może wynieść od 20 do 200 złotych. 

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Dlaczego nowoczesny system ERP to fundament sukcesu współczesnego przedsiębiorstwa

Dlaczego nowoczesny system ERP to fundament sukcesu współczesnego przedsiębiorstwa

Szybkie, precyzyjne reagowanie na dynamicznie zmieniające się trendy i potrzeby klientów to element, który jest absolutnie niezbędny do tego, aby przedsiębiorstwo mogło dynamicznie się rozwijać oraz zawsze być o krok przed konkurencją. Wśród wyjątkowych rozwiązań technologicznych, dzięki którym przedsiębiorcy mają bardzo duże szanse na osiągnięcie celu, często specjaliści wskazują na wyjątkowe oprogramowanie ERP, czyli Enterprise Resource Planning. Jest to specjalny program, dzięki któremu można zarządzać zasobami firmy w sposób kompleksowy. W poniższym artykule objaśniamy, dlaczego nowoczesny system ERP to fundament sukcesu współczesnego przedsiębiorstwa. Zapraszamy do lektury.

Dzieci pozostawione bez opieki, alkohol w wózku. Policja interweniowała w Janowie Lubelskim

Dzieci pozostawione bez opieki, alkohol w wózku. Policja interweniowała w Janowie Lubelskim

37-letnia Ukrainka miała ponad promil alkoholu. Na czas przyjazdu pogotowia, jej dziećmi zajęła się policjantka

5 najczęstszych błędów przy użytkowaniu wózka widłowego

5 najczęstszych błędów przy użytkowaniu wózka widłowego

Wózki widłowe to nieocenione narzędzia w magazynach, na budowach i w centrach logistycznych. Choć obsługa tych maszyn wydaje się prosta, to w praktyce wiele osób popełnia błędy, które mogą prowadzić do uszkodzenia towaru, awarii sprzętu, a nawet groźnych wypadków. Oto pięć najczęstszych pomyłek, których warto unikać, aby praca była bezpieczna i efektywna.

Przełom w leczeniu otyłości w Zamościu – pierwsza operacja bariatryczna w szpitalu wojewódzkim

Przełom w leczeniu otyłości w Zamościu – pierwsza operacja bariatryczna w szpitalu wojewódzkim

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu rozpoczęła się nowa era w leczeniu chorób cywilizacyjnych. W marcu przeprowadzono tam pierwszą operację bariatryczną – uznaną na świecie metodę leczenia ciężkiej i olbrzymiej otyłości.

Młodzież wzięła dobry przykład. Motor Lublin wygrywa na inaugurację Ekstraligi U-24

Młodzież wzięła dobry przykład. Motor Lublin wygrywa na inaugurację Ekstraligi U-24

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy w PGE Ekstralidze Orlen Oil Motor Lublin, a we wtorek przykład ze starszych kolegów wzięła lubelska młodzież. Na inaugurację Ekstraligi U-24 Motor Lublin nie dał na swoim torze żadnych szans Impakt Włókniarzowi Częstochowa

Ponad tysiąc stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z Lubelszczyzny

Ponad tysiąc stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z Lubelszczyzny

Najlepsi uczniowie z regionu przez najbliższe dziesięć miesięcy będzie otrzymywać dodatkowy zastrzyk gotówki. Pieniądze mogą przeznaczyć m.in. na rozwój swoich pasji, czy zakup sprzętu.

Emmanuel Lecomte to jeden z liderów PGE Start Lublin

Czas na energetyczne derby. PGE Start kontra PGE Spójnia

Sponsorem Startu i Spójni jest PGE, dlatego w środowisku mówi się o „energetycznych” derbach. I właśnie energia będzie słowem kluczowym tej rywalizacji, która rozpocznie się o godz. 17.30.

Zdjęcie ilustracyjne

Wypadek na drodze wojewódzkiej. Trzy osoby poszkodowane

Na ten moment wiadomo, że jedna z osób poszkodowanych trafiła do szpitala. Nie miejscu trwają utrudnienia w ruchu.

Centrum nieprzejezdne. Idzie barwny korowód z okazji 3 maja
UTRUDNIENIA W RUCHU

Centrum nieprzejezdne. Idzie barwny korowód z okazji 3 maja

W sobotę 3 maja w Lublinie odbędzie się barwny korowód tańczący poloneza. Na kierowców w czasie obchodów święta czekają utrudnienia.

Zdjęcie ilustracyjne

Cień Sahrynia nad Tomaszowem. Pamięć kpt. Jachymka na celowniku

W lokalnej społeczności jest uważany za bohatera, który bronił polskiej ludności przed atakami UPA. Jednak jego działalność budzi kontrowersje wśród mniejszości ukraińskiej. Sprawą zajęli się radni Tomaszowa Lubelskiego.

Już w półfinale play-off Bogdanka LUK Lublin sprawiła niespodziankę eliminując mistrza Polski JSW Jastrzębski Węgiel. W finale zagra z wicemistrzem z Zawiercia

Bogdanka LUK Lublin zaczyna walkę o złoto z Aluron CMC Wartą Zawiercie

W pierwszym meczu finałowym play-off o mistrzostwo Polski Bogdanka LUK Lublin zmierzy się na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Pierwszy gwizdek środowego spotkania o godzinie 18.

Magda Balsam zaliczyła kolejny, niezły występ

PGE MKS FunFloor Lublin rozgromił Piotrcovię

Zgodnie z planem przebiegał wtorkowy mecz PGE MKS FunFloor z Piotrcovią. Lublinianki do przerwy prowadziły 16:8, a ostatecznie pokonały rywalki 34:19.

Po dwóch dniach imprezy w Lublinie AZS UMCS ma na koncie siedem medali

Mistrzostwa Polski w pływaniu: Są pierwsze złote medale dla AZS UMCS Lublin

Drugiego dnia mistrzostw Polski w pływaniu zawodnicy AZS UMCS wywalczyli dwa złote medale i jeden srebrny. W sumie, po dwóch dniach imprezy, która rozgrywana jest na Aqua Lublin mają na koncie siedem krążków.

Bartosz Wolski zostaje w Motorze

Motor Lublin przedłużył kontrakt z ważnym piłkarzem

Kolejny ważny zawodnik zostaje w Motorze na dłużej. We wtorek klub z Lublina poinformował, że kontrakt Bartosza Wolskiego został automatycznie przedłużony o jeden sezon, czyli do końca rozgrywek 25/26.

Dr Sławosz Uznański-Wiśniewski

Polak leci w kosmos. Jest oficjalna data startu misji

Dokładnie za miesiąc – 29 maja – Sławosz Uznański-Wiśniewski zostanie drugim Polakiem w Kosmosie. Będzie tam testował między innymi specjalny „hełm” z Lublina.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium