Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

7 lutego 2024 r.
15:43

Technika grzewcza i sanitarna – o czym pamiętać przy realizacji instalacji podłogowej

0 0 A A

Ogrzewanie podłogowe to obecnie praktyczny standard, który pozwala uzyskać wysoką wydajność, komfort cieplny, a przy okazji również praktyczność i estetykę. Aby instalacja była bezpieczna i sprawna, potrzebna będzie Ci profesjonalna technika grzewcza i sanitarna. Sprawdźmy, jak przygotować się do pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Co będzie potrzebne do podłogówki?

Ogrzewanie podłogowe to obecnie jeden z najczęściej wybieranych wariantów ogrzewania zarówno w mniejszych, jak i większych domach jednorodzinnych czy innych typach budynków. Do stworzenia instalacji potrzebujesz rzecz jasna sporo elementów techniki grzewczej, narzędzi i wiedzy. Co będzie niezbędne?

  • Projekt instalacji: pierwszym krokiem jest przygotowanie projektu i wstępnych założeń, które pomogą Ci krok po kroku przejść przez cały proces. Projekt powinien uwzględniać rozmieszczenie rur, moc grzewczą, a także rodzaj i układ warstw podłogi.
  • System rur grzejnych: do ogrzewania podłogowego używa się specjalnych rur, najczęściej wykonanych z tworzywa. Rury te muszą być odporne na wysoką temperaturę i ciśnienie. Rzecz jasna nie warto na nich oszczędzać.
  • Źródło ciepła: o wydajności układu będzie decydować źródło ciepła. Może być to np. kocioł gazowy czy pompa ciepła. Od tego wyboru zależą koszty, efektywność i ekologiczność układu.
  • Termostaty i system sterowania: do regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach używa się coraz częściej sterowników, które mogą być połączone z centralnym systemem sterowania. Uzyskasz wyższy komfort i obniżysz koszty.
  • Grupy pompowe: w przypadku wielu układów, zwłaszcza tych bardziej skomplikowanych wykorzystujących większą liczbę obiegów, źródeł ciepła czy urządzeń grzewczych, nieodzowny może okazać się montaż grup pompowych oraz sprzęgieł hydraulicznych.
  • Pozostała technika grzewcza i armatura zabezpieczająca: przydadzą Ci się zawory regulacyjne i bezpieczeństwa, szybkozłączki i inna technika grzewcza, która jest niezbędna do prawidłowego wykonywania instalacji C.W.U. czy CO. Szczegóły zależą od konkretnych uwarunkowań instalacji.

Jaką technikę grzewczą i sanitarną wybrać?

Jak widzisz, dla prawidłowego wykonania podłogówki potrzebujesz naprawdę sporego wyboru elementów – a mowa tutaj wyłącznie o grzewczej stronie całego przedsięwzięcia. Jakość odgrywa przy tym decydującą rolę. Przede wszystkim stawiaj na sprawdzone marki. 

Technika grzewcza i sanitarna takich producentów jak AFRISO sprawdzi się w różnych instalacjach i zagwarantuje wysoką efektywność oraz bezpieczeństwo, więcej informacji znajdziesz na stronie: https://afriso.pl/

Wszystkie produkty muszą być zgodne z obowiązującymi normami, aby sprostać szczególnym wymaganiom związanym z pracą pod wysokim ciśnieniem czy w wysokich temperaturach. Technika grzewcza i armatura zabezpieczająca muszą być dostosowane do specyficznych wymagań danej instalacji, uwzględniając maksymalne ciśnienie pracy i temperaturę medium. W przypadku wątpliwości warto skontaktować się z ekspertami.

Dobry dostawca na wagę złota

Jeśli właśnie zabierasz się za tworzenie lub remont instalacji ogrzewania podłogowego, z pewnością będziesz potrzebować zaufanego dostawcy artykułów techniki grzewczej i sanitarnej. Jak go znaleźć? W dobre cyfryzacji to zadanie wcale nie musi być trudne. 

Punktem wyjścia może być poszukiwanie punktów sprzedaży na przykład za pośrednictwem strony internetowej producenta techniki grzewczej, do którego masz zaufanie. W wielu przypadkach okaże się, że Twój lokalny sklep z artykułami hydraulicznymi zaoferuje dostęp do wszystkich komponentów, które będą Ci potrzebne. Oczywiście również przez Internet będziesz w stanie zamówić potrzebne produkty.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Powrót legendy. Corruption w Zgrzycie
metal
13 grudnia 2024, 19:00

Powrót legendy. Corruption w Zgrzycie

Po dłuższej przerwie Corruption wraca do koncertowania! W najbliższy piątek (13 grudnia) zobaczymy ich w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt.

Osiedle Słowackiego: na alkohol i chuligaństwo przydałoby się więcej patroli
Czy tu jest bezpiecznie

Osiedle Słowackiego: na alkohol i chuligaństwo przydałoby się więcej patroli

Dzielnicowy na pewno jest, ale aż 95 proc. mieszkańców osiedla Słowackiego go nie zna. A ponad połowa uważa, że największym problemem jest spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Takie dane otrzymał Lubelski Lider Bezpieczeństwa, Arkadiusz Szczepański.

Ślubowali i wytrwali. Aż 47 par świętowało złote gody
PÓŁ WIEKU RAZEM
galeria

Ślubowali i wytrwali. Aż 47 par świętowało złote gody

Ponad pół wieku temu ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Nie zawsze ich życie było idealne, ale zdołali ze sobą wytrwać. I dostali za to medale. W sobotę 47 par z Krasnegostawu świętowało złote gody.

Strefa buforowa na granicy z Białorusią: To działa, więc będzie dłużej
WOJNA HYBRYDOWA

Strefa buforowa na granicy z Białorusią: To działa, więc będzie dłużej

Czasowy zakaz przebywania w strefie przyległej do granicy polsko-białoruskiej zdaje egzamin – tłumaczy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. I dlatego został przedłużony o kolejne 90 dni; od 10 grudnia.

Refleksje na temat Tomasza Stańki. Koncert EABS w Teatrze Starym
koncert
22 stycznia 2025, 19:00

Refleksje na temat Tomasza Stańki. Koncert EABS w Teatrze Starym

EABS w styczniu wraca do Lublina na jedyny koncert z nowym materiałem reinterpretującym legendarną płytę „Purple Sun” Tomasza Stańki. Koncert odbędzie się 22 stycznia w lubelskim Teatrze Starym.

Dużo zdrowia, dużo wiedzy. Bezpłatne prelekcje
MEDYCYNA

Dużo zdrowia, dużo wiedzy. Bezpłatne prelekcje

Profilaktyka zagrożeń zdrowia w wieku senioralnym, nowoczesne metody leczenia w kardiologii inwazyjnej czy rozwój zdro-wych nawyków – to część prelekcji z cyklu „Nowiny ze świata medycyny”. Są one bezpłatne i przeznaczone dla seniorów.

Aleksandra Rosiak: Mam nadzieję, że pokażemy nasze silne strony
WIDEO
film

Aleksandra Rosiak: Mam nadzieję, że pokażemy nasze silne strony

We wtorek o godz. 15.30 Polska rozegra ostatni mecz na mistrzostwach Europy piłkarek ręcznych. Biało-Czerwone zmierzą się z Rumunią. O to, jakie nastroje panują w naszej kadrze pytamy Aleksandrę Rosiak.

Jabłka małżeństwa Ilczuków chętnie jadą do tłoczni
Rolnik Roku 2024

Do naszych soków nie dodajemy nic oprócz jabłek

Bartosz Ilczuk przejął po rodzicach 7 hektarów sadu jabłoniowego. Od 2000 roku wraz z żoną Beatą Katarzyną prowadzą gospodarstwo w Milanowie. W naszym plebiscycie Rolnik Roku 2024 zajęli III miejsce w kategorii Sadownik Roku.

Sąd zdecydował: poseł Romanowski trafi do aresztu
FUNDUSZ SPRAWIEDLIWOŚCI

Sąd zdecydował: poseł Romanowski trafi do aresztu

Poseł Prawa i Sprawiedliwości jest podejrzany w śledztwie do. Funduszu Sprawiedliwości i już raz w tym roku został zatrzymany.

Farmakoterapia w leczeniu otyłości: kiedy leki na odchudzanie są skutecznym rozwiązaniem?

Farmakoterapia w leczeniu otyłości: kiedy leki na odchudzanie są skutecznym rozwiązaniem?

Coraz więcej osób zmaga się z nadmierną masą ciała, mimo stosowania diet i aktywności fizycznej. Dla niektórych pacjentów sama modyfikacja stylu życia nie wystarcza - wtedy lekarze rozważają wprowadzenie farmakoterapii. Kiedy faktycznie warto sięgnąć po leki na odchudzanie i czego możemy się po nich spodziewać?

Most czeka na patrona. Jest kompromis w sprawie doktora i świętego
BIAŁA PODLASKA

Most czeka na patrona. Jest kompromis w sprawie doktora i świętego

Jeszcze w grudniu nowy most w Białej Podlaskiej ma zostać oddany do użytku. Wszystko wskazuje na to, że zyska imię Riada Haidara, zmarłego w maju 2023 roku znanego lekarza i polityka.

Jak działa technologia spawania robotem? Przegląd krok po kroku

Jak działa technologia spawania robotem? Przegląd krok po kroku

Wprowadzenie do technologii spawania robotem

Patrick Gibson i Christian Slater w serialu Dexter: Grzech pierworodny
DO ZOBACZENIA
film

Dexter: Grzech pierworodny. Jak to wszystko się zaczęło (wideo)

Sequele, prequle, reboty, remaki... Czasy mamy takie, że trudno o coś nowego. Także platformy streamingowe stawiają na znane już tytuły. Takie jak Dexter. Nietypowy pracownik policji jest bohaterem serialu Dexter: Grzech pierworodny.

Grozi im pięć lat więzienia. Za pięć patelni
RODZINNE GOTOWANIE

Grozi im pięć lat więzienia. Za pięć patelni

Ojciec i syn trafili do policyjnego aresztu. Za co? Za 5 patelni o wartości prawie 1 300 złotych. Problem w tym, że to nie były ich patelnie. Karą może być nawet 5 lat więzienia.

Koncert pełen magii i talentu dla lubelskich seniorów
IDĄ ŚWIETA

Koncert pełen magii i talentu dla lubelskich seniorów

Lublin przygotowuje dla seniorów świąteczną niespodziankę. Tuż przed świętami zaplanowano koncert kolęd w wykonaniu młodych i uzdolnionych artystów ze szkoły muzycznej

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium